تاریخ 1398/07/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5166 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نتايج مسابقات تنيس‌روي ميز قهرماني کارگران کشور در شاهرود 

سرويس ورزشي:

چهل و هفتمين دوره مسابقات تنيس‌روي ميز قهرماني کارگران کشور با حضور بيش از 100 ورزشکار در قالب 21 تيم از 20 استان از تاريخ 24 لغايت 29 مهرماه در سالن تختي شاهرود برگزار شد و نتايج زير حاصل شد:

نتايج تيمي:

قم – اصفهان - تهران و خراسان رضوي اول تا چهارم شدند

نتايج انفرادي:

محمدرضا تائبي‌پور- اصفهان

محمدباقري- تهران

سوم مشترک حسين طاهري تمامي از مازندران و علي محمودي گلستاني از خراسان رضوي

بازيکن اخلاق: حجت الله يعقوبي از خراسان شمالي


 ميلاد قندالي فاتح مسابقات تنيس‌روي ميزدر گرمسار 

سرويس ورزشي:

مسابقات تنيس‌روي ميز به مناسبت روز ملي تنيس‌روي ميز و گراميداشت هفته تربيت بدني و ورزش در شهرستان گرمسار برگزار و نفرات زير عنوان‌هاي اول تا سوم شدند:

ميلاد قندالي- اميرمحمد فيصلي - علي نصيري

در پايان به نفرات برتر جوائز اهدا‌ گرديد.

برگزار‌کننده اين دوره از مسابقات هيات تنيس‌روي ميز شهرستان گرمسار بود و آقايان چنگيزي و فيصلي جوايز را به نفرات برتر اهداي کردند.


 آينده‌سازان شاهرود قهرمان مسابقات فوتبال نونهالان شد 

سرويس ورزشي:

آينده‌سازان شاهرود 2 - اميرسامان مهديشهر 2

مسابقات فوتبال رده سني نونهالان قهرماني استان برگزار شد و تيم آينده‌سازان شاهرود موفق به کسب عنوان قهرماني شد.

عبدالحسين مشتاقي مربي زحمتکش و دلسوز شاهرود در کسب اين عنوان زحمات زيادي را متحمل شد.

گل‌ها: حسين حسيني - ابوالفضل صفريان


 برگزاري دومين دوره مسابقات آدينه سمنان به مناسبت هفته تربيت بدني 

سرويس ورزشي:

دومين دوره مسابقات آدينه سمنان به مناسبت هفته تربيت بدني در مجموعه ورزشي تختي در دو بخش بانوان و آقايان رده سني آزاد برگزار‌ گرديد.

در اين دوره از مسابقات 13 شرکت‌کننده در بخش بانوان و 18 تنيسور در بخش آقايان از شهرستان‌هاي مختلف حضور بهم رساندند و در فضايي ورزشي اولين روز از هفته تربيت بدني را با شعار ورزش، همدلي و مشارکت اجتماعي گرامي داشتند.

در اين رقابت‌ها در بخش آقايان مسعود خمر مقام اول، ارشيا مؤمن مقام دوم، مهيار اعواني و محمدرضا اعواني مقام سوم و در بخش بانوان گلناز بيگلري مقام اول، سارا ناظمي مقام دوم، رز عرب شاهي و ماهده بلند مقام سوم را كسب نمودند. سرکار خانم ذبيح الهي رياست محترم هيات تنيس استان سمنان نيز در اين رويداد حضور داشته و اين مسابقات را دليل خوب و کافي براي ايجاد‌ انگيزه در بين بازيکنان، همچنين کشف و جذب مستعدين اين رشته دانستند و از حضور تمامي بازيکنان، داوران، مربيان و پيشکسوتان فعال اين رشته که با حضور خود در اين مسابقات باعث افتخار خانواده تنيس استان شدند، تشکر و قدرداني کردند و اظهار اميدواري کردند که اين مسابقات و رقابت‌ها در فضايي کاملا اخلاقي و ورزشي، زمينه‌ساز رشد و تکامل استعدادها و جذب مستعدين و علاقمندان به اين رشته جذاب ورزشي خواهد بود.

