تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5197 برو جستجو جستجوی پیشرفته   قرعه‌کشي يورو 2020 انجام شد
 آلمان، فرانسه و پرتغال در گروه مرگ  

سرويس ورزشي:

قرعه‌کشي رقابت‌هاي يورو 2020 انجام شد و تيم‌ها حريفان خود را در مرحله گروهي شناختند.

قرعه‌کشي رقابت‌هاي يورو 2020 در بخارست روماني انجام شد و تيم‌ها حريفان خود را در مرحله گروهي شناختند. حضور 20 تيم براي حضور در مسابقات يورو مشخص شده و 16 تيم ديگر براي حضور در اين مسابقات رقابت کنند تا چهره 4 تيم ديگر مشخص شد تا براي اولين بار اين مسابقات با حضور 24 تيم برگزار شود.

بر اين اساس تيم‌هاي بلژيک، ايتاليا، انگليس، آلمان، اسپانيا، اوکراين در سيد‌ يک قرار گرفته‌اند.

تيم‌هاي فرانسه، لهستان، سوئيس، کرواسي، هلند، روسيه در سيد‌ دوم حضور دارند، تيم‌هاي پرتغال، ترکيه، دانمارک، اتريش، سوئد، جمهوري چک در سيد ‌سوم قرار گرفته‌اند.

قرعه‌کشي مسابقات به شرح زير است:

گروه A: ايتاليا، سوئيس، ترکيه، ولز

گروه B: بلژيک، روسيه، دانمارک، فنلاند

گروه C: اوکراين، هلند، اتريش، پلي آف مسير D

گروه D: انگليس، کرواسي، چک، پلي آف مسير C

گروه E: اسپانيا، لهستان، سوئد، پلي آف مسير B

گروه F:آلمان، فرانسه، پرتغال، پلي آف مسير A


 اعزام ملک احمدي و پنج ورزشکار ‌هاکي مهدي‌شهري به عمان 

سرويس ورزشي:

اردوي تيم ملي اميد ‌هاكي چمني در ورزشگاه شباهنگ شهريار تهران جهت اعزام به مسابقات آسيايي 2019 عمان در حال برگزاري است.

در اين اعزام تيم ملي اميد ‌هاكي چمني به مسابقات آسيايي در كشور عمان با حضور 5 بازيكن از استان سمنان

و سرمربيگري محمدعلي ملك‌احمدي نيز حضور دارند عارف حامدي- ذبيح‌الله راه‌چمني- علي عباسعلي سنگسري

- محمدعلي صالحي‌پور و محمدرضا حيدريه بازيکنان مهدي‌شهري هستند.

تيم ملي روز 12 آذر به عمان اعزام مي‌شود. مسابقات از 14 آذر لغايت 25 در مسقط برگزار مي‌شود و ايران در گروه A با تيم‌هاي تايلند ازبكستان، سريلانكا و چين قرار دارد و بازي اول با تايلند روز 14 آذر مي‌باشد.

محمد‌علي ملك‌احمدي سرمربي تيم ملي اميد ‌هاكي روي چمن، 18 نفر از بازيكنان را جهت حضور در تيم ملي براي اعزام به مسابقات آسيايي انتخاب كرد.


 شاهرود گام اول را محکم برداشت 

سرويس ورزشي:

دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان در اولين ديدار خود به مصاف تيم پرمدعا آزاد اسلامي يزد رفت که در يک بازي کاملا يک طرفه با نتيجه 55- 29 از سد آنها گذشت.


 رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان خبر داد:
 برپايي جشن بهار مهرباني و جشنواره صبح سلامت ويژه افراد مبتلا به سرطان و خانواده‌هاي آنها 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان، امين قنبري رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان از برگزاري جشن بهار مهرباني و جشنواره صبح سلامت ويژه افراد مبتلا به سرطان و خانواده‌هاي آنها در اولين روز ماه آذر در سالن الغدير سمنان خبر داد.

امين قنبري رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان با اعلام اين خبر افزود: اين مراسم با استقبال حدود 500 نفر از بيماران و خانواده‌هاي آنان در صبح روز جمعه با اجراي نرمش صبحگاهي و ورزش يوگا آغاز و به مدت 4 ساعت به طول انجاميد.

وي افزود: در ادامه برنامه 15 ايستگاه ورزشي شامل ورزش‌هاي دارت، فوتبال‌دستي، فريزبي، طناب زني، شطرنج، TRX، داژبال، آمادگي جسماني، طناب‌کشي، بازي‌هاي فکري، بازي و ورزش کودکان، واليبال، پرتاب بسکتبال، فوتسال و 5 ايستگاه سلامتي شامل ايستگاه‌هاي تست فشار خون، روان‌شناسي، آنکولوژي، تغذيه، حرکات اصلاحي برگزار شد.

رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان هدف از اجراي چنين برنامه‌هايي براي افراد مبتلا به سرطان را افزايش طول عمر و کمک به بهبود جسمي و روحي اين افراد دانست و گفت: اثربخشي ورزش در توانبخشي بيماران سرطاني بسيار بالاست و موجب افزايش سطح تناسب اندام، کاهش شاخص توده بدني، بهبود اعتماد به نفس، کاهش خستگي و کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي و ديابت مي‌شود.

قنبري از حضور قهرمانان و مربيان ورزشي رشته‌هاي مختلف در اين مراسم خبر داد و گفت: بازيکنان تيم ليگ برتري فوتبال ساحلي سمنان و همچنين ساير بازيکنان و مربيان رشته‌هاي ورزشي با حضور در اين مراسم حمايت خود را از اين بيماران اعلام و موجب افزايش روحيه و نشاط آنان شدند.

همچنين در اين مراسم ضمن پذيرايي از شرکت‌کنندگان با چاي آتشي و آش رشته در انتها از کليه بيماراني که در اين مراسم حضور داشتند با اهداي جوايزي تقدير به عمل آمد. لازم به ذکر است اين برنامه با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، انجمن حمايت از بيماران مبتلا به سرطان کومش، هيات ورزش‌هاي همگاني، هيات انجمن‌هاي ورزشي، هيات بومي محلي، هيات شطرنج، هيات پزشکي ورزشي شهرستان سمنان و هلال احمر شهرستان سمنان برگزار شد.


 سرويس ورزشي: 

عبدالحميد احمدي:

وزارت ورزش و جوانان حاضر به هرگونه

همکاري با پليس بين‌الملل است

سرويس ورزشي:

معاون وزارت ورزش و جوانان با استقبال از موضوع پيگيري جرايم ورزشي در سطح بين‌الملل، گفت: وزارت ورزش و جوانان نيز حاضر به هرگونه همکاري با پليس بين‌الملل است.

سردار‌ هادي شيرزاد، رييس پليس بين‌الملل ناجا در ديدار با معاون توسعه ورزش همگاني وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: يکي از وظايف پليس بين‌الملل ناجا مبارزه با فساد، شرط‌‌بندي و پول‌شويي در سطح ورزش بين‌المللي است، از اين رو، نيروي انتظامي مي‌تواند با وزارت ورزش همکاري کند.

رييس پليس بين‌الملل ناجا افزود: تشکيل کارگروه مشترک پليس بين‌الملل ناجا ‌و وزارت ورزش و جوانان با هدف همفکري و تشريک مساعي، بستري مناسب و اثرگذار براي پيشبرد ورزش همگاني کشور به ويژه ارتقاء سطح آمادگي جسماني کارکنان ناجاست.

معاون وزارت ورزش ورزش و جوانان نيز با استقبال از موضوع پيگيري جرايم ورزشي در سطح بين‌الملل، گفت: وزارت ورزش و جوانان نيز حاضر به هرگونه همکاري با پليس بين‌الملل است.

مسابقه دوچرخه‌سواري در شاهرود

سرويس ورزشي:

مسابقه دوچرخه‌سواري گراميداشت چهل سالگي بسيج در شاهرود برگزار شد.

در اين مسابقه 40 دوچرخه‌سوار مسير 12 کيلومتري رفت و برگشت شاهرود به بسطام را رکاب زدند.

نتايج مسابقات پتانک گراميداشت هفته بسيج

سرويس ورزشي:

مسابقات پتانک گراميداشت هفته بسيج آذرماه 1398 برگزار شد و محسن و مرتضي اسکندري اول شدند. مقام دومي به مهدي دانايي و محسن حسيني رسيد‌ و محمود دانايي و مسعود آريافر سوم شدند.

المپياد ورزشي درون‌مدرسه‌اي در مدارس شاهرود

سرويس ورزشي:

المپياد ورزشي درون‌مدرسه‌اي در مدارس شاهرود آغاز شد.

عليرضا حاج قاسمي، معاون تربيت بدني و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ششمين المپياد ورزشي دورن‌مدرسه‌اي با هدف ارتقاي نشاط و سلامتي در دانش‌آموزان و کشف استعدادهاي برتر و همگاني کردن ورزش اجرا مي‌شود.

