تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5157 برو جستجو جستجوی پیشرفته   براي ديدار مقابل کامبوج و بحرين؛
  23 بازيکن به اردوي تيم ملي فراخوانده شدند  

سرويس ورزشي:

فهرست 23 بازيکن براي همراهي تيم ملي در ديدار مقابل کامبوج و بحرين اعلام شد.به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، بر اين اساس و با اعلام کادر فني، بازيکنان ذيل براي اردوي مهرماه و حضور در دو ديدار مقابل کامبوج و بحرين از مرحله مقدماتي جام‌ جهاني 2022 دعوت شدند.

1.عليرضا بيرانوند

2.محمد رشيد مظاهري

3.پيام نيازمند

4.سيد مجيد حسيني

5.حسين کنعاني‌زادگان

6.مرتضي منصوري

7.ميلاد محمدي

8.محمد نادري

9.رامين رضاييان

10.مرتضي‌پورعلي گنجي

11.سياوش يزداني

12.اميد ابراهيمي

13.احسان حاج صفي

14.علي کريمي

15.احمد نوراللهي

16.مسعود شجاعي

17.وحيد اميري

18.کريم انصاري‌فرد

19.اشکان دژاگه

20.مهرداد محمدي

21.محمد محبي

22.سردار آزمون

23.مهدي طارمي


 ساحلي‌بازان با تلفات از عمان به قطر مي‌روند  

سرويس ورزشي:

کاروان تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در حالي بعد از انجام 2 بازي تدارکاتي در عمان به سمت قطر حرکت خواهد که يکي از بازيکنانش را به دليل مصدوميت همراه نخواهد داشت.

تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان جهت آماده‌سازي براي بازي‌هاي جهاني ورزش‌هاي ساحلي از دهم مهرماه عازم عمان شد و در نهايت با پيگيري تمرينات و انجام دو بازي تدارکاتي برابر تيم عمان، چهارشنبه اين کشور را به مقصد قطر ترک کرد.

شاگردان عباس ‌هاشم‌پور در آخرين نوبت تمريني از ساعت 17 به پيگيري تمرينات پرداختند و از سوي کادرفني تيم ملي تمريني شاداب و سبک در دستور کار بازيکنان قرار گرفت تا ضمن ريکاوري مناسب، آماده اعزام به محل برگزاري بازي‌هاي جهاني ورزش‌هاي ساحلي شوند.

شايان ذکر است، محمد مرادي به دليل مصدوميت و انجام عمل جراحي راهي تهران مي‌شود.


 از بريستول به خاورميانه:
 ستاره سابق سلتيک و انتقال بزرگ به استقلال  

سرويس ورزشي:

مهاجم سابق سلتيک در آستانه انتقال به خاورميانه قرار دارد. موضوعي که رسانه‌هاي بريتانيايي آن را خبري شوکه‌کننده توصيف مي‌کنند.

گري هوپر طي سه فصل حضور در استاديوم سلتيک پارک براي باشگاهش آمار خيره‌کننده 82 گل را ثبت کرده ولي او پس از جدايي از شفيلد‌ونزدي در تابستان سال گذشته هنوز با تيمي قرارداد امضا نکرده و به عنوان بازيکن آزاد به دنبال تيم جديدش است.

يکي از خبرنگاران ايراني که در حوزه فوتبال خاورميانه فعاليت دارد، در صفحه توئيتر خود در مورد احتمال انتقال هوپر به استقلال با اشاره به جلد روزنامه‌هاي ايراني نوشته است: « بازيکن سابق نوريچ، سلتيک و شفيلدونزدي روي جلد اصلي چند روزنامه ايراني رفته است. استقلال تلاش مي‌کند تا با حضور اين بازيکن خط هجومي‌اش را تقويت کند. اطميناني در اين مورد که آنها بتوانند اين انتقال را نهايي کنند، وجود ندارد ولي اين علاقه وجود داشته و بيان شده است.»

روزنامه سان در بخشي از گزارشي که در مورد هوپر منتشر کرده، به اين نکته اشاره کرده که اخيرا اين بازيکن 31 ساله مذاکراتي با باشگاه پرستول سيتي که در دسته اول فوتبال انگليس (چمپيون‌شيپ) حضور دارد، داشته ولي رقم پيشنهادي اين باشگاه امکان همکاري را از بين برده است.

جيمي مک آليستر مربي پريستول‌سيتي اين موضوع را تاييد مي‌کند ولي مي‌گويد که در نهايت مذاکراتي که انجام شده، منجر به عقد قرارداد نشده است.

