تاریخ 1398/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5172 برو جستجو جستجوی پیشرفته   جو ملتهب آزادي و قهرمان‌هاي دست به سينه؛
 اخموها در غمگين‌ترين جشن قهرماني تاريخ!  

سرويس ورزشي:

جشن قهرماني سوپرجام سرخپوشان دقايقي پس از سوت پايان بازي برگزار شد؛ در شرايطي که جو ورزشگاه ملتهب بود و اثري از خوشحالي در چهره پرسپوليسي‌ها ديده نمي‌شد.

پنالتي دقيقه 90 علي عليپور اگر به تور دروازه حامد لک مي‌رسيد، خستگي تلاش پرسپوليسي‌ها را حسابي از تن آنها بيرون مي‌کرد و يک شب خاطره‌انگيز را براي هواداران رقم مي‌زد اما آقاي گل پرسپوليس، پنالتي را به بدترين شکل ممکن هدر داد تا آب سردي بر پيکره هواداران و بازيکنان ريخته شود؛ به طوري که بهت و حيرت آنها در جشن قهرماني نيز قابل مشاهده بود.

ماجراي جشن از اين قرار بود که باشگاه پرسپوليس مي‌خواست به اين شکل جو هواداري را بهتر کند و انگيزه بازيکنان را نيز بالا ببرد. بنابراين هماهنگي‌ها انجام شدند و جامي که پس از دبل قهرماني به سرخپوشان رسيده بود، قرار شد پس از بازي با ماشين‌سازي به دستان کاپيتان سيدجلال حسيني برسد.

اين اتفاق در شبکه‌هاي اجتماعي نيز کري خواني از سوي هواداران را به دنبال داشت و باعث شد تا خيلي‌ها به خاطر همين جشن راهي ورزشگاه آزادي شوند. جشني که همه انتظار داشتند، مقدمه اش پيروزي مقابل تيم ميانه جدولي ماشين‌سازي تبريز باشد. اين برد قرار بود پرسپوليس را به رده دوم برساند اما نتيجه‌اي که روي اسکوربورد نقش بست، صفر صفر مساوي بود.

بنابراين در لحظاتي که بيشتر سکوهاي ورزشگاه آزادي خالي بودند و علي عليپور، شجاع خليل‌زاده و چند بازيکن هم در رختکن حضور داشتند، بقيه سرخپوشان با پيراهن سفيد آل‌اشپورت که به 7 جام دوران برانکو اشاره داشت و به هواداران نيز تقديم مي‌شد، وارد زمين شدند و به سمت جايگاهي که قرار بود جام اهدا شود، حرکت کردند.

چهره‌هايي اخمو که هيچ تمايلي به جشن گرفتن در صورتشان ديده نمي‌شد اما بالاجبار اين مسير را طي کردند و در غمگين‌ترين جشن قهرماني تاريخ خود حضور يافتند. احد نوراللهي، حسين ماهيني و سيدجلال حسيني که پيش‌تر 5 بار با چهره‌هاي بشاش جام بالاي سر برده بودند، اين بار با ابروهاي در هم رفته و دست‌هاي به سينه چسبيده اين کار را انجام دادند و راهي رختکن شدند.

نکته جالب حضور کنعاني زادگان، براندائو جونيور، فرشاد احمدزاده و ديگر بازيکناني بود که نقشي در قهرماني ليگ هجدهم و جام حذفي نداشتند اما حالا فرصت اين را پيدا کرده بودند تا عکس‌هاي يادگاري را با سوپرجام بگيرند.

به هر حال اين فريم‌ها تصاويري يادگاري هستند از جشن اخموها با لبخندهايي تصنعي پس از تساويِ پرماجرا. علاوه بر عليپور و شجاع، بي‌ترديد جاي برانکو ايوانکوويچ نيز در اين جشن خالي است؛ کسي که به زعم بسياري مهم‌ترين عامل دبل قهرماني پرسپوليس بود.


 او ديگر هيچ وقت پنالتي نخواهد زد
 کالدرون: ضربه عليپور بي‌احترامي به همه بود 

سرويس ورزشي:

سرمربي پرسپوليس گفت: ضربه عليپور يک بي‌احترامي به خودش، خانواده‌اش، به تيم و تماشاگران بود.

گابريل کالدرون در نشست خبري بعد از بازي پرسپوليس برابر ماشين‌سازي اظهار داشت: ما نتوانستيم 3 امتياز را بگيريم، در حالي که امتيازات مهمي براي ما بودند. تيم حريف خوب بازي کرد و آن بازي‌اي که مدنظرشان بود را اجرا کردند. ما آمار خوبي داشتيم، اما آنها اجازه ندادند ما فوتبالمان را بازي کنيم. به همين دليل بازي مساوي شد.

