تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5197 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده سپاه استان خبر داد؛
 اجراي طرح «محلات اسلامي» در23 نقطه استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده سپاه حضرت قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان از اجراي طرح «محلات اسلامي» در23 نقطه اين استان خبر داد و گفت: کارهاي خوبي تا امروز در قالب اين طرح انجام شده است.

سرهنگ حميد دامغاني در جمع شماري از مردم شاهرود، با ابراز خوشحالي از اينکه در جمع مردم شهرک فدک شاهرود حاضر شده است، با گراميداشت ياد و خاطره شهدا و امام راحل بيان کرد: اهميت سپاه به حوزه‌هاي اجتماعي هر روز بيشتر از قبل مي‌شود.

وي اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌هاي حوزه اجتماعي، موضوع عدالت اجتماعي و شرايط حاشيه‌نشيني در شهرها به جهت کمک به اين امر و کاهش مشکلات مردم، طرح محلات اسلامي ارائه شده است.

فرمانده سپاه حضرت قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان گفت: استان سمنان مبتکر طرح محلات اسلامي بوده که هم‌اکنون در کشور اجرا مي‌شود و در 23 نقطه استان، محلات اسلامي ايجاد شده است.

دامغاني با تأکيد بر لزوم توانمندسازي محلات اسلامي در راستاي مطالبه‌گري مشکلات گفت: شهرستان شاهرود، هشت محله اسلامي دارد و کارهاي خوبي در آنها انجام شده است؛ توسعه و رشد محله بايد متوازن و در همه عرصه‌ها باشد.

وي خاطرنشان کرد: مهد قرآن يکي از عرصه‌هايي است که بسيج بايد ورود کند؛ عرصه‌هاي تربيتي براي بسيج اهميت زيادي دارد و نونهالان بايد قرآني تربيت شوند.

طرح محلات اسلامي ابتکاري است که از سوي سپاه استان سمنان و با بهره‌گيري از توان و ظرفيت مردم اجرايي شده و تا امروز نيز موفقيت‌هاي خوبي به دست آورده است.

اين طرح که تاکنون در اکثر محله‌هاي بزرگ و مهم در استان سمنان اجرايي شده، ابتکار عمل بسيجيان براي مديريت مردمي محله‌هاست که تا امروز نيز نتايج خوبي به همراه داشته است.


 سالانه 50 ميليون تن پسماند گياهي در کشور توليد مي‌شود 

سرويس خبر

مسئول گروه تغذيه دام معاونت توليدات دامي وزارت جهاد کشاورزي از توليد سالانه 50 ميليون تن پسماند گياهي در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، عزيز‌الله شباني در حاشيه راه‌اندازي چهارمين مرکز تبديل ضايعات کشاورزي به علوفه دامي در مهدي‌شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتخاذ راهکارهاي مناسب براي استفاده از پسماندهاي کشاورزي و زراعي با توجه به حجم بالاي توليد پسماند گياهي در کشور در طول سال يکي از اهداف وزارت جهاد کشاورزي قرار گرفته است.

وي استفاده از پسماندهاي زراعي و بقاياي کشاورزي براي توليد دام را از سياست‌هاي اين وزارتخانه برشمرد.

مسئول گروه تغذيه دام معاونت توليدات دامي وزارت جهاد کشاورزي با بيان اينکه مي‌توان با استفاده از تکنيک تخمير و سيلو کردن از پسماندهاي کشاورزي، علوفه دامي توليد کرد، افزود: با اجراي اين طرح مي‌توان از دور‌ريز ضايعات گياهي جلوگيري کرد.

شباني از ديگر مزاياي اجراي اين طرح را کاهش قيمت علوفه عنوان کرد و گفت: طرح استفاده از پسماندهاي زراعي از طرح‌هاي مهم در حوزه کشاورزي محسوب مي‌شود و صرفه اقتصادي قابل‌توجهي نيز دربردارد.


 مديرکل بهزيستي استان:
 121 معلول در سمنان وام خوداشتغالي دريافت کردند 

سمنان- ايرنا- مديرکل بهزيستي استان سمنان گفت: 121 نفر از معلولان اين استان از ابتداي سالجاري تا پايان آبانماه از سوي اين اداره کل به منظور دريافت وام خود اشتغالي به بانک‌هاي عامل معرفي و موفق به دريافت وام شده‌اند.

عليرضا ايزدپور روز دوشنبه به مناسبت هفته ملي و روز جهاني معلولين در جمع خبرنگاران از کسب رتبه برتر سال 97 اداره کل بهزيستي استان سمنان در زمينه اشتغال معلولان در ميان دستگاه‌هاي اجراي استان خبر داد و اشاره‌اي به ميزان اشتغال معلولان در سال 97 نداشت.