روزنامه سان ادامه مي‌دهد که در اين شرايط، باشگاهي از خاورميانه براي جذب هوپر پيشقدم شده و اين بازيکن 31 ساله با تيم استقلال ارتباط پيدا کرده است.

ادعا شده که هوپر در مذاکراتي که با استقلالي‌ها داشته به توافقات نهايي دست يافته است، تا مانند هم‌تيمي سابقش آنتوني استوکس که او هم در ايران بازي کرده، به اين کشور برود.

استوکس پس از جدايي از هيبرنين مدتي در يونان بازي کرد و سپس به ايران رفت و براي تراکتور بازي کرد. با اين حال او پس از مدتي در ايران با مشکلات زيادي مواجه شد و به ترکيه رفت؛ جايي که هنوز هم در آنجا بازي مي‌کند.

با توجه به ادعاي روزنامه سان در اسکاتلند هوپر مذاکراتي جدي با استقلالي‌ها داشته و هيچ بعيد نيست که جاي خالي‌اي که در ليست استقلال وجود دارد با گري هوپر ستاره سابق باشگاه سلتيک پر شود؛ موضوعي که "سان" آن را شوکه‌کننده توصيف کرده است.


 مخالفت تاماش آيان با درخواست ايران
  سعيد علي‌حسيني المپيک 2020 را از دست داد 

سرويس ورزشي:

فدراسيون جهاني وزنه‌برداري با درخواست ايران مبني بر حضور کيانوش رستمي و سعيد علي‌حسيني در مسابقات گزينشي سوئيس موافقت نکرد.

کيانوش رستمي و سعيد علي حسيني به دنبال حضور در مسابقات گزينشي المپيک سوييس بودند اما به اين دليل که مهلت ثبت‌نام به پايان رسيده بود، امکان حضور اين دو وزنه‌بردار در مسابقات سوئيس وجود نداشت. کميته ملي المپيک با ارسال نامه‌اي به فدراسيون جهاني وزنه‌برداري خواستار حضور سعيد علي‌حسيني و کيانوش رستمي در مسابقات گزينشي المپيک سوئييس شد که تاماش آيان پاسخ ايران را داد و البته درخواست ايران را نپذيرفت.

تاماش آيان اعلام کرده فرصت ثبت نام در مسابقات به پايان رسيده است و ورزشکاران کشورهاي ديگري هم هستند که خواستار حضور در اين مسابقات بوده‌اند و اگر فدراسيون جهاني با درخواست ايران موافقت کند، بايد پاسخگوي ورزشکاران ديگر هم که اين تقاضا را داشته‌اند، باشد. البته کيانوش رستمي مي‌تواند در مسابقات پرو شرکت کند.

به اين ترتيب سعيد علي‌حسيني حضور در المپيک 2020 را از دست داد چرا که او در دوره دوم مسابقات گزينشي المپيک در هيچ مسابقه‌اي شرکت نکرده و طبق قوانين فدراسيون جهاني شانس حضور در المپيک را از دست داد.

البته رستمي هم با توجه به اينکه امتيازهاي زيادي را از دست داده کار بسيار سختي براي رسيدن به المپيک 2020 دارد.


 سرويس ورزشي:  

«مسي» جدي‌ترين تهديد «پله»

سرويس ورزشي:

«ليونل مسي» با گلي ايستگاهي که در ديدار برابر سويا به ثمر رساند، فاصله خود را تا رسيدن به رکورد 643 گل «پله»، به عدد 39 رساند تا مرد آرژانتيني در کمترين فاصله به رکوردي دست‌نيافتني قرار گيرد.

کاپيتان آلبي سلسته در مسير شکستن رکوردي ديرينه قرار گرفته است؛ رکوردي که زماني غيرقابل شکستن به نظر مي‌رسيد؛ 643 گلي که «ادسون آرانتس دو ناسيمنتو» يا همان اسطوره سلسائو يعني پله در جريان 18 سال حضور در باشگاه سانتوس برزيل به ثمر رساند.

تا پيش از ظهور مسي، هيچ‌کس براي گذر از رکورد قهرمان سه دوره جام جهاني و پسر شگفت‌انگيز سانتوس، تهديدي جدي محسوب نمي‌شد؛ رکوردي که در فاصله سال‌هاي 1956 تا 1974 ثبت شد.

«گرد مولر» اسطوره ژرمن‌ها که با 565 گلي که در فاصله سال‌هاي 1964 تا 1979 براي بايرن مونيخ به ثمر رساند، تنها کسي بود که خود را تا نزديکي‌هاي رکورد پله رساند اما دست خالي کفش‌هاي خود را آويخت.

