تاریخ 1398/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5171 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برگزاري اولين جلسه ستاد امنيت انتخابات استان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

اولين جلسه ستاد امنيت انتخابات استان سمنان برگزار شد.

استاندار سمنان در اين جلسه با بيان اينکه مشارکت بالا به معني رضايت از نظام و جلوه اي از اتحاد ملي است، گفت: همه بايد براي مشارکت حداکثري مردم در انتخابات بيش از پيش تلاش کنند.

وي افزود: نرخ مشارکت در انتخابات نشان‌دهنده نشاط سياسي و اميد به آينده است که خوشبختانه استان سمنان هميشه بالاتر از متوسط کشور در امر حضور مردم در انتخابات بوده و نشان‌دهنده دلبستگي مردم به سرنوشت خودشان است.

آشناگر با بيان اينکه مشارکت به ميزان رقابت بستگي دارد که تا چه حد برنامه‌ها خوب و اميد آفرين است، افزود: تنوع برنامه‌ها و تعدد کانديداها در کنار برنامه‌هاي مناسب دست‌اندرکاران زمينه‌ساز حضور حداکثري است.

وي افزود: تامين امنيت انتخابات کاري مهم است و شما وظيفه ايجاد امنيت براي معرفي کانديداها و زمنيه‌ساز حضور حداکثري مردم با امنيت کامل در انتخابات هستيد.

استاندار سمنان افزود: برنامه‌هاي امنيتي هر شهرستان بايد به درستي از الان تدوين شود و و اين برنامه‌ها بايد قبل، حين و بعد از انتخابات را پوشش دهد.

اسلامي‌راد مدير کل منيتي و انتظامي استانداري سمنان هم در اين جلسه با بيان اينکه دستورالعمل شوراي امنيت کشور براي ايجاد ستاد امنيت انتخابات به کل استان‌ها ارسال شده است، گفت: هدف از تشکيل اين ستاد هم‌افزايي بين دستگاه‌هاي امنيتي و انتظلامي براي ايجاد انتخاباتي سالم و با امنيت کامل است.

وي افزود: وظايف هر نهاد و دستگاه امنيتي به آنها ابلاغ شده و 3 کميته نيز زيرمجموعه اين ستاد در استان به منظور تامين امنيت تشکيل شده است.

اسلامي‌راد با بيان اينکه ستاد شهرستان‌ها هم به زودي تشکيل مي‌شود، افزود: همه تلاش‌ها بايد به منظور حضور حداکثري مردم توام با امينت و سلامت صورت گيرد.


 در کارگروه پروژه اقتصاد مقاومتي جي‌نف استان مطرح شد؛
 انتخاب سمنان به عنوان شهرستان پايلوت براي اجراي پروژه جي‌نف 

سرويس خبر

کارگروه استاني پروژه اقتصاد مقاومتي جي‌نف به رياست معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل پست استان سمنان، جلسه کارگروه استاني پروژه اقتصاد مقاومتي GNAF به رياست معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان برگزار شد.

در اين جلسه پيرامون پروژه ساخت و نصب پلاک در شهر سمنان که توسط شهرداري سمنان در حال انجام است، بحث و تبادل‌نظر شد.

مديرکل پست استان سمنان با بيان اينکه مهمترين رکن "جي‌نف" مديريت آدرس‌ها است، گفت: بديهي است چنانچه اين اطلاعات ناقص باشد روند ارائه خدمت به مردم با مشکل مواجه خواهد شد.

نصرت‌الله مشيري از شهرستان سمنان به عنوان شهرستان پايلوت براي اجراي پروژه جي‌نف نام برد و افزود: با همکاري فرمانداري و شهرداري سمنان، پلاک‌کوبي مناطق روزيه و مسکن مهر انجام شده است و در نظر داريم اين پروژه را در ساير مناطق سمنان به ويژه بافت قديم را تا پايان سال آينده اجرايي کنيم.

وي ادامه داد: تاکنون کدگذاري بخش‌هاي شهري و روستايي غرب استان سمنان شامل شهرستان‌هاي گرمسار، آرادان، سرخه، سمنان و مهديشهر انجام شده و در ادامه نيز با استفاده از نيروهاي بومي و با شيوه‌اي جديد نسبت به انجام عمليات کدگذاري در شهرستان‌هاي دامغان، شاهرود و ميامي اقدام خواهد شد.

مديرکل پست استان سمنان حذف قبوض کاغذي را اقدامي ارزشمند دانست و گفت: از اين پس کدپستي به عنوان کد يونيک مورد استفاده شرکت‌هاي مختلف قرار خواهد گرفت.

