تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5157 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اعضاي شوراي شهر در دويست و سيزدهمين جلسه رسمي شورا تاکيد کردند؛
 انبارهاي ضايعات هرچه سريعتر به شهرک بازيافت انتقال يابد 

سرويس خبر

دويست و سيزدهمين جلسه شواري اسلامي شهر سمنان روز سه شنبه در سالن جلسات اين شورا با حضور 6 نفر از اعضا به صورت علني برگزار شد. در اين جلسه اعضاي شوراخواستار انتقال مابقي انبارهاي ضايعات به شهرک بازيافت و ساماندهي اين سرمايه‌هاي ملي شدند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان، محمد همتي يکي از اعضاي شوراي اسلامي شهر سمنان در اين جلسه بيان کرد: فضاهاي سبز و باغ‌ها نقش مهمي در توسعه شهر دارند و از عناصر تاثيرگذار در شالوده شهرها محسوب مي‌شوند.

اين عضو شورا افزود: تبديل باغ‌هاي حاشيه خيابان شهيد احمد پناهي سمنان به انبار ضايعات مساله‌اي نيست که به راحتي بتوان از آن گذشت.

عباسعلي طالب بيدختي نيز در اين جلسه از زباله بعنوان طلاي کثيف‌نام برد و‌گفت: اين ضايعات در صورت برنامه‌ريزي هدفمند به منبعي از ثروت تبديل مي‌شوند.

طالب بيدختي ادامه داد: واحدهاي ضايعات، با دورشدن از محيط شهر و انتقال به شهرک بازيافت، به فعاليت خود ادامه دهند تا شاهد بهبود منظر شهري باشيم.

مهدي خراسانيان يکي ديگر از اعضاي شورا بحث‌انتقال انبار ضايعات را مربوط به فروردين سال 97 دانست و‌گفت: از زمان آغاز اين طرح تعداد بسيار اندکي به شهرک بازيافت انتقال يافتند ولي هم‌اکنون تعداد 34 انبار منتقل شده ‌اند.

وي ادامه داد: قطعا اگر پيگيري‌هاي سازمان پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري نبود هيج دستگاه اجرايي ديگري نمي‌توانست تا اين حد موفق عمل کند.

عباس آل بويه نايب رئيس شورا نيز انتقال انبار ضايعات را مصوبه شورا دانست و‌گفت: اين مصوبه از گذشته در شوراي شهر به تصويب رسيده و در بودجه نيز لحاظ شده است و جا دارد شورا با پيگيري‌هاي مجدانه خود، دلايل عدم همکاري برخي از دستگاه‌هاي اجرايي را خواستار شود. مديرعامل سازمان پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري نيز از ممانعت برخي از دستگاه‌هاي اجرايي نسبت به انتقال انبار ضايعات سخن گفت و افزود: انتقال اين تعداد با کمک و‌حمايت فرمانداري و دادگستري سمنان صورت گرفته است و اميدواريم با پشتيباني اين دستگاه‌ها بتوانيم مابقي انبارها را به شهرک بازيافت انتقال دهيم.


 شهردار مهدي‌شهر:
 با تمام توان از جشنواره ملي ايل سنگسري حمايت مي‌کنيم 

سرويس خبر

نشست شوراي معاونين به رياست دکتر حاجي بگلو در محل شهرداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر مهدي‌شهر؛ در اين نشست حاجي بگلو شهردار مهدي‌شهر گفت: مجموعه مديريت شهري با همراهي شوراي شهر ضمن حمايت کامل با تمام توان و ظرفيت‌هاي موجود براي برگزاري هر چه باشکوه‌تر اين جشنواره بزرگ در کنار عوامل برگزاري خواهد بود.

وي در ادامه با بيان اينکه امروز بايد همه به هر نحوي براي ميزباني باشکوه کمک کنيم عنوان کرد: در اين مدت باقيمانده تا برگزاري جشنواره بيشترين کمک و حمايت را شهرداري انجام خواهد داد.

شهردار مهدي‌شهر با اشاره به محل برگزاري جشنواره در پارک گردشگري مهرگان نيز گفت: از چندين مدت قبل دستوراتي مبني بر رسيدگي و آماده‌سازي کامل اين پارک و فضاي اطراف آن براي جشنواره ملي ايل سنگسري به مسئولين واحد‌ها ابلاغ شده و اقداماتي نيز در حال انجام است. حاجي بگلو در ادامه با بيان ظرفيت‌هاي شهر گردشگري مهدي‌شهر افزود: کهن شهر مهدي‌شهر و ايل بزرگ سنگسري پتانسيل‌هاي زيادي در موارد مختلف براي ارائه در کشور دارد و جشنواره‌ها براي تحقق اين موضوع بسيار تاثير‌گذار هستند.

