تاریخ 1398/10/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5234 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اتمام حجت مديرکل اطلاعات استان با مسئولان و نامزدها؛
 دست‌اندرکاران اجرايي و نظارتي از اعلام‌نظر به سود و زيان کانديداها بپرهيزند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل اطلاعات استان سمنان در نشست شوراي اداري استان، با مسئولان نظارت و برگزاري انتخابات اتمام حجت کرد.

مديرکل اطلاعات استان سمنان در نشست شوراي اداري استان با تأکيد بر اين که مطابق قانون اساسي اداره کشور با اتکاء بر آراء عمومي مردم انجام مي‌شود، اظهار داشت: مجلس تبلور اراده مردم در اداره کشور است.

وي با با يادآوري سخن امام خميني(ره) مبني بر آن که انتخابات در انحصار هيچ‌کس نيست و متعلق به همه مردم است، گفت: امام مي‌فرمود مردم مي‌دانند که سرنوشت کشور را انتخابات تعيين مي‌کند؛ رهبر معظم انقلاب نيز فرمودند مجلس به معني حقيقي کلمه مظهر اراده و حاکميت مردم است.

اين مقام مسئول با اشاره به برگزاري يازدهمين دوره از انتخابات مجلس شوراي اسلامي در روز دوم اسفندماه سال جاري گفت: تاکنون دو مرحله از کار بررسي صلاحيت‌ها در هيأت‌هاي اجرايي و هيأت نظارت به انجام رسيده و هنوز يکي دو مرحله از کار هيأت‌هاي نظارت مرکزي و نهايتا شوراي نگهبان باقي مانده است و نتيجه نهايي در 22 بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.مديرکل اطلاعات استان سمنان با استناد به سخني از رهبر معظم انقلاب مبني بر آن که اختلاف‌ سليقه سياسي نبايد به چالشي در ميان جناح‌هاي کشور منتهي شود، گفت: امروز بيش از هر زمان ديگري به حفظ وحدت نيازمنديم؛ به ويژه در شرايطي که دشمنان مترصد سوءاستفاده هستند.

وي توجه و رسيدگي ويژه به خواسته‌هاي مردم را پيش‌زمينه مشارکت حداکثري عنوان کرد و با اشاره به ماده 52 قانون انتخابات گفت: انجام هرگونه اقدام تبليغاتي از تاريخ اعلام رسمي اسامي نامزدها يعني 24 تا 30 بهمن‌ماه مجاز است و هرگونه استفاده از امکانات دولتي براي اين منظور ممنوع خواهد بود.

اين مقام مسئول با تأکيد به کارگزاران دولت در استان سمنان براي جلوگيري از سوءاستفاده کانديداها براي تبليغات با بهره‌گيري از امکانات دولتي گفت: ما از مديران انتظار داريم به زيرمجموعه‌هاي خود نگاه ويژه‌اي داشته باشند.رئيس دوره‌اي شوراي دستگاه‌هاي نظارتي استان با اعلام اين مطلب که چند نمونه از سوءاستفاده از امکانات دولتي به صورت موردي مشاهده شده است، گفت: امروز مي‌خواهيم حجت را تمام کنيم و در اين زمينه با کسي تعارف نداريم.

وي با اشاره به ماده 60 قانون انتخابات گفت: مطابق قانون اعضاي شوراي نگهبان، اعضاي ستاد انتخابات استان و به طور کلي دست‌اندرکاران امور اجرايي و نظارتي انتخابات امين تلقي شده‌اند و نمي‌توانند به نفع و ضرر نامزدها اعلام نظر کنند؛ در صورت تخلف از قانون نيز برابر ماده 19 قانون مجازات اسلامي با آن‌ها برخورد خواهد شد.مديرکل اطلاعات استان سمنان با تصريح بر اين که مجريان و ناظران و دولتمردان نبايد وامدار هيچ فرد و جناح و گروهي باشند، گفت: هيچ‌يک از مديران نبايد به دنبال غالب يا مغلوب کردن فرد يا جناحي باشند.وي افزود: نمايندگان نيز نبايد از مقامات مسئول از جمله فرمانداران و ساير مديران و نيز از دستگاه‌هاي مختلف توقع داشته باشند که در راستاي تبليغات انتخابات براي آن‌ها کاري بکنند چراکه اين موضوع خلاف قانون است.

