تاریخ 1398/09/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5192 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام‌جمعه سرخه:
 حذف قبوض کاغذي برق يک اقدام ارزشمند در راستاي تحقق دولت الکترونيک است 

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان با امام‌جمعه سرخه ديدار کرد.

سيد‌محمد موسوي‌زاده در اين ديدار با بيان اين که ترکيب مصرف انرژي در شهرستان سرخه توليدي است، گفت: 88 درصد انرژي اين شهرستان در بخش‌هاي صنعتي و کشاورزي مصرف مي‌شود و اين مهم در استان بي‌نظير است.

وي با اشاره به اين که در عرصه توسعه زيرساخت‌هاي برق‌رساني شهرستان سرخه، سرمايه‌گذاري بسيار خوبي صورت گرفته افزود: از آغاز سال جاري تا به حال، دو ميليارد و 550 ميليون تومان اعتبار عمراني برق‌رساني در اين شهرستان به سرانجام رسيده و 90 درصد اعتبار عمراني جذب شده است.

وي از همکاري مشترکان برق استان به ويژه مشترکين شهرستان سرخه در گذر موفق از پيک بار تابستاني تقدير کرد و يادآور شد: طرح ملي قبض سبز در راستاي حذف قبوض کاغذي برق به نحو شايسته‌اي عملياتي گرديده و برآيندهاي مثبت و اثرگذاري مطلوبي را در حوزه‌هاي مختلف در‌برخواهد داشت.

امام جمعه سرخه از فعاليت‌هاي ارزشمند شرکت توزيع برق استان در عرصه خدمت‌رساني ابراز خرسندي نمود و گفت: برق در ارتقاي رونق توليد نقش اساسي داشته و جملگي بايد قدر اين نعمت الهي را بدانيم.

حجت‌الاسلام مصطفي فاطمي بصير با اشاره به اين که حذف قبوض کاغذي برق در راستاي تحقق دولت الکترونيک و صرفه‌جوئي در مصرف کاغذ، يکي از اقدامات شايسته صنعت برق به شمار مي‌رود، افزود: شرکت توزيع برق در اين حوزه پيشقراول است و با استمرار آموزش و فرهنگ‌سازي، نتايج ارزنده‌اي را به همراه دارد.


 مديرکل صنعت، معدن و استان سمنان:
 در هيچ‌يک از واحدهاي توليدي و صنعتي استان مشکلي در خصوص تأمين اجتماعي و ماليات نيست 

شاهرود – خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل صنعت، معدن و استان سمنان در شاهرود گفت: واحدهاي صنعت بايد به‌روزرساني و توانايي خود را براي رقابت افزايش دهند.

بهروز اسودي با اينکه تعطيلي واحدهاي صنعتي استان سمنان کمتر از 10 درصد است، افزود: واحدهاي توليدي و صنعتي مي‌بايست به‌روز و توان رقابت‌پذيري با بازار را داشته باشند زيرا در صورت نبود اين دو عنصر ناخودآگاه از گردونه خارج خواهند شد.

وي با بيان اينکه حتي اگر واحد توليدي يا صنعتي در استان سمنان تا 15 درصد نيز از چرخه خارج ‌شده باشد در ستاد تسهيل مورد حمايت قرار خواهد گرفت تا به رونق اقتصادي بازگردد، افزود: واحدها بايد از پويايي لازم برخوردار باشند تا بتوانند با در دست گرفتن بازار شرايط خود را نيز ارتقا بخشند.

مديرکل صنعت، معدن و استان سمنان با بيان اينکه امسال در شرق استان بالاي 30 درصد واحدها در سايت بهين‌ياب ثبت‌نام کردند، ابراز داشت: يک هزار و 100 ميليارد تومان امسال به‌کل استان تسهيلات رونق توليد تزريق‌ شده است تا مشکلات اين واحدها رفع شود.اسودي با بيان اينکه هم‌اکنون در هيچ‌يک از واحدهاي توليدي و صنعتي استان سمنان مشکلي در خصوص تأمين اجتماعي و ماليات نيست، تصريح کرد: ستاد تسهيل و رونق توليد به‌صورت هفتگي برگزار و موارد اين‌چنيني واحدها با حضور مديران کل مربوطه مطرح و مورد بررسي قرار مي‌گيرد.


