تاریخ 1398/08/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5167 برو جستجو جستجوی پیشرفته   موفقيت‌هاي جهاني ايران در تدوين استانداردهاي نانو و هسته‌اي 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سازمان استاندارد ملي کشورگفت: ايران در زمينه تدوين استانداردهاي نانو و انرژي هسته‌اي به موفقيت‌هاي جهاني دست يافته است.

معاون نظارت سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي کشور در جلسه شوراي استاندارد استان در سالن يادگار امام‌(ره) استانداري سمنان گفت: در حالي که ايران از نظر توليد دانش نانو رتبه چهارم جهان را داراست در بخش تدوين استانداردهاي نانو رتبه سوم دنيا را به خود اختصاص داده است.

وحيد مرندي مقدم افزود: ايران براي نخستين بار در جهان، علامت استاندارد نانو را طراحي کرده به طوري‌که حتي کارشناسان استاندارد چين که قدرت برتر نانو در جهان است براي صدور گواهينامه‌هاي استاندارد نانو از کارشناسان ايراني راهنمايي مي‌گيرند.

وي همچنين از تدوين بيش از 100 استاندارد در بخش علوم مربوط به انرژي هسته‌اي خبر داد و تصريح کرد: به رغم انواع محدوديت‌هاي ناشي از تحريم‌هاي بين‌المللي عليه جمهوري اسلامي ايران نظير برخوردهاي سياسي و ممانعت از حضور مسئولان و کارشناسان استاندارد در مجامع جهاني و منطقه‌اي، ايران اسلامي در آسيا بعد از چين و ژاپن بصورت مشترک با کره جنوبي رتبه سوم به لحاظ استاندارد‌سازي را کسب کرده است.

مرندي مقدم با اشاره به تدوين و تصويب 33 هزار و 500 استاندارد ملي در بخش کالا، صنعت و خدمات تاکيد کرد: ايران علاوه بر عرصه‌هاي نانو و انرژي هسته‌اي در ساير بخش‌هاي جديدي نظير استانداردسازي توليدات دانش بنيان، مسئوليت‌هاي اجتماعي، محصولات فرهنگي و هنري و معابر عمومي به موفقيت‌هاي مطلوبي رسيده است.

مرندي مقدم با اشاره به تدوين 45 استاندارد بين‌المللي در کشور و پيگيري براي 50 استاندارد جديد تاکيد کرد: براي بررسي و تدوين اين استانداردها 800 کارشناس خبره در قالب 325 کميته ملي و استاني ايزو مشارکت علمي و تحقيقي دارند.

معاون سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي کشور نگارش و تدوين و تصويب استاندارد حلال را از موفقيت‌هاي بارز اين سازمان برشمرد و تصريح کرد: ارائه استاندارد خوراک و پوشاک و گردشگري و خدمات حلال با استفاده از مشترکات مذاهب تشيع و تسنن که مورد پذيرش علما قرار گرفته باشد فرآيند علمي طولاني را طي کرد و با رفع اين مشکل فقهي راه واردات و صادرات و تعامل‌هاي اقتصادي گسترده بين کشورهاي اسلامي گشوده تر شده است به طوريکه جمهوري اسلامي ايران رتبه اول استاندارد‌سازي در بين کشورهاي اسلامي را به خود اختصاص داده است. به گفته وي از 2500 ميليارد دلار کسب درآمد محصولات حلال، 800 ميليارد دلار مروبط به غذا و 1700 ميليارد دلار مربوط به پوشاک و گردشگري و خدمات است که هم اکنون در انحصار چند کشور نظير ترکيه، امارات و مالزي است که در مرحله اول سهم 5 درصدي از اين بازار جهاني از اهداف ثبت استاندارد حلال ايران تعيين شده است.


 سرمايه‌گذار چيني:
 همکاري ايران و چين پرقدرت ادامه خواهد داشت 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرمايه‌گذار چيني با بيان اينکه روابط بين دو کشور ايران و چين طولاني‌مدت و دوستانه است، گفت: همکاري دو کشور ايران و چين همچنان پرقدرت ادامه خواهد داشت.

يانگ گوفانگ در ديدار با استاندار سمنان به ميزباني استانداري ضمن بيان اينکه روابط بين ايران و چين طولاني‌مدت و دوستانه است، ابراز داشت: همکاري بين دو کشور از گذشته شروع‌شده و همچنان پرقدرت ادامه خواهد داشت. ‌

وي ضمن بيان اينکه ارتباط چين و ايران تأثيرگذار بر اقتصاد دو کشور خواهد بود، افزود: تاکنون چندين پيشنهاد مختلف از سوي شرکت‌هاي ايراني و مرتبط با موضوعات تخصصي ارائه‌شده است که ما نيز باافتخار همکاري لازم را انجام خواهيم داد.

