تاریخ 1398/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5257 برو جستجو جستجوی پیشرفته   آغاز و افتتاح 9 طرح عمراني با حضور استاندار سمنان در شاهرود  

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

هفت طرح عمراني و اقتصادي با حضور استاندار سمنان در شاهرود به بهره‌برداري رسيده و عمليات اجرايي 2 طرح ديگر آغاز شد.

عليرضا آشناگر به همراه جمعي از مردم و مسوولان، نخست در آيين بهره‌برداري از مدرسه 12 کلاسه فرهنگيان شاهرود شرکت کرد، اين مدرسه که يک هزار و 486 مترمربع مساحت دارد با اعتبار 42 ميليارد و 110 ميليون ريال ساخته شده است.

بهره‌برداري از طرح گازرساني به روستاهاي نگارمن و اميريه شاهرود ديگر برنامه حضور استاندار سمنان بود. گازرساني به روستاهاي نگارمن و اميريه شاهرود و واحدهاي توليدي منطقه با اجراي حدود 26 کيلومتر خطوط شبکه و تغذيه گاز، احداث دو باب ايستگاه تقليل فشار گاز با ظرفيت‌هاي 2500 و 5000 مترمکعب در ساعت و با اعتباري بالغ‌بر 52 ميليارد ريال انجام شد.

افتتاح گذرگاه عرضي ميان سکويي ايستگاه راه‌آهن شاهرود با چهار دستگاه پله برقي و 2 دستگاه آسانسور با اعتبار 34 ميليارد و 473 ميليون ريال به بهره‌برداري رسيد.

جايگاه بنزين فدک در زميني به مساحت يک هزار و 171 مترمربع و هزينه 17 ميليارد ريال ساخته شده که براي هفت تن شغل ايجاد کرده است.

استاندار سمنان در آيين شروع عمليات اجرايي تقاطع غيرهمسطح مجن شرکت کرد، اين طرح قرار است در 2 مرحله 120 ميليارد ريال اعتبار ساخته شود.

ديدار با خانواده شهيد قربانعلي جعفري ديگر برنامه استاندار سمنان در شاهرود بود.

دهه فجر امسال 115 طرح با اعتبار 721 هزار و 408 ميليون ريال در اين شهرستان به بهره‌برداري مي‌رسد که از مجموع اين طرح‌ها 105 مورد عمراني و 10 مورد هم اقتصادي است.

اعتبار طرح‌هاي عمراني 541 هزار و 108 ميليون ريال عنوان است و 180 هزار و 300 ميليون ريال نيز به طرح‌هاي اقتصادي هزينه شده است، شهرداري شاهرود، توزيع برق، جهاد کشاورزي، آبفار و دهياري‌ها بيشترين طرح‌ها را به خود اختصاص دادند.

در همين مدت عمليات اجرايي 23 طرح عمراني با اعتبار سه ميليون و 726 هزار و 434 ميليون ريال آغاز شد طرح‌هاي بزرگ اقتصادي مانند توليد کاغذ از سنگ آهک و کارخانه کويرخودرو ديزل از آن جمله‌اند.


 ???? متر اصلاح شبکه آبرساني روستايي در شاهرود انجام شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس اداره آبفار شاهرود از 3500 متر اصلاح شبکه آبرساني روستايي در سه بخش بسطام، بيارجمند و مرکزي در اين شهرستان خبر داد.

محمد‌اسماعيل حسين‌پور در گفتگو با خبرنگاران گفت: در بخش بسطام 2 هزار متر، خارتوران بيارجمند يک هزار متر و بخش مرکزي 500 متر اصلاح شبکه انجام شد که دستکم از 10 درصد هدر‌رفت آب جلوگيري گرديد.

وي، هدر‌رفت آب به علت فرسودگي شبکه‌هاي آبرساني در اين سه بخش را 37 درصد خواند و تصريح کرد: در 2 روستاي دهملا و قلعه‌حاجي با کمبود آب مواجه هستيم که در صورت تخصيص اعتبار مشکل حل خواهد شد و پيش‌بيني مي‌شود با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده سال آينده هيچ يک از روستاهاي اين شهرستان با کم‌آبي مواجه نگردد.

حسين‌پور با اشاره به اينکه 77 روستا با 17 هزار و 400 مشترک روستايي زير پوشش اين اداره هستند، افزود: دربخش بسطام 27 روستا، بيارجمند 29 روستا و مرکزي 21 روستا وجود دارد که با 22 حلقه چاه تک روستايي، 11 حلقه چاه مجتمع و 26 چشمه و قنات آب آشاميدني آنان تامين مي‌شود.