وي درباره انتخاب علي عليپور به عنوان پنالتي‌زن با توجه به هدر دادن پنالتي در گذشته عنوان کرد: با عليپور ديروز صحبت کرديم و قرار شد اگر پنالتي شود يا او بزند و يا ترابي. علي از من خواست که او پنالتي را بزند. من خودم در پنالتي زدن تخصص دارم. در تمرينات هم مي‌بينم علي آن طور که من توقع دارم پنالتي مي‌زند. من هم به او گفتم که يک شانس بيشتر به تو نمي‌توانم بدهم. چيزي که براي من خيلي باعث تعجب بود و نمي‌توانم آن را بپذيرم، نوع ضربه زدن عليپور بود.کالدرون ادامه داد: اين يک بي‌احترامي به خودش، خانواده‌اش، به تيم و تماشاگران بود. ممکن است هر کسي پنالتي را خراب کند، اما بايد با جديت پنالتي بزند. اين پنالتي جدي زده نشد. بدين ترتيب ديگر اين بازيکن هرگز پنالتي نخواهد زد. يک بازيکن بايد بداند چه مسئوليت‌هايي دارد. عليپور اول از همه خودش را نااميد کرد. من نديدم و نمي‌دانم پنالتي بود يا خير، اما اگر پنالتي نبود، عدالت برقرار شد چون تيم حريف هم خوب بازي کرد.

سرمربي پرسپوليس در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينکه هفته گذشته اعتقاد داشت پنالتي نگرفتن عليه استقلال عمدي بوده و حالا واکنش او نسبت به پنالتي که براي تيمش به صورت مشکوک گرفته شده، چيست؛ گفت: 2 بازيکن در هوا برخورد داشتند و من صحنه را نديدم. اگر اين صحنه پنالتي باشد يا نباشد، مشکوک است. اگر ما پنالتي را از دست داديم، شايد عدالت برقرار شد. اين طور نيست بگويم ما به خاطر يک اشتباه داوري بازي را نبرديم.

کالدرون در واکنش به اينکه دير به جشن قهرماني رفت، عنوان کرد: نه هيچ مشکلي نبود. بچه‌ها دوست داشتند اين شادي را تقديم به هواداران کنند، اما نشد. چيزي که براي من خيلي باعث تعجب است اين است که در تمام دنيا اگر قرار باشد جامي به تيمي تعلق بگيرد، مراسم قبل از بازي صورت مي‌گيرد. اينجا برعکس هماهنگي انجام شد، اما اشکالي ندارد و ما آمديم.

سرمربي پرسپوليس درباره بازي کردن شجاع در دفاع راست گفت: شجاع بازيکن خوبي است و من به او اطمينان کردم و به نظرم اين بازيکن خوب بازي کرد.


 گروه‌هاي کوهنوردي غيرمجاز؛ فعاليت خارج از استانداردها 

سرويس ورزشي:

گروه‌هاي کوهنوردي غيرمجاز به‌زعم فعالان ورزش کوهنوردي در استان سمنان مشکل‌ساز شده‌اند و خارج از استانداردهاي کوهنوردي فعاليت مي‌کنند که اين امر خطرآفرين است.

در حالي که همواره کلاس‌هاي آموزشي نظير يخ و برف و کوهنوردي براي آقايان و بانوان در جهت آموزش آنها براي تقويت آمادگي‌شان در صعودها در سراسر کشور ازجمله سمنان برگزار مي‌شود تا ورزشکاران از آمادگي لازم برخوردار باشند، گروه‌هاي کوهنوردي غيرمجاز بدون کمترين آموزشي روانه کوهستان مي‌شوند.

هيأت کوهنوردي استان سمنان بايد در اين رابطه برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام دهد تا با هماهنگي ساير مسؤولان امر، از فعاليت اين گروه‌ها جلوگيري شود.

عليرضا کريم، يک فعال کوهنوردي سمنان مي‌گويد: ما همواره صعود به قلل و برپايي کلاس‌هاي آموزشي را در برنامه داريم و کلاس آموزشي يخ‌نوردي پيشرفته را هم برگزار کرده‌ايم و ورزشکاران علاقه‌مند در کلاس آموزشي سنگ‌نوردي حرفه‌اي هم حضور پيدا کرده‌اند.

او معتقد است: در شرايطي که کوهنوردان حرفه‌اي همواره با گروه‌هاي مجاز و آموزش‌ديده به فعاليت مي‌پردازند، عده‌اي از گروه‌هاي غيرمجاز هم کارهاي کوهنوردي انجام مي‌دهند که بايد جلوي آنها گرفته شود.

مهدي کاشي، يک کوهنورد ديگر هم مي‌گويد: زيرساخت‌هاي ورزش کوهنوردي هنوز در استان سمنان از ساختاري فراگير برخوردار نيست و با وجود اينکه هيأت کوهنوردي در شهرستان‌هاي مختلف استان سمنان داير شده، اما هنوز مشکلات باقي است.

وي ادامه داد: هنوز در برخي از شهرها، گروه‌هاي تخصصي کوهنوردي وجود ندارد و کوهنوردان اين شهرها در رده‌هاي مختلف سني براي انجام تمرينات خود با مشکلات زيادي مواجه هستند؛ زيرا زيرساخت‌ها مقابل رشدشمار کوهنوردان در استان محدود است.