 از طريق ويدئوکنفرانس و با دستور وزير بهداشت آغاز شد؛
 طرح ملي «هر خانه يک پايگاه سلامت» در سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان از آغاز طرح ملي «هر خانه يک پايگاه سلامت» در سمنان خبر داد و گفت: هدف از اجراي اين طرح آگاه‌سازي خانواده‌ها براي ارتقاي سطح بهداشت است.

نويد دانايي در مراسم آغاز طرح ملي هر خانه يک پايگاه به‌صورت همزمان در دانشگاه علوم پزشکي سمنان، قزوين و کاشان به‌صورت ويدئوکنفرانس با دستور وزير بهداشت با بيان اينکه هدف از اجراي اين طرح آگاه‌سازي خانواده براي ارتقاي بهداشت خانوار است، ابراز داشت: در اجراي طرح از هر خانه يک نفر به‌عنوان سفير سلامت انتخاب خواهد شد.

وي ضمن بيان اينکه طي برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي به‌عمل‌آمده طرح در مراکز خدمات جامع سلامت شهيد مطلبي، فريدون فاميلي، خيرآباد و پايگاه همت در شهر سمنان اجرا مي‌شود، افزود: پس‌ازاين مراحل، هر فرد در هر خانواده از حداقل آگاهي درباره بهداشت سلامت خانواده برخوردار شده و مي‌تواند اين اطلاعات را به خانواده خود نيز ارائه کند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان با بيان اينکه قرار است طرح «هر خانه يک پايگاه سلامت» از پنجم آذر تا بهمن‌ماه سال جاري در سطح شهر سمنان اجرايي شود، ابراز داشت: سفيران سلامت بايد بالاي 18 سال بوده و ضمن مقبوليت در خانواده حداقل هشت کلاس سواد داشته باشد.

دانايي با بيان اينکه در اين طرح آموزش 15 هزار سفير سلامت هدف‌گذاري شده است، در ادامه تصريح کرد: در اين طرح سه مرکز بهداشت مناطق شهري و روستايي سمنان براي اجراي کار نمونه انتخاب شدند که اين مراکز 52 هزار نفر را تحت پوشش خوددارند.

وي با بيان اينکه در پيشگيري از بيماري، آموزش نخستين گام اين راه خواهد بود، افزود: يکي از مشکلات امروز جامعه نبود آگاهي و اطلاع‌رساني است که درواقع با اجراي اين طرح مي‌کوشيم تا سواد بهداشتي را به درون خانواده انتقال داده و بتوانيم در آينده بيماري‌هاي کمتري را شاهد باشيم.

15 هزار سمناني در طرح هر خانه يک پايگاه سلامت آموزش مي‌بينند

رئيس مرکز مديريت شبکه وزارت بهداشت هم با بيان اينکه طرح هر خانه يک پايگاه سلامت، اجتماعي کردن نظام آموزشي را دنبال مي‌کند، گفت: 15 هزار سمناني در اين طرح آموزش مي‌بينند.

جعفر صادق تبريزي با بيان اينکه هدف از اجراي اين طرح ارتقاي سلامتي و بهداشت در درون خانواده است، ابراز داشت: 15 هزار سمناني به‌عنوان سفيران سلامت براي اجراي طرح هر خانه يک پايگاه سلامت مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

وي با بيان اينکه در اين طرح يک نفر از درون خانواده انتخاب و پس از آموزش اين فرد اطلاعات را به درون خانواده خود انتقال مي‌دهد، افزود: براي کنترل بيماري‌هاي حاد و مزمن چاره‌اي جز آموزش و آگاهي در جامعه نيست که بهترين راهکار لازم اجراي طرح‌هاي همگاني نظير هر خانه يک پايگاه سلامت است.

رئيس مرکز مديريت شبکه وزارت بهداشت با بيان اينکه براي رسيدن به ارتقاي سلامت مي‌بايست توانمندسازي خانواده‌ها اتفاق بيافتد، ابراز داشت: راه‌حل پيشگيري و مراقبت از عوامل خطر و بيماري‌ها از کانال آموزش مي‌گذرد لذا براي تحقق اين مهم سه مرکز بهداشت شهري و روستايي شهر سمنان انتخاب‌شده است.