سيد‌محمد موسوي، مدير آموزش و پرورش شاهرود نيز گفت: رويکرد آموزش و پرورش در برگزاري المپيادهاي ورزشي درون‌مدرسه‌اي بهره‌گيري از توان خود دانش‌آموزان در اجراي اين المپيادهاست.

به گفته موسوي، رشته‌هاي ورزشي با توجه به توان و استعداد هر مدرسه طراحي شده است.

روش‌هاي درمان چاقي

اين عقيده که چاقي يک مشکل خود‌خواسته يا مربوط به اراده فرد است، منسوخ شده است. با اين حال درک واضحي از نقايص بيوشيميايي مسبب آن وجود ندارد.

چاقي يک بيماري مزمن است و مثل هر بيماري مزمن ديگري نياز به درمان دارد. هرگز در درمان چاقي خود از دارو استفاده نکنيد چرا که دارو غذا نيست و داراي عوارض مي‌باشد.در درمان چاقي هيچ‌گاه عجله نکنيد يادتان باشد که رژيم غذايي با کاهش وزن تدريجي علاوه بر اينکه قابل تحمل‌تر است عوارضي نداشته و تقريبا غيرقابل برگشت مي‌باشد.چاقي با بسيار‌ي از بيماري‌ها چه مستقيم و چه غيرمستقيم ارتباط دارد مانند هيپرتانسيون (افزايش فشار خون)، آترواسکلروز (سخت شدن جدار رگ‌ها)، بيماري‌هاي کبدي و صفراوي (سنگ کيسه صفرا)، آرتريت‌ها از جمله آرتروز- اختلالات تنفسي- نقرص- واريس- نازايي- مسموميت حاملگي- هيرسوتيسم (پرمويي فرم مردانه در زنان)چربي بالاي خون- فتق و از همه مهمتر احساس محروميت و حقارت (در چاقي‌هاي شديد)

چاقي باعث کاهش عمر مي‌شود

در درمان برخي از بيماري‌ها قبل از مصرف دارو رژيم غذايي داده مي‌شود و چه بسا با رعايت رژيم غذاي نيازي به مصرف دارو نباشد. از جمله اين بيماري‌ها مي‌توان از افزايش فشار خون- افزايش قند خون و افزايش چربي خون نام برد.

علل چاقي

فشار‌هاي دروني- استرس‌ها . افسردگي‌

چاقي ثانويه در اثر بيماري‌هايي از قبيل: هيپوتيروئيديسم (کم‌کاري تيروييد)- اختلالات هيپوتالاموس و...

مصرف بعضي از داروها‌ي ضد بارداري- ضد‌افسردگي و ضد‌اضطراب و کورتون‌ها- اختلال تغذيه‌اي دريافت بيشتر انرژي و فعاليت کم

ژنتيک 30% علت چاقي مي‌باشد

از تمامي اين عوامل اختلال تغذيه‌اي و يا اگر بهتر گفته شود عادات بد غذايي از همه مهم‌تر است.درمان‌هاي نادرست چاقي درمان‌هاي چاقي به چهار دسته دارويي- استفاده از وسايل و شيوه‌هاي مخصوص- جراحي و رژيم‌درماني تقسيم مي‌شوند.

الف- داروها

داروهاي ديورتيک (ادرارآور) که به سرعت با از دست رفتن آب بدن شخص دچار کاهش وزن (دقت نماييد فقط کاهش وزن نه لاغر شدن) مي شوند که از نظر علمي نه تنها صحيح نيست بلکه خطرناک نيز مي‌باشد. اکثر موسساتي که در تبليغات خود کاهش وزن سريع را نويد مي‌دهند، از اين روش استفاده مي‌کنند

داروهاي هورموني: مثل داروهايي که باعث پرکاري غده تيروئيد مي‌شوند. اين داروها با افزايش کاتوبوليسم (مصرف انرژي يا سوخت) باعث کاهش وزن و همچنين لاغر شدن مي‌شوند که اين روش نيز به دليل اينکه در روند طبيعي بدن اختلال ايجاد مي‌کندة از نظر علمي صحيح نبوده و خطرناک مي‌باشد.

داروهاي ملين: اين داروها با دفع مواد غذايي بدن و جلوگيري از جذب مواد باعث کاهش وزن مي‌شوند که واضح است در درازمدت باعث سوءتغذيه و کمبود مواد مورد نياز بدن خواهد شد ضمن اينکه خود باعث درد شکم و کم‌آبي مي‌شود. اين داروها با کاهش دادن اشتها شخص باعث کم‌خوردن و کاهش دريافت انرژي مي‌شوند عوارض آن بيشتر سوء تغذيه- ريزش مو- ضعف و افسردگي مي‌باشد.

