تاریخ 1398/11/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5251 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ديدار رئيس کل گمرک جمهوري اسلامي ايران با نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه سمنان 

سرويس خبر

دکتر مير اشرفي رئيس کل گمرک ج.ا.ا و هيات همراه براي افتتاح ساختمان گمرک استان به سمنان آمده و به اتفاق مديرکل گمرک استان با حجت‌الاسلام شاهچراغي ديدار کردند.

دکتر ميراشرفي ضمن ارائه گزارشي از روند فعاليت‌هاي گمرک ايران اظهار داشت: در سال‌هاي اخير با وجود تحريم‌هاي ظالمانه آمريکا تجارت خارجي کشور به ميزان 72 ميليارد دلار بوده است.

وي در ادامه ابراز داشت: گمرک در تجارت خارجي نقش عمده‌اي داشته است و در حال حاضر اکثر سازمان‌ها به سامانه جامع گمرک متصل شده‌اند و کليه مجوزها به صورت سيستمي دريافت مي‌شود که اين موضوع جعل اسناد را به صفر مي‌رساند.

وي در پايان گفت: سيستمي شدن سامانه‌هاي گمرک باعث کم شدن تردد خدمت گيرندگان به گمرک شده است‌.

در ادامه حجت‌الاسلام شاهچراغي نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه سمنان ضمن تبريک ايام‌الله دهه فجر و روز جهاني گمرک، گفت: هر مديري که مي‌خواهيد در استان منصوب کنيد، متدين باشد که بحمدالله مديرکل کنوني گمرک هم امين و هم متدين است.

وي در پايان اظهار داشت: مسولين بايد بيشتر به مردم خدمت کنند و خدمت خالصانه را سرلوحه کار خود قرار دهند که اگر کار براي خدا باشد هيچ‌گاه بي‌ارج نخواهد ماند.


 همزمان با سومين روز دهه فجر
 طرح‌هاي عمراني برق‌رساني شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان افتتاح شدند 

سرويس خبر

در آئين افتتاح همزمان پروژه‌هاي عمراني شهرستان‌هاي آرادان و گرمسار در سومين روز دهه مبارک فجر، از 14 طرح برق‌رساني اين دو شهرستان بهره‌برداري به عمل آمد.

طرح نصب چهار ايستگاه هوايي توزيع برق با ظرفيت يک هزار و 575 کيلوولت آمپر درسطح شهرستان به مبلغ پنج ميليارد و 154 ميليون ريال، طرح افزايش قدرت پست هوايي روستاهاي محله باغ جديد و مليجان از 200 به 250 کيلوولت آمپر با اعتبار 947 ميليون ريال، چهار طرح احداث و توسعه شبکه فشار متوسط هوايي و پنج ايستگاه هوايي توزيع برق با ظرفيت 813 کيلوولت آمپر با هزينه 11 ميليارد و 696 ميليون ريال، طرح بهينه‌سازي سه هزار و 289 متر شبکه فشار ضعيف روستاي لجران و شهرک معينيان به مبلغ دو ميليارد و 350 ميليون ريال، پروژه بهسازي 934 متر شبکه فشار متوسط هوايي منطقه بنه کوه با اعتبار يک ميليارد و شش ميليون ريال و طرح نصب 40 دستگاه سرچراغ روشنايي معابر در خيابان‌هاي تختي، تهمتن، سلمان فارسي و کوي مطلق با هزينه دو ميليارد و 620 ميليون ريال، از جمله طرح‌هايي هستند که در شهرستان گرمسار به بهره‌برداري رسيدند.