او تصريح کرد: بخش خصوصي با وجود نامي که يدک مي‌کشد، دنبال سود و درآمد است و نگاه حمايتي ندارد؛ بلکه نگاه آنها در اين رابطه درآمدزايي است.اين فعال ورزشي با اشاره به اينکه مديريت بخش خصوصي بيشتر براي درآمدزايي بوده است، اضافه کرد: گروه‌هاي حرفه‌اي کوهنوردي هم در حال حاضر مشکل مالي دارند.

برخي فعالان ورزش کوهنوردي مي‌گويند: به خاطر مشکلات مالي در بحث اعزام‌ها از جيب خودمان به مسابقات داخلي مي‌رويم و اسپانسر و حامي مالي نداريم.آنها معتقدند: پيدا کردن اسپانسر و حامي مالي کار خيلي سختي است؛ به همين خاطر، جذب اسپانسر بايد به يکي از محورهاي اصلي برنامه‌هاي مسؤولان ورزشي تبديل شود.


 سرويس ورزشي:  

تيم ملي فوتسال ايران در رده چهارم جهان

سرويس ورزشي:

تيم ملي فوتسال کشورمان به رتبه چهارم رده‌بندي تيم‌هاي ملي فوتسال جهان صعود کرد.

Futsal World Ranking رده‌بندي جديد تيم‌هاي ملي فوتسال جهان را اعلام کرد و تيم ملي فوتسال ايران با 1644 امتياز به رده چهارم جهان صعود کرد و در صدر جدول رده‌بندي تيم‌هاي آسيايي باقي ماند.

بر اساس اين رده‌بندي جايگاه سه تيم برتر نسبت به ماه قبل تغييري نداشته است و تيم ملي برزيل با 1839 امتياز در رتبه اول جهان قرار دارد، اسپانيا با 1785 و روسيه نيز با 1670 امتياز به ترتيب در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار دارند. شاگردان ناظم‌الشريعه هفته گذشته در مرحله مقدماتي قهرماني آسيا در اروميه به ميدان رفتند و برابر تيم‌هاي ترکمنستان و قرقيزستان به پيروزي رسيدند.

برانکو در بين بدترين مربي‌هاي کرواسي در سال 2019

سرمربي سابق پرسپوليس و الاهلي در نظرسنجي يک رسانه کرواسي در بين بدترين مربيان اين کشور انتخاب شد. به گزارش ايسنا و به نقل از index، با نزديک شدن به پايان سال 2019 ميلادي اقدان به طبقه بندي سرمربي‌هاي کروات شده است که در اين بين برانکو ايوانکوويچ سرمربي سابق الاهلي و پرسپوليس به همراه ايگور استيماچ سرمربي سابق سپاهان و فعلي تيم ملي هند در بين بدترين ها قرار گرفتند. نناد بجليکا، سرمربي ديناموزاگرب در اين نظرسنجي در رده نخست قرار گرفت و اسلوان بيليچ بالاتر از زلاتکو داليچ سرمربي تيم ملي فوتبال کرواسي در رده دوم قرار گرفته است. به گزارش ايسنا، برانکو بعد از دوران خوب در پرسپوليس راهي عربستان و تيم الاهلي شد ولي در اين چند چند ماه دوام آورد و از سمت خود برکنار شد.

پنجاهمين گل لئو از روي ضربه آزاد

توپ را بکاريد، مسي به شما گل مي‌دهد

سرويس ورزشي:

ليونل مسي در جريان پيروزي 5-1 بارسلونا مقابل وايادوليد با گل زيبايي که از روي ضربه آزاد به ثمر رساند دست به رکوردزني ديگري زد و پنجاهمين گل خود از روي ضربات آزاد را به ثمر رساند.

حريفش را 5-1 در هم شکسته و با 22 امتياز موقعيتش در صدر جدول لاليگا را مستحکم کند. ليونل مسي ستاره بزرگ بارسا در اين بازي دو گل به ثمر رساند اما گل او در نيمه اول که از روي ضربه آزاد به ثمر رسيد، در عين تماشايي بودن اهميت خاصي نيز داشت چرا که پنجاهمين گل مسي بود که از روي ضربات آزاد به ثمر مي‌رسيد.

پاس گل اول مسي در ديدار مقابل وايادوليد در دقيقه 29 به آرتورو ويدال داده شد. پاس زيباي او در اين دقيقه به ستاره شيليايي رسيد‌تا او با يک شليک کم‌ارتفاع دروازه ماسيپ دروازه‌بان وايادوليد را باز کند. بعد از آن مسي گل درخشان خود را از روي ضربه ايستگاهي به ثمر رساند و درست قبل از پايان نيمه اول مي‌توانست دومين گل خود را به ثمر برساند ولي دروازه‌بان وايادوليد، ماسيپ، شوت کم‌ارتفاع زيباي مسي را دفع کرد تا او در نيمه اول به همان يک گل قناعت کند.

