تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5325 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 فرماندار: گام دوم شهرک صنعتي شاهرود راه‌اندازي مي شود 

شاهرود – ايرنا – فرماندار شهرستان شاهرود گفت: با هماهنگي هاي به عمل آمده با استانداري گام دوم شهرک صنعتي شاهرود راه اندازي مي شود.

نادر فخري روز چهارشنبه در حاشيه بازديد از شرکت سيمان شاهرود در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از 2 هفته گذشته بازديدهاي هفتگي با هدف بررسي مشکلات و رفع موانع توليد واحدهاي صنعتي با حضور کارگروه جهش توليد شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

کارگروه "جهش توليد"شهرستان شاهرود امروز از 2 مجموعه "کارخانه سيمان" و شرکت دانش بنيان"ريخته گري دقيق پارس" بازديد و مشکلات آنان در زمينه توليد را بررسي کردند.فخري راه اندازي شرکت دانش بنيان"ريخته گري دقيق پارس" را از افتخارات اين شهرستان خواند و گفت: اين شرکت با بکارگيري 127 جوان تحصيل کرده شاهرود به يکسري طراحي و مدل سازهاي جديدي در صنعت دست يافته اند.

وي ادامه داد: تاکنون برخي از قطعات صنعتي در حوزه نفت و برق را از کشورهاي ديگر وارد مي کرديم که با راه اندازي اين شرکت اين قطعات با قيمت بسيار پايين تر، معادل يک پانزدهم قيمت خارجي و با کيفيت به مراتب بالاتري توليد مي شود.

وي با بيان اينکه سيمان شاهرود از کيفيت بسيار بالايي برخوردار است، تصريح کرد: با تلاش مسوولان اين شرکت پيگيري هايي براي صادرات اين محصول به کشورهاي حوزه خليج فارس انجام شده است.

به گفته فرماندار شاهرود اراده خوبي در دستگاه اجرايي و قضايي شهرستان براي برطرف کردن موانع توليد در سال "جهش توليد"به وجود آمده است.

وي به بازديدها و بررسي مشکلات واحدهاي توليدي درهفته گذشته اشاره کرد و ابراز داشت:از هفته گذشته تاکنون نشست هايي در جهت رفع مشکلات شهرک صنعتي برگزار شد که با همت مسوولان مشکل استقرار خودروآتش نشاني، درمانگاه و پست بانک مرتفع گرديد.

فخري با بيان اينکه موضوع آب آشاميدني و سيل بند شهرک صنعتي هم در دست پيگيري است،افزود: مشکل مجوز برق شرکت پالايشگاه پيروزي هم برطرف شد و واگذاري زمين براي ايجاد پارکينگ تريلي هاي حامل سوخت اين پالايشگاه هم در دست اقدام است.

معاون استاندار سمنان تصريح کرد: مجوز طرح توسعه شرکت فولاد با پيگيري استاندار سمنان صادر و به امور اراضي جهادکشاورزي ارجاع شده است.

چهارشنبه هفته گذشته کارگروه "جهش توليد" از شرکت پالايش نفت و گاز پيروزي و شرکت فولاد شاهرود بازديد کرده و موانع توليد اين 2 مجموعه را مورد بررسي قرار داد.

در شهرستان شاهرود حدود 330 واحد صنعتي و توليدي فعاليت مي کنند که بيش از 100 واحد در شهرک صنعتي اين شهر مستقر است.

90 درصد از صنايع استان سمنان از نوع صنايع کوچک، 6 درصد صنايع متوسط و بقيه صنايع بزرگ است، 18 مجموعه شهرک و ناحيه صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي در استان سمنان تحت پوشش شرکت شهرک‌هاي صنعتي است.

کل اراضي در اختيار شرکت شهرک هاي صنعتي استان سمنان 6 هزار و 884 هکتار است.


 برنامه‌هاي گراميداشت سالروز فتح خرمشهر در شرکت توزيع برق سمنان تشريح شد 

فرمانده پايگاه مقاومت بسيج نور شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان، برنامه‌هاي بزرگداشت سي و هشتمين سالگرد حماسه جاودانه فتح خرمشهر در اين شرکت را تشريح کرد.

