تاریخ 1398/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5172 برو جستجو جستجوی پیشرفته   آموزش 1000 نيروي پدافند زيستي در کشور
 نظام عملياتي پدافند زيستي در دست تهيه و تدوين است 

سرويس خبر

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور از آموزش 1000 نيروي پدافند زيستي در کشور خبر داد و گفت: نظام عملياتي پدافند زيستي در دست تهيه و تدوين است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سردار علي مهدي‌پور در نشستي با مديران سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان که در محل سالن جلسات اين سازمان برگزار شد، اظهار داشت: آموزش، فرهنگ‌سازي و سپس اجراي رزمايش از محورهاي مورد توجه و مهم حوزه پدافند زيستي به شمار مي‌رود. وي بيان داشت: سند پدافند زيستي کشور در سال 1390 تهيه و تدوين و به تصويب سازمان پدافند غيرعامل کشور رسيده است.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور تصريح کرد: در زمان تدوين اين سند تصور ما بر اين بود که تمامي مشکلات مي‌تواند در حوزه پدافند زيستي کشور مرتفع شود؛ اما در حقيقت اينگونه نبود و زماني که وارد حوزه عملياتي شد متوجه مشکلاتي شديم که از جمله آنها فقدان مديريت يکپارچه در ورودي و خروجي کشور است.

سردار مهدي‌پور بر لزوم مديريت يکپارچه در کنترل بر مبادي ورودي و خروجي کالا به کشور تأکيد کرد.

وي بيان داشت: بحث ايمني در حوزه پدافند غيرعامل از اهميت خاصي برخوردار است؛ اما مهمتر از آن بحث امنيتي است که بايد با جديت دنبال شود.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور اظهار داشت: امکان تهديد در حوزه اقتصاد، سرمايه، زيرساخت‌هاي سرمايه‌اي از طريق زيستي متصور است و همين موضوع سبب حساسيت کشورها و توجه آنها به پدافند زيستي شده است.

سردار مهدي‌پور بيان داشت: زماني که زيرساخت‌هاي تخصصي در حوزه زيستي از بين برود ديگر جايگزين کردن آن کاري بسيار دشوار است. وي با اشاره به اهميت دو حوزه انسان و کشاورزي گفت: در حال حاضر درصدد بازنگري سند پدافند زيستي استان‌ها هستيم که بايد نواقص و ضعف‌ها و کمي و کاستي‌ها در اين سند برطرف شود و سپس ابلاغ شود.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور با اشاره به اولويت‌هاي مطرح در چرخه پدافند زيستي افزود: سامانه رصد و پايش در حوزه‌هاي مختلف ايجاد شده است و براي هر دستگاه اجرايي و سازماني نيز متناسب با نياز همان سازمان و دستگاه تعريف شده است.

سردار مهدي‌پور خاطرنشان کرد: سامانه رصد و پايش تا پايان امسال از طريق شبکه ارتباطي فيبر نوري در سطح کشور راه‌اندازي مي‌شود.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور اظهار داشت: در حوزه ايمني زيستي موضوع مهم و پايه بحث امنيت غذايي است که بايد بسيار مورد توجه قرار گيرد.

سردار مهدي‌پور از برپايي نمايشگاهي با عنوان صنعت بومي زيستي از هجدهم تا بيست و يکم آبان ماه امسال خبر داد و گفت: در اين نمايشگاه از تمامي شرکت‌هاي دانش بنيان، وزارت جهاد کشاورزي، دستگاه‌هاي اجرايي حضور دارند. وي بيان داشت: متأسفانه در کشور فرهنگ استفاده از توانمندي‌هاي داخلي بسيار ضعيف است که بايد مورد توجه و تقويت قرار گيرد.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور از تهيه طرح عملياتي براي نظام عملياتي پدافند زيستي خبر داد و گفت: اين طرح نيز 60 درصد آن تهيه شده است و 2 حوزه و ظرفيت عملياتي و نظام فني در آن به دقت مورد توجه قرار گرفته است.

