تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5197 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در دادگستري استان سمنان برگزار شد؛
 دومين جلسه ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي استان 

سرويس خبر

دومين جلسه ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي استان در دادگستري استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي و ارتباطات دادگستري استان سمنان؛ در اين جلسه دبير ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي استان گفت: سلامت انتخابات و حضور حداکثري مردم در يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از اهميت به سزايي برخوردار است.

علي داريني با بيان اينکه اميدواريم با تامل، هم‌افزايي و هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي، انتظامي و امنيتي انتخاباتي سالم، امن و عادلانه برگزار کنيم، افزود: حفظ اصل بي‌طرفي مهم‌ترين وظيفه دست‌اندرکاران و مسئولان است.

وي به جرائم و تخلفات انتخاباتي هم اشاره کرد و گفت: توجيه داوطلباني که براي اولين بار کانديد شده‌اند در زمينه مقررات و دستورالعمل‌ها براي پيشگيري از جرائم انتخاباتي يکي از وظايف مجريان برگزاري انتخابات است. علي داريني افزود: تعيين مکان‌هاي مناسب و کارشناسي براي ستادهاي انتخاباتي داوطلبان هم مي‌تواند در جلوگيري از جرائم انتخاباتي موثر باشد. دبير ستاد پيشگيري از جرائم انتخاباتي استان خاطرنشان کرد: در استان سمنان شعب‌هاي ويژه در دادسراها و دادگاه‌ها براي رسيدگي به جرائم انتخاباتي مشخص شده است.

در اين جلسه دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان هم با بيان اينکه تاکنون تخلفات و تبليغات زودهنگام در استان گزارش نشده است، گفت: ايجاد شور و نشاط در بين مردم براي حضور حداکثري در انتخابات ضروري است. در ادامه اين جلسه رييس هيات نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي استان هم به برخي تخلفات انتخاباتي اشاره کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام عربي، رئيس هيات نظارت بر انتخابات استان سمنان گفت: لازمه انتخابات سالم در جامعه نبود تخلفات در انتخابات است. وي گفت: اگر انتخابات سالم برگزار شود مردم به مسئولان اعتماد مي‌کنند و حضور آنها حداکثري مي‌شود.

شريفي، مديرکل بازرسي و امور حقوقي استانداري سمنان و دبير هيات بازرسي انتخابات هم افزود: در اولين روز ثبت‌نام نامزدهاي انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در 4 حوزه استان 9 نامزد ثبت‌نام کردند. وي گفت: از اين تعداد 8 نفر مردو يک نفر هم کانديداي زن ثبت‌نام کردند. وي همچنين افزود: ضروري است براي جلوگيري از جرائم انتخاباتي، جرائم و تخلفات انتخاباتي دوره‌هاي گذشته را آسيب‌شناسي کنيم. شريفي گفت: اعتماد‌سازي فضاي جامعه در اولويت برنامه‌هاي مجريان بايد قرار گيرد.

خاطرنشان مي‌شود روز گذشته هم اولين جلسه شهرستاني ستاد پيشگيري از جرائم انتخاباتي در شهرستان‌هاي شاهرود، ميامي و دامغان برگزار شد.


 فرماندار شاهرود:
 امنيت کشور تنها با حضور به‌موقع مردم درصحنه برقرار و تأمين مي‌شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود گفت: دشمن از تهاجم فرهنگي نااميد و به دنبال جنگ اقتصادي است، و امنيت کشور تنها با حضور به‌موقع مردم درصحنه برقرار و تأمين مي‌شود.

نادر فخري با بيان اينکه دشمن مي‌داند که امروز ديگر نمي‌تواند از گزينه‌هاي نظامي وارد کارزار شود، ابراز داشت: با درک اين موضوع تهاجم فرهنگي را نشانه گرفت و امروز به دنبال جنگ اقتصادي است تا از اين طريق بتواند به اهداف شوم خود برسد.

وي با بيان اينکه امنيت کشور با حضور مردم و نيروهاي ارزشي و انتظامي تأمين مي‌شود، افزود: در حوزه فرهنگ دشمن صرفاً نظاره‌گر ماجرا نيست بلکه تلاش مي‌کند تا از طريق برهم زدن افکار عمومي به اهداف خود برسد که خوشبختانه با حضور مردم، در اين هدف خود همواره ناکام مانده است. فرماندار شاهرود با بيان اينکه امروز بايد تهديدها به فرصتي براي توسعه در همه ابعاد مختلف تبديل شود، ابراز داشت: يکي از مواردي که مي‌تواند در اين حوزه عرصه را بر دشمن تنگ کند کنترل فضاي مجازي و انجام نظارت در اين حوزه است.