راز و رمز ضربات ايستگاهي مرگبار مسي

با وجود درخشش بارسلونا در اين بازي آنچه بيش از هر اتفاق ديگري در زمين مورد توجه قرار گرفت گل زيبايي بود که مسي در دقيقه 34 از روي ضربه آزاد به ثمر رساند. مسي با اين گل خود را به عنوان ستاره‌اي مطرح کرد که تا کنون 50 بار از روي ضربات آزاد موفق شده دروازه حريفان را باز کند. از اين تعداد، 44 گل مسي از روي ضربات آزاد با پيراهن بارسلونا زده شده است.

اما اين تنها نکته درخشان مسي در بازي نبود. او با دو گلي که به وايادوليد زد از رکورد 606 گل باشگاهي کريستيانو رونالدو رقيب بزرگش پيشي گرفت و تعداد گل‌هاي خود را به عدد 608 رساند.

نکته جالب ديگر مقايسه آمار اخير گلزني رونالدو و مسي از روي ضربات ايستگاهي است. رونالدو از زماني که به يوونتوس منتقل شده تا اين لحظه بيست و هفت ضربه ايستگاهي به سمت دروازه حريفان اين تيم شليک کرده که هيچ کدام وارد دروازه نشده‌اند ولي مسي براي مثال در همين دو بازي اخير بارسا دو گل از روي ضربات ايستگاهي به ثمر رسانده است.

خطيبي: تاج و کميته انضباطي را حلال نمي‌کنم

سرويس ورزشي:

ماشين‌سازي يکي از سخت‌ترين مسابقات اين فصلش در آزادي برابر پرسپوليس را با مساوي به پايان رساند تا اين تيم از سرخابي‌ها 4 امتياز گرفته باشد.

بازي پرسپوليس و ماشين‌سازي باز هم جنجالي از آب درآمد و اين بار رسول خطيبي توانست يک امتياز با ارزش را پرسپوليس و کالدرون بگيرد. خطيبي در اين بازي هم مثل بازي دوتيم در جام حذفي در کنار زمين روز خيلي آرامي را نداشت و اين بار با تماشاگران پرسپوليس دچار چالش شد. او در زماني که داور پنالتي را اعلام کرد براي تماشاچيان پرسپوليس دست زد و از طرفي از سوي سکوهاي پرسپوليسي شعارهايي عليه او سرداده شد. خطيبي بعد از بازي گفت: " تبريک به بازيکنان و مردم آذربايجان؛ ما از دو تيم پايتخت يکي را برديم و از يکي هم در زمين خودش امتياز گرفتيم."او افزود: " افتخار مي‌کنم به تيم و بازيکنان که با تمام وجود بازي مي‌کنند. ما امروز مي‌توانستيم برنده شويم. راجع به پنالتي نظر نمي‌دهم اما به حريف موقعيت نداديم و موقعيت هم داشتيم. همه يک دل بوديم و يکي از تيم‌هايي هستيم که صفا و صميميت در آن هست و اميدوارم اين روند را ادامه بدهيم. اين ماشين‌سازي حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد."خطيبي که از اتفاقات ورزشگاه آزادي و شعارهاي سکوها ناراحت بود در ادامه گفت: "من ناراحتي‌ام را مي‌سپارم به خدا... مادرم دو تا پسرش شهيد شده و دو تا پسرش جانباز است. امنيتي که اينجا هست به خاطر شهدا است. وقتي به مادرم فحاشي شد بايد به خاطر اسم شهدا جواب اين فحاشي‌ها را داده و آنها را جريمه کنند و اگر نکنند، حلالشان نمي‌کنند.

سهم هفته نهم ليگ؛ 4 بازي و صفر گل

سرويس ورزشي:

بازي‌هاي ابتدايي هفته نهم ليگ برتر حاوي يک اتفاق نادر و عجيب است.هفته نهم ليگ برتر در شرايطي آغاز شده که 4 بازي ابتدايي اين هفته با نتيجه صفر بر صفر به پايان رسيده است.پرسپوليس در ورزشگاه آزادي با ماشين‌سازي به تساوي بدون گل رضايت داد و باز تيم‌هاي نساجي- صنعت نفت، نفت مسجدسليمان برابر فولاد و پديده برابر سايپا هم با همين نتيجه به پايان رسيد.


 الان حامد لک تحقير شد آقاي عليپور؟ 
نويسنده : مرتضي رضايي

علي عليپور در بدترين زمان ممکن تصميم گرفت تا ضربه پنالتي‌اش را چيپ بزند. پرسپوليس در يک بازي خانگي دو امتياز حساس را از دست داد.