به گفته وي، اعتبار تخصيصي امسال 43 ميليارد ريال بوده که 20 ميليارد آن براي چهار طرح قابل گلنگ‌زني در بخش خارتوران و 17 طرح قابل افتتاح است.

رييس اداره آبفار شاهرود با بيان اينکه امسال مجتمع خارتوران 90 ميليارد ريال اعتبار مصوب داشته که تاکنون 20 ميليارد آن تخصيص پيدا کرده است، خاطرنشان کرد: در اين بخش که شامل 9 روستا است، ساخت مخزن و اصلاح خط انتقال به طول 2 کيلومتر در دست اقدام بوده که تا پايان سال به اتمام مي‌رسد.

وي با اشاره به بارندگي‌هاي امسال، گفت: به سه روستا آبرساني سيار انجام مي‌شد که با بارندگي‌هاي اخير مشکل آنان نيز مرتفع شده است.

حسين‌پور از بهره‌برداري يک حلقه چاه قلعه‌نو خبر داد و افزود: در اين منطقه که 23 روستا قرار دارد از سه حلقه چاه مجتمع شهداي گمنام تامين آب مي‌شوند.

به گفته وي، امسال از قلعه‌نو به روستاي ابر 6 کيلومتر لوله‌گذاري انجام شده و تامين آب اين روستا هم از يک حلقه چاه و يک چشمه تامين مي‌شود.

وي ادامه داد: کارشناسان اين اداره، ماهانه به نقاط حادثه‌خيز مراجعه کرده و خسارات را برآورد مي‌کنند و بر‌اساس گزارشات اعتبارات لازم تخصيص پيدا مي‌کند.

رييس اداره آبفار شاهرود با بيان اينکه خانه بهداشت روستاها همکاري مفيدي با اين اداره دارند، اظهار داشت: هر روز صبح در خانه بهداشت، آب روستاها کلرسنجي شده و نتيجه گزارش داده مي‌شود.


 مشعل گازرساني به روستاهاي نگارمن و اميريه شاهرود در دهه فجر روشن شد 

سرويس خبر

در اين مراسم که با حضور عليرضا آشناگر استاندار سمنان و نماينده مردم شريف شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران استاني و شهرستاني در روستاي اميريه برگزار شد؛ عليرضا شريفي‌نژاد مديرعامل شرکت گاز استان سمنان توسعه عادلانه گازرساني در شهرها و روستاهاي استان پهناور سمنان را از برکات نظام مقدس جمهوري اسلامي و موجب افتخار و مباهات مديران و کارکنان شرکت گاز دانست و گفت: با بهره‌برداري از پروژه گازرساني به اين 2 روستا پوشش گاز در بخش روستايي شهرستان شاهرود به بيش از 87 درصد رسيد.

به گزارش روابط عمومي، وي با اشاره به اجراي حدود 26 کيلومتر خطوط شبکه و تغذيه گاز، احداث دو باب ايستگاه تقليل فشار گاز با ظرفيت‌هاي 2500 و 5000 مترمکعب در ساعت و صرف اعتباري بالغ‌بر 52 ميليارد ريال براي اجراي اين طرح گفت: اميدواريم بهره‌برداري از اين پروژه علاوه بر ارتقاي سطح رفاه ساکنين منجر به ايجاد رونق بخش توليد و کشاورزي اين منطقه گردد.

شريفي‌نژاد مزيت‌هاي رقابتي گاز در مقايسه با ساير سوخت‌هاي فسيلي و نقش آن در افزايش بهره‌وري را بسيار حايز اهميت دانست و گفت: خوشبختانه با توجه به زيرساخت‌هاي فراهم شده پايداري جريان گاز در سراسر استان از ضريب اطمينان بسيار بالايي برخوردار است و شرکت گاز استان در راستاي اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و رونق توليد و اشتغال از پذيرش متقاضيان بخش توليد و صنعت و و جايگزيني سوخت واحدهاي کشاورزي و صنعتي فعال به گاز با آغوشي باز استقبال مي‌نمايد.

مديرعامل شرکت گاز، آموزش اصول و روش‌هاي استفاده ايمن و بهينه از گاز طبيعي را از مهمترين مسئوليت‌هاي اجتماعي اين شرکت دانست و از ساکنين منطقه جهت شرکت در دوره‌هاي آموزشي مربوطه که توسط شرکت گاز برگزار مي‌گردد، دعوت نمود.