اين مقام مسئول با اعلام اين خبر که ستاد پيشگيري و مقابله با تخلفات در دادگستري استان تشکيل شده است، گفت: مقامات مسئول وظيفه دارند وقوع هرگونه تخلف را به اين ستاد اعلام کنند؛ با وجود سازوکارهاي پيش‌بيني‌شده جايي براي تخلف باقي نمي‌ماند.وي در پايان ابراز اميدواري کرد با رعايت اصل بي‌طرفي از جانب مقامات مسئول، انتخاباتي پرشور را پيش‌رو داشته باشيم.


 خودکفايي ايران در توليد آلومينيوم طرح دار و عايق‌هاي حرارتي خودرو 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با تلاش نيروهاي متخصص کارخانه دانش بنيان تجيران سمنان، ايران در توليد آلومينيوم طرح دار و عايق‌هاي حرارتي خودرو به خودکفايي رسيد.

مديرعامل شرکت تجيران ( Tejiran) گفت: اين واحد توليدي با ظرفيت سالانه هزار تن انواع عايق‌هاي حرارتي و برخي قطعات داخلي، 70 درصد نياز کشور در صنعت خودروسازي را تامين مي‌کند.سيد محسن افتخاري با بيان اينکه از 40 نوع محصول توليدي اين شرکت هشت محصول دانش بنيان است افزود: کارشناسان و متخصصان واحد تحقيق توسعه با تلاش 2 ساله به طراحي، ساخت و توليد مواد اوليه عايق‌هاي حرارتي که تا پيش از اين از کشورهاي آلمان و کره تامين مي‌شد، دست يافتند.افتخاري گفت: با دستيابي به اين موفقيت امسال علاوه بر اينکه بيش از 2 ميليون دلار صرفه جويي ارزي در کشور شده است تعداد نيروهاي مشغول به کار نيز ار 25 نفر به 37 نفر افزايش يافته است.

مدير عامل اين واحد توليدي گفت: در حال حاضر عايق‌هاي حرارتي همه خودروهاي توليد داخل در اين کارخانه توليد و تحويل و تا پايان امسال پنج محصول ديگر براي خودروهاي جديد داخلي به سبد محصولات اين واحد صنعتي اضافه مي‌شود.

عايق حرارتي قطعه‌اي است که از انتقال حرارت موتور خودرو به ديگر بخش‌ها جلوگيري مي‌کند.


 برگزاري ملاقات عمومي معاون وظيفه عمومي پليس سمنان با مردم 

سرويس خبر:

معاونت وظيفه عمومي استان از برگزاري جلسه ملاقات عمومي با مردم در روز پنج‌شنبه 26 دي‌ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، در راستاي پاسخ به درخواست‌ها و سئوالات شهروندان در خصوص معافيت‌هاي تحصيلي، پزشکي، کفالت، اعزام به خدمت و انتقاد، پيشنهاد و شکايت، ملاقات مردمي با حضور سرهنگ"حسين پيوندي" معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي سمنان برگزار خواهد شد.

بنا بر اين گزارش حاکيست، ملاقات مردمي معاون وظيفه عمومي ساعت 9 الي 12 صبح روز پنجشنبه 26 دي ماه در محل ساختمان معاونت وظيفه عمومي واقع در سمنان، بلوار شهيد نوروزي، خيابان صادق برگزار خواهد شد.

در اين ملاقات علاوه بر معاون وظيفه عمومي انتظامي استان سمنان، جمعي از مديران و کارشناسان حوزه مربوطه حضور دارند و پاسخگو سوالات شهروندان خواهند بود.

سرهنگ حسين پيوندي در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: مشمولاني که در شوراي بدوي پزشکي به عنوان سرباز و يا معافيت از خدمات رزمي شناخته مي‌شوند و به راي صادره اعتراض دارند، بعد از گذشت 10 روز از تاريخ ثبت راي شورا، فقط 7 روز فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي ( پليس+10) نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود اقدام کنند.

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان افزود: بديهي است ثبت اعتراض بعد از اين مدت مقدور نخواهد بود، به طور مثال مشمولي که در جلسه شوراي پزشکي مورخ 05/11/98 شرکت کرده و معاف دائم نشده است، 10 روز بعد از تاريخ فوق يعني از تاريخ 15/11/98 تا 22/10/98 مي‌تواند به دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) مراجعه و اعتراض خود را ثبت کند در غير‌اين صورت درخواست اعتراض قابل رسيدگي نمي‌باشد.