شهردار مهدي‌شهر با بيان اين موضوع که در مدت برگزاري جشنواره مهماناني از سراسر کشور در شهر گردشگري مهدي‌شهر حضور خواهند يافت تاکيد کرد: کليه مسئولين واحد‌ها در حوزه اختيارات خود شهر را براي ميزباني از اين رويداد بزرگ ملي آماده کنند و کوچکترين کوتاهي در اين بخش قابل قبول نيست. وي در پايان خاطرنشان کرد: يقين دارم با اين گروه بسيار با انگيزه که در حال برنامه‌ريزي هستند جشنواره‌اي بسيار باشکوه به عظمت ايل بزرگ سنگسري را شاهد خواهيم بود.

قابل ذکر است اولين جشنواره ملي ايل سنگسري 15، 16 و 17 آبان ماه با حضور استان‌هاي تهران، البرز، قم، مازندران و قزوين در شهر گردشگري مهدي‌شهر برگزار خواهد شد.


 جلسه مشترک ستاد انتخابات شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان با حضور رئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان  

سرويس خبر

جلسه قانون خواني آخرين اصلاحيه قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي به رياست خجسته‌پور، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي و رئيس ستاد انتخابات استان و با حضور اعضاي ستاد انتخابات و فرمانداران در سالن جلسات فرمانداري گرمسار برگزار شد.

رجايي فرماندار شهرستان گرمسار و رئيس ستاد مرکزي انتخابات شهرستان گرمسار در اين جلسه گفتند: انشالله با هم‌انديشي و تشريک‌مساعي مجموعه اعضاي ستاد انتخابات استان درحوزه انتخابات شهرستان گرمسار؛ شعار انتخابات سال 98 را که در گام دوم انقلاب " قانون‌مداري"و "بيطرفي" و "مشارکت حد اکثري" است به منثه ظهور برسد.

وحيد رجايي در ادامه افزود: در شهرستان گرمسار بازديد از شعب دوره‌هاي قبل در انتخابات در دستور کار قرار گرفت و در اين راستا از 40 درصد شعبات دوره‌هاي پيشين انتخابات توسط اعضاي ستاد انتخابات شهرستان بازديد به عمل آمد. رئيس ستاد مرکزي انتخابات شهرستان گرمسار با توجه به اينکه بسياري از شعب در مدارس شکل مي‌گرفت، ادامه داد: بازسازي و نوسازي برخي از مدارس مورد توجه قرار گرفت تا به لحاظ امنيت فيزيکي از آمادگي لازم برخوردار باشند و و در همين راستا بازديد از شعب تا زمان انتخابات استمرار خواهد داشت. رجايي از استفاده از ظرفيت‌هاي شهرستان به عنوان يکي از رويکردها و راهبردهاي ستاد انتخابات گرمسار ياد کرد و گفت: مجموعه شعبات شهرستان گرمسار و آرادان 87 شعبه مي‌باشد که به نسبت دو دوره قبل که 85 شعبه بوده است دو شعبه افزايش يافته است.

وي با اشاره به اين که به لطف الهي زيرساخت‌هاي مناسب در بحث فناوري انتخابات در شهرستان فراهم است افزود: تامين تجهيزات و امکانات در برگزاري انتخابات، در شهرستان، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است که بايد به‌روز‌رساني تجهيزات و امکانات مورد توجه قرار گيرد؛ در همين راستا جلسه کميته تدارکات و پشتيباني در شهرستان تشکيل شد.

فرماندار گرمسار با اشاره به لزوم اطلاع‌رساني درخصوص اخبار انتخابات گفت: با توجه به اهميت اطلاع‌رساني با تعاملات صورت گرفته رصد اخبار و اطلاعات با فرايند مثبتي در حال انجام است

وي با اشاره به لزوم رعايت اصل بي‌طرفي در انتخابات تصريح کرد: فرمانداري متعلق به کانديداي خاصي نيست، لذا فضايي ايجاد شده تا کانديداها بتوانند با مجموعه فرمانداري در تعامل بوده و نقطه نظرات و پيشنهادات خود را بيان دارند. همچنين تعامل با هيت نظارت انجام شده است و در راستاي ايجاد بستر امنيتي، طرح امنيت انتخابات تدوين شده است. رجايي ضمن تاکيد بر ضرورت بي‌طرفانه و قانونمدارانه بودن انتخابات گفت: بايد همه عوامل برگزاري انتخابات بر اين مدار حرکت کنند، چرا که ممکن است برخي از افراد به دنبال ايجاد شايبه باشند، فلذا بايد به گونه‌اي رفتار شود که اعتماد‌سازي در جامعه افزايش يابد تا شاهد برگزاري انتخاباتي در سايه وحدت و امانت‌داري در شهرستان گرمسار باشيم.