 سرويس خبر 

برگزاري مراسم گراميداشت دهه مبارکه فجر

در شرکت برق منطقه‌اي سمنان

سرويس خبر

با حضور مديرعامل، کارکنان و بسيجيان شرکت برق منطقه‌اي سمنان، مراسم گراميداشتي به مناسبت چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، در محل سالن اجتماعات اين شرکت برگزار شد.

در اين مراسم که با گراميداشت ياد و خاطره سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني و اداي احترام به همه شهداي انقلاب اسلامي و شهداي همکار آغاز گرديد، مرتضي عموزاده کارشناس مسائل سياسي، ضمن تبريک ايام مبارک دهه فجر، تقارن اين ايام را با چهلمين سالروز شهادت سردار دل‌ها شهيد سليماني، نشان از هدف متعالي انقلاب اسلامي ايران دانست و افزود: مکتب ما نشأت گرفته از انقلاب سالار شهيدان حضرت امام حسين‌(ع) مي‌باشد که بايد براي به ثمر رسيدن آن، خون‌هاي پاکي چون خون سردار سليماني‌ها بايد نثار آن گردد. وي با اشاره به شرايط کنوني منطقه و سردرگمي نيروهاي آمريکايي گفت: با فروپاشي شوروي، سياستمداران آمريکايي، آمريکا را قدرت بلامنازعه جهان مي‌شمردند و در سدد ايجاد خاورميانه بزرگ بودند تا بتوانند در همه کشورهاي خاورميانه نفوذ نمايند.

عموزاده، مقاومت کشورهاي منطقه در برابر آمريکا را موجب شکست نقشه‌هاي شوم اين قدرت توخالي دانست و افزود: آمريکا، داعش را براي نابودي و تضعيف ايران اسلامي به راه انداخت ولي شجاعت و از‌جان‌گذشتگي بزرگاني چون سردار سليماني و شهداي مدافع حرم و درايت‌هاي حکيمانه رهبر انقلاب، سياست‌هاي آمريکا با صرف هزينه‌هاي ميلياردي، به شکست منجر شد.وي تبلور گفتمان واقعي انقلاب را در رفتار و گفتار سردار سليماني دانست و بيان داشت: مردم انقلابي ايران، عشق و علاقه خود در گفتمان واقعي انقلاب را در تشييع جنازه سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني نشان دادند.

شب فيلم ژاپن و آغاز ديپلماسي فرهنگي سمنان

سرويس خبر

سي بهمن ماه امسال به همت انجمن سينماي جوان استان فيلم‌هاي کوتاه ژاپني در سمنان به نمايش در مي‌آيند.

حسين ترحمي گفت: وقتي اين خبر را در فضاي مجازي ديدم ياد فيلسوف ژاپني توشي هيکو ايزوتسو افتادم که قبل از انقلاب به همراه مهدي محقق و غلامرضا اعواني دو فيلسوف و دانشمند ايراني به سمنان سفر کرده بود، ايزوتسو زبان‌شناس، فيلسوف و قرآن‌پژوه ژاپني و اسلام‌شناس بود او به مکاتب فلسفي از جمله صوفيه، هندوئيسم، بوديسم، تائويسم تسلط داشت و بيست زبان زنده دنيا را مي‌دانست.

وي افزود: ايزوتسو وقتي در ابتدا بازار بالا سمنان بود روبروي منار تاريخي هزار ساله سلجوقي مي‌ايستد و مي‌گويد اين شهر براي زندگي کردن خوب است، از او مي‌پرسند چرا؟ ايزوتسو جواب مي‌دهد براي اينکه در اين شهر مي‌شود خوب فکر کرد.

ترحمي ادامه داد: ايزونسو به کشورهاي مختلف سفر کرده بود يک فيلسوف بزرگ بود و بدون دليل اين حرف را نمي‌زد، راست مي‌گفت سمنان شيوخ و عرفاي اسلامي نامي دارد نظير حسن سکاک شيخ علااالدوله سمناني حکيم‌الهي سمناني و.. که دراين فضا رشد کرده‌اند. سمنان با وجود منظر روستايي زيبا و سيستم تقسيم تاريخي اب و کوچه باغ هاي گلي زيبا و معماري خشتي آن شهر فکر ناميده شود اغراق نيست.