فخري اضافه کرد: در ده سال گذشته بارها رهبر معظم انقلاب نيز بر مقوله تهاجم فرهنگي و جنگ اقتصادي با دشمن بسيار تأکيد کردند و آن را همواره به مردم و مسئولان گوشزد مي‌کنند که نبايد دشمن را دست‌کم گرفت و بايد با هوشياري کامل، مراقب برنامه‌ريزي‌هاي دشمن بود.


 مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
 بسيج نماد نقش‌آفريني مردم در اداره حکومت اسلامي است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان در ديدار روايتگران و رزمندگان دفاع مقدس شاهرود بسيج را نخ تسبيحي دانست که مردم را با حاکميت گره مي‌زند و گفت: بسيج نماد نقش مردم در اداره حکومت اسلامي محسوب مي‌شود.

حجت‌الاسلام علي شکري با بيان اينکه بسيج يکي از مهم‌ترين نهادهاي مردمي و اجتماعي است که به‌فرمان امام خميني(ره) تشکيل شد و فلسفه تشکيل آن حضور مردم و نقش بخشي در دفاع مقدس بود، ابراز کرد: پس از دفاع مقدس فلسفه شکل‌گيري اين نهاد توانست ساختاري را در نظام ما مشخص کند که آن ساختار، ارتقاي نقش مردم در اداره حکومت محسوب مي‌شود.

وي با بيان اينکه تفکر بسيج، مردم را به شکل نيروهاي اجتماعي درآورد و در محيط‌هاي مختلف از دورترين روستاها تا بزرگ‌ترين شهرها، نقش‌آفريني مردم متبلور شد، افزود: آنچه فلسفه بسيج و همراهي مردم به شمار مي‌رفت در دوران دفاع مقدس به حدّ اعلي به نمايش گذاشته شد تا جايي که سرنوشت جنگ را در دوران دفاع مقدس رقم زد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اينکه نيروهاي مسلح نقشي بسزا در دفاع مقدس داشتند اما بسيج به‌واسطه حضور مردمي توانست نقش‌آفريني خاصي را در دوران جنگ تحميلي نشان دهد، گفت: در اين 40 سال گذشته از عمر انقلاب هرکجا که بسيج درصحنه و عرصه حضور داشته، تداوم و پيروزي انقلاب اسلامي تضمين‌شده است.

شکري با بيان اينکه معتقديم هنوز بسيج به قله و تعالي خودش نرسيده است، ابراز کرد: در حوزه ساختاري و ساماندهي بسيج، نيازمند انگيزش هستيم تا بتوانيم کارهاي بزرگي را صورت دهيم.

وي با بيان اينکه بسيج به معناي اراده، عزم و انگيزه است که در دوران دفاع مقدس به‌خوبي اين امر در بين بسيجيان رزمنده ديده مي‌شد، افزود: اين انگيزه در بين رزمندگان سال‌هاي دفاع مقدس ماحصل اعتقادات بود، لذا بسيجيان حاضر در دوران دفاع مقدس غالباً دوران نوجواني‌شان را در زمان طاغوت سپري کرده بودند اما از لحاظ اعتقادي بسيار قوي بودند که نتيجه اين اعتقادات که بيشتر آن به اسلام انقلابي بود، انگيزه بسيجيان در دوران دفاع مقدس بود که از خانواده و همه‌چيزشان مي‌گذشتند و راهي جبهه مي‌شدند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان همچنين گفت: امروز معتقديم که در اين حوزه اعتقادي بسيار ضعيف و کمرنگ کارکرده‌ايم لذا به هر ميزان که انگيزه‌ها کمرنگ ديده مي‌شوند، به همان نسبت در بخش اعتقادات ما به مشکل برخورده‌ايم وگرنه همين بازار، همين شرايط اقتصادي و... درگذشته نيز بوده است اما چه شده که برخي به احتکار و اين دست مسائل دست مي‌زنند؟ در دوران دفاع مقدس مردم بسياري مواد اوليه غذايي را نداشتند اما امروز همه‌چيز وجود دارد و هنوز انسان اشباع نمي‌شود لذا معتقديم در حوزه اعتقادات و مسائل ديني آن‌طور که توقع مي‌رفت، کار نشده است.

