تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5197 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شاهرود در جمع موثرين شاهرود و ميامي:
 از روزي که وارد شاهرود شدم خودم را شاهرودي مي‌دانم 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نادر فخري در جمع موثرين شاهرود و ميامي گفت: به خدا قسم تمام توانم را در طبق اخلاص مي‌گذارم تا دين خود را به شاهرود ادا کنم و با هيچ‌کس در کار تعارف ندارم.

معاون استاندار و فرماندار جديد شاهرود افزود: هم فرماندار شهرستان سقز بودم و هم قروه که شهرستان‌هايي بسيار سياسي امنيتي و اقتصادي بودند و يک سري وجوه اشتراکي بين سقز و قروه با شاهرود وجود دارد.

وي اظهار کرد: دوستان عرض کردند که شاهرود محکوم به توسعه است و واقعاً همين‌طور است. آينده شاهرود آينده‌اي بسيار ارزشمند است که ان‌شاءالله مثل الماس کوير در کل جهان بدرخشد و خدمت در آن يک توفيق الهي است و حال کساني شامل اين توفيق الهي مي‌شوند که پيشرفت‌دهنده و شتاب‌دهنده خدمت در اين شهرستان باشند و طول مسير را کوتاه کنند و اين‌که بگوييم نمي‌شود و نيست نبايد باشد بلکه زمانش است که ما مسئولين مسيرها را کوتاه بکنيم. به اميد خدا به آن روز خواهيم رسيد‌که شاهرود در تمامي استعدادش پيشرفت کند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: شاهرود از لحاظ معدني در استخراج رتبه ششم کشور را دارد و از لحاظ تعداد رتبه پنجم. در حوزه گردشگري و کشاورزي هم جايگاه خوبي را درکشور دارد. شاهرود در حوزه کشاورزي رتبه اول استان و جزوه نه قطب کشور است که بايد به کمک شما به اين مسائل بپردازيم.

فخري تصريح کرد: مدير شهرستان شاهرود بايد کسي باشد که در تراز شهرستان شاهرود باشد و من هم تلاش مي‌کنم تا به اين تراز برسم و ساير مديران هم بايد به اين جايگاه برسند. وي افزود: روندها و سيگنال‌ها و شرايطي که شاهرود دارد آينده بسيار ارزشمندي را به ما نشان مي‌دهد.

فخري ادامه داد: در طول مديريتم شفافيت و صداقت را سرلوحه قرار داده‌ام و محافظه‌کاري نکرده‌ام هر کجا خواستم مشغول بکار شوم دشمنان به خط شدند تا جلوي مسئوليتم را بگيرند. برويد بررسي کنيد گفتند ايشان آدم تندي است و آدم پرخاش‌گري است بله درست است اما با چه کساني؟ با آدم‌هاي متخلف، آدم‌هاي فاسد، آدم‌هاي کم کار و خيانت‌کار در هر سطح و مقامي بشدت برخورد مي‌کنم و تعارف هم ندارم اما در مقابل انسان‌هاي درستکار، صادق و نجيب نوکري مي‌کنم و دست‌هايشان را هم مي‌بوسم.

فرماندار شاهرود گفت: در رابطه با آنچه که خداوند به من تکليف کرده و مسئوليت شاهرود را به من سپرده قطعاً بدانيد به خدا قسم با تمام توانم در طبق اخلاص مي‌گذارم تا دين خود را به شاهرود ادا کنم و با هيچ‌کس در کار تعارف ندارم.

فخري گفت: شاهرود را خوب به کشور معرفي نکرده‌ايم و اين يکي از ضعف‌هاي شاهرود است مثلا صحبت‌هاي مقام معظم رهبري را درمورد شاهرود با قاب طلا بايد در جاي جاي شهر مي‌نوشتيم.

معاون استاندار افزود: از روزي که وارد شاهرود شدم خودم را شاهرودي مي‌دانم و هرچه مي‌گذرد علاقه و عشقم به مردم شاهرود بيشتر مي‌شود.

فخري تاکيد کرد: نماينده شما پيش‌کسوت من است چراکه ايشان هم سابقه فرمانداري دارند هم سوابق اجرايي ارزشمندي دارند و ان‌شاءالله ايشان ناظر بر کار ما و به‌‌عنوان مشاور اجرايي در کنار ما باشند. فرصت بزرگي که شهرستان دارد حضور آقاي دکتر حسيني در کميسيون اقتصادي به‌‌عنوان فردي تأثيرگذار در مسائل اقتصادي است که مي‌تواند کمک زيادي به توسعه شهرستان باشد.


 مديرکل پست استان سمنان:
 تفکر بسيجي عامل رشد و بقاي جامعه است 

سرويس خبر

فرمانده و اعضاي شوراء پايگاه مقاومت بسيج والفجر اداره کل پست استان سمنان با مديرکل پست استان ديدار کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل پست استان سمنان، به مناسبت فرارسيدن پنجم آذر و سالروز تشکيل بسيج مستضعفين به فرمان امام خميني (ره) فرمانده واعضاء شوراي پايگاه بسيج اداره کل پست استان با مديرکل پست استان ديدار کردند. در ابتداي اين ديدار عليان فرمانده پايگاه مقاومت بسيج والفجر اداره کل پست استان با گراميداشت روز بسيج گزارشي از فعاليت‌هاي اين پايگاه ارائه کرد.

