تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5325 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در استان سمنان رخ داد
 کشف بيش از 12تن مواد‌مخدردر سال 98 

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان گفت: سمنان در شاخص کمترين تعداد فوت‌شدگان ناشي از سوء‌مصرف مواد‌مخدر رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.

حسن ارگي، ابراز داشت: فوت ناشي از سوء‌مصرف مواد‌مخدر در حوزه زنان در استان سمنان 20 درصد و در حوزه مردان 40 درصد در سال 98 کاهش يافت.

وي ادامه داد: مقابله با بلاي خانمان‌سوز اعتياد با ره‌يافت‌هاي اصولي و تلاش نيروي انتظامي، دانشگاه علوم پزشکي و بهزيستي براي جمع‌آوري معتادان متجاهر در دستور کار شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان قرار دارد.

وي بيان کرد: برگزاري نشست‌هاي کميته مقابله با عرضه مواد‌مخدر با محوريت نيروي انتظامي، اجراي طرح پيشگيري از کشت شاهدانه و خشخاش با همکاري دستگاه‌هاي مرتبط، اجراي طرح شناسايي و پاک‌سازي مناطق آلوده با تمرکز بر موضوع برخورد با خرده فروشان، رصد و کنترل کوير از جمله اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق با هماهنگي دستگاه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان تصريح کرد: بيش از 12 تن مواد‌مخدر سال 98 در استان کشف شد که اين ميزان مواد‌مخدر کشف شده نسبت به سال 97 افزايش 43 درصدي داشت.

وي خاطرنشان کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون حدود سه‌هزار و 300 کيلوگرم مواد‌مخدر در استان سمنان کشف شد.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان اظهار داشت: بر‌اساس آمار نيروي انتظامي استان، يک هزار نفر خرده‌فروش مواد‌مخدر، 40 نفر از فروشندگان کلان و يک هزار و 44 نفر مصرف‌کننده مواد سال گذشته در استان دستگير شدند.

سه هزار و 784 نفر سال گذشته در حوزه مبارزه با مواد‌مخدر دستگير شدند که اين دستگيري‌ها با ارسال گزارش‌هاي مردمي به سامانه فوريت‌هاي پليسي 110 محقق شد.


 سرويس حوادث  

غرق شدن دوقلو‌هاي اصفهاني در استخر آب کشاورزي

فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از غرق شدن 2 پسر بچه دو قلوي 3 ساله در "استخر آب کشاورزي" در روستاي "ابوالخير" خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمدرضا خداودست" اظهار داشت: در پي اعلام مرکز فوريت‌هاي پليسي110 مبني بر غرق شدن 2 کودک خردسال در استخر آب کشاورزي واقع در روستاي "ابوالخير" بخش بُن رود، بلافاصله ماموران انتظامي و عوامل امدادي سريعاً در محل حادثه حاضر شدند. وي افزود: در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد 2 کودک دوقلوي 3 ساله به دليل غفلت والدين خود به داخل استخر آب کشاوزي سقوط کرده و غرق شدند. اين مقام انتظامي گفت: با کمک مردم و نيروهاي پليس، کودکان خردسال از آب به بيرون کشيده شدند اما علي‌رغم تلاش عوامل اورژانس متاسفانه اين دو کودک جان خود را از دست دادند.

فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان با بيان اينکه اجساد کودکان براي معاينه و تعيين دقيق علت فوت به پزشكي قانوني منتقل شد، اظهار داشت: به والديني که کودکان خردسال دارند توصيه مي‌کنيم هنگام حضور در کنار استخرها، آب انبارها، کانال‌هاي آب و رودخانه‌ها مواظب فرزندان خود باشند و از آنها غافل نشوند تا ان‌شاء‌الله حوادث ناگواري از اين دست را ديگر شاهد نباشيم.