با اين حال، مرد آرژانتيني يکشنبه هفته جاري در ديدار مقابل سويا دست به کار شد و با يک ضربه ايستگاهي مبهوت‌کننده آمار گل‌هاي خود را به 604 رساند تا با اختلاف 39 گل، خود را در نزديک‌ترين فاصله به مرد افسانه‌اي فوتبال برزيل قرار دهد.

و حالا با توجه به اينکه مسي طي 10 سال اخير به ازاي هر فصل بيش از 40 گل به ثمر رسانده است، بنابراين بيراه نيست که بگوييم مرد آرژانتيني بيشترين شانس را براي رسيدن و يا حتي گذر از پله در اختيار دارد.

مسي از نخستين حضور خود در پيراهن تيم بزرگسالان بارسا در سال 2004، تاکنون در 691 بازي که به ميدان رفته، 604 گل به نام خود ثبت کرده که از اين تعداد 420 گل در لاليگا، 112 گل در ليگ قهرمانان، 51 گل در کوپادل‌ري، 13 گل در سوپر جام اسپانيا، 5 گل در جام باشگاه‌هاي جهان و 3 گل نيز در سوپرجام يوفا بوده است.

هنرنمايي موتورسواران قانونمند در شاهرود

سرويس ورزشي:

همزمان با هفته نيروي انتظامي، همايش موتورسواري در شاهرود برگزار شد.

سرهنگ مجيد فرزانه، رييس پليس راهنمايي و رانندگي شاهرود گفت: اين همايش با شعار هيجان در پيست، آرامش در شهر، با هدف قانونمند کردن موتورسيکلت‌سواران برگزار شد.

به گفته فرزانه استفاده از کلاه ايمني براي موتورسواران الزامي است.

هادي زحمتي، رييس هيات موتورسواري و اتومبيل‌راني شاهرود نيز گفت: در اين همايش 12 دستگاه موتورسيکلت سنگين به همراه موتورهاي چهار چرخ و سنگين حضور داشتند.

خداحافظي شواين اشتايگر از فوتبال

سرويس ورزشي:

باستين شواين‌اشتايگرهافبک پيشين تيم ملي فوتبال آلمان رسما بازنشسته شد.

باستين شواين اشتايگر، ‌هافبک پيشين تيم ملي فوتبال آلمان با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که ديگر فوتبال بازي نخواهد کرد.او در فاصله سال‌هاي 2004 تا 2016 براي تيم ملي آلمان 121 بازي انجام داد و 24 گل زد و توانست قهرماني در جام جهاني برزيل را به دست بياورد و دوران پرشکوهي در بايرن مونيخ داشت.

ونگر پيشنهاد المپيک ليون را رد کرد

سرويس ورزشي:

مربي اسبق آرسنال پيشنهاد هدايت ليون را دريافت کرد.

رسانه ل‌پاريسين با انتشار خبري اعلام کرد که باشگاه ليون پس از اخراج سيلوينيو با آرسن ونگر وارد مذاکره شده است.

پس از جلسه خوان ميشل آلوسو مدير باشگاه ليون با ونگر توافق لازم صورت نگرفت و آرسن ونگر پيشنهاد هدايت ليون را نپذيرفت.

پيش از اين صحبت‌هاي مبني بر بازگشت ونگر به ليگ برتر جزيره در رسانه‌ها منتشر شد که شکل واقعي به خود نگرفت.

استقبال کم تماشاگران از بازي ايران کامبوج

در حالي که تيم ملي ايران عصر پنج‌شنبه در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم کامبوج خواهد رفت، تا صبح روز چهارشنبه بانوان بيش‌تر از مردان بليت خريده‌اند. به گزارش ايسنا، در حالي که تيم ملي ايران امروز (پنج‌شنبه) از ساعت 17 در مرحله گروهي مقدماتي جام جهاني 2022 قطر در ورزشگاه آزادي از تيم ملي کامبوج پذيرايي مي‌کند، تا اين لحظه از مجموع حدود 75 هزار صندلي آزادي، تنها 2500 بليت الکترونيکي توسط تماشاگران مرد خريداري شده است. بليت فروشي الکترونيکي از پنج‌شنبه هفته گذشته 11 مهر از ساعت 10 شب آغاز شد که از همان لحظه آغاز بليت فروشي الکترونيکي تا صبح روز جمعه بانوان، 3500 بليت ارائه شده را خريده‌اند. خريد 3500 بليت توسط بانوان علاقمند براي ديدار دو تيم ايران و کامبوج در حالي بود که تا امروز بعد از گذشت يک هفته از شروع به کار سامانه بليت فروشي الکترونيکي تنها 2500 بليت توسط تماشاگران مرد براي اين ديدار خريداري شده و اين يعني تاکنون در مجموع حضور 6 هزار تماشاگر بازي ايران و کامبوج را از نزديک تماشا خواهند کرد.

