تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5197 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شهرک صنعتي براي پسماندهاي ويژه در سمنان راه‌اندازي مي‌شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان از احداث شهرک صنعتي براي پسماندهاي ويژه در سطح سمنان خبر داد و گفت: اين شهرک مختص سمنان است و ديگر استان‌ها اجازه ندارند پسماندهاي خود را به آن منتقل کنند.

منوچهر فخري در نشست شوراي امور زيربنايي و توسعه استان سمنان که در سالن جلسات استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: ساخت شهرک صنعتي براي پسماندهاي ويژه در سطح سمنان در دست اجرا است.

وي عملياتي شدن اجراي اين طرح را منوط به همکاري و‌ هماهنگي بين دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان عنوان کرد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان بيان داشت: انتقال پسماند از استان‌هاي مجاور استان سمنان موضوعي نگران‌کننده و از دغدغه‌هاي مهم زيست‌محيطي در اين استان است.

فخري با اشاره به پيگيري استانداري سمنان در مورد رسيدگي موضوع انتقال پسماند از استان‌هاي مجاور گفت: احداث و راه‌اندازي اين شهرک صنعتي تنها ويژه واحد‌هاي توليدي سمنان است و اين بدين معناست که ديگر استان‌ها به‌هيچ‌وجه اجازه ندارند پسماندهاي ويژه خود را به اين شهرک انتقال دهند.

وي بيان داشت: رعايت ملاحظات زيست‌محيطي در استان سمنان نيازمند اتخاذ تدابيري ويژه نظير راه‌اندازي شهرک صنعتي ويژه پسماندهاي ويژه است و لازم است در اين راستا از نقطه نظرات فعالان محيط‌زيست هم بهره برد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان اظهار داشت: اجراي اين‌گونه طرح‌ها از جمله طرح‌هاي اثرگذار در راستاي توسعه روزافزون استان سمنان است که بايد موردحمايت قرار گيرد.

فخري با بيان اينکه بايد مشکلات زيرساختي در استان سمنان رفع شود، تأکيد کرد: حمايت از فعالان حوزه توليد، اقتصاد و اشتغال در استان سمنان بايد در اولويت امور قرار گيرد.