تاریخ 1398/09/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5192 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امين قنبري رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان خبر داد؛
 اعلام نفرات برتر جشنواره ورزش، مشارکت، سلامتي سازمان‌هاي مردم‌نهاد شهرستان سمنان 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان، رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان از اعلام نفرات برتر جشنواره ورزش، مشارکت، سلامتي خبر داد.

امين قنبري رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان ضمن تشکر از کليه ورزشکاران و دست‌اندرکاران برگزاري جشنواره ورزش، مشارکت، سلامتي اعلام کرد: اين دوره از رقابت‌ها در 12 رشته فردي و تيمي ويژه سازمان‌هاي مردم‌نهاد شهر سمنان و در دو بخش آقايان و بانوان از روز دوشنبه 20 آبان 1398 شروع و تا روز چهارشنبه 29 آبان 1398 به پايان رسيد.

رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان هدف از برگزاري اين جشنواره را افزايش نشاط و تحرک و ترويج ورزش همگاني دانست و گفت: در تلاش هستيم تا با برگزاري اين قبيل از مسابقات بتوانيم ضمن معرفي رشته‌هاي مختلف ورزشي و ايجاد نشاط اجتماعي در بدنه شهري، شعار ورزش براي همه را در سطح شهر سمنان تحقق بخشيم و ضريب ورزش را براي هر شهروند سمناني افزايش دهيم و در اين دوره از مسابقات با توجه به اينکه سازمان‌هاي مردم‌نهاد داراي ظرفيت و پتانسيل نيروي انساني بالايي هستند؛ ضمن ايجاد تحرک و نشاط براي اعضاي اين سازمان‌ها زمينه آشنايي و تعامل هرچه بيشتر اين سازمان‌ها با يکديگر فراهم و گسترده‌تر خواهد شد.

وي افزود: در پايان اين دوره از مسابقات در بخش آقايان در رشته پينگ‌پنگ به ترتيب آقايان محمدحسين عبدلي (انجمن رايحه وصال) مقام اول، علي نجار (انجمن دوستي کومش) مقام دوم و محمود گلستاني (انجمن شهروند هميار قومس) مقام سوم و در رشته فريزبي به ترتيب امير جعفريان (آينده‌سازان جوان قومس) مقام اول، عليرضا کاشي (آينده‌سازان جوان قومس) مقام دوم و اميرحسين سلاخ (آينده‌سازان جوان قومس)مقام سوم و در رشته فوتبال دستي تيم کوثر ولايت (اسماعيلي، سجاد حسين، معين صدفي) مقام اول، آينده‌سازان جوان قومس 1 (اميرحسين سلاخ، امير جعفريان) مقام دوم و آينده‌سازان جوان قومس 2 (عليرضا کاشي، مازيار فرامرزپور) مقام سوم و در رشته دارت مجيد صوفي (انجمن جوانان معراج) مقام اول، ميلاد ملحي (فعالان اجتماعي کهنه‌دژ) مقام دوم، ابراهيم مداح (انجمن دوستداران ميراث فرهنگي و طبيعي سمنان) مقام سوم و در رشته آمادگي جسماني احمدرضا عبدوس (انجمن جوانه‌هاي اميد قومس) به مقام اول دست پيدا کردند.

همچنين در رشته فوتبال گل کوچک آقايان پس از يک هفته مسابقات پرهيجان با حضور 11 تيم در مجموعه ورزشي نشاط مسکن مهر، تيم انجمن ورزشکاران، قهرمانان و پيشکسوتان به مقام اول، تيم فعالان اجتماعي کهنه‌دژ (1) مقام دوم و موسسه کوثر ولايت به مقام سوم دست پيدا کردند و آقاي فتح‌الله جعفري (انجمن ورزشکاران، قهرمانان و پيشکسوتان) به عنوان آقاي گل، مرتضي دهرويه (انجمن ورزشکاران، قهرمانان و پيشکسوتان) به عنوان برترين بازيکن فني و تيم انجمن دوستي کومش به عنوان تيم اخلاق معرفي شدند.