صادق تبريزي با بيان اينکه در طرح «هر خانه يک پايگاه سلامت» اجتماعي کردن نظام آموزشي در حوزه سلامت از طريق جلب مشارکت‌هاي مردمي دنبال مي‌شود، تصريح کرد: براي رسيدن به هدف‌گذاري بهداشت مبني بر کاهش بيماري‌ها مي‌بايست بر مشارکت‌هاي مردمي تأکيد بيشتري صورت گيرد که اين طرح نيز همين هدف را دنبال مي‌کند.

وي افزود: امروز يکي از دلايل بروز بيماري‌ها از نبود آگاهي در جامعه سرچشمه مي‌گيرد لذا به نظر مي‌رسد که بتوانيم با اجراي اين طرح‌ها بتوانيم طيف وسيعي از مردم را مورد آموزش‌هاي بيشتر قرار دهيم.

مشارکت مردمي راه موفقيت طرح‌هاي بخش سلامت است

امام‌جمعه موقت سمنان هم با بيان اينکه مشارکت مردمي راه موفقيت طرح‌هاي بخش سلامت است، گفت: طرح هر خانه يک پايگاه سلامت نقش مهمي در اين راستا دارد.حجت‌الاسلام غلامحسين مهدوي نژاد با بيان اينکه اين طرح نيازمند همراهي مردم است تا بهترين نتايج از آن به دست آيد، ابراز کرد: مشارکت مردمي راه موفقيت طرح‌هاي بخش سلامت است.

ادامه در صفحه 8


 سرويس خبر 

در راستاي شعار «حال خوش خواندن»؛

گرامي‌داشت هفته‌ي کتاب در کانون سمنان

سرويس خبر

مربيان کانون پرورش فکري استان سمنان با اجراي فعاليت‌هاي کتاب‌محور در مراکز فرهنگي‌هنري و مدارس تحت پوشش، هفته‌ي کتاب و کتاب‌خواني را گرامي داشتند.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، هم‌زمان با هفته‌ي کتاب و کتاب‌خواني از سوي مربيان مراکز فرهنگي‌هنري ثابت، سيار و پستي کانون پرورش فکري اين استان، فعاليت‌هاي متنوع فرهنگي، هنري و ادبي در راستاي شعار «حال خوش خواندن» با هدف ترويج فرهنگ کتاب‌خواني و ارتقاي کيفي دانش و مهارت خوانش کتاب در خانواده و مدارس، بالابردن سطح آگاهي والدين و مربيان در مورد شيوه‌هاي مطالعه، تقويت انگيزه‌ي مطالعه و کتاب‌خواني و برقراري تعامل فرهنگي با خانواده‌ها و اولياي تربيتي اجرا شد.

گشايش نمايشگاه آثار اعضاي کودک و نوجوان با عنوان «کتاب‌هاي دوست‌داشتني من» در مرکز فرهنگي‌هنري شماره دو سمنان، برگزاري کارسوق هنري در مراکز فرهنگي‌هنري شماره يک کانون سمنان و شماره دو کانون دامغان، عضويت رايگان کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگي‌هنري کانون استان، تجليل از اعضاي کودک و نوجوان کتاب‌خوان برتر در مراکز فرهنگي‌هنري و مدارس، اجراي فعاليت‌هاي کتاب‌محور مانند قصه‌گويي، معرفي و روخواني کتاب، کاردستي، نمايش عروسکي، نمايش فيلم و... از سوي مربيان در طرح «کانون، مهارت، زندگي»، برگزاري نشست کتاب‌خوان و نقد کتاب، معرفي نويسندگان و شاعران کودک و نوجوان، معرفي تازه‌هاي کتاب در حوزه‌ي کودک و نوجوان، حضور مربيان کتابخانه‌هاي پستي و سيار شهري و روستايي در مدارس تحت پوشش و اجراي فعاليت‌هاي کتاب‌محور، اهداي کتاب و نوشت‌افزار به 100 کودک عضو کتابخانه‌ي سيار روستايي کانون گرمسار و آرادان در سه روستاي چشمه‌نادي، چندآب و جنت‌آباد، برگزاري نشست ادبي «دو پنجره» با دعوت از مهدي مرداني نويسنده و شاعر کتاب «جزيره‌اي در اتاق من»، تجليل از محمدرضا عبداللهي همکار بازنشسته و پيشکسوت فرهنگي در ويژه‌برنامه‌ي «ياد يار مهربان» با هم‌کاري مرکز فرهنگي‌هنري شماره دو و کتابخانه سيار روستايي کانون دامغان در محل خانه‌ي مردم‌نهاد تسنيم اين شهرستان و هم‌چنين تجليل از محمدباقر قاسم و شهين قدس دو همکار بازنشسته و پيشکسوت فرهنگي کانون سمنان در نخستين آيين «شونشيني» در محل سالن شهيد مطهري و... از برنامه‌هاي شاخص هفته‌ي کتاب کانون سمنان بود.

