تاریخ 1398/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5257 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در چهل و يکمين بهار انقلاب انجام شد؛
 افتتاح 80 طرح عمراني برق‌رساني در حوزه صنعت توزيع برق استان سمنان 

سرويس خبر

به مناسبت چهل و يکمين سالگرد بهار انقلاب و ايام‌ا... دهه مبارک فجر، 80 طرح عمراني برق‌رساني شهري و روستايي استان سمنان با اعتباري به مبلغ 267 ميليارد و 613 ميليون ريال افتتاح شدند.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان با بيان اين مطلب گفت: 29 طرح احداث و بهسازي 105 هزار و 731 متر شبکه‌هاي توزيع برق جهت ظرفيت‌سازي و تامين برق مشترکان با اعتبار 110 ميليارد و 576 ميليون ريال، 15 طرح بهينه‌سازي و تامين روشنائي معابر با هزينه‌اي معادل 45 ميليارد و 989 ميليون ريال، 18 طرح نصب ايستگاه هاي هوائي توزيع برق 70 ميليارد و 509 ميليون ريال، به عنوان طرح‌هاي افتتاح شده در دهه فجر امسال به شمار مي‌روند.

سيد‌محمد موسوي‌زاده افزود: همچنين هشت طرح توسعه و تبديل 11 هزار و 149 متر شبکه سيمي فشار ضعيف به کابل خودنگهدار به مبلغ 13 ميليارد و 696 ميليون ريال و 10 طرح احداث تاسيسات و تجهيزات توزيع برق با هزينه 26 ميليارد و 843 ميليون ريال، از جمله طرح‌هايي هستند که افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفتند.

يادآور مي‌شود: در آئين افتتاح همزمان پروژه‌هاي عمراني و اقتصادي شهرستان‌هاي استان که با حضور استاندار، نمايندگان مردم شريف استان در مجلس شوراي اسلامي، معاونين استاندار، فرمانداران، ائمه جمعه و مسئولين برگزار شد، طرح‌هاي برق‌رساني شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان نيز به بهره‌برداري رسيدند.


 هفتاد و چهارمين جايگاه عرضه سوخت در استان سمنان افتتاح شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در آستانه چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، هفتاد و چهارمين جايگاه عرضه سوخت در استان سمنان مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

دکتر علي‌اکبر عرب‌عامري مدير شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه شاهرود از افتتاح هفتاد و چهارمين محل عرضه بنزين به مناسبت ايام‌ا... دهه فجر و فرا‌رسيدن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با حضور دکتر عليرضا آشناگر استاندار سمنان، دکتر سيد‌حسن حسيني شاهرودي نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي، حجت‌الاسلام اميني امام‌جمعه شاهرود، دکتر منوچهر فخري معاون عمراني استانداري و مهندس نادر فخري معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان شاهرود و هيئت همراه در استان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه شاهرود، عرب‌عامري با اشاره به افتتاح جايگاه فدک در ناحيه مرکزي گفت: جايگاه فدک در زميني به مساحت 1171 مترمربع و با سرمايه‌گذاري معادل هجده ميليارد ريال در شهرک فدک شهرستان شاهرود واقع شده است که به جهت خدمت‌رساني مطلوب به هم‌استاني‌هاي عزيز سهم به‌سزايي ايفا مي‌کند.

وي افزود: اين جايگاه داراي دو سکوي بنزين و چهار تلمبه دو‌نازله (جمعا هشت نازل بنزين) و دو مخزن ذخيره فرآورده با ظرفيت هر کدام 50000 هزار ليتر و در مجموع يکصد هزار ليتر مي‌باشد که همزمان براي حدود 5 نفر به صورت مستقيم زمينه اشتغالزايي فراهم شده است.