در بخش بانوان در رشته پينگ‌پنگ به ترتيب خانم‌ها الناز عامري (راه آسمان) مقام اول، سميه امين‌پور (مهد کرامت) مقام دوم و فاطمه رنجبران (دوستداران ميراث فرهنگي سمنان) مقام سوم و در رشته آمادگي جسماني خانم‌ها زيبا خرميان (ساقي کوثر) مقام اول، شقايق عبدالشاه (انجمن دوستداران ميراث فرهنگي و طبيعي سمنان) مقام دوم، محبوبه مقيمي (انجمن دوستداران ميراث فرهنگي و طبيعي سمنان) مقام سوم و در رشته طناب‌زني شقايق عبدالشاه (دوستداران ميراث فرهنگي سمنان) مقام اول، فاطمه زهرا قفران (زنان فعال سمنان) مقام دوم و عصمت اعرابيان (بهشت آئين سمنان) مقام سوم و در رشته دارت خانم‌ها فهيمه عرب (انجمن ساقي کوثر) مقام اول، اعظم عاليشاه (انجمن راه آسمان) مقام دوم و فهيمه تقوي مقام سوم و در رشته فريزبي به ترتيب خانم‌ها مريم مسنن‌زاده (دوستداران ميراث فرهنگي سمنان) مقام اول، فاطمه قفران (زنان فعال سمنان) مقام دوم و فاطمه زهرا قفران (زنان فعال سمنان) به مقام سوم دست پيدا کردند.

همچنين در مسابقات داژبال بانوان تيم آينده‌سازان قومس با نفرات صبا عبدوس، طليعه طاهرکرد، نرگس بندار، ايران کوهزادي، سعيده دوست‌محمدي، الهه اميديان و حديث محمدي مقام اول اين رشته شد.

لازم به ذکر است اين جشنواره با مشارکت فرمانداري سمنان، اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، بهزيستي شهرستان سمنان، هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان و هيات انجمن‌هاي ورزشي شهرستان سمنان با ثبت نام بيش از 400 نفر از ورزشکاران در آبان 1398 در شهر سمنان برگزار شد.


 پيام تبريک اميرحسين صادقي در پي انتخاب رئيس جديد فدراسيون واليبال جمهوري اسلامي ايران 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيات واليبال استان سمنان، اميرحسين صادقي رئيس هيات واليبال استان سمنان در پيامي انتخاب دکتر محمدرضا داورزني را به رياست فدراسيون واليبال جمهوري اسلامي ايران تبريک گفت. متن پيام به شرح زير است:

برادر ارجمند جناب آقاي دکتر محمدرضا داورزني رياست محترم فدراسيون واليبال جمهوري اسلامي ايران

کسب راي اعتماد از مجمع عمومي «فدراسيون واليبال جمهوري اسلامي ايران» و حضور جنابعالي در سمت رياست اين فدراسيون را صميمانه تبريک عرض مي‌نمايم. تجارب مديريتي ارزشمندتان در ورزش و سابقة درخشان مديريتي اخير، جنابعالي را به شخصيتي برازنده تبديل نموده است که اطمينان دارم خواهيد توانست با توسعه توامان رشتة واليبال سرزمين کهن ايران اسلامي و همسو نمودن فعاليت‌هاي همة دلسوزان، پيشکسوتان و قهرمانان اين رشتة ارزشمند کشورمان‌ نقش تاريخي موثر و ارزشمندي را ايفاء نمائيد.

در ادامه اين پيام آمده است، جا‌دارد از تلاش‌هاي کليّه روسا و هيات‌رئيسه‌هاي سابق به ويژه زحمات سرپرست محترم اخير آن فدراسيون تشکر نمايم و براي جنابعالي هم از درگاه خداوند متعال در اين مسئوليت خطير و آشنا نمودن هرچه بيشتر جوانان ورزش‌دوست کشورمان با اين ورزش توفيقات روزافزون مسئلت نمايم.