حميد نظري گفت: باتوجه به اين که امسال، چهلمين سال دفاع مقدس را پيش رو داريم، برنامه‌هاي فرهنگي، هنري، ورزشي و ارزشي مناسبي در بازه سوم خرداد تا خاتمه سال جاري پيش بيني‌گرديده که در مناسبت‌ها به نحو شايسته‌اي به اجرا در خواهند آمد.

وي به برنامه‌هاي نکوداشت سالروز آزادسازي خرمشهر اشاره کرد و افزود: فضاسازي و تبليغات محيطي، برپايي نمايشگاه عکس جاودانه‌ها و حماسه آفريني‌هاي رزمندگان در عمليات بيت‌المقدس، تهيه روزشمار و بروشور اطلاع‌رساني دستاوردهاي اين عمليات در دفاع مقدس و تجليل از خانواده شهيد منتسب به همکار که در سوم خرداد سال 1361 به فيض عظيم شهادت نائل آمده، از جمله اين برنامه‌ها است.

وي باعنوان اين که سوم خرداد به عنوان "روز مقاومت، ايثار و پيروزي" نامگذاري شده تصريح کرد: تشکيل ميزخدمت بسيجيان شرکت در مديريت‌هاي توزيع برق، برگزاري مسابقه کتابخواني الکترونيکي از کتاب " خرمشهر، از اِشغال تا آزادي و پخش فايل‌هاي صوتي و نماهنگ حاوي روايت‌گري دفاع مقدس از طريق اتوماسيون اداري و شبکه پيام رسان داخلي، از ديگر برنامه‌هاي پيش‌بيني شده به شمار مي‌رود.

 


 در سال 98 با تلاش روابط عمومي دانشگاه انجام شد
 توليد و انتشار بيش از 450 خبر و 1500 مطلب از فعاليت‎هاي دانشگاه سمنان 

رئيس اداره روابط عمومي دانشگاه سمنان از توليد و انتشار 480 عنوان خبر از فعاليت‌هاي دانشگاه از ارديبهشت پارسال تا کنون خبر داد.به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ دکتر علي ضيغمي ضمن اعلام اين خبر به مناسبت 27 ارديبهشت روز ارتباطات و روابط عمومي افزود: خبرهاي توليدي در سايت دانشگاه بارگذاري و براي انعکاس به جرايد و خبرگزاري مختلف ارسال مي‌شود که در اين مدت بيش از دو هزار خبر دانشگاه در روزنامه‌ها و خبرگزاري‌ها، 34خبر در سايت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و 46 مطلب در کانال اين وزارتخانه در فضاي مجازي منتشر شده است.

وي با اشاره به فعاليت دانشگاه سمنان در فضاي مجازي گفت: روابط عمومي دانشگاه سمنان با ايجاد کانال‌هاي سروش، ايتا، بله،‌اي گپ، گپ، اينستاگرام،‌هاتگرام، آپارات و روبيکا با بيش از هشت هزار و 300 عضو در فضاي مجازي فعاليت چشمگيري دارد و مطالب، رويداد‌ها و اطلاعيه‌هاي دانشگاه را به صورت روزانه در اين کانال‌ها بارگذاري و منتشر مي‌نمايد.

رئيس اداره روابط عمومي دانشگاه سمنان همچنين از انتشار 12 شماره از خبرنامه الکترونيکي دانشگاه سمنان در اين مدت خبر داد و گفت: در مجموع تا کنون 27 شماره از خبرنامه دانشگاه سمنان به صورت ماهانه منتشر شده است.

دکتر ضيغمي، راديو دانشگاه را يکي ديگر از فعاليت‌هاي تخصصي اين اداره در حوزه اطلاع‌رساني برشمرد و افزود: تا کنون 39 شماره از اين راديو به صورت صوتي در روابط عمومي دانشگاه توليد و پخش شده است.