 45 هزار خانوار بهره‌بردار بخش كشاورزي در استان سمنان فعال هستند 

سرويس خبر

45 هزار خانوار بهره‌بردار بخش کشاورزي در استان سمنان فعال هستند؛ 25 هزار تن پسته خشک در استان سمنان توليد شده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به اينکه در استان سمنان بالغ‌بر 45 هزار خانوار بهره‌بردار در بخش کشاورزي مشغول فعاليت هستند، اظهار داشت: شرکت‌هاي تعاوني کشاورزي به‌صورت مستقيم 50 درصد توليد استان را برعهده دارند.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سيد‌حسن ميرعماد به اقدامات و توفيقات کسب ‌شده در بخش‌هاي مختلف کشاورزي استان سمنان اشاره کرد و افزود: در حوزه توليد محصولات باغي عليرغم وجود شرايط خاص اقليمي استان و مشکلات اقتصادي اما در اين حوزه توفيقات خوبي به ‌دست ‌آمده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: امسال 65 هزار تن پسته تر و حداقل 25 هزار تن پسته خشک در استان سمنان توليد شده است و گردش مالي پسته امسال بيش از سه هزار ميليارد تومان بوده است که اين امر درآمدزايي بسيار خوبي را براي بهره‌برداران و‌ کشاورزان اين محصول در استان به همراه داشت.

ميرعماد عنوان کرد: در بخش زراعت نيز به‌ويژه در بخش محصولات استراتژيک همچون چغندرقند اقدامات بسيار خوبي انجام شد. وي افزود: عليرغم اينکه قيمت تضميني برخي محصولات مثل گندم و چغندرقند بسيار پايين بود؛ اما کشاورزان و بهره‌برداران اين بخش در شرايط اقتصادي کنوني به کمک کشور آمدند و توانستند در سطح استان سمنان امسال 165 هزار تن توليد چغندرقند داشته باشند.

2500 هکتار از سطوح زراعي استان سمنان به کشت گياهان دارويي اختصاص دارد

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بيان کرد: در بخش محصولات گياهان دارويي نيز 2500 هکتار از سطوح زراعي استان سمنان به کشت گياهان دارويي اختصاص دارد و در بخش مراتع استان سمنان نيز ظرفيت بسيار خوبي براي توليد گياهان دارويي وجود دارد که از اين ظرفيت به‌خوبي استفاده ‌شده است.

ميرعماد با اشاره به اينکه در مسائل مربوط به دام نيز توفيقات بسيار خوبي حاصل ‌شده است، گفت: امسال توليد تخم‌مرغ فقط در سطح استان به ميزان 10 هزار تن افزايش‌ يافته است؛ هم‌اکنون ميزان توليد ساليانه تخم‌مرغ استان به 30 هزار تن است و توليد مرغ نيز از مرز 60 هزار تن گذشته است.

وي با اشاره به بخش نهاده‌هاي دامي نيز گفت: در بخش نهاده‌هاي دامي وظيفه بخش دولتي تأمين بذر است که در چند سال اخير در اين زمينه مشکلي وجود نداشته است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: در سال زراعي جاري بيش از پنج هزار تن بذر اصلاح‌ شده و گواهي‌ شده در اختيار بهره‌برداران بخش کشاورزي قرار داده‌ شده است.

ميرعماد افزود: در بخش کود نيز امسال 21 هزار تن ميزان مصرف کود موردنياز کشاورزان استان بود و بايد گفت هيچ نگراني براي تأمين کود موردنياز کشاورزان استان سمنان وجود ندارد.

وي در ادامه به اقدامات بسيار خوب انجام‌ شده در حوزه مسائل زيربنايي اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بيش از 34 هزار و 500 هکتار از اراضي کشاورزي استان سمنان مجهز به سيستم‌هاي نوين آبياري شده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بيان کرد: امسال مجموع اعتباري که در بحث آب‌وخاک استان سمنان هزينه شده است؛ 60 ميليارد تومان بود که اميدواريم اين روند ادامه يابد.

ميرعماد اذعان داشت: در بحث قنواتي نيز در يکي، 2 سال اخير گام‌هاي بسيار بلندي برداشته ‌شده است.