اميرحسين صادقي

رياست هيات واليبال استان سمنان


 قهرماني تيم جوانان آراد در مسابقات فوتسالشهرستان گراميداشت هفته بسيج 

سرويس ورزشي:

مسابقه فينال رده نونهالان در روز پنجشنبه 30 آبان بين تيم‌هاي آراد و ديزج برگزار گرديد که در يک بازي نزديک دو تيم در وقت قانوني به نتيجه تساوي رسيدند و در نهايت در ضربات پنالتي اين تيم آراد بود که برنده بازي شد و کاپ قهرماني را بالاي سر برد.


 سرويس ورزشي: 

نساجي قائمشهر يک - استقلال تهران 2

سبقت استقلال از پرسپوليس پس از 1309 روز

سرويس ورزشي:

ديدار تيم‌هاي استقلال و نساجي با برتري 2 بر يک شاگردان استراماچوني به پايان رسيد.

در ادامه هفته يازدهم فوتبال ايران، نساجي قائم‌شهر از ساعت 15:30 در ورزشگاه شهيد وطني ميزبان استقلال بود. اين بازي با برتري دو بر يک استقلال به پايان رسيد.

علي کريمي در دقيقه 33 و مهدي قائدي در دقيقه 49 براي استقلال گل زدند. محمد عباس‌زاده در دقيقه 61 براي نساجي گلزني کرد.

با اين پيروزي استقلال 21 امتياز شد و به رده سوم جدول صعود کرد. نساجي نيز با 11 امتياز در رده يازدهم قرار گرفت.

نيمه نخست

در دقيقه 13 نخستين موقعيت بازي توسط نساجي خلق شد که شوت محمد عباس‌زاده با اختلاف اندک از کنار ديرک دروازه استقلال به بيرون رفت.

در دقيقه 21، دومين موقعيت خطرناک هم به نام نساجي ثبت شد که رضا دهقاني از گوشه محوطه شش قدم اقدام به شوت‌زني کرد و توپ با فاصله بسيار کم از کنار ديرک مخالف به بيرون رفت.

با اين حال نخستين بار توپ از روي خط دروازه نساجي عبور کرد. در دقيقه 23 و در شلوغي محوطه جريمه چشمي دروازه حقيقي را گشود اما داور اين گل را آفسايد اعلام کرد.

گل: در دقيقه 33، ارسال کرنر توسط مهدي قائدي به روي دروازه، با ضربه سر علي کريمي تبديل به گل نخست استقلال شد.

در دقيقه 34، نساجي براي جبران گل خورده، دست به کار شد که محمد عباس‌زاده موقعيت تک به تک را از دست داد و سيد‌حسين حسيني با خروج به موقع جلوي گل خوردن تيمش را گرفت.

در دقيقه 35، استقلال صاحب موقعيت گل شد اما ضربه مهدي قائدي از مقابل محوطه جريمه، خوب نبود و حقيقي به راحتي توپ را در آغوش گرفت. يک دقيقه بعد آبي‌ها صاحب موقعيت ديگري شدند که مدافعان نساجي کار را براي دياباته دشوار کردند و ضربه اين بازيکن به بيرون رفت.

در دقيقه 40، ضربه سر عباس‌زاده به شکلي خطرناک از کنار دروازه استقلال به اوت رفت.

نيمه دوم

گل: در دقيقه 49، پاس رو به عقب فرشيد اسماعيلي در مقابل محوطه شش قدم به قائدي رسيد‌و او با شوت يک ضرب خود دروازه حقيقي را گشود.

در دقيقه 59، شوت محمد عباس‌زاده از گوشه محوطه شش قدم با واکنش خوبي از سوي حسيني همراه بود و توپ به اوت رفت.

گل: در دقيقه 61، محمد عباس‌زاده با ضربه آکروباتيک از مقابل محوطه شش قدم دروازه استقلال را گشود و فاصله به حداقل رسيد.

بعد از گل نساجي، بازي متعادل دنبال شد و هيچ يک از دو تيم نتوانستند دروازه همديگر را با خطر جدي مواجه کنند.

