تاریخ 1398/09/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5192 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان:
 دستاوردهاي شرکت‌هاي دانش‌بنيان راهکار برون‌رفت کشور از تحريم‌ها 

سرويس خبر

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان گفت: راهکار برون‌رفت کشور از تحريم ظالمانه توجه بيش از پيش به نوآوري و دستاوردهاي شرکت دانش‌بنيان است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ دکتر حشمت‌الله عسگري با بيان اين مطلب در بازديد از مجموعه پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان افزود: ماهيت شرکت‌هاي دانش‌بنيان پويايي است و فعاليت مستمر آن‌ها به‌خصوص در حوزه تحقيقات و پژوهش‌ها نيازمند حمايت است.

وي با اشاره به اهميت وجود شرکت‌هاي دانش‌بنيان براي اقتصاد کشور تصريح کرد: بايد با استفاده از اين ظرفيت‌ها به سمت راه‌اندازي کارخانه‌هاي بزرگ دانش‌بنيان و همچنين توليدات انبوه گام ‌برداريم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان همچنين پيشنهاد احداث يک شهرک جهت استقرار شرکت‌هاي دانش‌بنيان به منظور حمايت هر چه بيشتر از اين شرکت‌ها و برخورداري کامل‌تر از ظرفيت‌هاي قانوني موجود را ارائه داد.

در ابتداي اين برنامه دکتر حقيقي اصل رئيس پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان به ارائه گزارشي از روند رو به رشد پارک‌هاي علم و فناوري در کشور و جايگاه پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان پرداخت و خواستار رفع مشکلات و موانع بر سر راه شرکت‌هاي دانش‌بنيان و واحد‌هاي فناور مستقر در اين پارک شد.

بازديد دکتر عسگري و هيأت همراه با حضور مديران و مسئولين پارک علم و فناوري، از فضاي کار شرکت‌هاي فناور و گفتگو با مديران و فعالان اين شرکت‌ها از ديگر برنامه‌ها بود.


 فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان:
 بسيج اصلي‌ترين منبع انرژي براي تداوم حرکت انقلاب است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان با بيان اينکه امروز دشمن در عمق استراتژيک خود شکست خورده است، گفت: بسيج اصلي‌ترين منبع انرژي براي تداوم حرکت انقلاب است.

حميد دامغاني در اجتماع بسيجيان سمنان به ميزباني مصلاي اين شهر ضمن بيان اينکه تشکيل بسيج در سال 58 به‌فرمان امام راحل اوج درايت و افق بلند ايشان را به اهداف انقلاب نشان مي‌دهد، ابراز داشت: بسيج اصلي‌ترين منبع انرژي براي حرکت انقلاب است و هرکجا طي اين چهار دهه که با فتنه‌هاي مختلف مواجه شديم صرفاً حضور بسيج توانست توطئه‌ها و دسيسه‌هاي آن‌ها را خنثي کند.

وي با بيان اينکه هدف امام راحل استفاده از ظرفيت‌ها و مشارکت‌هاي مردمي در امور خدمت‌رساني به جامعه بوده است، افزود: اين تفکر بسيج مشکل‌گشاي جامعه خواهد بود و هرکجا به آن عمل کرديم توانستيم به موفقيت‌هاي بيشتري دست پيدا کنيم.

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان با بيان اينکه شعار بسيج اقدام و عمل جهادي و کمک به دولت است، ابراز داشت: بسيج يکي از حاميان دستگاه‌هاي اجرايي است که اين آمادگي و ظرفيت در درون بسيج وجود دارد تا با بهره‌گيري از اين ظرفيت بتواند مأموريت‌هاي خدمت‌رساني به مردم را مطلوب‌تر انجام دهد.

دامغاني با بيان اينکه به بن‌بست رسيدن دشمن در هدف‌گذاري تنها نتيجه مجاهدت بسيجيان است، تصريح کرد: دشمن نه در اين ايام افزايش نرخ بنزين بلکه طي اين چهار دهه بارها به بهانه‌هاي مختلف کوشيد تا مخل امنيت کشور شود و ايران را ناامن جلوه دهد که خوشبختانه با حضور بسيج همواره در عمق استراتژيک خود با شکست مواجه شدند.

وي با بيان اينکه تخريب اموال عمومي، کشتار مردم و سدکردن مسير حرکت‌هاي مردمي تنها درماندگي دشمن را نشان مي‌دهد، افزود: امروز دشمن در اهداف خود شکست‌خورده است که اين موفقيت تنها از مجاهدات بسيج ناشي مي‌شود.


 شهردار شاهرود:
 نهادينه‌سازي بزرگداشت مناسبت‌هاي مذهبي سلامت جامعه را به دنبال دارد 

شاهرود –خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شهردار شاهرود با اشاره به نقش شهرداري در بزرگداشت مناسبت‌هاي مذهبي، گفت: نهادينه‌سازي بزرگداشت مناسبت‌هاي مذهبي و ترويج معنويات سلامت جامعه را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري شاهرود، محسن احمدي با بيان اينکه اجراي بزرگداشت مناسبت‌هاي ملي و مذهبي توسط شهرداري شاهرود با هدف بهبود زيرساخت‌هاي توسعه فعاليت اجتماعي و فرهنگي، کاهش ناهنجاري‌هاي شهري و ارتقاي آگاهي‌ها، خواسته‌ها و توانمندي‌ها شهروندان در راستاي زندگي سالم و حيات اجتماعي مطلوب با تاثير در ابعاد منش و رفتار اسلامي در جامعه با محوريت فراگيري، مشارکت‌پذيري و اثربخشي بيش از پيش در شهر اجرايي مي‌شود، افزود: شهرداري‌ها به عنوان بخش مهمي از تشکيلات اداري و يکي از مهمترين سازمان‌هاي محلي خدماتي در کشور مي‌توانند نقش ارزنده‌اي در جهت اهداف فرهنگ اسلامي در جامعه امروز ايفا کنند که شهرداري شاهرود در مدت دو سال با تمام تلاش توانست در زمينه برگزاري مراسمات و جشن‌هاي مناسبتي و مذهبي، المان‌هاي موضوعي و فضا‌سازي شهري گام‌هاي بلندي را در زمينه شور و نشاط اجتماعي و فرهنگ‌سازي اسلامي بر‌دارد.