وي در ادامه به رويکردهاي مهم بخش کشاورزي در استان سمنان اشاره کرد و ازجمله مهم‌ترين آنها را موضوع تأمين امنيت غذايي عنوان کرد و گفت: هدف‌گذاري ما بر روي محصولات استراتژيک استان سمنان همچون گندم، جو، کلزا و چغندرقند است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، افزايش درآمد کشاورزان را از مهم‌ترين اهداف و سياست‌هاي اين سازمان عنوان کرد و اظهار داشت: به دنبال کشت محصولاتي در استان سمنان هستيم که مصرف آب کمتر و درآمد بيشتر براي کشاورزان داشته باشد.

ميرعماد افزود: حفظ منابع آب‌وخاک، تأکيد بر بهره‌وري، توسعه کشت گلخانه‌اي و توسعه توليد محصولات گياهان دارويي از ديگر رويکردها و اهداف سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان است که در دست اقدام و پيگيري قرار گرفته‌اند.


 سرويس خبر 

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان در جمع کارکنان ايثارگر:‌

اخلاص ايثارگران و شهدا در دوران دفاع مقدس،‌ موجب ماندگاري نام آنان شد

سرويس خبر

به مناسبت دهه مبارکه فجر و تکريم از ايثارگران شرکت برق منطقه‌اي سمنان،‌ ديدار صميمي کارکنان ايثارگر با مديرعامل اين شرکت برگزار گرديد.

مهندس سيد علي‌اکبر صباغ رئيس هيات‌مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان،‌ ضمن تبريک ايام... دهه مبارکه فجر،‌ رمز ماندگاري نام ايثارگران و شهدا را در خلوص نيت آنان دانست. مهندس صباغ،‌ اقتدار جمهوري اسلامي ايران را مرهون ايثار خانواده شهدا و صبر و شکيبايي آنان در طول هشت سال دفاع مقدس برشمرد و افزود:‌ ايثارگران و فرزندان شهدا، يادگاران هشت سال دفاع مقدس مي‌باشند که تکريم آنان گراميداشت فرهنگ ايثار و شهادت است. مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اشاره به وظيفه اين شرکت در خدمت‌رساني به مردم شريف استان گفت‌: روحيه ايثار و از‌خود‌گذشتگي کارکنان و ايثارگران،‌ بايد ما را در امر خدمت‌رساني بي‌منت مصمم‌تر نمايد. در ادامه اين نشست هر يک از ايثارگران و ‌کارکنان منتسب به خانواده شهدا به بيان سخناني پرداختند و در پايان به 19 نفر از آنان، لوح تقديري از طرف مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان اهدا شد.

از توليدات حوزه هنري استان سمنان

«لبخندي به رنگ شهادت» شهيد عباس دانشگر، خواندني شد

سرويس خبر

کتاب «لبخندي به رنگ شهادت» زندگي‌نامه و خاطرات شهيد «عباس دانشگر» از سوي حوزه هنري استان سمنان منتشر شد.به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، کتاب «لبخندي به رنگ شهادت» شامل زندگي‌نامه و خاطرات جوان مومن انقلابي مدافع حرم، شهيد «عباس دانشگر» به کوشش مومن دانشگر و محسن حسن‌زاده از سوي دفتر فرهنگ و مطالعات پايداري حوزه هنري استان سمنان، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.در پيشگفتار اين کتاب آمده است: «روح انسان در سايه محبت و مهرورزي شکوفا مي‌شود و جواني فصل زيباي زندگي و مظهر عشق و بندگي است. جوان، جلوه زيبا و صحيفه‌اي از کلمات پاک خداوند است. قلب پاک و بي‌آلايش جوان، دريچه‌اي گشوده به ملکوت است. براي رسيدن به کوي معنويت و عشق، يکي از راه‌ها، دوستي با شهداست. جوانان مي‌توانند با بهره جستن از بينش و منش شهدا به وادي پاکي و ايمان قدم بگذارند.»

در بخش ديگري از پيشگفتار کتاب مي‌خوانيم: «چه زيباست که با شهدا دوست و رفيق باشيم و در فراز و نشيب زندگي از آن‌ها ياد کنيم و به آن‌ها متوسل شويم تا شهدا همواره از ما دستگيري کنند؛ چرا که آنان همچون چراغي فروزان مسير کمال را به انسان نشان مي‌دهند. با شهادت خود کمال انسان را با زيباترين وجه، در برگ‌هاي زرين تاريخ به تصوير مي‌کشند.»