اين ديدار در نهايت با برتري 2 بر يک استقلال به پايان رسيد. با اين برد استقلالي‌ها پس از 1309 روز بالاخره توانستند از پرسپوليس در جدول رده‌بندي سبقت بگيرند.

سکوت ويلموتس شکست: فدراسيون فوتبال

به تعهداتش عمل نکرد

وکلايم موضوع را پيگيري مي‌کنند

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان در خصوص ماجراهاي قراردادش با فدراسيون ايران به توضيحي کوتاه بسنده کرد و گفت: پرونده در دست وکلاي من است.

مارک ويلموتس که در ادامه همکاري‌اش با تيم ملي ايران دچار مشکل شده و صحبت از فسخ قرارداد او به ميان آمده است در حساب رسمي‌اش در توئيتر نوشت: شايعات منتشر شده در رسانه‌هاي ايران را ديده‌ام و اين شايعات به هيچ وجه صحت ندارند.

سرمربي بلژيکي تيم ملي فوتبال کشورمان ادامه داده است: واقعيت اين است که وضعيتي غير‌قابل تحمل براي من و دستيارانم به دليل نقص جدي قرارداد توسط فدراسيون فوتبال ايران ايجاد شده است.

ويلموتس تأکيد کرده که موضوع قراردادش با فدراسيون فوتبال ايران را به صورت حقوقي پيگيري مي‌کند و در اين خصوص نيز نوشت: اين پرونده در دست وکلاي من است. بيشتر از اين نمي‌توانم چيزي بگويم.

ويلموتس در حالي مسائل مربوط به احتمال جدايي‌اش از تيم ملي را به رسانه‌هاي ايراني ارتباط داده که پيش از بازي با عراق رسانه‌هاي بلژيکي مدعي شده بودند او درخواست فسخ قرارداد کرده است.

طرح ملي «هر خانه يک پايگاه سلامت»

در سمنان آغاز شد

ادامه از صفحه 4

وي با بيان اينکه حرکت در راستاي ترويج و توسعه سلامت نيازمند آموزش و تعاليم ويژه است، ابراز کرد: طرح هر خانه يک پايگاه سلامت يکي از اقدام‌هاي ارزشمند در راستاي ترويج و آموزش مسائل بهداشتي به خانواده‌ها است.

امام‌جمعه موقت سمنان با بيان اينکه سلامتي يک نعمت ناشناخته در بين مردم است، تأکيد کرد: سلامتي از ضرورت‌هاي سلامت بشر است اما حفظ آن نيازمند يک اقدام عملي است که بايد به اين موضوع دقت نظر داشت.

مهدوي نژاد با بيان اينکه هرکجا کاري در انقلاب اسلامي به مردم سپرده شد بهترين نتيجه را شاهد بوديم، گفت: بسيج اساسي‌ترين حرکت مردمي و موفق در طول انقلاب و همچنين بهترين مثال از واگذاري امور به مردم است چراکه نشان مي‌دهد هرکجا کار با مشارکت مردمي و بسيج انجام‌شده به موفقيت رسيده است.

وي با بيان اينکه بسيج مي‌تواند در راستاي کاهش مشکلات حوزه سلامت اجتماعي تأثيرگذار باشد، بيان کرد: تشويق مردم براي ارتقاي سلامت يکي از اقدامات خوب بسيج در اجراي اين قبيل طرح‌ها است که نياز به مشارکت مردمي دارد.

سمنان در کنار دو شهر ديگر ميزبان طرح هر خانه يک پايگاه سلامت است که در قالب آن از هر خانواده شهري و روستايي يک نفر انتخاب مي‌شود و به او برخي آموزش‌هاي حداقلي در راستاي بهداشت و سلامتي داده مي‌شود و او اين مسائل را در خانه خود ترويج مي‌دهد.

