تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5157 برو جستجو جستجوی پیشرفته   حوادث کار تابستان در سمنان 10 کشته و 88 مجروح داشت 

سرويس حوادث:

مديرکل پزشکي قانوني استان سمنان گفت: حوادث کار تابستان 98 در استان سمنان 88 مجروح و 10 کشته برجا گذاشت.

مهدي نوروزي افزود: تابستان سال گذشته حوادث کار در استان سمنان سه کشته و 105 مجروح داشت.

وي خاطرنشان کرد: در سه ماهه دوم امسال يک هزار و 583 پرونده براي حوادث جرحي ناشي از تصادف‌هاي رانندگي در استان سمنان تشکيل شد که اين رقم در مدت مشابه سال گذشته يک‌هزار و 444 مورد بود.

مديرکل پزشکي قانوني استان سمنان با بيان اينکه تصادف فوتي در استان سمنان 19 درصد در تابستان امسال افزايش يافت، گفت: در سه ماهه دوم امسال 105 نفر در به دليل تصادف در جاده‌هاي استان جان باختند که اين رقم در مدت مشابه سال گذشته 80 مورد بود.

نوروزي اضافه کرد: تابستان 98 پنج نفر به دليل غرق‌شدگي در استان سمنان جان باختند که در تابستان سال 97 اين رقم يک نفر بود. وي تصريح کرد: کل معاينه‌هاي باليني در استان سمنان در سه ماهه دوم سال 97، پنج هزار و 536 مورد بود که اين رقم در تابستان امسال با 2 درصد کاهش به پنج هزار و 452 مورد رسيد.

مديرکل پزشکي قانوني استان سمنان ادامه داد: در تابستان امسال 216 مورد معاينه اجساد در استان انجام شد که اين رقم در مدت مشابه سال گذشته 161 مورد بود.

پنج اداره پزشکي قانوني استان در شهرهاي سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و مهدي‌شهر فعال است.


 بيش از 146 هزار کيلوگرم فرآورده‌ گوشتي در سمنان معدوم شد 

سرويس حوادث:

مديرکل دامپزشکي استان سمنان گفت: نيمه نخست امسال 146 هزار و 535 کيلوگرم گوشت و فرآورده‌هاي گوشتي ناسالم در اين استان ضبط و به صورت بهداشتي معدوم شد.

حميدرضا حسيني ابراز داشت: سال گذشته 254 هزار و 703 کيلوگرم گوشت و فرآورده گوشتي در بازرسي کارشناسان دامپزشکي ضبط شد.

وي ادامه داد: کارشناسان دامپزشکي در 6 ماه اول امسال پنج هزار و 992 مورد بازديد و نظارت بهداشتي از مراکز عرضه شيرخام و فرآورده‌هاي خام دامي انجام دادند که منجر به ضبط 24 هزار و 861 کيلوگرم فرآورده‌ ناسالم شد.

حسيني با بيان اينکه در استان سمنان هشت کشتارگاه طيور فعال است، خاطرنشان کرد: از ابتداي فروردين تا پايان شهريور امسال هشت ميليون و 18 هزار و 593 قطعه مرغ گوشتي در کشتارگاه‌هاي استان کشتار شد که 107 هزار و 346 کيلوگرم مرغ گوشتي ناسالم در کشتارگاه‌ها ضبط و نابود شد.

وي خاطرنشان کرد: نيمه‌نخست امسال 48 هزار و 512 راس دام در پنج کشتارگاه‌ استان سمنان کشتار شد که پنج هزار و 708 کيلوگرم معدوم شد.

وي بيان کرد: در بازرسي‌هاي انجام شده طي اين مدت، 91 مورد نمونه‌گيري از فرآورده‌هاي دامي مشکوک به منظور بررسي سلامت محصول انجام شد.

مديرکل دامپزشکي استان سمنان تصريح کرد: نيمه نخست امسال 345 مورد نظارت بر صدور تمديد پروانه بهداشتي واحدهاي پرورشي مانند دامداري و مرغداري انجام شده است.

511 واحد پرورش انواع طيور در استان سمنان وجود دارد که از اين تعداد 43 مزرعه مرغ تخم‌گذار، 12 واحد پرورش شتر مرغ، 6 واحد پرورش بوقلمون با ظرفيت توليد 19 هزار و 200 قطعه و 421 مزرعه پرورش مرغ گوشتي با ظرفيت جوجه‌ريزي 10 ميليون قطعه در هر دوره و بقيه مربوط به پولت، ساير ماکيان و مرغ اجدادي است.