وي در پايان گفت: شب فيلم ژاپن در سمنان فرصتي است که ديپلماسي فرهنگي در سمنان آغاز گردد و با کمک نيروهاي بومي استان نظير پرفسور اعواني، دکتر کواکبيان، اداره ارشاد اسلامي و شهرداري و ديگر مسولين قدم‌هاي ابتدايي برداشته شود استان از سفير و رايزن فرهنگي ژاپن براي سفر به سمنان دعوت به عمل آورند و ضمن تقدير از شخصيت ايزوتسو توسط مسولان استاني بازديدي از آثار فرهنگي و تاريخي سمنان به عمل آيد و غناي فرهنگي و تاريخي اين ديار به ژاپني‌ها نشان داده شود و آغاز نو در حرکت گردشکري سمنان شناساندن پتانسيل فرهنگي و تاريخي سمنان به جهان باشد.

برپايي نمايشگاه آثار نقاشي کودکان در گرمسار

سرويس خبر

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار از برپايي نمايشگاه آثار نقاشي کودکان در گرمسار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار نعمت‌الله قنبري نيکدل گفت: اين نمايشگاه شامل آثار نقاشي کودکان و هنرجويان آموزشگاه آزاد هنري نقش مي‌باشد.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار در ادامه اظهار داشت: اين نمايشگاه از تاريخ بيست و سوم لغايت بيست و هشتم بهمن‌ماه در محل نگارخانه بهار، واقع در خيابان مخابرات گرمسار برپا خواهد شد.

وي تصريح کرد: علاقه‌مندان مي‌توانند جهت بازديد همه روزه از ساعت 16 الي 19 به محل برپايي نمايشگاه مراجعه نمايند.

قنبري نيکدل خاطرنشان کرد: توجه به سليقه و علاقه کودکان مي‌تواند استعداد آنها را شکوفا کرده و در قالب نقاشي و يا ساير آثار هنري توسط آنها بروز پيدا کرده و شکوفا شود.

نمايشگاه آثار نقاشي کودکان هنرجوي آموزشگاه آزاد هنري نقش؛ روز چهارشنبه از ساعت 17 افتتاح خواهد شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود:

دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهرود

1000 پزشک تحويل جامعه داده است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود با بيان اينکه دانشکده پزشکي اين دانشگاه با قدمت 30 سال تاکنون پنج هزار فارغ‌التحصيل حوزه علوم پزشکي را داشته است، ابراز داشت: اين دانشگاه هزار پزشک، دو هزار پرستار، هزار متخصص علوم آزمايشگاهي و 760 متخصص هوشبري به جامعه تحويل داده است و خيلي از پزشکان ماهر و مطرح شهرستان شاهرود فارغ‌التحصيل اين دانشگاه هستند.

ابوالقاسمي‌فر با بيان اينکه تعداد دانشجويان اين دانشگاه در سال 94 بالغ‌بر 12 هزار نفر بوده و اکنون به سه هزار و 700 نفر رسيده است، افزود: خوشبختانه از طريق وزارت علوم مجوز واحد بين‌الملل براي پذيرش دانشجو رشته غيرپزشکي اخذ شده است، پيش‌بيني مي‌شود اين اقدامات نقش به‌سزايي در جذب دانشجو خواهد داشت.

وي با بيان اينکه افزود: بيمارستان خاتم اين واحد دانشگاهي با همه بيمه ها قرار داد دارد ودر بيمارستان خاتم از ابتداي امسال هشت هزار نفر براي درمان در 10 بخش مراجعه کردند که اين ظرفيت توانست بار مهمي را از بيمارستان‌هاي دولتي شاهرود کم کند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود با بيان اينکه بيمارستان خاتم خودگردان بوده و هيچ کمک دولتي دريافت نمي‌کند تصريح کرد: متاسفانه ما پزشک عمومي تربيت مي‌کنيم ولي طرح همين پزشک بايد در بيمارستان‌هاي دولتي گذرانده شود و اگر ما بتوانيم از پزشکان طرحي در اين بيمارستان بهره‌مند شويم مطمئا خدمات ما بيشتر و متنوع‌تر خواهد بود و از طرفي کمبود پزشک در اين بيمارستان مرتفع خواهد گرديد.

وي با بيان اينکه از زماني که تصدي دانشگاه به وي واگذار گرديد اين دانشگاه 57 ميليارد تومان بدهي داشته است، تصريح کرد: اين بدهي هنوز وجود دارد.

نماينده کميته مردمي فرودگاه بين‌المللي شاهرود؛

احداث سالن مديريت بحران

در فرودگاه بين‌المللي شاهرود ضرورت دارد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده کميته مردمي فرودگاه بين‌المللي شاهرود در جلسه بررسي مشکلات فرودگاه بين‌المللي شاهرود با حضور استاندار سمنان با اشاره به ضرورت ارتقاي زيرساخت‌هاي اين فرودگاه، گفت: احداث سالن مديريت بحران نياز فرودگاه است.محمد صالحي مقدم افزود: علي‌رغم تمام تلاش‌ها همچنان انتظار است تا مساعدت در تأمين بخشي از اعتبارات لازم براي اين فرودگاه از سوي مسئولان استان سمنان صورت گيرد.