مشيري همچنين از اعلام آمادگي شرکت گاز استان براي کدگذاري اطلاعات مشترکين خود خبر داد و خاطرنشان کرد: اميدواريم شرکت‌هاي آبفا و برق نيز از اين ظرفيت جهت تسريع پروژه جي‌نف استفاده کنند.


 نواخته شدن زنگ هفته پدافند غير‌عامل در مدارس سمنان
 برگزاري رزمايش پدافند غير‌عامل سايبري در هنرستان فاميلي 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با نواخته شدن زنگ هفته پدافند غير‌عامل در مدارس استان، رزمايش پدافند غير‌عامل سايبري در هنرستان فاميلي سمنان برگزار شد.

در نخستين روز هفته پدافند غير‌عامل، زنگ بزرگداشت اين هفته براي آغاز برگزاري بيش از 350 برنامه همايشي، آموزشي و رزمايشي در استان سمنان به صدا درآمد.

برنامه‌هاي هفته پدافند غير‌عامل از هشتم تا چهاردهم آبان‌ماه اجرا مي‌شود و شعار امسال اين هفته، پدافند غيرعامل مقاومت و بازدارندگي با رونق توليد است.

در رزمايش پدافند غير‌عامل سايبري که در هنرستان فاميلي سمنان برگزار شد، سردار مهدي‌زاده، معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور گفت: امسال سازوکار جديد پدافند زيستي از نظام ايمني به نظام امنيتي تغيير خواهد يافت. ‌

وي با بيان اينکه سند راهبردي امنيت ذخاير ژنتيکي کشور تهيه شده افزود: در حوزه پدافندي به‌روز‌رساني دانش ضروري است و آموزش و پرورش مي‌تواند در اين زمينه نقش حمايتي ايفا کند.

خجسته‌پور، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان هم در اين رزمايش آشنايي نسل امروز با تهديدات سايبري را مهم برشمرد و گفت : هدف اين رزمايش‌ها آموزش مراقبت از تجهيزات و فناوري‌هاست و در اين مسير دانش‌آموزان براي دريافت اين آموزش‌ها در صف اول هستند. ايرج کارخايي مديرکل پدافند غير‌عامل استان سمنان فرهنگ‌سازي و مشارکت مردم از اهداف مهم پدافند غيرعامل برشمرد و تصريح کرد: وظيفه مهم پدافند غيرعامل حفظ و حراست زيرساخت‌هاي حياتي است و هم اکنون بيش از 85 درصد زيرساخت‌هاي سايبري استان سمنان ايمن هستند. همتي نماينده مردم سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي هم در اين رزمايش بر لزوم آمادگي و پيشگيري از خسارت‌هاي احتمال و علم‌آموزي در کنار مهارت‌آموزي به عنوان يکي از رويکردهاي پدافند غير‌عامل تاکيد کردند. مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از دانش‌آموزان خواست همراه با آموختن مهارت و دانش نسبت به فراگيري دانش پدافند غيرعامل نيز کوشا باشند و گفت: بايد الزامات پدافندي به دانش‌آموزان استان سمنان آموزش داده شود. محمد دستوراني با بيان اينکه جامعيت پدافند غيرعامل از پدافند عامل به‌مراتب بيشتر است، اظهار داشت: کسب دانش پدافند غيرعامل براي پيشگيري از آسيب به زيرساخت‌هاي کشور الزامي است. وي از ديگر مزاياي کسب دانش پدافند غيرعامل را کسب موفقيت و پيشرفت در عرصه نظامي عنوان کرد و افزود: دانش و آگاهي در پدافند غيرعامل مي‌تواند زمينه‌ساز پيروزي و يا شکست هر کشوري باشد. مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصريح کرد: عدم توجه به پدافند غيرعامل بدون شک موجب پرداخت هزينه و خسارات جبران‌ناپذير مي‌شود. برپايي نمايشگاه CBRN (تجهيزات مقابله با عمليات ميکروبي، شيميايي و بيولوژيکي) از برنامه‌هاي اين رزمايش بود.


 سرويس خبر: 

ساخت مرکز اورژانس بيمارستان کوثر سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

ساخت مرکز اورژانس بيمارستان کوثر سمنان با حضور معاون زيستي و سلامت سازمان پدافند غيرعامل کشور آغاز شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي سمنان گفت: با توجه به مراجعه سالانه 78 هزار نفر در سال به اورژانس بيمارستان کوثر و کمبود‌هايي که در اين خصوص وجود داشت، برنامه توسعه اين بيمارستان و ساخت اورژانس جديد بيمارستان در زميني به مساحت سه هزار و 280 متر مربع آغاز شد.