در آخر از همه بازيکنان، مربيان، داوران و پيشکسوتان و همه دوستان تنيسي و خانواده‌ها که با همدلي و همراهي خود موجبات هرچه بهتر برگزار شدن اين رقابت‌ها بوده‌اند، کمال تشکر را داريم.


 مسابقه شطرنج ريتد سريع گراميداشت روز ترتيب بدني با قهرماني محمدمهدي هجرتي به پايان رسيد 

سرويس ورزشي:

مسابقه شطرنج ريتد سريع گراميداشت روز ترتيب بدني با قهرماني محمدمهدي هجرتي به پايان رسيد. ‌ اين مسابقات با حضور 33 نفر (19 نفر ريتينگ‌دار) در هفت دور به روش سوئيسي در خانه شطرنج شاهرود برگزار‌ گرديد که در پايان نتايج زير حاصل شد:

مقام اول: محمدمهدي هجرتي

مقام دوم: محمد رحيميان

مقام سوم: محمد نوروزي

مقام چهارم: اميرحسين محمدي

مقام اول بانوان: محبوبه عرب زينلي

مقام اول زير 18 سال: محمد فاضلي

مقام اول زير 12 سال: ديبا سليماني

مقام اول مدرسه شطرنج: مهران قاسمي

شايان به ذکر است اين مسابقه به سرپرستي محمدرضا تيموري، سرداوري مسعود خراسانيان و داوري حاجي‌سليمي و خانم غلامي برگزار‌ گرديد.

همچنين بعد از پايان مسابقه سريع، يک دوره مسابقه بليتس ريتد با حضور 18 نفر برگزار شد که در پايان نتايج زير حاصل‌ گرديد:

مرتضي ملکي- مسعودخراسانيان و محمد مهدي هجرتي اول تا سوم شدند.

مقام اول زير 18 سال: اميرحسين محمدي


 سرويس ورزشي:  

بانوي رکابزن ايران لژيونر شد

بانوي رکابزن ايران به تيم تيکا اسپانيا پيوست. سميه يزداني بانوي رکابزن ايران لژيونر شد و به يک تيم اسپانيايي پيوست. يزداني از اين پس براي تيم تيکا اسپانيا رکاب مي زند. اين رکابزن پيش از اين در مسابقات جاده قهرماني آسيا 2019 موفق به کسب مدال برنز شده بود و در بخش جاده تاريخ سازي کرده بود.

اجراي طرح سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو

براي نخستين بار در سمنان

سرويس ورزشي:

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان از اجراي طرح سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو براي نخستين بار در سمنان خبر داد.

حسين زياري در گفت‌وگويي در سمنان اظهار کرد: پس از بررسي و برگزاري جلسات متعدد با کارشناسان دستگاه‌هاي متولي امر در شهرستان سمنان و کارشناسي مسيرهاي پيشنهادي، چندين مسير براي آغاز طرح سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو در سمنان مصوب شد.

وي با بيان اينکه نخستين هفته پويش سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو در هفته تربيت‌بدني انجام خواهد شد، گفت: اولين هفته پويش سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو از ساعت 16 در روز سه‌شنبه 30 مهر 1398 از ميدان امام علي (ع) آغاز مي‌شود و دوچرخه‌سواران پس از رکاب زدن مسير تا ميدان استاندارد و پس از آن تا ميدان امام رضا (ع) به حرکت خود پايان مي‌دهند و در هفته‌هاي بعد مسيرهاي ديگري را خواهند پيمود.

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان با تأکيد بر اهميت ورزش همگاني و نقش آن در افزايش نشاط اجتماعي خاطرنشان کرد: ايجاد نشاط و سلامت جسمي و روحي بين شهروندان، توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواري همگاني، کاهش استفاده از خودروهاي تک‌سرنشين، افزايش تردد ناوگان عمومي، دوستي مستقيم مردم با محيط‌زيست و کمک به کاهش آلودگي هوا ازجمله ويژگي‌هاي پويش سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو است که مردم مي‌توانند در تحقق آن نقش کليدي ايفا کنند.

زياري همچنين با دعوت از مديران دستگاه‌هاي اجرايي براي شرکت در اين طرح گفت: مديران با استفاده از دوچرخه در اين روز مي‌توانند کمک بسيار شاياني جهت تبيين فرهنگ دوچرخه‌سواري در جامعه داشته باشند.