همچنين دو طرح احداث يک هزار و 471 متر شبکه فشار متوسط هوايي در بلوار کشاورز و روستاي داورآباد با اعتبار يک ميليارد و 482 ميليون ريال، طرح توسعه شبکه روشنايي معابر کمربندي قديم آرادان با مبلغ 70 ميليون ريال، طرح نصب دو ايستگاه هوايي توزيع برق با ظرفيت 150 کيلوولت آمپر و احداث شبکه فشار متوسط در سطح شهرستان با هزينه يک ميليارد و 101 ميليون ريال و طرح بهسازي چهار هزار و 710 متر شبکه فشار ضعيف جهت افزايش قابليت اطمينان شبکه با اعتبار يک ميليارد و 880 ميليون ريال، از جمله طرح‌هايي افتتاح شده شهرستان آرادان مي‌باشند.

شايان ذکر است: در راستاي اجرايي نمودن طرح‌هاي ذکر شده در شهرستان گرمسار مبلغ 23 ميليارد و 773 ميليون ريال و همچنين چهار ميليارد و 533 ميليون ريال براي افتتاح طرح‌هاي شهرستان آرادان هزينه شده است.

لازم به ذکر است: در اين مراسم، استاندار، نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي، معاونين استاندار، فرمانداران اين دو شهرستان و جمعي از مسئولان استان حضور داشتند.


 22 ميليارد ريال پروژه در بخش مرکزي شاهرود افتتاح شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

پنج پروژه عمراني و اقتصادي با اعتبار بيش از 22 ميليارد ريال با حضور مسئولان شهرستاني و محلي در بخش مرکزي شاهرود به بهره‌برداري رسيد.

يکي از اين طرح‌ها بند خاکي تغذيه مصنوعي منطقه ده‌ملا با اعتبار هشت ميليارد و 460 ميليون ريال است.

محمدرضا کشاورزيان رئيس اداره منابع طبيعي شاهرود درباره اين طرح گفت: بند خاکي تغذيه مصنوعي در بالادست روستاي دهملا و در منطقه گرگ دره از محل اعتبارات ملي ساخته ‌شده است.

وي افزود: افتتاح طرح آبخيزداري و کنترل سيلاب منطقه دهملا و صالح‌آباد با اعتبار هشت ميليارد و 390 ميليون ريال ديگر طرح منابع طبيعي شاهرود براي افتتاح در بخش مرکزي شاهرود بود که اعتبارات آن از محل اعتبار صندوق توسعه ملي تأمين ‌شده است.

همچنين بهسازي و اصلاح معابر روستاهاي حسين‌آباد ساغري، خوريان، فرح‌آباد و اسدآباد ديگر طرح افتتاح‌ شده عمراني بخش مرکزي شاهرود براي آن نزديک به 10 ميليارد ريال هزينه شده است.

علي‌اصغر حجي مدير اداره جهاد کشاورزي شاهرود نيز گفت: گلخانه توليد محصولات کشاورزي با اعتبار سه ميليارد و 200 ميليون ريال نيز ديگر طرح افتتاح ‌شده با حضور مسئولان شهرستاني در بخش مرکزي شاهرود هم‌زمان با سومين روز از دهه مبارک فجر 98 بود.

وي با بيان اينکه اين گلخانه ظرفيت اسمي توليد 120 تن صيفي‌جات را در سال دارد، بيان کرد: اين گلخانه صيفي براي چهار نفر نيز اشتغال ايجاد کرده است.بهسازي و مرمت گلزار شهداي رويان با اعتبار يک ميليارد و 440 ميليون ريال از ديگر طرح‌هاي افتتاح‌ شده بخش مرکزي شاهرود بوده است.


 سرويس خبر 

با نمايش فيلم‌هاي بخش سيمرغ و پروانه‌ها

اکران فيلم‌هاي سي و هشتمين جشنواره فجر

در سمنان آغاز شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

اکران فيلم‌هاي سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر با اکران اولين فيلم در بخش سيمرغ و پروانه‌ها در سينما هلال سمنان آغاز شد.