شکري با بيان اينکه به نظر مي‌رسد امروز در انگيزه‌ها و اراده‌ها دچار برخي تزلزل‌ها هستيم، افزود: اين امر به مسائل اعتقادي باز مي‌گردد لذا بسيج بايد در اين حوزه ورود و در کنار ساير دستگاه‌ها کار مي‌کرد و از سوي ديگر تمام نهادهاي فرهنگي ذي‌ربط مي‌بايست دست در دست هم در حوزه اعتقادي ورود پررنگ‌تري را شاهد مي‌بوديم.

وي افزود: يکي از کارهاي خوبي که در شاهرود صورت مي‌گيرد موضوع روايتگري دفاع مقدس است چراکه مي‌تواند تحليل، تهييج و ايجاد انگيزه داشته باشد اما نبايد داشته‌هاي امروز را نيز فراموش کرد و در نتيجه بايد در اين حوزه بيشتر کار کرد.


 سرويس خبر 

توليد مشترک حوزه هنري استان

و صدا و سيماي مرکز سمنان؛

«تمام مريم‌ها» فيلم برتر سومين

جشنواره ملي فانوس

سرويس خبر

فيلم داستاني «تمام مريم‌ها»، کار مشترک حوزه هنري استان و صدا و سيماي مرکز سمنان به عنوان فيلم برتر سومين جشنواره ملي فانوس دست يافت.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، در آيين اختتاميه سومين جشنواره ملي فانوس که شامگاه دوم آذر ماه 1398 در محل موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس تهران برگزار شد، فيلم داستاني «تمام مريم‌ها» در بخش آزاد فيلم داستاني کوتاه، از سوي هيات داوران به عنوان فيلم برتر معرفي شد.

بر اساس اين گزارش، داستان اين فيلم درباره مادر مفقودالاثري است که نامه‌اي از پسرش مبني بر خواستگاري از دختري به‌نام مريم دريافت مي‌کند و جستجوي مادر براي پيدا کردن مريم آغاز مي‌شود که...

اين فيلم بر اساس داستان تمام مريم‌ها از کتاب «از سرفه، از سکوت» نوشته مهدي زارع است که در سال 1393 از سوي حوزه هنري استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسيده است.

محمد اسکندرزاده نويسنده و کارگردان، عمار خطي تهيه‌کننده، امين رنجبر دستيار کارگردان و برنامه ريز، محمد رحمانيان طراح صحنه و لباس، زهرا بابايي طراح چهره‌پردازي، اهورا جواهري مدير تدارکات، امير صدهزاري مدير توليد، صابر جعفري آهنگساز، ‌هادي ساعد محکم صدابردار، احسان افشاريان صداگذاري و ترکيب صدا، حسين صدقي اصلاح رنگ و نور، مهدي مهرنيا تدوين، حسن سلطاني مدير فيلمبرداري و مهري آل‌آقا، مينا نوروزي، فريبا طالبي، سلمان خطي، سحر روانبخش و مرجان حق پناه از بازيگران فيلم داستاني «تمام مريم‌ها» هستند.

شايان ذکر است در سومين جشنواره ملي فانوس از مجموع 3431 اثر رسيده به جشنواره در بخش‌هاي هنرهاي نمايشي، هنرهاي تجسمي و سنتي، موسيقي و سرود، راديويي، فيلم، تحقيق و پژوهش و بخش آزاد، 65 اثر به عنوان آثار برتر معرفي شدند.

يادآور مي‌شود فيلم داستاني تمام مريم‌ها با مشارکت حوزه هنري استان سمنان و صدا و سيماي مرکز سمنان به مدت 38 دقيقه در سال 97 به توليد رسيده است.

در هفته بسيج صورت گرفت؛

اجراي 24 برنامه در شرکت توزيع نيروي

برق استان سمنان

سرويس خبر

فرمانده پايگاه مقاومت بسيج نور شرکت توزيع برق استان سمنان از اجراي 24 برنامه فرهنگي، تبليغي، ورزشي و هنري در هفته بسيج سال جاري و به مناسبت چهل سالگي بسيج خبر داد.