تارتار با نفت‌مسجدسليمان فسخ کرد

سرمربي تيم فوتبال نفت‌مسجدسليمان قرارداد خود را با اين باشگاه به صورت يک طرفه فسخ کرد. به گزارش ايسنا، مهدي تارتار که چند روز پيش به دليل مشکلات شخصي و همچنين مشکلات مالي باشگاه نفت‌مسجدسليمان از هدايت اين تيم استعفا داد، امروز نيز درخواست فسخ يک طرفه قرارداد خود را به سازمان ليگ اعلام کرد. مسوولان باشگاه نفت که همچنان به بازگشت تارتار به مسجدسليمان اميدوارند، در حال رايزني با اين مربي هستند تا بتوانند او را براي ادامه کار متقاعد کنند.

درگيري فيزيکي بازيکن و مربي

اميدهاي پرسپوليس به روايت حلالي

سرويس ورزشي:

اسماعيل حلالي سرمربي سابق تيم فوتبال اميد پرسپوليس درباره درگيري‌اش با يکي از بازيکنان تيمش توضيحاتي ارائه کرد

اسماعيل حلالي در گفت‌وگو يي درباره اتفاقي که در يکي از ديدارهاي تيمش در ليگ اميدهاي تهران رخ داده است، اظهار کرد: ما با تيم نفت ايرانيان بازي داشتيم و در آن ديدار با وجود اينکه 2 بر صفر پيش بوديم، در دقيقه 80 نميکت نشينان حريف شروع به اعتراض به داور کردند. پدر يکي از بازيکنان تيم من، سرپرست تيم آنها بود. او بارها در کنار زمين به داور اعتراض کرد و من فقط به سمتش رفتم و گفتم که آرام باشد.

وي افزود: آنها قصد داشتند با اعتراض‌هاي خود روي تصميمات داور تاثير بگذارند و به همين خاطر دائما اعتراض مي‌کردند. سرپرست تيمشان هم که پدر يکي از بازيکنان تيم ما بود دائم اعتراض مي‌کرد. به همين خاطر درگيري لفظي ميان ما شکل گرفت و او شروع به فحاشي نسبت به من و مادرم کرد. با اينکه چند نفر او را گرفته بودند اما قصد داشت به سمت من بيايد و به صورت فيزيکي با من درگير شود. در همين حال با اينکه فاصله زيادي با هم داشتيم از زبانش دو کلمه شنيدم. من کلمه (10ميليون) و (پسرم) را شنيدم و فکر کردم سرپرست تيم حريف (پدر يکي از بازيکنان پرسپوليس) مي‌گويد: "10ميليون داده‌ام تا پسرم در تيم اميدهاي پرسپوليس بازي کند."

حلالي ادامه داد: بعد از شنيدن اين حرف‌ها به رختکن رفتم و در حالي که عصباني بودم زماني که پسر سرپرست حريف وارد رختکن شد، به او گفتم: "به چه کسي 10 ميليون پرداخت کردي تا به به تيم ما ملحق شوي؟" او پاسخ نداد و من که عصباني بودم و يک سيلي به گوش آن پسر زدم. بعد از اين اتفاق جلسه‌اي با حضور پدر آن بازيکن برگزار کرديم و او پدر آن بازيکن به من گفت: "منظور من از گفتن 10 ميليون تومان اين بود که فرزند تو قرارداد 10 ميليوني با پرسپوليس بسته است اما با پسر من قراداد 6 ميليون توماني بسته‌ايد!" طرح اين موضوع نشان داد که من دچار سوءتفاهم شده بودم و به خاطر همين هم از آنها عذرخواهي کردم. البته مي‌پذيرم که بايد روي اعصاب خودم مسلط باشم چون واقعا کار اشتباهي انجام دادم. من براي بازيکني که به اشباه از من سيلي خورد خيلي زحمت کشيده‌ام اما در آن لحظه واقعا عصباني بودم و به خاطر همين از آنها عذرخواهي کردم.