در بخش سيمرغ و پروانه‌ها طبق برنامه پنج عنوان فيلم در سانس صبح و از ساعت 10 در سينما هلال سمنان به روي پرده مي رود.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در حاشيه آغاز به کار اين جشنواره همزمان با ايام‌الله دهه فجر در سمنان به خبرنگاران گفت: بخش سيمرغ و پروانه‌ها ويژه دانش اموزان و کودکان است که به صورت رايگان فيلم‌هاي آن اکران خواهد شد.حجت‌الاسلام والمسلمين علي اصغر فضيلت، از آغاز اکران فيلم‌هاي بخش سوداي سيمرغ از عصر امروز سه شنبه در دو سينماي هلال و يادمان سمنان خبر داد و گفت: در اين بخش 14 عنوان فيلم در اين سينماها اکران خواهد شد.وي با بيان اينکه طبق جدول پخش فيلم‌ها، هر روز دو فيلم در سمنان تا بيست و يکم بهمن اکران مي شود گفت: در اولين روز دو فيلم "اتاباي" به کارگرداني نيکي کريمي و "بي صدا حلزون" به کارگرداني بهرنگ دزفولي زاده در سمنان به روي پرده مي رود.فضيلت، نرخ بليط تماشاي اين فيلم‌ها را در سمنان شش هزار تومان بيان کرد و گفت: براي استفاده بيشتردوستداران هنر سينما نرخ بليط فيلم‌هاي جشنواره فجر با 50 درصد تخفيف ارائه مي شود.وي با بيان اينکه اين فيلم‌ها از طريق گيشه سينماها و نيز سامانه سينما تيکت عرضه مي شود اظهار داشت: سانس‌هاي اکران اين فيلم‌ها در سينما هلال سمنان 17 و 19 و در سينما يادمان 17: 30 و 19: 30 است.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با بيان اينکه در جشنواره امسال در مجموع 33 نوبت فيلم‌هاي فجر اکران خواهد شد گفت: شمار فيلم‌هاي اختصاص يافته به سمنان در جشنواره امسال نسبت به سال گذشته دو فيلم افزايش دارد.

رئيس اوقاف بسطام:

محفل انس با قرن کريم در امامزاده

محمد بسطام برگزار مي‌شود

سرويس خبر

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بسطام گفت: هم‌زمان با فرارسيدن ايام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامي محفل انس با قرن کريم در امامزاده محمد بسطام برگزار مي‌شود.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام محمدرضا بخشي اظهار کرد: اين محفل امشب و هم‌زمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا با حضور قاريان برتر استاني حجت‌الاسلام جواد جوانشير و سيد‌يوسف حسيني در امامزاده محمد(ع) شهر بسطام برگزار مي‌شود.وي با اشاره به اينکه يکي از زمينه‌هاي فعاليت اوقاف بسطام فعاليت‌هاي قرآني است، افزود: در طول سال و در مناسبت‌هاي مختلف مذهبي و انقلابي برنامه‌هاي مختلف و متنوع قراني در بقاع متبرکه شاخص بسطام و به‌خصوص امامزاده محمد(ع) بسطام پيش‌بيني و اجرا مي‌شود.رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بسطام تصريح کرد: قرآن چراغ نجات‌بخش و نسخه شفابخش براي زندگي امروز است و نزديک شدن به آن انسان را از گمراهي دور خواهد کرد.وي عنوان کرد: با بررسي و آسيب‌شناسي در زندگي بسياري از افرادي که دچار گمراهي شده‌اند و به راه‌هاي خلاف کشيده شده‌اند، خلأ معنويات و دوري از قرآن مشهود است و اين خود نشان‌دهنده اين مهم است که اگر انسان با قرآن مأنوس شود، شيطان در ذهن و دل او راه نمي‌يابد.حجت‌الاسلام بخشي خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امور خيريه بسطام نيز بر اساس وظايف و تکاليف خود در طول سال برنامه‌هاي متنوع قرآني در بخش آموزشي و تبييني و تفسيري را در دستور کار گذاشته و تلاش داريم تا مردم و به‌خصوص جوانان در کنار انس با قرآن، تدبر در قرآن و مفاهيم قرآني را نيز بياموزند.