فراموش کار نيستيم و مي‌دانيم که علي عليپور هستي. يعني همان بازيکني که گل‌هاي زيادي براي پرسپوليس زده است و در چند بازي حساس و به قول فوتبالي‌ها، بازي را براي تيمش درآورده است اما اين بازي از آن بازي‌هايي نبود که در دقيقه 92، پشت توپ بايستي و با اعتماد به نفس کاذب و با يک ضربه چيپ توپ را تقديم حامد لک کني. به قول اسماعيل حلالي که کارشناس اين بازي بود: «من نمي‌دانم در آن لحظه چه در مغز بازيکنان ما مي‌گذرد؟»

آقاي عليپور فراموش‌کار نيستيم اما جدول ليگ برتر را ديده اي؟ مي‌داني تيمي که در آن بازي مي‌کني در کورس است و از بازي‌هاي نسبتا راحت‌تر و البته خانگي بايد امتيازهاي لازم را جمع کند؟ با حامد لک مشکلي داشتي و در اصطلاح مي‌خواستي با يک ضربه چيپ او را تحقير کني؟ اين حرف را ما نمي‌زنيم و داريم از شما سوال مي‌کنيم تا به اين جواب برسيم که چرا اين ضربه را چيپ زدي؟ اميدوار هستيم به سوالي که مي‌کنيم پاسخ بدهي. اميدواريم مصاحبه کني و بگويي که چرا در آن لحظه چنين تصميمي گرفتي؟ فقط لطفا کليشه‌اي حرف نزن و جملاتي از قبيل خون به مغزم نرسيد‌ و...را تحويل هواداران نده. با همه احترامي که براي شما و همه بازيکنان فوتبال قائل هستم بايد بگويم که ديگر شورش را درآورده‌ايد! عين خيالتان هم نيست که پرسپوليس يا استقلال فقط باشگاه شما نيست و شما و امثال شما نماينده ميليون‌ها هوادار هستيد که خيلي‌هاي‌شان به خاطر اين دو تيم و به خاطر نتايج اين دو تيم سکته کرده و جان‌شان را از دست داده‌اند. صحنه پنالتي را ديدم، حتي حسرتي هم براي از دست دادن اين ضربه نخورديد، البته شايد هم اشتباه ديده باشم! ما دوست نداريم فريادهاي "حيا کن، رها کن"براي تو که پسر پرسپوليس هستي از روي سکوها شنيده شود اما امروز زخم بزرگي به آنها زدي. امروز نه پنالتي را گل کردي، نه پرسپوليس برد و نه حامد لک تحقير شد.


 برترين مربيان استان سمنان سال 97 از سوي کانون مربيان معرفي شدند 

سرويس ورزشي:

بنا به سنت هر ساله کانون مربيان ايران مربيان برتر هر استان انتخاب و از آنها تجليل خواهد شد. بنا به گفته مرتضي دهرويه رييس کانون مربيان استان سمنان بعد از برگزاري جلسات مختلف و بررسي بسياري از معيارهاي مورد نظر کانون مربيان نفرات برتر در سال 97 به شرح زير انتخاب شدند:

*فوتبال: محمد بويري (سرخه)

محمد بويري سرمربي تيم پيام سرخه قهرمان ليگ برتر فصل گذشته فوتبال استان متولد سال 65 داراي مدرک مربيگري درجه B فوتبال که سال‌ها در رده‌هاي پايه در باشگاه شهرداري سمنان زحمات زيادي را متحمل شد و هم اکنون سرمربي تيم پيام سرخه در ليگ سه کشور مي‌باشد که در اين فصل هم تاکنون موفق عمل کرده است.

*فوتسال: محمد رئيسي (شاهرود)

محمد رئيسي سرمربي تيم آراد و تک سهند آرادان در رشته فوتسال متولد سال 67 و داراي مدرک مربيگري سطح دو فوتسال، سطح يک بدن‌سازي و درجه c فوتبال در زماني که بازي مي‌کرد يکي از بهترين‌هاي استان بود و بعد از رفتن فوتبال به رشته فوتسال سال‌هاست که در عرصه مربيگري با عشق و علاقه فراوان شاگردان پايه زيادي را تربيت کرده است و حتي با تيم پايه موفق به کسب قهرماني و صعود به ليگ يک شد. محمد از نظر اخلاقي هم جزو خوب‌هاي استان است.

* بانوان: سمانه زواره از گرمسار(ايوانکي)

خانم زواره متولد سال 67 و داراي مدرک مربيگري درجه c فوتبال يکي از علاقمنداني است که بيشتر وقت خود را صرف آموزش در رده‌هاي پايه کرده است و در ايوانکي گرمسار موفق شده است با فعاليت‌هاي مستمر خود بسياري از بانوان را جذب اين رشته نمايد.

*رده پايه: محسن خادميان (دامغان)-رضا محمودي (شاهرود)

محسن خادميان يکي از افراد شناخته شده فوتبال نه تنها در دامغان بلکه در سطح استان است وي يکي از فوتباليست‌هاي خوب و طراز اول استان بوده است که به عنوان يار کمکي در اکثر تيم‌هاي استان توپ زده است. اين بازيکن دوست‌داشتني پس از کنار گذاشتن بازي به امر مربيگري روي آورد و از رده‌هاي پايه در دامغان شروع کرد. وي متولد سال 66 و داراي مدرک مربيگري درجه Bفوتبال است و با تيم ثامن دامغان نشان داده که يکي از مربيان آينده‌دار استان مي‌باشد که در ابتداي راه قرار دارد ولي علاقه و تلاش وي در همين مدت اندک مربيگري زبانزد مي‌باشد.