 در هفته‌ي ملي کودک صورت گرفت:
 گسترش فعاليت‌هاي هم‌کاري هلال احمر و کانون سمنان 

سرويس خبر

مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان در ديدار با مديرعامل جمعيت هلال احمر اين استان بر گسترش هم‌کاري‌هاي دوجانبه بين اين دو مجموعه، تأکيد کرد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، نبي‌اله خدابخشي مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در هفته‌ي ملي کودک با مظفر محمدخاني مديرعامل جمعيت هلال احمر اين استان، ديدار و گفت‌وگو کرد.

خدابخشي در اين ديدار ضمن تبريک هفته‌ي ملي و روز جهاني کودک، با بيان اين‌که هم‌دلي و هم‌افزايي بين دو دستگاه در کارهاي فرهنگي نمود داشته، گفت: با استفاده از ظرفيت‌هاي کاري مشترک مي‌توان در حوزه‌ي فرهنگ اقدامات مؤثري انجام داد.

مديرکل کانون استان سمنان، مشارکت و هم‌کاري هلال احمر در شهرستان‌ها را بسيار ارزشمند دانست و ابراز داشت: در هفته‌ي ملي کودک و هم‌چنين در طرح دادرس، اميد داريم بتوانيم برنامه‌هاي متنوعي در سراسر استان با هم‌کاري هلال احمر و معاونت جوانان اجرا شود.

مديرعامل جمعيت هلال احمر نيز در اين ديدار ضمن قدرداني از فعاليت‌هاي کانون پرورش فکري در حوزه‌ي کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: هم‌کاري‌هاي بين هلال احمر و کانون پرورش فکري از گذشته تا به حال در بالاترين سطح ممکن بوده است.

محمدخاني در ادامه ضمن معرفي حوزه‌هاي مختلف کاري هلال احمر و معاونت جوانان، افزود: دامنه‌ي فعاليت هلال احمر در زمينه‌ي کودکان و نوجوانان بسيار متنوع بوده و مي‌توان با استفاده از ظرفيت کانون‌هاي فعال حوزه‌ي جوانان و هم‌چنين کانون‌هاي روستايي براي رسيدن به اهداف خود در کانون پرورش فکري و هلال احمر تلاش کنيم. مديرعامل جمعيت هلال احمر استان با اعلام آمادگي کامل هلال احمر به مشارکت در برنامه‌هاي هفته‌ي ملي کودک، گفت: جمعيت هلال احمر در حوزه‌ي آموزش نيز آمادگي آن را دارد تا براي کودکان و نوجوانان در تمامي نقاط استان کلاس‌هاي آموزشي برگزار کند تا بتوانيم بستر آموزش همگاني درسراسر استان را فراهم کنيم.

شايان ذکر است؛ در پايان اين ديدار مقرر شد به‌منظور گسترش هم‌کاري کانون پرورش فکري و هلال احمر پيش‌نويس تفاهم‌نامه‌اي تنظيم شود.


 در آستانه‌ي برگزاري جشنواره قصه‌گو‌يي‌ روي داد:
 نشست داوران با قصه‌گويان راه‌يافتهبه مرحله‌ي استاني در سمنان 

سرويس خبر

نشست داوران با قصه‌گويان راه‌يافته به جشنواره‌ي استاني قصه‌گويي در کانون پرورش فکري سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، نشست داوران با قصه‌گويان راه‌يافته به جشنواره‌ي استاني قصه‌گويي، عصر يک‌شنبه 14 مهرماه 1398 در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري سمنان برگزار شد. در اين نشست، مصطفي حسيني، محمدباقر قاسم، فروهر معدني و سکينه پارسا در جايگاه داوران ضمن تبريک به قصه‌گويان منتخب و راه‌يافته به مرحله‌ي استاني به بررسي فرم‌هاي داوري و شاخص‌هاي ارزيابي قصه، بيان تفاوت نمايش و قصه، چگونگي استفاده از زبان بدن، معيارهاي انتخاب قصه، چگونگي اجراي قصه و نکات قوت و ضعف در قصه‌گويي‌ پرداختند.

در بخشي از اين نشست، مبين کرکاني عضو نوجوان مرکز فرهنگي‌هنري شماره يک کانون دامغان قصه‌ي خود را بيان کرد و در ادامه، داوران به ابهامات و سؤال‌هاي قصه‌‌گويان پاسخ دادند. شايان ذکر است؛ مرحله‌ي استاني بيست‌ودومين جشنواره‌ي بين‌المللي قصه‌گويي، روزهاي 16 و 17 مهرماه در تالار همايش مجتمع فرهنگي‌هنري کانون سمنان برگزار مي‌شود.