جنگ تجاري آمريکا و چين به ليگ NBA کشيد

سرويس ورزشي:

به دنبال توييت يک مدير بسکتبال ان‌بي‌اي (NBA) در حمايت از معترضان هنگ‌کنگ، چين اعلام کرد برنامه پخش بازي‌هاي تدارکاتي ليگ برتر بسکتبال آمريکا را لغو کرده و مجازات‌هاي بيشتري را هدف گرفته است.

چين يکي از بازارهاي سودآور بسکتبال آمريکا محسوب مي‌شود. با اين حال ليگ برتر بسکتبال آمريکا، از سوي واشنگتن به شدت مورد انتقاد قرار مي‌گيرد؛ جايي که نامزدهاي رياست جمهوري، سناتورهاي پرنفوذ و هواداران اين ورزش، اين نهاد (NBA) را به تسليم شدن مقابل حکومت چين متهم کرده‌اند.جرقه اين بحران روز جمعه زده شد؛ زماني که «داريل موري» مدير ارشد باشگاه‌ هاستون راکتس، توييتي در حمايت از معترضان هنگ‌کنگ که خواستار آزادي بيشتري هستند، منتشر کرد.

NBA که در بازار چين به دنبال متوازن کردن منافع خود مقابل ارزش‌هاي آزادي بيان آمريکايي است، در تنشي وسيع‌تر مابين 2 ابرقدرت جهان گرفتار شد.

ان‌بي‌اي در ابتدا با انتشار بيانيه‌اي انتقاد سياستمداران ارشد آمريکايي مبني بر سر تعظيم فرود آوردن در برابر چين را به موضوعات و منافع مالي نسبت داد و در عين حال، «جيمز‌ هاردن» ستاره باشگاه راکتس نيز عذرخواهي کرد.

با اين حال، «آدام سيلور» سرپرست ليگ ان‌بي‌اي روز گذشته تاکيد کرد که اين نهاد از حق موري در بيان عقايدش حمايت مي‌کند.

در نتيجه، تلويزيون مرکزي چين CCTV امروز در واکنش به اين موضوع اعلام کرد که آنها از برنامه خود براي پخش 2 ديدار تدراکاتي پيش فصلي که قرار است هفته جاري در چين برگزار شود، منصرف شده و در نظر دارند تا مجازات‌هاي بيشتري را عليه ليگ NBA اعمال کنند.

تلويزيون مرکزي چين با انتشار بيانيه‌اي در حساب کاربري خود در شبکه‌هاي اجتماعي اعلام کرد: معتقديم که هرگونه اظهارنظري که حاکميت ملي و ثبات اجتماعي را به چالش بکشد، در حيطه آزادي بيان جاي نمي‌گيرد؛ از اين نظر، شبکه ورزشي تلويزيون مرکزي چين تصميم گرفته است تا بدون درنگ برنامه‌هاي خود را براي پوشش زنده بازي‌هاي پيش‌فصل NBA (در چين) تعليق کرده و بلافاصله تمامي مشارکت‌ها و مراودات مرتبط با اين ليگ را مورد تحقيق و بازنگري قرار دهد.

به دنبال اين بيانيه، شرکت تنسنت (Tencent) که هر ساله بازي‌هاي ان‌بي‌اي را به طور آنلاين براي ميليون‌ها مخاطب چيني پخش مي‌کند، بلافاصله اقدام مشابهي را صورت داد.

محروميت پلاتيني از فوتبال تمام شد

سرويس ورزشي:

محروميت 4 ساله ميشائيل پلاتيني از فوتبال به پايان رسيد.

به نقل از ديلي ميل، پلاتيني در سال 2016 قصد داشت جانشين بلاتر در فيفا شود ولي برملا شدن تخلفات زيادي که او انجام داده بود، باعث شد که او همراه بلاتر با محروميت سنگيني روبرو شود. پلاتيني چند ساعت توسط پليس فرانسه دستگير و در ادامه آزاد شد.

او که به دليل تخلفات صورت گرفته به چهار سال محروميت از هرگونه فعاليت فوتبال محروم شده بود، مي‌تواند دوباره فعاليت‌هاي فوتبالي خود را از سر بگيرد. او در اواخر سال 2015 به دليل دريافت رشوه به هشت سال محروميت از فوتبال محروم شد که در ادامه محروميت او کاهش يافت و به چهار سال رسيد.

پلاتيني 64 ساله که يکي از بهترين بازيکنان تاريخ فوتبال جهان محسوب مي‌شود و سه توپ طلاي فوتبال جهان را در کارنامه خود دارد، عنوان کرده است قطعا به فوتبال بازمي‌گردد ولي نمي‌داند در چه پست و مقامي.