بيش از يک ميليون و 600 هزار راس دام سبک و حدود 100 هزار راس دام سنگين در استان سمنان وجود دارد.


 سرويس حوادث:  

376 پرونده تخلف آرد و نان

در استان سمنان تشکيل شد

سرويس حوادث:

معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 376 پرونده تخلف واحدهاي آرد و نان با ارزش يک ميليارد و 716 ميليون ريال در نيمه نخست امسال در اين استان تشکيل شد.

مهدي يحيايي افزود: ارزش ريالي پرونده‌هاي تشکيل شده واحدهاي آرد و نان در 6 ماه ابتدايي امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 336 درصد افزايش داشت. وي با اشاره به اينکه در نيمه نخست سال گذشته 254 پرونده تخلف از واحدهاي آرد و نان در سمنان تشکيل شد، اضافه کرد: تخلف‌هاي اين واحدها شامل مواردي مانند کم‌فروشي، فقدان رعايت ساعت کاري و عرضه خارج از شبکه آرد بود که پرونده‌هاي تشکيل شده به منظور بررسي و صدور راي به تعزيرات حکومتي معرفي شد.

معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصريح کرد: 6 هزار و 864 مورد بازرسي از نانوايي‌هاي استان سمنان با هدف نظارت ويژه بر کيفيت و کميت نان‌هاي توليدي از ابتداي سال تاکنون انجام شد. وي ادامه داد: واحدهايي که قوانين نظام صنفي و مشتري مداري را رعايت نکنند و نان‌هاي بي‌کيفيت به مردم عرضه کنند، با برخورد جدي بازرسان اين سازمان مواجه مي‌شود. يحيايي با بيان اينکه ارتقاء کيفيت نان و برگزاري گشت‌هاي مشترک بازرسي از مهمترين مصوبه‌ها و اهداف کارگروه آرد و نان استان سمنان است، ابراز داشت: باهدف بهبود کيفيت نان‌هاي توليدي سمنان دوره‌هاي آموزشي مختلفي براي متصديان واحدهاي نانوايي در استان برگزار شد. معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان يادآور شد: 801 واحد نانوايي در استان سمنان فعاليت مي‌کنند که از اين تعداد 572 واحد يارانه پز و 229 واحد نيز آزادپز است. شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبيل کم فروشي، گرانفروشي، نبود رعايت ساعت کاري، عرضه خارج از شبکه و جابجايي مشکوک آرد از طريق تلفن 124 ستاد خبري سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان موارد را گزارش دهند.

حوادث ريلي شمال شرق(1)

80 درصد کاهش يافت

سرويس حوادث:

فرمانده پليس راه‌آهن شمالشرق (1) گفت: پارسال پليس راه‌آهن با آموزش دانش‌آموزان مدرسه‌هاي حاشيه خطوط راه‌آهن، موجب کاهش حوادث و تصادفات ريلي تا 80 درصد شد.

سرهنگ محمود کريمي مقدم در حاشيه آيين راه‌اندازي قطار نظم و دوستي در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايرنا افزود: قطار نظم و دوستي به مناسبت هفته نيروي انتظامي و با هدف آموزش همگاني به دانش‌آموزان و آشنايي آنان با خطرات موجود در مسير حرکت، راه‌اندازي شد.

وي با بيان اينکه اين آموزش‌ها موجب شده تا آمار حوادث تصادفات ريلي براي کودکان کاهش يابد، تصريح کرد: در اين آيين دانش‌آموزان يکي از مدارس حاشيه خطوط راه‌آهن با آموزش و پذيرايي به صورت نمادين از ايستگاه شاهرود تا ايستگاه کلاته‌خوان را مي‌پيمايند.

سرهنگ کريمي مقدم اين آموزش‌ها را براي درک بيشتر دانش‌آموزان از چگونگي فعاليت راه‌آهن ضروري خواند و افزود: رعايت توصيه‌هاي ايمني و امنيتي توسط دانش‌آموزان موجب مي‌شود سفرهاي مطمئن و بي‌خطري با خانواده‌هايشان داشته باشند.

فرمانده پليس راه‌آهن شمال شرق(1) ادامه داد: از مهمترين موضوع‌هاي آموزش داده شده به دانش‌آموزان، صدمات جبران‌ناپذير سنگ‌پراني به قطارهاي مسافري و همچنين خطرات ناشي از بازي در کنار خطوط ريلي است.

راه‌آهن شمالشرق (1) بعد از استان هرمزگان طولاني‌ترين خطوط ريلي کشور را با 541 کيلومتر دارد.

يک هزار و 82 کيلومتر از خطوط ريلي حوزه شمالشرق(1) 2خطه است.