گوهري افزود: اورژانس بيمارستان در حال حاضر 36 تخت دارد که و با تکميل اورژانس جديد، تعداد تخت‌ها به 70 تخت افزايش مي‌بابد.

به گفته وي، اين پروژه با اعتبار 200 ميليارد ريال اجرا و پيش‌بيني مي‌شود تا يک سال آينده تکميل شود.

تقدير از هنرمند حوزه هنري استان سمنان

در سوگواره ملي هنر عاشورايي

سرويس خبر:

آيين معرفي برگزيدگان دوازدهمين سوگواره ملي هنرعاشورايي، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، «مهدي پازوکي» از هنرمندان فعال عضو دفتر هنرهاي تجسمي حوزه هنري استان سمنان، در بخش«نقاشي» دوازدهمين سوگواره ملي هنر عاشورايي، شايسته تقدير شناخته شد.

دوازدهمين سوگواره ملي هنر عاشورايي با نمايشگاه آثار منتخب بخش‌هاي پوستر، تصويرسازي، نقاشي و عکس تا 14 آبان‌ماه 1398 در نگارخانه ابوالفضل عالي و گالري‌هاي شماره يک و دو خانه عکاسان حوزه هنري در تهران ادامه دارد.

اجراي 131 برنامه در هفته بسيج دانش‌آموزي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول بسيج دانش‌آموزي سپاه قائم آل‌محمد استان گفت: در هفته بسيج دانش‌آموزي 131 برنامه با شعار دانش انقلابي، مدرسه انقلابي برگزار مي‌شود.

سرهنگ يوسفعلي طاهري گفت: 131 عنوان برنامه با هدف آشنايي دانش‌آموزان با فرهنگ ايثار شهادت، شناخت آسيب‌هاي اجتماعي و سواد رسانه‌اي در سراسر استان سمنان برگزار مي‌گردد.

طاهري بيان کرد: از جمله اين برنامه‌ها مي‌توان به ديدار با نماينده ولي‌فقيه در استان و ائمه جمعه، ديدار با خانواده شهدا، گلباران مزار شهداي دانش‌آموز، حضور دانش‌آموزان در نماز جمعه با عنوان ميعاد صالحين در سراسر استان اشاره کرد.

وي افزود: طرح صراط ويژه دانش‌آموزان و طرح بهشت آرامش ويژه خانواده‌ها با موضوع آسيب‌هاي اجتماعي در سطح مدارس استان سمنان برگزار مي‌گردد.

30 درصد جمعيت استان زيرپوشش بيمه سلامت

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بيمه سلامت استان سمنان گفت: 30 درصد جمعيت استان زيرپوشش بيمه سلامت هستند.

مديرکل بيمه سلامت استان سمنان افزود: 205 هزار نفر از جمعيت 750 هزار نفري اين استان زيرپوشش اين بيمه هستند.

رضا ممتحن افزود: سال گذشته کل هزينه‌هاي درماني بيمه سلامت استان 940 ميلياردو 472 ميليون ريال بود. وي ادامه داد: هزينه‌هاي بيمارستاني بيمه‌شدگان 534 ميليارد و 683 ميليون ريال بود که 76 ميليارد و 725 ميليون ريال براي بيماران سرپايي ، 26 ميليارد و 243 ميليون ريال براي بيماران بستري موقت و 431 ميليارد و 714 ميليون ريال هم براي بستري پرداخت شد.

مديرکل بيمه سلامت استان سمنان افزود: سال گذشته بيمه‌شدگان زير پوشش 222 هزارو 336 بار مراجعه به مراکز درمان داشتند که161 هزار و 695 بار به صورت سرپايي، 36 هزارو 878 بار بستري موقت و 23 هزار و 763 بار هم بستري کامل انجام شد. وي مراجعه به داروخانه‌ها را در همين مدت 386 هزارو 399 بار اعلام کرد و گفت: مراجعه بيماران خاص در بخش دارو سه هزار و 86 بار بود، و جمع هزينه داروخانه‌ها هم 121 ميليارد و 180 ميليون و 495 هزار ريال بود.

ممتحن گفت: پارسال 127 هزار و 902 نفر با هزينه 675 ميليارد و 322 ميليون ريال به صورت رايگان زير پوشش بيمه سلامت در استان سمنان قرار گرفتند.