حميد نظري بيان داشت: تهيه روزشمار هفته بسيج، ديدار با نماينده ولي‌فقيه در استان و تجليل از پايگاه نور به عنوان برتر، فضاسازي و تبليغات محيطي، برپائي نمايشگاه عکس و پوستر و برنامه‌ريزي جهت اصلاح و بهينه‌سازي شبکه و تاسيسات توزيع برق تعدادي از روستاهاي دوردست استان در قالب رزمايش خدمت متعالي، به عنوان بخشي از فعاليت‌ها به شمــار مي‌روند.

وي اضافه کرد: اجراي مسابقه خاطره‌نويسي تحت عنوان اولين روز عضويت در بسيج، تجديد ميثاق با آرمان‌هاي شهداي والامقام با حضور در محل گلزار شهداي گمنام پارک کوهستان، پياده‌روي بسيجيان شرکت و تجليل تعدادي از بسيجيان شرکت‌کننده در همايش پياده‌روي، از ديگر اقدامـات انجـام شده محسـوب مي‌شوند.

وي افزود: حضور در نماز سياسي عبادي جمعه با حضور پرشور بسيجيان، شرکت در راهپيمائي خودجوش مردمي عليه اغتشاش گران، برگزاري ميزخدمت در ساختمان مرکزي شرکت جهت رسيدگي به امور مراجعه‌کنندگان و برپائي محفل انس با قرآن، از زمره برنامه‌هاي به انجام رسيده از سوي اين پايگاه مي‌باشند.

نظري تصريح کرد: ديدار با خانواده معظّم شهيد محمدعلي ترابي، برگزاري حلقه صالحين خواهران و برادران با موضوع بيانيه گام دوم انقلاب، نشست انديشه ورزي و هم انديشي، مراسم تقدير از بسيجيان نمونه و برگزاري مسابقه ورزشي تنيـس‌روي ميز و طنـاب‌زنـي، فعاليت‌هايي مي‌باشند که در اين هفته به اجرا درآمده است.

فرمانده پايگاه بسيج نور اين شرکت اظهار داشت: برنامه‌ريزي جهت اعزام خواهران بسيجي به اردوي زيارتي مشهد مقدس، نشست هيأت منتظران موعود، برگزاري مسابقه کتاب خواني شرحي بر بيانيه گام دوم انقلاب، ارائه آمار چهل سالگي بسيج، حضور در برنامه ميز خدمت مسجد بقيت‌ا... الاعظم شهرک انديشه سمنان و نشست با اعضاي شوراي پايگاه مقاومت بسيج شهيد همت، از ديگر اقداماتي مي‌باشد که در نکوداشت هفته بسيج در اين شرکت اجرائي شده است.

افتتاح نمادين صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زايي

با حضور فرمانده سپاه حضرت قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان، صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زايي بسيج شهرک فدک شاهرود افتتاح شد.

در اين مراسم که فرمانده سپاه ناحيه شاهرود و ساير مسؤولان شهرستان هم حضور داشتند، صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زايي امام رضا (ع) شهرک فدک شاهرود به‌صورت نمادين از مجموع 40 صندوق قرض‌الحسنه بسيج شهرستان شاهرود افتتاح شد.

حضور مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي

سمنان در مرکز ارتباطات مردمي "سامد"

سرويس خبر

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان با حضور در مرکز ارتباطات مردمي "سامد" استانداري سمنان به‌ صورت مستقيم، پاسخگوي مسائل و مطالبات روستائيان عزيز استان شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب روستايي سمنان، با توجه به تاکيد رياست جمهوري مبني بر پاسخگو بودن و ارتباط بي‌‌واسطه مسئولين با مردم، منصور کشاورزيان مديرعامل شرکت در مرکز ارتباطات مردمي دفتر مديريت عملکرد، بازرسي و امور حقوقي استانداري، حضور يافت و به‌ صورت مستقيم پاسخگوي مسائل مردم شد و به پيگيري و رفع مشکلات طرح شده، تاکيد کرد.

شايان ذکر است در اين ارتباط، 9 تماس برقرار‌ گرديد که مشکلات آب در روستاهاي فولاد‌محله شهرستان مهديشهر دو مورد، جودانه شهرستان ميامي، خانخودي، دستجرد و دزيان شهرستان شاهرود، حسن‌آباد شهرستان سمنان و آستانه و قوشه شهرستان دامغان مطرح‌گرديد که توسط رئيس هيات‌مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان به سوالات مطروحه پاسخ داده شد.

شايان ذکراست سامانه سامد؛ مخفف سامانه الکترونيکي ارتباط مردم با دولت است که مردم مي‎توانند با استفاده از تلفن رايگان 111 و بدون مراجعه حضوري شکايت، پيشنهاد و درخواست‌هايشان را به گوش مسئولان برسانند.