رئيس اداره روابط عمومي دانشگاه سمنان از آماده‌سازي پانزدهمين شماره کتاب معرفي دانشگاه سمنان و انتشار سيزدهمين شماره گنجينه ( ويژه معرفي فرزندان ممتاز کارکنان و اعضاي هيأت علمي دانشگاه ) نيز خبر داد و گفت: تهيه و انتشار برشور، اينفوگرافيک، موشن گرافيک، کليپ و تيزر، اپليکيشن و پمفلت از ديگر فعاليت‌هاي روابط عمومي دانشگاه با هدف معرفي بهتر دانشگاه سمنان در سال گذشته بوده است.

دکتر ضيغمي، تهيه عکس و فيلم از رويدادهاي خبري، مشارکت با رسانه‌ها و صدا و سيما در ساخت برنامه‌هاي مناسبتي نظير برنامه تلويزيوني «زير باران» ويژه ماه مبارک رمضان، «نبض دانشجو» ويژه شبکه بين المللي خبر، برنامه تلويزيوني «حق و تکليف» ويژه انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و شرکت مسئولان دانشگاه در باکس‌هاي خبري راديو و تلويزيون و برنامه‌هاي سيما را از ديگر فعاليت‌هاي انجام شده روابط عمومي دانشگاه سمنان در يکسال گذشته دانست.

وي همچنين پاسخگويي 100 درصدي به کليه درخواست‌هاي ارسال شده از طريق سامانه انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات، پيگيري و پاسخگويي منظم به پيامک‌هاي ارسالي از طريق سامانه پيامکي ارتباط مستقيم با رياست دانشگاه، سايت دانشگاه و شبکه‌هاي مجازي، برگزاري چندين نشست خبري براي مسؤولين دانشگاه، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، مراسم روز انتخاب ويژه معرفي دانشگاه به داوطلبان کنکور سراسري، مديريت تالارهاي اميرکبير، ميثاق و ميهمن دانشگاه با برگزاري بيش از 550 برنامه در آنها، صدور پيام‌هاي مناسبتي و اطلاع‌رساني‌هاي داخلي از طريق سامانه اتوماسيون اداري و کانال اطلاع‌رساني داخلي دانشگاه را از ديگر اقدامات اداره روابط عمومي دانشگاه سمنان در سال گذشته عنوان کرد.

دکتر ضيغمي ضمن قدر داني از تلاش‌هاي همکاران خود در اداره روابط عمومي دانشگاه و تبريک روز و هفته روابط عمومي به آنان، خاطر نشان کرد: در صورت حمايت‌هاي بيشتر و فراهم شدن زيرساخت‌هاي لازم، روابط عمومي دانشگاه سمنان مي‌تواند با درپيش گرفتن رويکرد روابط عمومي الکترونيک به عنوان نسل جديد روابط عمومي به انعکاس بهتر و بيشتر فعاليت‌ها و دستاوردهاي دانشگاه سمنان، نگين خردورزي خطه کوير در عرصه‌هاي مختلف بپردازد.

وي در پايان از همکاري کليه رسانه‌هاي استان در انعکاس اخبار و رويداد‌هاي دانشگاه سمنان در يکسال گذشته قدر داني کرد.


 سرويس خبر 

مديران مهدي‌شهر پاسخگوي رسانه‌ها باشند

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر گفت: مفهومي به نام سکوت برابر افکار عمومي بي‌معناست و مديران به‌وسيله روابط عمومي‌ها بايد پاسخگوي رسانه‌ها باشند.

عبدالرضا ميقاني در نشست صميمي مسؤولان روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان مهدي‌شهر اظهار کرد: روابط عمومي‌ها را بايد براي توسعه مناطق جدي بگيريم؛ همان‌طور که بسياري از سازمان‌هاي موفق داراي روابط عمومي بسيار قوي هستند.

وي با بيان اينکه نوع ارتباط‌گيري در استان سمنان به‌صورت نهفته است، گفت:‌ اگر در يک رسانه به فرمانداري انتقاد شود، ترجيح مي‌دهيم از طريق رايزني خصوصي و تماس با آن رسانه پاسخگويي را انجام دهيم. فرماندار شهرستان مهدي‌شهر ادامه داد: در دنياي گسترده ارتباطات امروز هر لحظه ممکن است مطالبي منتشر شود که کل سازمان و کارهاي انجام‌شده را زير سؤال ببرد و بايد در جهت مديريت افکار عمومي پيش رفت.