از آغاز سال جاري تا به حال صورت گرفته است؛

سرمايه‌گذاري 25 ميليارد ريالي در تاسيسات

صنعت توزيع برق شهرستان سرخه

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان در ديدار با فرماندار شهرستان سرخه گفت: از آغاز امسال تاکنون، 25 ميليارد و 550 ميليون ريال اعتبار، صرف پروژه‌هاي عمراني برق‌رساني اين شهرستان شده است.

سيد‌محمد موسوي‌زاده افزود: به لحاظ تعدادي 2.5 درصد اشتراک‌هاي استان به شهرستان سرخه اختصاص دارد و اين تعداد مشترک، هفت درصد انرژي استان را مصرف مي‌کنند و 73 درصد صرف بخش صنعتي و 15 درصد در کشاورزي و مجموعاً 88 درصد انرژي مصرفي در سرخه، صرف توليد مي‌شود.

وي با اشاره به اين که صنايع در تابستان سال جاري همکاري بسيار خوبي با صنعت برق در گذر از پيک بار داشته‌اند، يادآور شد: مشترکان همکار شهرستان سرخه در برنامه‌هاي پاسخگوئي بار، حدود 400 ميليون تومان پاداش همکاري در قبوض برق آنان اعمال گرديده است.

وي به اجراي شايسته طرح حذف قبوض کاغذي برق اشاره نمود و تصريح کرد: از محل صرفه‌جوئي اين طرح، دو هزار بسته نوشت افزار دانش‌آموزي تهيه و در مدارس مناطق کم‌برخوردار توزيع شده است.

فرماندار شهرستان سرخه در اين ديدار بيان داشت: شرکت توزيع برق، يکي از دستگاه‌هاي خدمت‌رساني است که فعاليت‌هاي آن، ارتباط مستمر به سلامت و رفاه مردم دارد.

علي مؤيدي‌زاده خاطرنشان کرد: خدمت شايسته به مردم مي‌بايست در دستور کار فعاليت‌هاي ما قرار داشته باشد تا مردم از خدمات اين نظام همواره بهره‌مند گردند.

بر اساس جديدترين رتبه‌بندي تايمز 2020؛

قرار گرفتن نام دانشگاه سمنان در جمع دانشگاه‌هاي

برتر دنيا در حوزه علوم فيزيکي

سرويس خبر

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه سمنان گفت: تازه‌ترين نظام رتبه‌بندي بين‌المللي تايمز نشان مي‌دهد 31 دانشگاه ايراني در چهار شاخه علمي علوم زيستي، علوم فيزيکي، روان‌شناسي و علوم باليني و سلامت در جمع برترين‌هاي جهان قرار دارند.به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ دکتر سيف‌الله سعدالدين افزود: بر اساس اين رتبه‌بندي دانشگاه سمنان با کسب رتبه جهاني 601-800 در حوزه علوم فيزيکي در جمع برترين‌هاي اين رشته در دنيا قرار گرفت.دکتر سعدالدين با بيان اينکه، بر اساس اين رتبه‌بندي دانشگاه سمنان در اين رشته در بين 31 دانشگاه ايراني رتبه دوازدهم را کسب کرد و توانسته حتي بالاتر از دانشگاه‌هاي شهيد بهشتي، صنعتي شريف و تهران قرار گيرد، افزود: در حوزه علوم فيزيکي 13 شاخص عملکردي از جمله شيمي، فيزيک و نجوم، علوم زمين و دريا، رياضيات و آمار، زمين‌شناسي و نجوم مورد ارزيابي قرار گرفته است.دکتر سعدالدين خاطرنشان کرد: دانشگاه پرينستون از آمريکا، موسسه فناوري کاليفرنيا از آمريکا، دانشگاه کمبريج از انگلستان، دانشگاه استانفورد از آمريکا، دانشگاه‌هاروارد از آمريکا، موسسه فناوري ماساچوست MIT از آمريکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوري زوريخ سوئيس، دانشگاه کاليفرنيا برکلي از آمريکا، دانشگاه شيکاگو از آمريکا جزء، 10 دانشگاه برتر دنيا در رده‌بندي تايمز 2020 حوزه علوم فيزيکي قرار گرفته‌اند.يادآور مي‌شود؛ اين رتبه‌بندي شامل يک هزار و 54 دانشگاه است و سال گذشته تعداد 963 دانشگاه مورد ارزيابي قرار گرفته بودند.

