تاریخ 1398/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5171 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با اجراي 120 طرح آب و فاضلاب صورت مي گيرد؛
 کاهش مشکلات آب در روستاهاي استان 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آب و فاضلاب روستايي استان سمنان گفت: رسيدگي به انشعابات غيرمجاز آب در دستور کار است و امسال 120 انشعاب غيرمجاز روستايي شناسايي شد.

منصور کشاورزيان با بيان اينکه طي شش‌ماهه نخست سال جاري تعداد 120 مورد انشعاب غيرمجاز روستايي در سطح استان سمنان شناسايي شده است، افزود: برخي از اين انشعابات تبديل به انشعابات مجاز و مابقي به دادگاه معرفي شدند تا توسط مقامات قضايي با آنها برخورد شود.

وي در ادامه افزود: ستادي در اداره کل با محوريت حراست از منابع آب روستايي متشکل از پنج عضو تشکيل ‌شده است که گزارش‌هاي مردمي و غيره در آنجا واصل و مورد بررسي قرار مي‌گيرد و اگر لازم به برخورد باشد سريعاً دستورات لازم براي شهرستان‌هاي مربوطه صادر مي‌شود.

مديرکل آب و فاضلاب روستايي استان سمنان با بيان اينکه طي شش‌ماهه نخست سال جاري يک هزار و 200 فقره به تعداد مشترکان استان افزوده‌ شده است، ابراز داشت: در مجموع براي تابستان امسال با توجه به بارش‌هاي خوب بهاره براي هيچ روستايي آب‌رساني سيار انجام‌ نشده است.

کشاورزيان با بيان اينکه 81 طرح براي اجرا طي شش‌ماهه دوم سال در سطح روستاهاي استان سمنان پيش‌بيني‌ شده است، در ادامه تصريح کرد: براي بهار سال آينده 40 پروژه ديگر نيز تعريف شد تا مجموعه طرح‌ها به 120 مورد برسد که براي اجراي آنها درمجموع 34 ميليارد و 400 ميليون تومان از اعتبارات ملي و 11 ميليارد ديگر نيز از اعتبارات استاني منظور شده است تا بتواند مشکلات و معضلات آب را به حداقل کاهش دهند.

وي ضمن بيان اينکه به ‌طور کلي بحث تنش آبي نه‌تنها در استان سمنان بلکه در کل کشور مطرح است، افزود: شايد امسال در مقاطعي براي برخي روستاها مشکلاتي نظير خرابي تأسيسات، قطع برق، خرابي پمپ و غيره باعث قطعي آب شد اما به‌صورت کلي بارش در تأمين منابع آبي بسيار مؤثر است که اگر بارش‌هاي امسال و بهار آتي در استان سمنان مطلوب باشد مشکلي براي تابستان 99 نخواهيم داشت و اين درصورتي‌که صرفه‌جويي در مصرف آب نيز صورت گيرد.


 هويت‌گذاري پلاک دام در استان سمنان به جديت پيگيري مي‌شود 

سرويس خبر

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: هويت‌گذاري پلاک دام در استان سمنان به جديت پيگيري مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان سيد‌حسن ميرعماد در نشستي با مديران سازمان جهاد کشاورزي اين استان با اشاره به ضرورت اجراي کامل طرح هويت‌گذاري دام اظهار داشت: مديران جهاد کشاورزي پلاک‌گذاري دامداران استان به ويژه عشاير را به جديت پيگيري کنند.

وي با بيان اينکه تاکنون درصد ناچيزي از دام‌هاي استان پلاک‌کوبي شده است از دستگاه‌هاي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري دامپزشکي و اداره کل عشايري استان خواست تا در زمينه هويت‌گذاري دام با جهاد کشاورزي استان سمنان همکاري لازم را داشته باشند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه اهتمام لازم براي پلاک‌گذاري دام بايد در اين استان انجام شود، تصريح کرد: در صورتي که پلاک‌گذاري در استان سمنان انجام نشود ممکن است با کوچ دام‌ها به ساير استان پلاک‌گذاري در ساير استان‌ها انجام شده و آمار از استان سمنان خارج شود.

