تاریخ 1398/10/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5231 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شليک موشک به هواپيماي مسافري اکراين تاييد شد 

سرويس حوادث

ستادکل نيروهاي مسلح درخصوص سقوط هواپيماي مسافربري خطوط هوايي اوکراين اطلاعيه صادر کرد.

شليک موشک به هواپيماي مسافري اکراين تاييد شد.

اطلاعيه ستاد کل نيروهاي مسلح درخصوص سقوط هواپيماي اوکرايني

متن کامل اين اطلاعيه به اين شرح است:

ملت شريف و انقلابي ايران اسلامي؛

درپي وقوع حادثه دلخراش سقوط يک فروند هواپيماي مسافربري بوئينگ 737 خطوط هوايي کشور اوکراين در اولين ساعات صبح چهارشنبه 18/10/98 و در بحبوحه تهاجم موشکي به پايگاه آمريکاي جنايتکار و احتمال تاثير اقدامات نظامي در اين حادثه، ستاد کل نيروهاي مسلح بلافاصله به منظور بررسي اين احتمال اقدام به تشکيل هيات بازرسي متشکل از کارشناسان فني و عملياتي، مستقل از سازمان هواپيمايي کشوري نمود که نتايج بررسي شبانه‌روزي و دقيق اين هيات به استحضار ملت شريف ايران مي‌رسد:

1- درپي تهديدهاي رئيس جمهور و فرماندهان نظامي آمريکاي جنايتکار مبني بر هدف قرار دادن تعداد زيادي از اهداف در خاک جمهوري اسلامي ايران در صورت انجام عمليات متقابل و نظر به افزايش بي‌سابقه تحرکات هوايي در منطقه، نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران به منظور پاسخگويي به تهديدات احتمالي در بالاترين سطح آماده‌باش قرار گرفتند.

2- در ساعات پس از انجام عمليات موشکي، پرواز‌هاي جنگي نيروهاي تروريست آمريکايي در پيرامون کشور افزايش يافته و برخي اخبار نيز از مشاهده‌ي اهداف هوايي به سمت مراکز راهبردي در کشور به واحدهاي دفاعي واصل و اهداف متعددي در برخي صفحات رادار مشاهده شد که موجب حساسيت بيشتر در مجموعه‌هاي پدافند هوايي گرديده است.

3- در چنين شرايط حساس و بحراني، پرواز شماره 752 خطوط هوايي اوکراين از فرودگاه امام خميني(ره) حرکت نموده و درهنگام چرخش، کاملاً در حالت نزديک شونده به يک مرکز حساس نظامي سپاه و در ارتفاع و شکل پروازي يک هدف متخاصم قرار مي‌گيرد که در اين شرايط بر اثر بروز خطاي انساني و به صورت غير‌عمد، هواپيماي مذکور مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسيدن جمعي از هموطنان عزيز و جان باختن تعدادي از اتباع خارجي مي‌گردد.

4- ستاد کل نيروهاي مسلح ضمن عرض تسليت و اظهار همدردي با خانواده‌هاي داغدار هم‌وطن و جان‌باختگان اتباع ساير کشورها و عذرخواهي به خاطر خطاي انساني پيش آمده، اطمينان کامل مي‌دهد با پيگيري انجام اصلاحات اساسي در فرآيندهاي عملياتي در سطح نيروهاي مسلح امکان تکرار اين‌گونه خطاها را غير‌ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضايي نيروهاي مسلح معرفي نمايد تا با خطاهاي صورت گرفته برخورد قانوني صورت گيرد.

5- همچنين ابلاغ گرديد تا در اسرع وقت مسئولين مربوطه در سپاه با حضور در رسانه ملي توضيحات مشروحي را به مردم شريف ارائه نمايند.


 سرويس حوادث 

بلاي وحشتناک بر سر 5 شيرازي در خانه روستايي

سرويس حوادث

مسئول اورژانس قيروکارزين از مسموميت 5 نفر در اثر گازگرفتگي با گاز مونوکسيدکربن در يک خانه مسکوني در روستاي شلدان خبر داد.

به گزارش رکنا، مصطفي قائدي مسئول اورژانس شهرستان قيروکارزين گفت: در تماس با مرکز پيام اورژانس فارس گزارشي مبني بر مسموميت 5 نفر در منزلي مسکوني در روستاي شلدان با گاز مونوکسيد‌کربن ناشي از بخاري نفتي اعلام شد که تکنسين‌هاي فوريت‌هاي پزشکي سريع به محل حادثه اعزام شدند.

او ادامه داد: پس از رسيدن آمبولانس به محل حادثه و انجام اقدامات درماني لازم براي مصدومان، 2 تن از آنها توسط آمبولانس اورژانس 115 به بيمارستان امام محمد باقر‌(ع) قير اعزام شدند و 3 تن ديگر راضي به انتقال نشده که به صورت سرپايي در محل درمان شدند.

قائدي تاکيد کرد: مونوکسيد‌کربن گازي است بي‌رنگ و بي‌بو که در اثر سوختن ناقص نفت، گاز، بنزين، گازئيل و ذغال چوب حاصل مي‌شود. در هنگام مسموميت با اين گاز فرد دچار سردرد و سرگيجه و حالت تهوع و به مرور زمان کاهش هوشياري و سپس مرگ مي‌شود، اما در صورتي که فرد خواب باشد متوجه هيچگونه از اين علايم نمي‌شود و به همين دليل از آن به عنوان مرگ خاموش ياد مي‌شود. وي در ادامه توصيه کرد: در هنگام استفاده از وسايل گرمايشي حتما از ايمني اين وسايل اطمينان حاصل کنيد.

محتويات ساک مسافر پرواز شيراز به دبي

ماموران فرودگاه را شوکه کرد

سرويس حوادث

مديرکل تعزيرات حکومتي استان فارس از کشف ارز از يک مسافر در پرواز شيراز به دبي خبر داد.

به گزارش رکنا، علي مبشري در اين رابطه اظهار کرد: ماموران در فرودگاه شهيد دستغيب شيراز، فردي که قصد خارج کردن غير‌قانوني مقادير زيادي ارز از کشور را داشت بازداشت کردند.

وي با اشاره به کشف 100 هزار درهم امارات و 20 هزار دلار آمريکا از اين فرد، ادامه داد: ارزهاي کشف شده، به طرز ماهرانه‌اي در يک ساک دستي جاسازي شده بود که با بازداشت اين مسافر پرونده‌اي در اين رابطه تشکيل و براي رسيدگي به تعزيرات حکومتي استان ارسال شد.

مبشري با بيان اينکه طبق دستورالعمل بانک مرکزي خروج ارز از کشور بيشتر از ميزان معيني تخلف بوده و باعث لطمه به اقتصاد کشور مي‌شود، اضافه کرد: شعبه تعزيرات حکومتي استان که رسيدگي به پرونده را به عهده داشت، حکم به ضبط ارزهاي کشف شده به نفع دولت و جريمه 4 ميليارد ريالي فرد متخلف صادر کرد.