سرمايه‌گذار چيني با بيان اينکه طي بازديدهاي صورت گرفته از معادن سمنان به روشنايي اين نکته قابل ‌درک بود که اين استان ظرفيت‌هاي فوق‌العاده‌اي در ارتباط با توليد کاغذ از سنگ‌آهک دارند، ابراز داشت: ‌ تکنولوژي توليد کاغذ از آهک دانش جديد و داراي اهميتي محسوب مي‌شود که لازم است به‌منظور رقابت شرکت‌هاي ايراني با تمام دنيا، اين دانش و تکنولوژي بروز و جديد باشد.

گوفانگ با بيان اينکه اين آمادگي وجود دارد تا علاوه بر در اختيار نهادن تکنولوژي توليد کاغذ از آهک در زمينه توليد فيلم خام نيز با شرکت‌هاي ايراني همکاري کنيم، افزود: اميدواريم دولت جمهوري اسلامي ايران نيز مساعدت‌هاي لازم در زمينه تسهيلات گمرکي و احداث کارخانه به انجام رساند.


 رئيس دفتر اسناد پزشکي تأمين اجتماعي استان سمنان:
 28 ميليارد ريال هزينه درمان به بيمه‌شدگان استان سمنان پرداخت شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دفتر اسناد پزشکي تأمين اجتماعي استان سمنان با بيان اينکه طي شش‌ماهه امسال28 ميليارد ريال هزينه درمان به بيمه‌شدگان پرداخت شد، گفت: ميانگين به هر پرونده 25 ميليون ريال پرداخت‌ شد.

حسن پيوندي ضمن بيان اينکه طي شش‌ماهه نخست سال جاري 28 ميليارد و 474 ميليون ريال بابت هزينه‌هاي درمان در مراکز غير طرف قرارداد با سازمان تأمين اجتماعي به بيمه‌شدگان پرداخت‌شده است، ابراز داشت: اين مبلغ پرداختي بابت يک هزار و 136 مورد پرونده هزينه درمان بيمه‌شدگان استان در مراجعه به بخش‌هاي بستري غيرطرف قرارداد با سازمان بوده است.

وي ضمن بيان اينکه به‌طور ميانگين متوسط براي هر پرونده 25 ميليون ريال پرداخت‌شده است، افزود: پرداخت هزينه درمان در مراجعه به مراکز غير طرف قرارداد ازجمله خدماتي که سازمان تأمين اجتماعي به‌منظور رفاه هرچه بيشتر و بهره‌مندي بيمه‌شدگان از خدمات درماني موردنظرشان ارائه مي‌کند.

رئيس دفتر اسناد پزشکي تأمين اجتماعي استان سمنان با بيان اينکه پرداخت هزينه‌هاي درماني در اعمال جراحي و موارد مشابه در صورتي قابل انجام است که خدمت موردنظر در تعهد پرداخت توسط سازمان بوده و مشکلي بابت پرداخت آن وجود نداشته باشد، ابراز داشت: در اين صورت بيمه‌شده با دريافت اصل مدارک درماني و هزينه‌اي خود از بيمارستان مربوطه و با مراجعه به کارگزاري رسمي تأمين اجتماعي مدارک را براي ارسال به دفتر اسناد پزشکي تحويل کارگزاري خواهد داد.

پيوندي در ادامه تصريح کرد: در شهرهايي که کارگزاري رسمي تأمين اجتماعي وجود ندارد بيمه‌شدگان مي‌توانند مدارک درماني خود را به مراکز درماني ملکي تأمين اجتماعي ارائه کنند تا از طريق اين مراکز پرونده‌هاي خسارت متفرقه براي رسيدگي و پرداخت به مرکز استان ارسال شود.

وي افزود: فرآيند پذيرش، رسيدگي، مميزي و پرداخت هزينه هر پرونده خسارت متفرقه از زمان تحويل توسط بيمه‌شده به کارگزاري، چنانچه بابت مدارک نقصي وجود نداشته باشد، حدود يک ماه زمان مي‌برد که در صورت تأمين اعتبار به‌طور متوسط دو بار در طول هرماه اين پرداخت‌ها انجام مي‌شود.