طرح «سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو» از آذر سال 94 در کشور و به ابتکار شهر اراک شکل گرفت و به دليل اوج تردد خودروها و آلودگي هوا در اواسط هفته، روز سه‌شنبه براي اين پويش انتخاب شد؛ پويشي که حالا تمامي استان‌ها و بيشتر شهرهاي کشور به آن پيوسته‌اند.

اين طرح هفتگي با مشارکت فرمانداري شهرستان سمنان، اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان، فرماندهي انتظامي شهرستان سمنان، پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان سمنان، هيأت ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان، سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري سمنان، هيأت دوچرخه‌سواري شهرستان سمنان، سازمان محيط‌زيست سمنان و دانشگاه علوم پزشکي سمنان اجرايي مي‌شود.

ستايش جبلي به تيم باريج اسانس کاشان پيوست

سرويس ورزشي:

ستايش جبلي واليباليست ارزنده استان با قراردادي يک ساله به تيم ليگ برتري باريج اسانس کاشان پيوست. براي اين ورزشکار خوب استان آرزوي موفقيت هرچه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

کيميا سعداله دبير کميته اخلاق هيات اسکيت شد

سرويس ورزشي:

بنا به پيشنهاد رئيس کميته اخلاق و با حکم آسيايي رئيس هيات استان، کيميا سعداله به عنوان دبير کميته اخلاق هيات اسکيت استان منصوب شد.

نتايج هفته دوم مسابقات بسکتبال نونهالان

سرويس ورزشي:

هفته دوم از سري مسابقات بسکتبال نونهالان، بزرگداشت استاد مرتضي مطهري با دو مسابقه پيگيري شد که در بازي نخست تيم شرکت سيمان موفق‌ گرديد با نتيجه 36به25 از سد تيم شيخ ابوالحسن خرقاني گذشته و بدون شکست به کار خود ادامه دهد و در بازي دوم بازيکنان اسپادانا روز خوبي را نداشتند و عليرغم تلاش‌هاي زياد به علت نداشتن انسجام تيمي نتيجه را34- 13به نسل طلائي واگذار کردند.

نامه عجيب فيفا به استقلال

سرويس ورزشي:

فدراسيون جهاني فوتبال که تضمين داده بود پول پروپئيچ مهاجم اسبق استقلال را پرداخت کند، به تازگي نامه‌‎‌اي به اين باشگاه و فدراسيون فوتبال داده که در نوع خود عجيب است.

فيفا تا اين لحظه موفق نشده پول پروپئيچ را پرداخت کند. با شکايت اين بازيکن و محکوم شدن استقلال، اين باشگاه از فيفا درخواست کرد از منابع مالي اش از جام جهاني 2018 که هنوز پرداخت نشده، پول او را بدهند. فيفا هم در نامه‌اي به استقلال و فدراسيون فوتبال اعلام کرد اين کار را انجام مي‌دهد. در واقع آنها تضمين دادند. جالب اينجاست فيفا همين نامه را به باشگاه شهر خودرو هم زده است. آنها تضمين داده بودند پول بازيکن خارجي اين باشگاه را هم که شکايت کرده بود، پرداخت کنند که در نهايت اين اتفاق نيفتاده است.

مسابقات شطرنج گراميداشت

هفته تربيت بدني برگزار شد

سرويس ورزشي:

مسابقات شطرنج گراميداشت هفته تربيت بدني برگزار شد.

اين مسابقات که پنجشنبه 25 مهرماه در محل خانه شطرنج در 5 دور به روش سوئيسي برگزار‌ گرديد که در پايان نتايج ذيل حاصل‌ گرديد:

نفر اول: جابر ملائيان با 4/5 امتياز

نفر دوم: عرفان عاشوري با 4 امتياز

نفر سوم: مهدي نوري با 3 امتياز

ضمنا داوري مسابقات بر عهده آقاي نوري بود.

دعوت سعيد نوروزي به تيم ملي واليبال

نيروهاي مسلح

سرويس ورزشي:

سعيد نوروزي واليباليست ارزنده‌ي شاهرودي به تيم ملي واليبال نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران دعوت شد.