57 ميليارد ريال پروژه آبخيزداري دهه فجر

در مهدي‌شهر اجرا مي‌شود

سرويس خبر

فرماندار مهدي‌شهر با بيان اينکه 57 ميليارد ريال پروژه آبخيزداري دهه فجر در شهرستان اجرا مي‌شود، گفت: اين طرح‌ها نقش مهمي در اشتغال، حفاظت خاک و مهار سيلاب ايفا مي‌کنند.عبدالرضا ميقاني در حاشيه بازديد از پروژه آبخيزداري حوضه آسوران و جاشلوبار در گفتگو با خبرنگاران ضمن بيان اينکه 57 ميليارد ريال از محل صندوق توسعه ملي پروژه آبخيزداري طي دهه فجر در مهدي‌شهر اجرا مي‌شود، ابراز داشت: اين طرح‌ها در حوزه‌هاي آبخيز آسوران– جاشلوبار، هيکو، چاشم و گلرودبار انجام خواهند شد.وي با بيان اينکه پروژه‌هاي آبخيزداري و آبخوان‌داري حوضه آسوران- جاشلوبار با حجم چهار هزار و 200 متر مکعب سنگ و ملات مهمترين پروژه قابل افتتاح منابع طبيعي طي دهه فجر است، افزود: براي اين طرح‌ها بيش از 12 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.فرماندار مهدي‌شهر با بيان اينکه اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري مي‌تواند براي منطقه اشتغال و زمينه سرمايه‌گذاري نيز به همراه داشته باشد، ابراز داشت: پروژه‌هاي آبخيزداري قطعاً نقش مهم و زيرساختي در حفظ آب‌وخاک دارند لذا اجراي آنها بسيار حائز اهميت است.ميقاني در ادامه تصريح کرد: حفظ و احياي منابع طبيعي و توسعه فضاي سبز، توان‌افزايي جوامع محلي و مشارکت در پيشرفت و آباداني، کنترل فرسايش، پيشگيري از وقوع سيل، تغذيه سفره‌هاي آب زيرزميني، توسعه پوشش گياهي، ذخيره نزولات جوي ديگر مزاياي اين طرح‌ها را تشکيل مي‌دهند.وي با بيان اينکه ايام دهه فجر فرصت خوبي براي بيان دستاوردها و ارائه خدمات انجام ‌شده است، افزود: طرح‌هاي آبخيزداري يکي از مؤثرترين روش‌ها براي مديريت صحيح منابع آب‌وخاک است لذا انتظار مي‌رود توسعه و اجراي اين طرح‌ها در سطح شهرستان با جديت دنبال شود.

رونق توليد و توسعه اشتغال در استان سمنان

به توسعه صنايع و معادن وابسته است‌

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان به حرکت شتابنده اين استان در حوزه رونق توليد و اشتغال اشاره کرد و گفت: واحدهاي صنعتي و معدني استان سمنان در تحقق اقتصاد مقاومتي و رونق توليد و اشتغال نقش به‌سزايي دارند.

عليرضا آشناگردر ديدار با مديران شرکت معدني املاح ايران در شهرستان آرادان با اشاره به تحولات و پيشرفت‌هاي مثبت و روبه رشد شرکت املاح ايران در طول يک سال گذشته اظهار داشت: بر اساس آمار و ارقام موجود اين شرکت به لحاظ بنيادين توسعه‌يافته است.

وي با تأکيد بر استمرار روند رو به رشد و اثربخش شرکت املاح ايران مهم‌ترين رويکردهاي اين شرکت را استفاده از فناوري و تکنولوژي نوين و خودکفايي عنوان کرد.

استاندار سمنان بيان کرد: طرح‌هاي توسعه‌اي شرکت املاح ايران در آرادان در بخش‌هاي مختلف به نحو مطلوبي اجرا شده است.

