تاریخ 1398/10/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5234 برو جستجو جستجوی پیشرفته   قاتل خاموش جان سه نفر را در استان سمنان گرفت 

سرويس حوادث:

مديرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: سه نفر بر اثر خفگي با گاز مونواکسيد‌کربن وسايل گرمايشي، از ابتداي مهر 98 تاکنون، در استان جان باختند.

عليرضا شريفي‌نژاد ابراز داشت: از مجموع سه نفر کشته شده بر اثر گازگرفتگي 2 نفر مرد و يک نفر خانم بودند.

وي ادامه داد: حادثه ناگوار جان‌باختن سه نفر براثر گازگرفتگي با شروع فصل سرما در استان سمنان مربوط به درجزين از توابع شهرستان مهدي‌شهر بود.

مديرعامل شرکت گاز استان سمنان بيان کرد: پنج نفر نيمه نخست امسال در اثر گازگرفتگي و تنفس مونواکسيد‌کربن، حوادث انفجار و آتش‌سوزي گاز در اين استان جان باختند.

وي خاطرنشان کرد: سال گذشته 11 نفر بر اثر حوادث گاز طبيعي مانند انفجار، آتش‌سوزي و گازگرفتگي در استان سمنان جان باختند که چهار مورد از حوادث گاز استان در سال گذشته به دليل انفجار و آتش‌سوزي رخ داد.

شريفي‌نژاد تصريح کرد: کاهش حوادث ناشي از گاز طبيعي در استان نيازمند بسيج و همراهي همه نهادهاي مسوول در اين زمينه از جمله سازمان نظام مهندسي و رسانه‌هاي جمعي است.

مديرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: مردم هشدارها و نکته‌هاي ايمني در زمينه نحوه صحيح استفاده از وسايل گازسوز و گرمايشي را براي جلوگيري از وقوع حوادث دلخراش جدي بگيرند.

شهروندان قبل از استفاده از بخاري از باز بودن مسير دودکش مطمئن شوند و هر وسيله گازسوز بايد يک دودکش مجزا و مخصوص به خود داشته باشد و حداقل يک متر از کف پشت‌بام و لبه ديوار مجاور فاصله داشته باشد.

کلاهک H در مبادي خروجي دودکش‌ها به دليل ممانعت از فشار جريان باد و خروج گازهاي سوخت الزامي است و مشترکان گاز بايد از قرار دادن خروجي دودکش در داخل راهروها، حياط خلوت‌هاي مسقف و همچنين به صورت افقي خودداري کنند و همچنين به هيچ وجه بخاري بدون دودکش در محيط‌هاي بسته مانند اتاق خواب و آبگرمکن در مکان‌هايي مانند انباري، آشپزخانه‌هاي کوچک، حمام يا رختکن و پاسيو نبايد نصب شود.

مونو اکسيد‌کربن گازي است سمي که از احتراق ناقص کربن به وجود مي‌آيد که رنگ و بوي خاصي ندارد و به همين دليل آن را قاتل خاموش مي‌نامند و در اثر استفاده از وسايل گرمايشي غيراستاندارد ايجاد مي‌شود.


 3 بدل‌انداز پايتخت روانه زندان شدند 

سرويس حوادث:

رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي پايتخت از دستگيري 2 زن و يک مرد بدل‌انداز خبر داد و گفت: متهمان که يک ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه مرتضي نثاري در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: بيست و ششم مرداد ماه سال جاري پرونده‌اي با موضوع کلاهبرداري به شيوه بدل‌اندازي از شعبه چهارم بازپرسي دادسراي ناحيه 8 تهران براي رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي قرار گرفت.

وي گفت: شاکي در توضيحاتش گفت: مالک مغازه طلافروشي هستم و هفتم مرداد‌ماه خانمي جوان با ظاهري بسيار آراسته به مغازه‌ام مراجعه و اعلام کرد که قصد فروش مقداري طلا را دارد. طلاها را به همراه فاکتور به من تحويل داد و من هم پس از بررسي فاکتور و طلاها با استفاده از محک مخصوص تشخيص دادم که طلاها اصل مي‌باشند و با اطمينان کامل مبلغ 20 ميليون تومان وجه نقد با اصرار وي مبني بر دريافت نقدي پرداخت کردم. پس از چند روز براي ذوب کردن طلاها به کارگاه طلاسازي رفتم و متوجه شدم فقط روکش سرويس از طلا بوده و سرويس بدلي است.

سرهنگ نثاري افزود: با اظهارات شاکي اکيپي از کارآگاهان به مغازه شاکي مراجعه و با تحقيقات ميداني تصويري از متهم به دست آوردند و در ادامه تحقيقات هويت متهم به‌نام ف. 29 ساله شناسايي شد. وي با اشاره به اينکه مخفيگاه متهم در شهر پرديس شناسايي شد، گفت: با هماهنگي‌هاي قضائي و اخذ نيابت، تيمي از ماموران به محل سکونت متهم اعزام و موفق شدند وي را در مخفيگاهش دستگير کنند.

اين مقام انتظامي تصريح کرد: متهم در همان بدو دستگيري به بزه انتسابي اعتراف و بيان کرد، طلاها را از دوستش به‌نام پانيذ 27 ساله گرفته و قرار بود در ازاي فروش طلاها مبلغي را دريافت کند.

رئيس پايگاه چهارم تصريح کرد: دستگيري متهم دوم پرونده در دستور کار قرار گرفت و در اواخر آذر ماه امسال دومين متهم پرونده نيز در مخفيگاهش دستگير و به پايگاه چهارم انتقال يافت.

نثاري ادامه داد: با انتقال پانيذ به پايگاه چهارم وي در بازجويي‌هاي پليسي اظهار کرد، فردي به‌نام سعيد 32 ساله که از همسايگان قديمي‌مان است طلاها را براي فروش در اختيارم گذاشته و تا کنون 4 مرتبه از اين نوع طلاها را خودم فروخته‌ام و اين يکي را به دوستم دادم تا برايم بفروشد.

اين مقام پليسي اضافه کرد: در پايش‌هاي اطلاعاتي مشخص شد که سعيد سابقه‌دار بوده و اکنون به جرم کلاهبرداري تحت تعقيب مراجع قضائي است.

وي گفت: با شناسايي پاتوق سعيد در محدوده خيابان نظر آهار وي در يک عمليات پليسي در چهارم دي ماه دستگير و براي ادامه تحقيقات پليسي به پايگاه چهارم منتقل شد.

سرهنگ نثاري تصريح کرد: سعيد در ابتدا منکر بزه انتسابي بود ولي با مشاهده مستندات پليس لب به اعتراف گشود و به بدل‌اندازي اعتراف کرد و گفت، طلاي تقلبي مي‌سازم و دختران را اغفال و از آنها مي‌خواهم طلاهاي تقلبي را برايم بفروشند و تاكنون مبلغ يك ميليارد ريال از طريق فروش طلاي تقلبي به دست آورده‌ام.

اين مقام انتظامي در پايان خاطرنشان کرد: با اقرار صريح متهمان به کلاهبرداري به شيوه بدل‌اندازي و شناسايي 4 تن از مال‌باختگان هر 3 متهم با دستور مقام قضائي روانه زندان شدند.