وي با بيان اينکه فرودگاه بين‌المللي شاهرود قدمتي 32 ساله دارد که از زمان تشکيل کميته مردمي شاهد اتفاقات خوبي در اين مکان هستيم، ابراز کرد: براي راه‌اندازي پروازهاي فرودگاه بين‌المللي شاهرود تلاش‌هاي بسيار گسترده‌اي شکل گرفته است.‌نماينده کميته مردمي فرودگاه بين‌المللي شاهرود با بيان اينکه پس از اتمام عمليات باند و آماده‌سازي سالن مسافران، اولين پرواز مرحله دوم فعاليت فرودگاه از نوزدهم بهمن آغاز شده است، ابراز کرد: از مسئولان انتظار است تا اقدامات و رايزني براي استمرار پروازها صورت گيرد.

صالحي مقدم با بيان اينکه فرودگاه بين‌المللي شاهرود امروز نيازمند احداث سالن مديريت بحران براي مواقع اضطراري است، بيان کرد: اين فرودگاه زيرساخت‌هاي ديگري نظير نصب و به‌روزرساني تجهيزات ساختمان جديد هواشناسي را نياز دارد. وي با بيان اينکه فرودگاه بين‌المللي شاهرود نيازمند مساعدت در تأمين بخشي از اعتبارات لازم براي انجام پروازها است، گفت: درخواست‌هاي مردم براي فرودگاه بين‌المللي شاهرود يک مطالبه عمومي است.

فرماندار شاهرود نيز در اين نشست در سخناني کوتاه بين‌المللي شدن فرودگاه شاهرود را ظرفيتي مناسب دانست و گفت: امور مربوط به فرودگاه بين‌المللي شاهرود با تلاش خيرين پرتلاش و سخاوتمند شاهرودي تحت عنوان کميته مردمي فرودگاه، پيگيري مي‌شود.

نادر فخري بيان کرد: با عنايت به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، آينده بسيار روشن و خوبي را براي اين شهرستان متصوريم.

نمايشگاه خيريه بيماران تالاسمي

در دانشگاه آزاد شاهرود برپا مي‌شود

شاهرود– خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه آزاد شاهرود با بيان اينکه نمايشگاه خيريه بيماران تالاسمي در واحد علوم پايه اين دانشگاه برپا مي‌شود، گفت: اين نمايشگاه شامل خوراکي، عروسک دست‌ساز، پوشاک و شيريني است.

سيد‌احمد ابوالقاسمي‌فر با بيان اينکه نمايشگاه خيريه بيماران تالاسمي طي روزهاي ششم لغايت هشتم اسفندماه سال‌جاري در دانشکده علوم پايه اين واحد دانشگاهي برپا شود، ابراز داشت: در اين نمايشگاه بيماران تالاسمي، هموفيلي و دياليزي آخرين محصولات خود را عرضه مي‌کنند.

وي با بيان اينکه نمايشگاه محصولات و صنايع‌دستي بيماران تالاسمي، هموفيلي و دياليزي با پيگيري روابط عمومي واحد از تاريخ 20 بهمن‌ماه به مدت دو روز در محل ساختمان مرکزي اين واحد دانشگاهي برگزار شد، افزود: هدف از برپايي اين نمايشگاه‌ها کمک به هزينه‌هاي دارو درمان و توانمندسازي اين گروه بيماران است.رئيس دانشگاه آزاد شاهرود با بيان اينکه اين نمايشگاه توسط چهار نفر از بيماران برگزار شد، ابراز داشت: انواع مواد خوراکي، عروسک دست‌ساز، پوشاک و شيريني‌هاي مختلف که اکثر آن‌ها از محصولات همين بيماران بود، در اين نمايشگاه‌ها عرضه مي‌شود.ابوالقاسمي‌فر در ادامه اضافه کرد: اين نمايشگاه از تاريخ 17 لغايت 19 بهمن‌ماه نيز در بيمارستان خاتم‌الانبياء‌(ص) دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود برگزار شده بود و با هماهنگي‌هاي انجام‌ شده بلافاصله شرايط برگزاري آن در دانشگاه را فراهم شد و در تاريخ مقرر برپا مي‌شود.