آشناگر افزود: اين شرکت معدني در تلاش براي جلوگيري از واردات بي‌مورد مواد اوليه است.

وي با اشاره به ظرفيت‌هاي بسيار مناسب موجود در استان سمنان در حوزه صنعتي و معدني گفت: خوشبختانه به معناي واقعي کلمه اقتصاد مقاومتي و رونق توليد در واحدهاي صنعتي و توليدي استان سمنان شکل‌گرفته است.

علي رستمي مديرعامل شرکت معدني املاح ايران در اين ديدار با اشاره به فعاليت اين شرکت در استان‌هاي تهران، مرکزي و سمنان اظهار داشت: اين شرکت در 9 ماهه سال گذشته توليدي معادل 196 هزار و 282 تن داشته است که اين رقم در مدت مشابه امسال به 204 هزار و 269 تن افزايش‌يافته است.

وي با اشاره به اينکه امسال شرکت معدني املاح ايران درآمدي به ميزان يک هزار و 470 ميليارد ريال داشته است بيان کرد: درآمد حاصله اين شرکت نسبت به سال گذشته افزايش چشمگيري يافته است که علت آن افزايش صادرات و قيمت است.

مديرعامل شرکت معدني املاح ايران گفت: امسال صادرات اين شرکت به نقاط مختلف جهان نظير ارمنستان، ترکمنستان، گرجستان و روسيه و... 50 درصد افزايش‌يافته است.

مديرکل اوقاف سمنان خبر داد

اجراي بالغ‌بر 52 هزار مترمربع عمليات عمراني

در موقوفات و امامزادگان سمنان

سرويس خبر

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان گفت: در 10 ماهه سال 98 بالغ‌بر 52 هزار مترمربع عمليات عمراني در موقوفات و بقاع متبرکه و امامزادگان استان سمنان اجرا شده است.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام ‌والمسلمين اسماعيل تديني در جلسه ستاد گراميداشت اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان اظهار کرد: برنامه مصوب سال 1398 در ابتداي سال به شهرستان‌ها ابلاغ شده است و بر اساس اين برنامه لازم است نسبت به اجراي عمليات عمراني شامل تعمير، بازسازي و مرمت، تکميل و احداث در موقوفات و بقاع متبرکه اقدام گردد.

وي افزود: اقدامات انجام ‌شده در حوزه موقوفات شامل تعمير و مرمت موقوفات موجود، بازسازي، بهسازي و يا عمليات سرمايه‌گذاري با هدف افزايش شاخص بهره‌وري موقوفات مي‌باشد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان تصريح کرد: کليه اقدامات عمراني در بقاع متبرکه بر اساس طرح‌هاي جامع تهيه‌ شده که به تصويب سازمان اوقاف رسيده است انجام مي‌شود و هدف از اجراي اين فعاليت‌ها تأمين زيرساخت‌هاي لازم جهت ارائه خدمات بهتر به زائران و مجاوران و مراجعان مي‌باشد. وي عنوان کرد: بر‌اساس قانون مديريت بقاع متبرکه و امامزادگان به عهده سازمان اوقاف و امور خيريه است و اين سازمان نيز بر‌اساس قوانين و اسناد بالادستي نسبت به انتخاب هيئت‌امنا براي اداره امورات بقعه اقدام مي‌کند و کليه اقدامات در بقاع متبرکه به‌صورت مردمي و توسط هيئت‌امنايي که از مردم انتخاب ‌شده انجام مي‌شود و ادارات اوقاف و امور خيريه بر عملکرد هيئت‌امنا نظارت دارند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين تديني خاطرنشان کرد: بر‌اساس برنامه‌هاي ابلاغي به هيئت‌امناي بقاع متبرکه استان سمنان، در نظر داريم بر‌اساس منويات رهبر معظم انقلاب، هر يک از اين امامزادگان به قطب فرهنگي و اجتماعي منطقه خود تبديل شوند.