ميقاني اضافه کرد: يکي از وظايف روابط عمومي‌ها، پاسخگويي به افکار عمومي است؛ مفهومي به نام سکوت برابر افکار عمومي بي‌معناست و مديران به‌وسيله روابط عمومي‌ها بايد پاسخگوي رسانه‌ها باشند. وي اضافه کرد: استفاده از تکنولوژي به‌روز در جهت انجام امور روابط عمومي بسيار ضروري است و امروزه گستره توليد خبر به کمتر از ثانيه رسيده است و تصميمات ما بايد براي افکار عمومي تأثيرگذار باشد.

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر ادامه داد: روابط عمومي نبايد رابطه يک‌سويه داشته باشد؛ بلکه به‌صورتي باشد که مديران و روابط عمومي‌ها ارتباط دوسويه همراه با مشاوره کاري داشته باشند. ميقاني گفت: مسؤولان روابط عمومي حلقه اتصال بين مردم و سازمان هستند و به‌عنوان پيشاني سازمان شناخته مي‌شوند.

وي تصريح کرد: کمبود نيروي انساني، مشکل چارت اداري و کمبود تجهيزات از مشکلات به‌حق روابط عمومي‌هاست. فرماندار شهرستان مهدي‌شهر افزود: توليد خبر در شهرستان ضعيف است و مسؤولان روابط عمومي بايد براي افکار عمومي و تهيه خوراک خبري داشته تلاش بيشتري انجام دهند.

ميقاني بيان کرد: بهترين محور توسعه شهرستان مهدي‌شهر؛ توليد محتواي خبري و انعکاس خبر در جهت معرفي شهرستان است که بايد همه ما در اين جهت تلاش خود را انجام دهيم.

مسئول روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي

شهرستان آرادان تجليل شد

به مناسبت هفته روابط عمومي مسئول روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان آرادان تجليل شد.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان آرادان به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي و به دليل عملکرد مثبت، تلاش مستمر و تاثير‌گذار مسئول روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي، ضمن تبريک اين روز فرخنده با اهداي تقديرنامه از وي تقدير نمودند.

در متن اين تقديرنامه آمده است سرکار خانم مهندس نوشين جورابلو مسئول محترم روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان آرادان بيست و هفتم ارديبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومي فرصت مغتنمي است براي گراميداشت تلاشگران و فعالان اين عرصه که همواره با رعايت اصول اخلاق حرفه اي، صداقت، انصاف، شفافيت و احترام به افکار عمومي زمينه ي تقويت ارتباط ميان مديريت و مردم را فراهم آورده و در سايه عملکرد موثر، گامي در کسب توافق و تفاهم عمومي براي اعتلاي فرهنگ، حفظ و احياء اراضي کشاورزي برمي‌دارند.

بدينوسيله از تمام تلاش‌ها و خدمات ارزشمند سرکارعالي براي اجراي فعاليت گسترده و متنوع روابط عمومي تشکر و قدرداني نموده و از خداوند متعال سلامتي، توفيق روزافزون براي شما خواستارم.

شاه حسيني در جلسه ضمن تاکيد بر اهميت و جايگاه روابط عمومي از کارشناسان واحد‌هاي مختلف خواستند که تمامي اخبار و اطلاعات مربوط به واحدهاي مختلف را سريعا به واحد روابط عمومي اعلام نمايند.