داروهاي که مانع جذب چربي مي‌شوند: اين داروها که امروزه مورد مصرف زيادي پيدا کرده‌اند با اتصال به چربي مواد غذايي مانع جذب آنها مي‌شود و کالري کمتري به بدن مي‌رسد، برخلاف تبليغات انجام شده روي چربي‌هاي بافت‌ها‌ي بدن تاثير ندارد. لذا تا زمان مصرف موثر بوده ضمن اينکه به دليل عدم جذب ويتامين‌ها‌ي محلول در چربي مثل ويتامين E.D.A. K شخص دچار کمبود اين ويتامين‌ها شده و همچنين اين داروها قيمت بالايي هم دارند.

در حال حاضر تحقيقاتي روي اين داروها انجام مي‌شود که دارويي ساخته شود که روي چربي بافت بدن هم موثر باشد

ب- استفاده از وسايل و شيوه‌هاي مخصوص: عبارتند از سونا- ترموتراپي (استفاده از گرمايي موضعي) ماساژدرماني- کمربند لاغري- طب سوزني- کرم‌ها- پمادها- ژل‌ها- گوشواره لاغري که همگي اينها از نظر علم پزشکي و تغذيه مورد قبول نمي‌باشد و همگي باعث ايجاد عوارض مي‌شوند.

ج- درمان‌هاي جراحي:

در مورد چاقي‌هاي بسيار شديد انجام مي‌شود شامل برداشتن قسمت‌هاي از معده يا روده- بالون‌گذاري داخل معده براي کاهش حجم آن و برداشتن چربي زير پوست شکم با ساکشن يا ليزر که همگي با عوارض شديدي که دارند زياد مورد توجه نيستند.

د- رژيم درماني:

اب درماني: يکي ازروش‌هاي قديمي است و بعد از پايان دوره به دليل محروميت شديد غذايي اختلالات گوارشي به همراه دارد و فقط براي مدت کوتاهي مي‌تواند قابل تحمل باشد.

کاهش وزن از طريق ورزش:

ورزش يکي از روش‌هاي بسيار مناسب براي برخورداري از جسم سالم و وزن ايده‌آل است.کاهش وزن فقط از طريق ورزش مشکل و دشوار است مثلا براي کاهش يک کيلوگرم وزن 20 ساعت بايد پياده‌روي کرد.

کاهش وزن از طريق رژيم غذايي:

حذف يک وعده غذايي مثل صبحانه و شام از جمله اين روش‌هاست که با حذف صبحانه فرد دچار افت قند خون طي روز و کاهش کارايي روزانه و پرخاشگري شده و در ضمن در وعده‌هاي بعدي با پرخوري جبران مي‌شود. سوء‌تغذيه نيز از عوارض آن مي‌باشد. بهترين روش در اين مورد رژيم غذايي برمبنايي علمي آن است که در تمام مواد مورد نياز بدن در رژيم تامين گردد.

کاهش وزن از طريق رژيم غذايي همراه با ورزش:

اين بهترين و اصولي‌ترين روش براي کاهش وزن و داشتن و زن ايده‌آل است و در اين روش از يک رژيم غذايي برنامه‌ريزي شده همراه با ورزش متعادل (مانند پياده‌روي) استفاده مي‌شود. اين روش سلامت جسم و روح را به ارمغان مي‌?ورد و عوارضي مانند ريزش مو و چروکيدگي پوست را در پي نخواهد داشت. در طي رژيم بايد عادات غذايي گذشته را ترک کنيد و به عادات غذايي جديد انس بگيريد که اين مهمترين اصل در درمان چاقي است.

با توجه به موارد فوق بهترين و سالم‌ترين راه‌حل ارائه شده در درمان چاقي اين موارد مي‌باشند:

*رژيم غذايي صحيح

*ورزش مناسب و کافي

*تغيير رفتار و اصلاح عادت بد غذايي

*در هر رژيم غذايي صحيح بايد اين گروه‌هاي غذايي وجود داشته باشد: شير- لبنيات- حبوبات و غلات- ميوه و سبزيجات و گوشت

رژيم غذايي بايد تامين‌کننده انرژي مورد نياز روزانه باشد. تامين‌کننده ريز‌مغذي‌ها باشد. بر اساس فرهنگ غذايي فرد باشد. تنوع لازم را داشته باشد.

در يک رژيم اصولي کاهش وزن تدريجي است. به همين دليل بايد حوصله داشته و با دقت برنامه خود را اجرا کنيد. توجه داشته باشيد با کاهش وزن و رسيدن به وزن ايده‌آل جوان‌تر به نظر خواهيد رسيد.

فرشته دادخواه- کارشناس پرستاري