وي اضافه کرد: تنها30 درصد از فضاهاي فرهنگي، آموزشي و مبلمان شهري اين استان براي معلولان مناسب سازي شده‌ است.

وي با اشاره به اينکه بيشتر فضاهاي فرهنگي و آموزشي استان سمنان مناسب حضور معلولين نيست، بيان کرد: عليرغم پيگيري‌هاي دبيرخانه ستاد هماهنگي و مناسب‌سازي اداره کل بهزيستي استان، شاهد نامناسب بودن بيشتر فضاهاي فرهنگي و آموزشي براي توان‌خواهان هستيم.

استان سمنان بيش از 12 هزار معلول دارد

وي تعداد کل معلولان استان سمنان را 12 هزار و 234 نفر عنوان کرد.

ايزدپور يک هزار و 42 معلول استان را کودکان زير 12 سال معرفي و بيان کرد: چهار هزار و 589 نفر از معلولان استان زن و هفت هزار و 645 نفر مرد هستند.

وي گفت: 6 هزار و 311 نفر از معلولان استان سمنان مادرزرادي و 735 نفر ژنتيکي دچار اين بيماري شده‌اند.

مديرکل بهزيستي استان سمنان با اشاره به اينکه يک هزار 424 نفر از معلولان استان سمنان دچار مشکلات بينايي هستند، گفت: چهار هزار و 832 نفر از معلول اين استان دچار معلوليت جسمي حرکتي، 126معلول صوت و گفتار، 2 هزار و 788 معلول ذهني، 2 هزار و 788 معلوليت رواني و يک هزار و 304 نفر دچار معلوليت شنوايي هستند.

اداره کل بهزيستي استان سمنان با تحت نظارت داشتن 40 مرکز در قالب شبانه روزي، روزانه و کارگاه‌هاي حمايتي در بخش توانبخشي در حال ارائه خدمات به معلولان استان است.


 اخبار 

رئيس انجمن مديران صنايع استان خبر داد؛

کاهش خطرپذيري براي سرمايه‌گذاري اقتصادي

در استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس انجمن مديران صنايع و خوشه قطعات‌ خودرو استان سمنان گفت: خطرپذيري فعالان اقتصادي براي سرمايه‌گذاري در بخش توليد و صنعت در کشور و استان سمنان به دليل فشارهاي خارجي و تحريم کاهش يافت.

رستم سعداللهي گفت: اعتماد مردم به مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي براي راه‌اندازي واحدهاي توليدي و صنعتي به دليل ديوان‌سالاري و کاغذبازي اداري کاهش يافته است. وي خاطرنشان کرد: دلسردي و ديدگاه منفي‌ فعالان اقتصادي براي اجراي طرح‌هاي سرمايه‌گذاري تنها مختص به سمنان نيست و در ديگر استان‌هاي کشور هم اين شرايط وجود دارد.

رئيس انجمن مديران صنايع و خوشه قطعات‌ خودرو استان سمنان ادامه داد: تفکر اقشار مردم براي رونق توليد با توجه به فقدان برنامه مشخص از سوي مسئولان توسعه‌محور نيست. وي اضافه کرد: حمايت از واحدهاي صنعتي و سرمايه‌گذاران در اين بخش بايد به عنوان شاخص‌هاي مهم با تلاش مسئولان فرهنگ‌سازي شود.

سعداللهي تصريح کرد: کاهش تصدي‌گري دولت در اجراي طرح‌هاي اقتصادي به معني واقعي در کشور اجرا شود و با اين راهبرد بخش خصوصي ميدان‎دار توليد مي‌شود.

رئيس انجمن مديران صنايع و خوشه قطعات‌ خودرو استان سمنان گفت: عزم ملي براي حمايت از واحدهاي صنعتي در کشور شکل گيرد و با کلي‌گويي نمي‌توان مشکلات بخش توليد را کاهش داد.

استان سمنان حدود 2 هزار و 10 پروانه بهره‌برداري واحدهاي توليدي و صنعتي دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بيش از 38 درصد و سهم بخش صنعت و معدن از توليد ناخالص استان حدود 22 درصد است.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان:

سامانه جامع مديريت پسماند صنعتي

در سمنان بازنگري مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان گفت: سامانه جامع مديريت پسماند ويژه واحدهاي صنعتي و توليدي با هم‌انديشي دستگاه‌هاي اجرايي در استان بازنگري مي‌شود.