ميرعماد گفت: ارائه خدمات به دامداران مانند ارائه تسهيلات تمديد پروانه‌ها و نهاده‌ها منوط به اجراي طرح پلاک‌گذاري دام بوده و انتظار مي‌رود دامداران در اجراي اين طرح با جهاد کشاورزي استان سمنان همکاري لازم را داشته باشند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: در راستاي اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي براي اجراي واحدهاي توليدي تسهيل شده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده براي توسعه کشت کلزا در اين استان گفت مديران جهاد کشاورزي شهرستان‌ها برنامه‌ريزي لازم براي کشت استراتژيک کلزا را در دستور کار قرار دهند.


 مديرکل پست استان سمنان خبر داد:
 پايش مستمر شکايات و پيشنهادات شهروندان درخصوص عملکرد اداره کل پست استان سمنان 

سرويس خبر

مديرکل پست استان سمنان از پايش مستمر شکايات و پيشنهادات شهروندان درخصوص عملکرد اين اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل پست استان سمنان، ششمين جلسه شوراي اداري اين اداره کل صبح روز دوشنبه با حضور مديرکل پست استان، معاون پشتيباني، مسئولين واحدهاي حراست و بازرسي و روساي ادارات برگزار شد.

در اين جلسه نصرت‌الله مشيري مديرکل پست استان سمنان با تسليت فرارسيدن اربعين حسيني و نيز رحلت جانسوز پيامبر اکرم‌(ص) به اقدامات صورت گرفته در اين اداره کل از هفته پست سال گذشته تا هفته پست سال جاري اشاره کرد و گفت: به موجب اين اقدامات، اداره کل پست استان سمنان موفق شد رتبه برتر را در جشنواره شهيد رجايي در بخش‌هاي عمومي و خصوصي از آن خود کند.

مشيري با تشبيه واحدهاي پستي به اجزاي تشکيل‌دهنده ساعت افزود: واحدهاي مختلف اداره کل پست استان سمنان با هم‌افزايي و ايجاد تعاملي سازنده به تحقق اهداف سازماني کمک مي‌کنند.

وي در بخش ديگري از اين جلسه، پايش صورت وضعيت درآمد واحدهاي مختلف پستي را به منظور رشد درآمد و افزايش ترافيک ضروري دانست و اظهار کرد: وصول مطالبات بايد به طور هفتگي مورد توجه قرار گيرد و از ايجاد مطالبات جديد در واحدها نيز جلوگيري گردد.

مديرکل پست استان سمنان با تاکيد بر نظارت روساي ادارات و مسئولان بخش‌هاي مختلف بر اعمال تعرفه‌هاي جديد پستي گفت: واحدهاي مختلف، عقد قراردادهاي جديد و نيز بازبيني قراردادهاي جاري را در اولويت قرار دهند.

مشيري همچنين با اشاره به ضرورت استفاده از دستگاه‌هاي pos و mpos در باجه‌ها و ادارات پستي تصريح کرد: استفاده از اين دستگاه‌ها به حذف فاکتورهاي کاغذي و متعاقب آن کاهش هزينه‌هاي مربوطه منجر خواهد شد.

وي خواستار شناسايي فرصت‌ها و بازارهاي جديد توسط مسئولان ادارات شد و افزود: توسعه سرويس‌هاي سفارشي با استفاده از فرهنگ‌سازي در دستور کار واحدهاي مختلف پستي قرار گيرد.

مديرکل پست استان سمنان کيفي‌سازي سرويس‌ها و پايش مستمر شکايات و پيشنهادات عمومي را يکي از راه‌هاي جذب منابع جديد عنوان کرد و گفت: فعالان صنعت پست در مقطع کنوني بايد همگام با ساير صنايع، ارتقاي کيفي و کمي خدمات را در دستور کار خود قرار دهند تا پيوند خود با توسعه جوامع را حفظ کنند.

در ادامه معاون پشتيباني، مسئولين و روساي ادارات پست استان به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.