کتاب «لبخندي به رنگ شهادت» در 27 فصل به زندگي و خاطرات شهيد مدافع حرم عباس دانشگر پرداخته و در انتهاي کتاب در بخش تصاوير، شاهد عکس‌هايي از مقاطع مختلف زندگي شهيد دانشگر هستيم. در فصل بيست و چهارم از اين کتاب و در بخش وصيت‌نامه شهيد عباس دانشگر مي‌خوانيم: «خدايا تو هوشيارمان کن، تو مرا بيدار کن، صداي العطش مي‌شنوم، صداي حرم مي‌آيد، گوش عالم کر است... خيام مي‌سوزد اما دلمان آتش نمي‌گيرد.

مرضي بالاتر از اين؟ چرا درماني برايش جستجو نمي‌کنيم؟روحمان از بين رفته. سرگرم بازيچه دنياييم...»کتاب «لبخندي به رنگ شهادت» شامل زندگي‌نامه و خاطرات جوان مومن انقلابي مدافع حرم، شهيد «عباس دانشگر» به کوشش مومن دانشگر و محسن حسن‌زاده در 300 صفحه با شمارگان 1250 نسخه در قطع رقعي و با قيمت 45 هزار تومان در سال 1398 از سوي دفتر فرهنگ و مطالعات پايداري حوزه هنري استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر راهي بازار نشر شده است.علاقمندان جهت تهيه اين کتاب مي‌توانند به نمايندگي انتشارات سوره مهر استان سمنان واقع در سمنان، باغ فردوس، خيابان شهيد صفائيان، حوزه هنري استان سمنان مراجعه نمايند.


 درچهارمين جلسه ستاد استاني پيشگيري ازجرائم و تخلفات انتخاباتي مطرح شد؛
 رسيدگي و برخورد قاطع با تخلفات و جرائم مرتبط با انتخابات 

سرويس خبر

چهارمين جلسه ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي استان سمنان در محل سالن جلسات شهداي هفتم تير دادگستري کل استان سمنان تشکيل شد.به گزارش روابط عمومي و ارتباطات دادگستري کل استان سمنان؛ در اين جلسه ابراهيمي، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: به تخلفات و جرائم مرتبط با انتخابات با جديت و قاطعيت رسيدگي مي‌شود و کانديداها و طرفداران تصور نکنند که پس از اتمام انتخابات جرائم و تخلفات آنها نيز تمام مي‌شود بلکه توجيهاً به زمان و مکان وقوع جرم به کليه اين جرائم رسيدگي خواهد شد.در ادامه داريني، معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان سمنان نيز مشارکت حداکثري مردم در ايجاد امنيت لازم و رقابت سالم مردم شريف استان جهت انتخاب فرد اصلح و اعلم را در شکل‌گيري مجلسي کارآمد مورد تأکيد قرار داد.وي افزود: در محل ستاد دادگستري استان و در دادستاني‌ها داوطلبان زيادي توجيه شده‌اند و قوانين و مقررات انتخاباتي به آنان تفهيم شده و با هشدار و انذار آنان و اخذ تعهد از آنها مشکلات زيادي حل و فصل شده است.معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان سمنان، جانمايي درست و دقيق محل استقرار ستادهاي تبليغاتي نامزدهاي انتخاباتي را در کاهش تنش و برخورد طرفداران و همچنين جلوگيري از ترافيک موثر دانست.حجت‌الاسلام والمسلمين عربي، رئيس محترم هيئت نظارت بر انتخابات استان سمنان نيز ضمن تشکر از اقدامات پيشگيرانه اعلام کرد که مشکل خاص و حادي در استان سمنان وجود ندارد و بايد اقدامات پيشگيرانه در فرآيند انتخابات متناسب با هر مرحله از انتخابات انجام شود.