امير عبدوس، گفت: مکان‌يابي براي مديريت پسماند ويژه در سمنان در دست بررسي است و با بررسي رويکردهاي مختلف براي اجراي طرح‌هاي زيست محيطي در استان اقدام مي‌شود. وي خاطرنشان کرد: ساخت شهرک تخصصي بازيافت پسماندهاي ويژه اقدام موثر براي رفع مشکلات زيست محيطي در استان سمنان خواهد بود.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان ادامه داد: توجه به شاخص‌هاي اجتماعي و زيست محيطي براي اجراي طرح‌هاي مختلف اقتصادي در استان همواره در دستور کار است.

عبدوس اضافه کرد: 35 واحد صنعتي در استان سمنان پسماند لجن سفيد توليد مي‌کنند که در صورت اجرا نشدن طرح‌هاي زيست محيطي، اين واحدها تعطيل مي‌شوند.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان گفت: اين اداره کل با ارزيابي‌هاي دقيق زيست محيطي براي اجراي طرح‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري در خدمت فعالان اقتصادي در استان است.

در اين نشست در ارتباط با مسايل زيست محيطي و تسريع در اعطاي مجوز به فعالان اقتصادي براي سرمايه‌گذاري در استان سمنان بحث و تبادل نظر شد.

تشکيل شعب ويژه رسيدگي به تخلفات انتخابات

در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شعب ويژه رسيدگي به جرائم انتخاباتي در استان سمنان تشکيل شد.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان سمنان در جلسه پيشگيري از تخلفات انتخابات گفت: در فرآيند انتخابات اقدامات پيشگيرانه‌اي قبل، بعد و حين انجام مي‌شود و در حال حاضر اقدامات پيشگيرانه معطوف به ثبت‌نام‌شدگان است.

داريني افزود: اقدامات پيشگيرانه در خصوص آشنايي اين افراد با قوانين و آشنايي با جرائم دوره‌هاي گذشته در استان و استفاده نکردن از اموال دولتي و عمومي انجام مي‌شود.

داريني تصريح کرد: از اقدامات پيشگيرانه ديگر گوشزد کردن بي‌طرفي مسئولان و پيشگيري از خريد و فروش راي است که به مسئولان گوشزد مي‌شود.

حجت‌الاسلام عربي رئيس دفتر هئيت نظارت بر انتخابات استان در اين جلسه گفت: انتخابات سالم باعث اعتماد مردم به مسئولان و حضور پرشور در انتخابات مي‌شود و اين تلاش براي حضور حداکثري برعهده مجريان انتخابات است.


 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان خبر داد؛
 برگزاري الکترونيکي 24 مرحله انتخابات در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان با بيان اينکه مشکلي براي برگزاري انتخابات به صورت الکترونيک در استان سمنان وجود ندارد، گفت: 24 مرحله انتخابات در استان سمنان به‌صورت الکترونيک برگزار مي‌شود.حبيب‌الله خجسته‌پور در حاشيه بازديد از روند اجرايي فرآيند انتخابات در ستاد انتخابات شهرستان آرادان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رعايت اصل بي‌طرفي از سوي اعضاي ستاد انتخابات شهرستان‌ها و همچنين هيات اجرايي در امر انتخابات، ضروري و بسيار حائز اهميت است.

وي تأکيد کرد: بايد در انتخاب اعضاي هيات اجرايي از افراد متدين، متعهد و باتجربه استفاده شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان با اشاره به آغاز ثبت‌نام کانديداهاي يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از روز گذشته در استان سمنان هم‌زمان با سراسر کشور با دستور وزير کشور گفت: در نخستين روز از ثبت‌نام؛ تعدادي از کانديداها اقدام به ثبت‌نام کردند.

خجسته‌پور بيان داشت: روند ثبت‌نام کانديداهاي اين دوره از انتخابات تا روز شنبه 16 آذرماه ادامه دارد.

وي افزود: هيات‌هاي اجرايي در استان سمنان تشکيل‌ شده است و ثبت‌نام‌ها در استان سمنان در چهار شهرستان سمنان، گرمسار، شاهرود و دامغان انجام مي‌شود.معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان گفت: لازم است تمام افراد کانديدا در زمان ثبت‌نام تمامي مدارک موردنياز را بر اساس اساسنامه موجود به همراه داشته باشند تا روند ثبت‌نام به‌خوبي انجام شود.خجسته‌پور خطاب به افرادي که قصد کانديداتوري اين دوره از انتخابات را دارند، گفت: ثبت‌نام را به‌ روزهاي آخر موکول نکنند.

وي بيان داشت: در استان سمنان از 25 فرايند انتخابات؛ 24 مرحله به‌صورت الکترونيک برگزار خواهد شد و فقط نوشتن شمارش آراست که غير‌الکترونيکي است.معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان اظهار داشت: ما هيچ مشکلي در مورد برگزاري انتخابات در استان به شيوه الکترونيکي نداريم و تمامي شرايط و امکانات موردنياز در اين زمينه فراهم است.