عمليات احيايي در مناطق تحت پوشش

پروژه تعميم ترسيب کربن

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان از اجراي عمليات احيايي نهالکاري، آبياري و مراقبت در مناطق تحت پوشش پروژه تعميم ترسيب کربن خبر داد.علي اکبر عباسي راد گفت: اين عمليات در سطح 270 هکتار از اراضي بياباني جنوب شهرستان دامغان از طريق عقد قراراداد با پيمانکار و با همکاري و مشارکت اعضاء صندوق‌هاي توسعه پايدار روستايي تحت پوشش اين پروژه که همگي از افراد بومي و محلي اين مناطق مي‌باشند در حال انجام است

وي اضافه کرد: عمليات نهالکاري اراضي بياباني روستاهاي خورزان، رشم و معلمان با اعتباري بالغ بر 3360 ميليون ريال در سالجاري در حال اجرا مي‌باشد

عباسي راد همچنين به لزوم آبياري‌هاي دوره‌اي در سال اول و حفظ و حراست از نهال‌هاي کشت شده اشاره و خاطرنشان ساخت: در اجراي اين پروژه‌ها از رويکردهاي مشارکتي بسيج جوامع محلي و توانمندسازي آنها بمنظور کارهاي حفظ و حراست، مديريت، توسعه و بهره‌برداري پايدار از منابع طبيعي و نيز توسعه روستايي استفاده شده است.

وي پروژه تعميم ترسيب کربن را يکي از پروژه‌هاي موفق در زمينه مقابله با بيابان‌زايي و ظرفيت‌سازي در سطح ملي برشمرد و افزود: تا کنون در 16 روستاي داراي جمعيت بيش از 20 خانوار شهرستان دامغان برنامه توانمندسازي آغاز و بيش از 1000 نفر در قالب گروه‌هاي توسعه پايدار ساماندهي‌گرديده اند.

وي در پايان دستاوردهاي اين پروژه را شامل ظرفيت‌سازي در سطح محلي، توانمندسازي مردان و زنان، ايجاد مشاغل خرد و جلب مشارکت روستائيان در راستاي احياء و مديريت اقتصادي مراتع تخريب يافته عنوان و اضافه کرد: در اين پروژه با توجه به اصل برابر بودن نقش زنان و مردان در توسعه روستا بر مشارکت زنان روستايي در مراحل مختلف طراحي و اجراي برنامه‌هاي پروژه همپاي مردان تأکيد شده است.

لازم بذکر است اين پروژه در سال 92 با تشکيل کارگاه‌هاي PRA در 11 روستاي منطقه سرکوير و کوه زر بعنوان پايلوت استان سمنان شروع بکار نمود و در پاييز 93 صندوق‌هاي توسعه پايدار دراين روستاها شکل گرفت و در سال 96 تعداد 5 روستا از دهستان قهاب رستاق نيز تحت پوشش اين پروژه قرار گرفتند.

رئيس اوقاف دامغان:

پنجمين وقف جديد در دامغان ايجاد شد

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دامغان گفت: يک مورد وقف جديد ديگر در دامغان ثبت شد و با احتساب اين مورد، از ابتداي سال جاري تاکنون 5 مورد وقف جديد در دامغان ايجاد شده است.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، علي‌اصغر مقيميان اظهار کرد: واقف خيرانديش حاج شيخ محمدعلي آذري يک واحد آپارتمان مسکوني را وقف کرد.

وي افزود: اين آپارتمان مسکوني به مساحت حدود 83 مترمربع، حدود 3 ميليارد ريال ارزش دارد.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دامغان تصريح کرد: بر اساس نظر واقف که در متن وقفنامه آمده است اين آپارتمان جهت سکونت و تأمين نيازهاي اساتيد و طلاب حوزه‌هاي علميه برادران و خواهران شهرستان دامغان وقف شده است.

وي تصريح کرد: واقف مسئول وقف حوزه‌هاي علميه برادران و خواهران دامغان را به‌عنوان متولي موقوفه تعيين کرده است تا ضمن حفظ و صيانت از موقوفه، نسبت به اجراي نيات واقف خيرانديش بر اساس نيات ‌مندرج در وقفنامه عمل کنند.

مقيميان عنوان کرد: وقف يکي از اعمال نيک و باقيات‌الصالحاتي است که آثار و برکات آن تا روز قيامت براي واقف ثبت و ضبط مي‌شود.

وي گفت: مردم مؤمن دامغان مي‌توانند با در نظر گرفتن نيازهاي روز جامعه در زمينه‌هاي اجتماعي مانند کمک به آزادي زندانيان، هزينه‌هاي دارو و درمان نيازمندان، ازدواج و تحصيل جوانان، اشتغال جوانان، کمک به حوزه‌هاي علميه و ساير سرفصل‌هاي اجتماعي نسبت به وقف اموال خود اقدام نموده و از آثار دنيوي و اخروي اين عمل خيرخواهانه خود بهره‌مند شوند.