نهمين جلسه اشتراک دانش در مخابرات منطقه

سمنان با موضوع "ديتا ماينينگ"

سرويس خبر

در راستاي اجراي برنامه اشتراک دانش در مخابرات منطقه سمنان، نهمين جلسه اشتراک دانش با موضوع "ديتا ماينينگ" برگزار شد.به گزارش روابط‌عمومي مخابرات منطقه سمنان، نهمين جلسه اشتراک دانش با حضور مهندس دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان و جمعي از کارکنان مخابرات منطقه به صورت حضوري و مديران و رؤساي مخابرات شهرستان‌هاي استان به صورت ويدئوکنفرانس و با ارائه آقاي ابوطالب دارائي، رئيس اداره بازرسي و پاسخگويي به شکايات مخابرات منطقه سمنان، با موضوع ديتا ماينينگ (داده کاوي) برگزار شد.آقاي دارائي ضمن معرفي ديتا ماينينگ به عنوان يکي از ده دانش در حال توسعه که دهه آينده را با انقلاب تکنولوژيکي مواجه مي‌سازد، اضافه کرد: با توجه به حجم عظيم اطلاعات که امروزه در بستر شبکه و در پايگاه داده‌هاي سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها به صورت روزانه توليد مي‌شود، مديراني مي‌توانند در کسب نتيجه و رسيدن به اهداف موفق باشند که تصميم‌گيري‌هايشان بر اساس داده‌هاي دقيق و الگوهاي استخراج شده از داده‌هاي ثبت شده در ديتابيس‌ها باشد. اين جلسه با بحث و تبادل نظر حاضرين درخصوص موضوع مطرح شده پايان يافت.شايان ذکر است کميته مديريت دانش و پژوهش مخابرات منطقه در سال 97 با رويکردي جديد، به منظور گسترش و ترويج فرهنگ مشارکت در موضوعات بهينه کاوي در صنعت مخابرات و ارتباطات، مقالات و کتب، پروژه‌هاي تحقيقاتي (پژوهش)، پروژه‌هاي اجرايي، ارتباط با مراکز دانشگاهي، خلاصه دانش، تجربيات، پيشنهادها و روايت‌هاي سازماني، دوره‌هاي آموزشي، فايل‌هاي ارائه شده در جلسات، يادگيري سايه به سايه و ساير موضوعات مرتبط، فراخواني منتشر نمود که مورد استقبال کارکنان اين مجموعه قرار گرفت.

دوره آموزشي خودارزيابي بر اساس مدل EFQM

در شركت گاز استان سمنان برگزار شد

سرويس خبر

محسن شعباني رئيس برنامه‌ريزي و مديرتعالي شركت گاز استان سمنان از برگزاري دوره خودارزيابي بر اساس مدل EFQM در اين شركت خبر داد و گفت: به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان؛ در راستاي ارتقاي دانش و توسعه مهارت كاركنان شركت در اجراي فرآيند ارزيابي براساس مدل تعالي سازماني EFQM و منطق RADAR و همچنين به منظور استفاده حداكثري از خرد سازماني و شناسايي نقاط قوت و نواحي قابل بهبود اين دوره طراحي و برگزار گرديد. اين مقام مسئول افزود: در اين دوره آموزشي كاركنان با تعاريف و مفاهيم مدلEFQM و منطق RADAR و نيز ويژگي‌هاي سازمان‌هاي سرآمد آشنا شدند.شعباني در پايان افزود: اميد است با اجراي فرايند خودارزيابي شاهد نتايج مثبتي از جمله شناسايي نواحي قابل بهبود شركت گاز استان سمنان و در نهايت ارزش‌افزايي براي مشتريان و ساير ذينفعان از طريق تعريف دقيق پروژه‌هاي بهبود و اجراي كامل آن‌ها باشيم.