رضا محمودي مربي پرتلاش استان که هنوز هم در تيم سيمان شاهرود به عنوان گلر بازي مي‌کند و يکي از دروازه‌بان‌هاي شاخص استان مي‌باشد که چند سالي است کار مربيگري را هم شروع کرده است. وي متولد سال 66 و داراي مدرک cمربيگري فوتبال و توصيه شده به کلاس B مي‌باشد رضا با تيم آيند‌ه‌سازان کار خود را با کسب عنوان‌هاي مختلف شروع کرده است ولي در يکي، دو سال اخير با تيم کيا خوب ساخته است.


 برگزاري جلسه هماهنگي جشنواره اقوام بازي‌هاي بومي و محلي در گرمسار 

سرويس ورزشي:

جلسه هماهنگي برگزاري جشنواره اقوام بازي‌هاي بومي و محلي با حضور رجائي فرماندار شهرستان گرمسار، دکتر کاتب نماينده محترم مردم شهرستان گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي، مديران کل ورزش و جوانان، ميراث فرهنگي و گردشگري، امور عشايري، شهردار گرمسار، مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط برگزار شد.

در اين جلسه رجايي فرماندار شهرستان گرمسار با اشاره به لزوم توسعه ورزش‌هاي بومي و محلي اظهار داشت: بازي‌هاي بومي و محلي در کنار آئين‌هاي ديگر نماد و سنبل فرهنگ هر منطقه به شمار مي‌روند که بايد براي حفظ اين فرهنگ تلاش کرد.

وي در ادامه افزود: بازي‌هاي بومي و محلي سرشار از آداب، رسوم و خرده فرهنگ‌هايي است که بيانگر فرهنگ غني و اصيل مردمان هر ديار است و سرمايه فرهنگي و ميراث معنوي ايران اسلامي محسوب مي‌شود.

نماينده عالي دولت در گرمسار بيان کرد: بازي‌هاي بومي محلي از چند بعد مي‌تواند بر اقتصاد و فرهنگ يک منطقه تاثير‌گذار باشند و احياي اين بازي‌ها سبب افزايش درآمدزايي و توسعه گردشگري مي‌شود.

هر چقدر در کشور ما در زمينه صيانت از جشن‌ها و مراسم آييني تلاش شود، مي‌تواند همگان را نسبت به نگهداري از آيين‌هاي کهن ترغيب کند. اين امر در ارتقاي وضعيت فرهنگي جامعه موثر است.

اهم موارد مطروحه در اين جلسه:

مقدمات حضور 300 ورزشکار و تيم اجراي مراسم آييني از 12 استان کشور در اين جشنواره فراهم شده و تمام امکانات اداره ورزش و جوانان و مجموعه شهرستان براي برگزاري اين جشنواره بسيج شده است.

جشنواره ملي اقوام و عشاير ايران در شهرستان گرمسار به يک برند تبديل شده است و براي گسترش و کيفيت بخشي به اين جشنواره نياز به همکاري و هم‌افزايي همه مديران در اين امر را دارد.

اين جشنواره فرصتي مغتنم براي معرفي شهرستان بواسطه‌ي پخش زنده آن از طريق شبکه‌هاي مختلف استاني و کشوري مي‌باشد.

مقدمات حضور 5 سياه‌چادر از 5 استان کشور و استان در اين برنامه ملي فراهم شده است.

به جهت برگزاري مطلوب و با کيفيت اين جشنواره در سنوات قبل، امسال نيز با اهتمام کامل و تعامل تمامي دستگاه‌ها بايستي به نحو مطلوب برگزار گردد.

حضور وزيران ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور؛ دکتر مونسان براي روز افتتاحيه و حضور دکتر سلطاني‌فر به اتفاق ساير مديران ارشد وزارت ورزش و جوانان براي روز دوم و اختتاميه جشنواره و دعوت از سفيران کشورهاي مختلف، نمايندگان استان‌هاي مختلف و ساير مسئولين ارشد استان و حضور 2 فدراسيون ورزشي کشور از جمله پزشکي ورزشي براي ايجاد و استقرار يک تيم پزشکي پايگاه سلامت و سنجش سلامت شهروندان و همچنين اعلام آمادگي فدراسيون بدن‌سازي براي مشارکت در اين جشنواره، برنامه‌ريزي شده است

اين جشنواره از تاريخ 20 آبان با برپايي سياه‌چادر و ايجاد غرقه با مشارکت امور عشاير در محوطه حياط ورودي کارخانه پنبه(موزه اقوام) شروع و در تاريخ 23 و 24 آبان با حضور تيم‌هاي آييني و ورزشي تا عصر روز جمعه 24 آبان ماه ادامه خواهد يافت.


 سرويس ورزشي:  

تمرين تيم ووشو شهرستان دامغان

در دو بخش تالو و ساندا

سرويس ورزشي:

با حضور اکبري مديريت جوان و پرتلاش اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان و استاد صفري مربي و داور بين‌المللي ووشو تمرينات تالو و ساندا جهت آماده‌سازي و اعزام به رقابت‌هاي ووشو کشوري برگزار شد.