سردار مهدي‌پور بيان داشت: همايشي طي هفته‌هاي آينده در تهران با نام همايش پدافند زيستي براي آموزش 1000 نفر نيروي پدافند زيستي در کشور برگزار مي‌شود و با اين حرکت اميدوار به انجام اقدامات و اتفاقات بسيار خوب در سطح کشور در حوزه پدافند زيستي هستيم. وي بيان داشت: در حال حاضر رزمايش‌هاي پدافند زيستي نيز به صورت استاني دنبال مي‌شود و با برگزاري آن به صورت منطقه‌اي موافق نيستيم.


 اجراي 350 برنامه به مناسبت هفته پدافند غيرعامل در استان سمنان 

سمنان- ايرنا- مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان گفت: 350 عنوان برنامه ويژه هفته پدافند غيرعامل با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي در استان اجرا مي‌شود.

ايرج کارخايي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه سمنان در مصلاي اين شهر افزود: اجراي 50 رزمايش پدافند غيرعامل در نقاط مختلف استان سمنان در اين هفته برنامه‌ريزي شد.

وي به ضرورت شناخت جامعه و افزايش مشارکت مردمي در پدافند غيرعامل اشاره و بيان کرد: گفتمان‌سازي پدافند غيرعامل به‌منظور افزايش شناخت و مشارک مردم در بخش‌هاي مختلف بايد مورد توجه قرار گيرد.

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان تصريح کرد: فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني در جامعه براي ايجاد يک باور عمومي که پدافند غيرعامل يک ضرورت است، از اهداف برنامه‌هاي اين هفته است.

وي با اشاره به تغيير ماهيت تهديدهاي دشمنان، خاطرنشان کرد: اين تهديدها از عامل نظامي به رويکردهاي علمي و فناورانه تغيير ماهيت داد که مقابله با آن‌ها نيازمند راهبردهاي پژوهشي است.

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان يادآور شد: مهم‌ترين تهديد پدافند غيرعامل در استان با توجه به استقرار سمنان در چهارراه ارتباطي غرب به شرق و شمال به جنوب کشور، محور واردات و صادرات کالا و مهاجرت پرندگان، از نوع تهديد زيستي است.

هشتم آبان 1382 سال‌روز فرمان رهبرمعظم انقلاب در ارتباط با تشکيل پدافند غيرعامل در کشور است و در تقويم جمهوري اسلامي هشتم تا 14 آبان هفته پدافندغيرعامل نام‌گذاري شده است و شعار امسال اين هفته «پدافند غيرعامل، مقاومت و بازدارندگي با رونق توليد» تعيين شده است.

تهديدهاي حوزه پدافند غيرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهديدهاي فني، زيستي و سايبري تقسيم‌بندي مي‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مباني و اصولي پيشگيرانه براي در امان بودن بخش هاي حياتي کشور مانند دستگاه هاي اجرايي خدمات رسان در بخش هاي آب و برق، ايمن سازي ساخت و سازها و مراکز درماني مانند بيمارستان‌ها، تعريف شده که در طول سال هاي اخير در دل قوانين و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعايت آن از سوي نهادهاي نظارتي و اجرايي وابسته است.


 سرويس خبر 

تشريح ضوابط و مقررات تحصيلي دانشجويان مشمول

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان، ضوابط و مقررات تحصيلي دانشجويان مشمول را تشريح کرد.

سرهنگ دوم حسين پيوندي اظهار داشت: مشمولان غيرغايبي که در دانشگاه پذيرفته شده‌اند، مي‌بايست براي دريافت معافيت تحصيلي با چاپ قبولي دانشگاه به يکي از دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) مراجعه کنند.

وي ادامه داد: کارکنان وظيفه بدون غيبت اوليه، در صورت قبولي در مقطع کارشناسي و بالاتر مي‌بايست به همراه گواهي اشتغال به خدمت و فرم درخواست معافيت تحصيلي از دانشگاه مورد پذيرش، به يکي از دفاتر (پليس+10) محل سکونت يا محل تحصيل مراجعه کنند و در صورتي که واجد شرايط ادامه تحصيل شناخته شوند، مجوز ترخيص از خدمت و معافيت تحصيلي براي آنان صادر مي‌شود.