مسابقات نيروهاي مسلح جهان در کشور چين برگزار مي‌شود.


 به مناسبت بزرگداشت هفته تربيت بدني و ورزش؛
 استان سمنان را در ورزش قهرماني دريابيد! 
نويسنده : مرتضي دهرويه

بزرگداشت هفته تربيت بدني و ورزش را به تمامي زحمتکشان و عاشقان خدوم ورزش به ويژه کارکنان، مديران و روساي ادارات ورزش تبريک مي‌گويم و اميدوارم ورزش استان با استفاده از نيروهاي جوان، تحصيل‌کرده و خلاق در مسيري گام بردارد که حداقل انتظار، کم شدن فاصله با ساير استان‌هاي کشور باشد و از استان غيربرخوردار عبور کرده و به نيمه برخوردار وارد شويم. استاني که عليرغم داشتن منابع خدادادي، کارخانجات و صنايع قوي، استعدادهاي فراوان و. . . هنوز نتوانسته به جايگاه اصلي‌اش دست پيدا کند.

اما نکته قابل بيان در اين يادداشت تقدم ورزش همگاني بر قهرماني يا بالعکس است که فکر عده‌اي از مديران و برنامه ريزان را به خود مشغول کرده است و گاهي باعث فرار از مسئوليت برخي‌ها شده است ! واقعيت اين است که با صدها و هزاران برنامه براي توسعه ورزش همگاني نمي‌توان موفق بود تا شرايط ورزش قهرماني هموار نباشد براي توسعه ورزش همگاني بايد الگو‌سازي کرد، بايد شور و نشاط و‌ انگيزه ايجاد کرد و هيچ راهي بهتر از توسعه ورزش قهرماني نيست. در استاني که تيم‌هاي ليگي و مطرح در مسابقات کشوري آن به تعداد انگشتان يک دست هم نمي‌رسد حرف از توسعه ورزش قهرماني بي‌فايده است. البته براي ورزش قهرماني و برندسازي بايد تمام ادارات، نهاد‌ها، ارگان‌ها، مديران دستگاه‌هاي اجرايي دغدغه ورزش را داشته باشند و به کمک اداره ورزش و جوانان بيايند و يک ارتباط دوسويه را بين صنعت و ورزش ايجاد نمايند اگرچه خود ورزش هم در حال حاضر به يک صنعت بسيار بزرگ اقتصادي در سطح جهان تبديل شده است.

در اين هفته برگزاري مسابقات بيشتر ورزشي را شاهد هستيم که خوب است ولي‌اي کاش اين فرصت را مغتنم شمرده و با دعوت از کارشناسان و اهل فن به دنبال گرفتن برنامه و راهکار‌هاي عملي براي توسعه ورزش باشيم خوشبختانه در استان سمنان جوانان تحصيلکرده و کاربلد خوبي در زمينه ورزش حضور دارند اما اينکه چرا به بازي گرفته نمي‌شوند جاي سوال است و متاسفانه افراد با‌تجربه و موسفيد ورزش هم در خانه‌هاي خود نشسته‌اند و هيچ توجهي به آنها نمي‌شود‌اي کاش در اين هفته به دنبال بازگشت اين سرمايه‌ها به ورزش باشيم چون اين سرمايه‌هاي گرانبها به راحتي به وجود نيامده‌اند که به راحتي ناديده گرفته شوند.

به عنوان مثال در هياتي به خاطر مديريت اشتباه و غيرقانوني مشاهده مي‌شود که اکثر پيشکسوتان کنار زده شده‌اند و افرادي که دست چپ و راست خود را بلد نيستند به عنوان مسئول به کار گرفته شده‌اند که فاجعه است و بايد يک بازنگري اساسي انجام شود.

در اين هفته به جاي برگزاري مسابقات تيله‌بازي، يک‌قل دو‌قل و. . . که البته سرگرمي خوبي است به دنبال برنامه‌ريزي کارشناسي عملياتي باشيم تا ورزش استان هم مثل ساير ديگر مقوله‌هاي اجتماعي استان به سطح ممتاز در کشور دست پيدا کند.