ملک احمدي و شش ورزشکار

مهدي‌شهري در تيم ملي اميد

سرويس ورزشي:

ياسوج ميزبان اولين مرحله اردوي آماده‌سازي تيم ملي ‌هاکي روي چمن اميدهاي کشور شد

اولين مرحله اردوي آماده‌سازي تيم ملي هاکي اميدهاي کشور اين از تاريخ 11 الي 20 آبان ماه در شهرستان ياسوج منتخبين اين اردو به اردوي آماده‌سازي برون‌مرزي در کشور پاکستان و متعاقبا شرکت در مسابقات قهرماني اميدهاي آسيا (AHF Junior Cup) که در کشور عمان برگزار مي‌گردد، دعوت خواهند شد.

42 بازيكن در اردو حضور دارند که شش نفر از استان سمنان دعوت شده‌اند.

مسابقات بيليارد استان به مدت 4 روز به ميزباني

باشگاه بيليارد توپ سياه گرمسار

سرويس ورزشي:

اين دوره از مسابقات با حضور 25 بازيکن از شهرستان‌هاي شاهرود، دامغان، سمنان و گرمسار به مناسبت گراميداشت هفته تربيت بدني و ورزش در گرمسار برگزار شد. ايمان احدي و‌ هادي نجاري بيليارد بازان نخبه گرمساري با درخشش در مسابقات بيليارد و اسنوکر استان سمنان موفق به کسب مقام‌هاي دوم و سوم اين مسابقات شدند.

در ديدار فينال، يک رقابت جذاب و ديدني بين امين اماراتي از دامغان و ايمان احدي از گرمسار شکل گرفت که در نهايت امين اماراتي توانست احدي گرمساري را مغلوب کند و به مقام قهرماني دست يابد.

مهمانان ويژه افتتاحيه و اختتاميه اين دوره از مسابقات دکتر کاتب نماينده مردم شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي و چنگيزي رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان، رياحي رئيس هيات کشتي و مهندس کامکار رئيس هيات بولينگ و بيليارد شهرستان گرمسار بودند.

آغاز مسابقات ژيمناستيک منطقه 6 کشور در سمنان

سرويس ورزشي:

محمد ايزدفر با بيان اينکه اين استان 9 آبان‌ماه ميزبان مسابقات ژيمناستيک منطقه 6 کشور است، گفت: چهار ژيمناست از استان سمنان در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کنند.

محمد ايزدفر در گفت‌وگويي در سمنان با اشاره به برنامه‌هاي هيأت ژيمناستيک استان سمنان، اظهار کرد: سمنان 9 آبان‌ماه ميزبان مسابقات ژيمناستيک منطقه 6 کشور است.

وي ادامه داد: ورزشکاران از استان‌هاي مازندران، گلستان، خراسان رضوي، خراسان شمالي و سمنان در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کنند.

وي افزود: از هر استان، هشت ورزشکار مي‌توانند در اين مسابقات شرکت کنند؛ اما از استان سمنان چهار ژيمناست در اين مسابقات حضور دارند.

ايزدفر با تأکيد بر اينکه وضع زيرساخت‌هاي ورزش ژيمناستيک در استان سمنان مطلوب است، تصريح کرد: به خاطر رشد آکروژيم، اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان امکانات خوبي براي اين منظور در شهر سمنان براي ژيمناست‌ها فراهم کرده است.

وي با اشاره به اينکه در سفري که به ازبکستان براي شرکت در مسابقات آسيايي داشتيم، شرايط زيرساخت‌هايشان خيلي خوب بود، بيان کرد: همه کشورها به غير از ايران مدرسه ژيمناستيک دارند.

ايزدفر با بيان اينکه به‌طور مثال فدراسيون ژيمناستيک ازبکستان به‌اندازه مجموعه انقلاب تهران مساحت دارد، اضافه کرد: آنها تمام امکانات را در اختيار ورزشکاران خود قرار داده‌اند.

ايزدفر با تأکيد بر اينکه در ايران اهميت زيادي به ورزش پايه داده نمي‌شود، خاطرنشان کرد: اگر به ورزش پايه اهميت بيشتري داده شود، در تمام رشته‌ها موفق خواهيم بود.

علي حامدى برترين گلزن ايرانى حاضر

در رقابت‌هاى جام باشگاه‌هاى جهان

سرويس ورزشي:

علي حامدي بازيکن ايراني تيم رئال مونستر آلمان با ثمر رساندن 8 گل در هفت بازي رئال مونستر در مقابل حريفان بهترين گلزن اين تيم بود لازم به ذكر است علي حامدى بهترين گلزن ايرانى حاضر در رقابت‌ها بود.

براي اين بازيکن ارزنده سمناني ارزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

برگزاري مسابقات انتخابي تنيس رده سني پايه

سرويس ورزشي:

مسابقات انتخابي تيم تنيس رده سني زير 16 سال و زير 18 سال پسران استان سمنان برگزار گرديد.