در ادامه نصرت‌الله مشيري مديرکل پست استان سمنان نيز با تقدير از تلاش‌هاي بسيجيان اين اداره کل، به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با بسيجيان سراسر کشور اشاره کرد و گفت: تشکيل بسيج يکي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي است که تهديدات خارجي و داخلي را به فرصت تبديل مي‌کند. مشيري داشتن تفکر بسيجي را عامل رشد و بقاي جامعه در ابعاد مختلف دانست و افزود: بسيج طي سال‌هاي گذشته همواره در وسط ميدان بوده است.

مديرکل پست استان سمنان تاکيد کرد: نبايد به اينکه اسم و عنوان ما بسيجي است بسنده کنيم بلکه تفکر ارزشمند بسيجي، بايد در رفتار و منش ما نيز نمايان شود. وي با تاکيد بر ضرورت آماده بودن بسيجيان در تمام زمينه‌ها خاطرنشان کرد: يکي از توصيه‌هاي رهبر معظم انقلاب به بسيجيان آن بود که نبايد در مواجهه با اتفاقات و حوادث، رويکرد واکنشي داشته باشند و بسيجيان بايد ابتکار عمل را در دست بگيرند.

شايان ذکر است در پايان اين ديدار، اعضاي شوراي پايگاه مقاومت بسيج والفجر اداره کل پست استان سمنان احکام خود را از دست مديرکل پست استان دريافت کردند.


 سرويس خبر 

معاون شهرسازي و معماري شهردار سمنان:

نخستين پارک هوشمند کودک

در سمنان راه‌اندازي مي‌شود

سرويس خبر

معاون شهرسازي و معماري شهردار سمنان گفت: نخستين پارک هوشمند کودک با هدف دستيابي به استانداردهاي شهر دوستدار کودک در سمنان راه‌اندازي مي‌شود.

مريم معتمدي، اظهار کرد: با گسترش شهرنشيني معمولا کودکان ناديده گرفته مي‌شوند در حاليکه بايد به نيازهاي کودکان در شهر که يک واقيت زنده و پويا است، پاسخ داده شود.

وي اضافه کرد: لذت و تفريح يکي از نيازهاي حياتي کودکان است که با بهره‌گيري از تکنولوژي‌هاي نوين، براي کودکان در شهر سمنان فراهم مي‌شود.

معاون شهرسازي و معماري شهردار سمنان عنوان کرد: نخستين پارک هوشمند کودک با هدف دستيابي به استانداردهاي شهر دوستدار کودک و افزايش مشارکت‌پذيري کودکان در اين شهر راه‌اندازي مي‌شود.

معتمدي مشارکت‌پذيري کودکان در محيط براي بازي، سرگرمي و يادگيري از ديگر اهداف احداث اين پارک است، ادامه داد: پارک هوشمند کودک سمنان مبتني بر تکنولوژي واقعيت افزوده است و کودکان مي‌توانند با بهره‌گيري از اين امکان در گوشي‌هاي همراه از محتواي پارک هوشمند استفاده تفريحي و آموزشي کنند.

وي اضافه کرد: اين پارک در شش مرحله شامل باغ وحش مجازي، دهکده نقاشي جادويي، آموزش وضو و نماز، منظومه شمسي، حوضچه دلفين‌ها و طبيعت طراحي شده و پيش‌بيني مي‌شود تا ايام دهه فجر آماده بهره‌برداري باشد.

پيشگيري از ابتلا به آنفولانزا

با رعايت بهداشت فردي و عمومي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان گفت: فصل تزريق واکسن آنفولانزا به پايان يافته ؛ مردم براي پيشگيري از ابتلا بهداشت فردي و عمومي را رعايت کنند.

نويد دانايي گفت: آنفولانزا امسال سه هفته زودتر از سال‌هاي پيش در ايران شيوع پيدا کرده و بيماران پرخطر، کودکان، خانم‌هاي باردار، افراد مسن و بيماران قلبي و کليوي بيشتر در معرض خطر ابتلا هستند. وي با بيان اينکه زمان مناسب تزريق واکسن آنفولانزا، شهريور و مهر ماه است، افزود: تزريق واکسن بايد پيش از فصل شيوع آن باشد و حالا که زمان تزريق آن گذشته و بهترين راه پيشگيري از ابتلا به آن رعايت بهداشت فردي و عمومي و در صورت ابتلا، استراحت و مايعات گرم است.به گفته وي، داروي آنفولانزا در داروخانه‌هاي تعيين شده استان سمنان به اندازه کافي موجود است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان همچنين گفت: با توجه به آلودگي هوا، شمار مراجعه‌کنندگان به مراکز درماني استان سمنان 10 درصد افزايش يافت.

دانايي اظهار اميدواري کرد: با ورود سامانه بارش‌زا و بارندگي و وزش باد، آلودگي هوا رفع شود.