يادآور مي‌شود: ملاقات مردمي با مديرعامل شرکت روزهاي پنج شنبه هر هفته ساعت 10 صبح لغايت 12 مي‌باشد. روستائيان عزيز به منظور دريافت وقت ملاقات مي‌توانند با دفتر مديرعامل با شماره تلفن 33337134 تماس بگيرند.

افتتاح مجموعه تحقيق و توسعه در معاونت

بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي سمنان

سرويس خبر

با حضور مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان و معاون بهره‌برداري و تني چند از مديران اين شرکت، مجموعه تحقيق و توسعه در معاونت بهره‌برداري افتتاح‌ گرديد.

مهندس حميد‌رضا ترحمي، معاون بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي سمنان در مراسم افتتاح اين مجموعه اظهار داشت: در مجموعه‌ي تحقيق و توسعه معاونت بهره‌برداري، امکان تعريف پروژه‌هاي بهبود در جهت حل خلاقانه مشکلات صنعت برق با استفاده از پرسنل فعال و خلاق مجموعه برق و امکانات آزمايشگاهي و مشارکت شرکت‌هاي دانش‌بنيان فراهم شده است.

معاون بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اشاره به فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين زمينه تاکنون گفت: از عمده پروژه‌هاي تعريف شده در اين ارتباط که بعضا منجر به ساخت تجهيزات مورد نياز صنعت برق ‌گرديده مي‌توان به سيميلاتور آموزشي پست، نمونه اوليه طرح پايش دکل‌هاي برق، تأليف کتاب روغن ترانسفورماتور اشاره نمود.

سامانه بازارگاه نهاده‌هاي کشاورزي راه‌اندازي شد؛

کشاورزان در سامانه بازارگاه ثبت‌نام کنند

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از راه‌اندازي سامانه بازارگاه نهاده‌هاي کشاورزي در وزارت جهاد کشاورزي خبر داد و گفت: کشاورزان هرچه سريع‌تر در سامانه بازارگاه ثبت‌نام کنند.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مصطفي شاه‌حسيني در جمع برخي از بهره‌برداران بخش کشاورزي اين استان اظهار داشت: ساختار معيوب و ناقص تأمين، توزيع و توليد و مصرف نهاده‌هاي دامي حاکم بر کشور باعث ايجاد مشکلات جدي در توزيع و دخالت دلالان و واسطه‌ها شده است. وي افزود: اين امر علاوه بر تحميل افزايش هزينه به توليدکنندگان و بهره‌برداران سبب بي‌ثباتي بازار و تغييرات گسترده قيمتي و کمبود در مقاطع زماني خاص مي‌شود.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان افزود: ازاين‌رو براي ساماندهي زنجيره تأمين نهاده و حذف واسطه و ايجاد مکانيزم واحد براي انتفاع بهره‌بردار از يارانه دولتي در قالب پرداخت ارز دولتي وزارت جهاد کشاورزي اقدام به راه‌اندازي سامانه بازارگاه نهاده‌هاي کشاورزي کرده است. شاه‌حسيني به برخي از مزاياي راه‌اندازي سامانه بازارگاه نهاده‌هاي کشاورزي اشاره و تصريح کرد: اين سامانه بازارگاه تمامي توليدکنندگان و بازرگانان واقعي را بدون واسطه به تشکل‌هاي دامي و توليدکنندگان مرتبط مي‌کند. وي افزود: هر دامدار، مرغدار و يا صاحبان کارخانجات خوراک دام مي‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بازارگاه نهاده‌هاي کشاورزي و اخذ کد کاربري نسبت به خريد نهاده موردنياز اقدام کنند.

افتتاح مهد قرآن محله اسلامي شهرک فدک شاهرود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نخستين مهد قرآن بسيج شهرستان شاهرود با حضور فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان و مسؤولان شهرستان در محله اسلامي شهرک فدک شاهرود افتتاح شد.

در اين مراسم، رئيس شوراي محله اسلامي شهرک فدک و مسؤول مهد قرآن اين محله به ارائه گزارشي درخصوص فعاليت‌هاي مختلف در راستاي رفع مشکلات مردم پرداخت.

در اين مراسم، مهد قرآن بسيج شاهرود با حضور فرمانده سپاه حضرت قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان افتتاح شد.