در پايان اين مسابقات كه با حضور 12 تنيسور از شهرستان‌هاي شاهرود و سمنان در محل باشگاه تنيس سليم شاهرود برگزار شد نفرات زير جهت اعزام به مسابقات كشوري اصفهان انتخاب شدند:

رده سني زير 16 سال: ارشيا مؤمن، مهيار اعواني

رده سني زير 18 سال: شايان جلالي، علي صفري

لازم به ذكر است داوري اين دوره از مسابقات به عهده مسعود خمر و حميد اخياني بوده است.

درخشش سيد‌باقر طباطبائي

در اردوي تيم ملي کاراته نونهالان

سرويس ورزشي:

اردوي تيم ملي کاراته نونهالان و نوجوانان با حضور قهرمانان اول تا سوم سال 97و98 و دعوت‌شدگان به اردوي تيم ملي و نفرات دو اردوي قبلي در استان کرمان و گلستان از 6 لغايت 10 آبان ماه در استان کهکيلويه و بويراحمد برگزار شد که در روز اول انتخابي درون اردويي برگزار و 3 نفر منتخب هر وزن در اردو باقي و بقيه نفرات از اردو حذف مي‌شدند که سيد‌باقر طباطبايي در وزن 35 کيلو با مبارزاتي دلاورانه و شکست قهرمانان سال 97 و98 توانست در اردو باقي بماند و مجوز حضور در اردو را به دست آورد. اما سينا فولادي ديگر نماينده استان در وزن 42 کيلوگرم متاسفانه بعد از 1 برد و 2 باخت از اردوي تيم ملي خط خورد.

اين موفقيت را به نوجوان خوش‌آتيه استان، مربي زحمتکش حسن جعفري و خانواده بزرگ کاراته استان تبريک عرض مي‌نماييم.

برگزاري دوره مربيگري دوچرخه‌سواري در دامغان

سرويس ورزشي:

دوره مربيگري درجه 3دوچرخه‌سواري به ميزباني شهرستان دامغان، با حضور مهرداد صفرزاده سرمربي تيم ملي نوجوانان و جوانان به عنوان مدرس، کمک مدرس حميدرضا موري و ناظر غزنچاي، سالن کنفرانس اداره ورزش و جوانان دامغان برگزار شد.


 شهرستان سمنان 14 هزار بيمه شده ورزشي دارد 

سرويس ورزشي:

سرپرست اداره ورزش و جوانان سمنان گفت: اين شهرستان در نيمه نخست 98 حدود 14 هزار بيمه شده ورزشي داشته است. حسين زياري روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ايرنا با اشاره به مشارکت خودجوش مردمي در فعاليت‌هاي ورزشي، افزود: بيش از 36 هزار نفر در شهرها و روستاهاي شهرستان سمنان در برنامه‌هاي ورزشي در محله‌هاي مختلف فعاليت داشتند.

وي با بيان اينکه ورزش همگاني از جمله فعاليت‌هايي است که نياز به امکانات خاص ندارد، تصريح کرد: اشخاص با توجه به علاقه و هدف مورد نظر مي‌توانند آن را انجام دهند و آحاد جامعه از زن و مرد، کودک و بزرگسال و سالمند با هر نوع نگرش و گرايش با شرکت در فعاليت منظم و عمومي ورزش همگاني بر ارتقا کيفيت زندگي و افزايش سلامت گام بردارند.سرپرست ورزش و جوانان شهرستان سمنان تاکيد کرد: توجه دادن شهروندان به ورزش و فعاليت بدني ضروري است و اين مهم از خانواده‌ها و مدارس شروع مي‌شود.

وجود 51 مکان ورزشي در سمنان

زياري اظهار داشت: 40 مکان ورزشي شهري، 2 سالن روستايي، هفت خانه ورزش روستايي و 2 زمين ورزشي روستايي براي استفاده اهالي ورزش در شهرستان سمنان وجود دارد.وي با اشاره به فعاليت هيات‌هاي ورزشي در سمنان، خاطرنشان کرد: 26 هيات ورزشي در بخش بانوان و 39 هيات ورزشي در بخش آقايان در شهرستان سمنان فعاليت دارند.

حضور 9 ورزشکار سمناني در تيم‌هاي ملي

سرپرست ورزش و جوانان شهرستان سمنان يادآور شد: اين شهرستان چهار مربي و سرپرست در تيم‌هاي ملي تکواندو، آکروژيم و اسکواش و نيز 9 ورزشکار عضو تيم ملي در رشته‌هاي آکروژيم، تکواندو، تيراندازي و بدمينتون در رده‌هاي سني مختلف دارد.وي افزود: در اين مدت، 16 ورزشکار به اردوهاي انتخابي تيم ملي در رشته‌هاي کبدي، کاراته، اسکواش، اسکيت و تکواندو دعوت شدند.زياري يادآور شد: در نيمه نخست امسال، سه خانم و هفت آقا از شهرستان سمنان به عنوان داور بين‌المللي، جهاني، آسيايي و ليگ برتري در رشته‌هاي بسکتبال، تکواندو، جودو، فوتبال، کاراته، کبدي و واليبال ساحلي فعاليت داشتند.