معاون وظيفه عمومي استان با بيان اينکه دارندگان کارت پايان خدمت يا معافيت دائم هوشمند نيازي به دريافت معافيت تحصيلي ندارند، افزود: افرادي که داراي کارت‌هاي قديمي پايان خدمت يا معافيت از خدمت هستند، مي‌بايست براي تعويض کارت قديمي به هوشمند از طريق دفاتر (پليس+10) اقدام کنند تا براي ثبت‌نام در دانشگاه با مشکل مواجه نشوند.

وي با اشاره به اينکه معافيت تحصيلي براي هر مقطع فقط يک بار صادر مي‌شود، بيان کرد: دانشجويان مشمول از تاريخ اخراج، ترک تحصيل، انصراف يا فراغت از تحصيل به مدت يک سال مهلت دارند تا وضع خدمتي خود را مشخص کنند.

راهيابي آثار هنرمندان حوزه هنري استان سمنان

به نمايشگاه هنر عاشورايي

سرويس خبر

آثار هنرمندان حوزه هنري استان سمنان به نمايشگاه دوازدهمين سوگواره ملي هنر عاشورايي راه يافت.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، براساس اعلام دبيرخانه دوازدهمين سوگواره ملي هنر عاشورايي، آثار نقاشي «مهدي پازوکي» و «غلامرضا سماوي» از هنرمندان دفتر هنرهاي تجسمي حوزه هنري استان سمنان، به نمايشگاه دوازدهمين سوگواره ملي هنر عاشورايي راه يافت.

بر اساس اين گزارش، تعداد 134 اثر از 117 هنرمند کشور، در رشته‌هاي پوستر، تصويرسازي، نقاشي و عکس در نمايشگاه دوازدهمين سوگواره ملي هنر عاشورايي شرکت دارند.

شايان ذکر است، اثر «مهدي پازوکي» در بخش «نقاشي» اين دوره از سوگواره، شايسته تقدير شناخته شده است.

نمايشگاه دوازدهمين سوگواره ملي هنر عاشواريي تا 14 آبان‌ماه 1398 در گالري‌هاي شماره يک و دو خانه عکاسان و نگارخانه ابوالفضل عالي حوزه هنري در تهران ميزبان علاقه‌مندان است.

معاون بهره‌وري اوقاف سمنان:

موافقت اصولي يک واحد پرورش شتر داشتي

به نام موقوفه حاج علينقي کاشاني صادر شد

سرويس خبر

معاون بهره‌وري اقتصادي موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان گفت: در اولين روز از دهه وقف که با عنوان وقف، بهره‌وري موقوفات و رونق توليد نام‌گذاري شده است، موافقت اصولي يک واحد پرورش شتر داشتي با ظرفيت کل 1000 نفر و 500 نفر مولد به نام موقوفه حاج علينقي کاشاني واقع در گرمسار صادر شد. به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، ابراهيم رستميان اظهار کرد: مطابق با پروانه نظام‌مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان، مساحت موردنياز جهت احداث دامداري و تأسيسات جانبي 3000 مترمربع مي‌باشد. وي افزود: اين واحد در زميني به متراژ حدود 413 هکتار در حال راه‌اندازي مي‌باشد و از ظرفيت مناسبي در جهت تأمين گوشت قرمز و لبنيات برخوردار است.

وي با اشاره به اينکه سرمايه‌گذاري در موقوفات استان شتاب گرفته است، عنوان کرد: در حال حاضر پروژه‌هاي متعددي در بخش موقوفات در حال اجراست که به‌عنوان نمونه مي‌توان به موقوفه روحي شهميرزاد با کاربري تجاري، خدماتي و مسکوني اشاره کرد.

وي خاطرنشان کرد: موقعيت‌هاي سرمايه‌گذاري متعددي در موقوفات شناسايي‌شده است تا در جلسات مشترک با سرمايه‌گذاران متقاضي به مشارکت در سرمايه‌گذاري با موقوفات ارائه شود.