دومين کتابخانه مهدي‌شهر آماده تجهيز شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان مهدي‌شهر گفت: دومين کتابخانه اين شهر به زودي از سوي اين اداره آماده و به نهاد کتابخانه‌ها تحويل و آماده تجهيز مي‌شود.

محمد طاهريان ابراز داشت: ساختمان کتابخانه جديد مهدي‌شهر در زميني به مساحت 2 هزار و 900 مترمربع و زيربناي يک هزار و 200 مترمربع در دو طبقه احداث شده و به زودي ساختمان آن به نهاد کتابخانه‌ها تحويل مي‌شود.

وي افزود: در حال حاضر يک کتابخانه با عنوان «کتابخانه عمومي سلمان فارسي» با 450 متر مربع، 2 هزار عضو و 20 هزار جلد کتاب در مهدي‌شهر فعال است که اضافه شدن اين کتابخانه بزرگ مي‌تواند به تقويت و ترويج کتابخاني و همچنين افزايش فعايت‌هاي فرهنگي کمک کند.

وي با اشاره به بازديد فرماندار مهدي‌شهر از اين طرح اظهار داشت: فرماندار نيز در تکميل، تجهير و بهره‌برداري از کتابخانه عمومي مهدي‌شهر که از مطالبات مهم مردم است تاکيد دارد و قرار است پس از تحويل و انجام اقدامات لازم توسط نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور براي تجهيز آن از وجود خيران اين منطقه براي تامين برخي اقلام از جمله تجهيزات الکترونيکي، کتاب و ميز و صندلي مناسب استفاده شود.

دبير انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان سمنان بيان داشت: کتابخانه سلمان فارسي که در حال حاضر در اين شهر فعال است در خيابان امام خميني جنب پارکينگ شهرداري قرار دارد و کتابخانه جديد در شهرک انقلاب اين شهر ساخته شده است.

وي ادامه داد: پيشنهاداتي براي نام‌گذاري اين کتابخانه به نام «سردار سليماني» بيان شده است اما هنوز تصميم قطعي براي عنوان آن گرفته نشده است. شهرستان مهدي‌شهر داراي 47 هزار و 475 نفر جمعيت در 15 هزار و 226 خانوار دارد. حدود 60 هزار نفر در حدود 70 کتابخانه عمومي استان سمنان عضويت دارند.

رئيس اوقاف شاهرود:

يک مورد وقف جديد در شاهرود ثبت شد

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان شاهرود گفت: اولين وقف جديد سال 1399 در شهرستان شاهرود پس از ايجاد در سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شد.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمين رضا حاج حسيني اظهار کرد: واقف خيرانديش آقاي حسن رضايي شش‌دانگ يک واحد آپارتمان مسکوني واقع در خيابان شهداي شاهرود را وقف کرد.وي افزود: اين آپارتمان مسکوني با متراژ 90 مترمربع و ارزشي بالغ‌بر نيم ميليارد ريال است.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان شاهرود تصريح کرد: واقف خيرانديش در متن وقفنامه خود را به‌عنوان متولي موقوفه تعيين کرده است.

وي عنوان کرد: بر اساس نظر اين واقف خير انديش لازم است عوايد اين موقوفه در جهت حمايت از امورات فرهنگي شهر شاهرود، ايجاد اشتغال و کارآفريني، تهيه دارو براي نيازمندان، تأمين جهيزيه نيازمندان، امورات قرآني، برگزاري مراسم عزاداري ائمه اطهار و اطعام شرکت‌کنندگان و خيرات و مبرات عنوان کرده است.واقف خيرانديش اين موراد را به عنوان نيت موقوفه خود در متن وقف‌نامه آورده و در هر زمان، متولي موظف است بر اساس نظر واقف از محل درآمد موقوفه نسبت به اجراي نيت واقف اقدام کند.