عاطفه سلطانيه نفر اول مسابقات تيراندازي دامغان

سرويس ورزشي:

مسابقات تيراندازي به مناسبت گراميداشت هفته بسيج در محل سالن تير‌اندازي شهيد سلطانيه در تاريخ 29 و28 آبان ماه در دو رشته تفنگ و تپانچه بادي در دو بخش آقايان و بانوان برگزار گرديد که در پايان به نفرات برتر جوايز اهدا شد:

**رشته تفنگ بادي:

خانم عاطفه سلطانيه نفر اول اقاي مصطفي اميني نفر دوم

آقاي حامي يحيي نفر سوم

**رشته تپانچه:

آقاي محمود باقرنژاد نفر اول خانم فاطمه قدرت‌آبادي نفر دوم

آقاي رجبعلي برزگر نفر سوم

دعوت پگاه کامراني

به اردوي تيم ملي جوانان بدمينتون

سرويس ورزشي:

خانم پگاه کامراني، بازيکن و مربي آينده‌دار شاهرودي به اردوي تيم ملي جوانان بدمينتون دعوت شد. اين اردو دو روز از تاريخ 6/9/1398 در شهر تبريز برگزار خواهد شد. براي اين ورزشکار خوب استان آرزوي موفقيت هرچه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

صعود چهار تيم به مرحله نيمه‌نهايي مسابقات فوتسال

ادارات گراميداشت هفته بسيج

سرويس ورزشي:

تيم‌هاي شرکت سيمان، نيروي انتظامي، علوم پزشکي و پيام نور به مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتسال ادارات گراميداشت هفته بسيج صعود کردند.مسابقات فوتسال ادارات و شرکت‌ها گراميداشت هفته بسيج با حضور 8 تيم در دو گروه به ميزباني سالن 9دي سپاه در حال برگزاري مي‌باشد که از گروه A تيم‌هاي شرکت سيمان با 7 امتياز و نيروي انتظامي با 5 امتياز – از گروه B تيم‌هاي علوم پزشکي با 9 امتياز و پيام نور با 6 امتياز به مرحله نيمه‌نهايي صعود کردند.

روز جمعه برگزار خواهد شد؛

تجليل از استاد فتحعلي قدس

سرويس ورزشي:

به همت سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري سمنان، معاونت پرورشي آموزش و پرورش شهرستان سمنان و موسسه فرهنگي هنري سمن‌بويان قرار است روز جمعه هشت آذر ساعت 18 از فتحعلي قدس پيشکسوت ورزشي به پاس خدمات پنجاه ساله ايشان در عرصه ورزش سمنان و داور ملي(رشته‌هاي کشتي، واليبال، فوتبال و...) تجليل شود. اين مراسم در خيابان سعدي، سالن شهيد مطهري برگزار خواهد شد.

برگزاري استاژ فني بانوان کيوکوشين شهرستان دامغان

سرويس ورزشي:

استاژ فني بانوان کيوکوشين شهرستان دامغان با حضور شيهان خليليان رئيس بانوان سبک کيوکوشين ايچي گکي و سه ساعت تمرين مشترک با ورزشکاران تهران و حومه و شهرستان دامغان برگزار گرديد که در پايان با حضور اکبري سرپرست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان به تمام شرکت‌کنندگان گواهي شرکت در استاژ اعطا گرديد. اين مراسم در سالن رزمي استاديوم انقلاب روز جمعه هفته گذشته برگزار شد.

ميثم محسني سرپرست اداره ورزش و جوانان

شهرستان گرمسار شد

سرويس ورزشي:

طي مراسمي با حضور نصيري سرپرست معاونت توسعه منابع و پشتيباني و قديري مسئول حراست اداره کل مراسم سرپرست جديد اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار معرفي شد. بر اين اساس طي حکمي از سوي جانعلي مديرکل، ميثم محسني به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار منصوب شد. محسني رياست اداره آرادان را عهده‌دار بود.سرويس ورزشي روزنامه پيام ضمن تبريک به آقاي محسني، از زحمات ابوذر چنگيزي رئيس قبلي اين اداره کمال تقدير و تشکر را دارد.