تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5157 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اجراي خط انتقال آب شرب از چاه جديد الحفر مجتمع آب‌رساني منطقه پل ابريشم شهرستان ميامي 

سرويس خبر

مسلم فدايي سرپرست امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان ميامي به همراه عرب ارميان رئيس شوراهاي اسلامي شهرستان و صادقي رئيس شوراهاي اسلامي بخش مرکزي از روند اجرايي پروژه خط انتقال آب شرب منطقه پل ابريشم که به طول 3100 متر است بازديد نمودند.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان، سرپرست امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان ميامي گفت: پس از گذشت 40 سال از انقلاب، اهالي منطقه پل ابريشم که چند روستا را در بر مي‌گيرد از آب قابل شرب و شيرين در شبکه آب خانگي بهره‌مند خواهند شد.

مسلم فدايي افزود: با توجه به کيفيت بسيار نامطلوب و شوري بالاي آب تاکنون آب موجود در شبکه فقط جهت مصارف بهداشتي استفاده مي‌گرديد و اهالي روستاها آب آشاميدني مورد نياز خود را از سايت آب شيرين کن تامين مي‌نمودند و پس از اتمام اين پروژه و اجراي خط انتقال برق، نسبت به تجهيز و راه‌اندازي چاه جديد اقدام شده و ان شالله به زودي از نعمت آب بسيار گوارا بهره خواهند برد.

مهندس فدائي تصريح کرد: اين پروژه که در قالب يک مجتمع آب‌رساني است، تامين‌کننده آب شرب و بهداشت موردنياز روستاهاي محمدآباد، حسين‌آباد و چاه شيرين منطقه پل ابريشم با جمعيت بالغ بر 200 خانوار مي‌باشد.

سرپرست امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان ميامي اظهار داشت: اعتبار هزينه شده تاکنون نزديک به 8000 ميليون ريال بوده و براي اتمام پروژه نياز به همين اعتبار براي خريد و اجراي خط انشعاب برق، خريد تابلو برق راه‌انداز، خريد الکتروپمپ، لوله آبده، کابل و تجهيزات سرچاهي، راه‌اندازي و... مي‌باشد.

يادآور مي‌شود: از آنجاييکه اعتبار استاني بسيار نامحدود و حتي جوابگوي همين يک پروژه نيست با مساعدت مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان و پيگيري دکتر حسيني نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي با لحاظ نمودن اعتبارات ملي پروژه با اتمام خواهد رسيد.


 مديرتوزيع برق شهرستان مهدي‌شهر:
 شبکه فشار متوسط و پست برق منطقه سيادره جاشلوبار احداث مي‌شود 

سرويس خبر

مديرتوزيع برق شهرستان مهدي‌شهر از احداث سه هزار متر خط 20 کيلوولت و نصب يک دستگاه پست هوائي جهت تامين برق منطقه سيادره جاشلوبار تا آذر ماه امسال خبر داد.

حسين حافظي بيان داشت: تغيير آرايش و اصلاح شبکه فشار متوسط هوائي در خيابان شهدا فولادمحله، احداث شبکه فشار متوسط هوائي و نصب دو دستگاه سکسيونر 20 کيلوولت جهت رينگ خطوط المهدي (عج) و تورانيان در طالب‌آباد مهدي‌شهر، بهينه‌سازي و تغيير آرايش هزار متر شبکه 20 کيلوولت در بلوار کشاورز طالب‌آباد و توسعه يک هزار و 200 متر شبکه فشار متوسط هوائي منطقه چهل تن درجزين، از برنامه‌هاي پيش‌بيني شده سه ماهه سوم سال جاري در شهرستان مهدي‌شهر مي‌باشند.

وي با بيان اين که براي تامين برق متقاضيان و مشترکان جديد، دو هزار و 187 متر شبکه فشار ضعيف و فشار متوسط هوائي و زميني از آغاز امسال تاکنون دايرگرديده گفت: احداث و بهره‌برداري چهار ايستگاه هوائي توزيع برق به قدرت 310 کيلوولت آمپر در مناطق مختلف اين شهرستان از طرح‌هاي اجرائي شده به شمار مي‌رود.

وي با عنوان اين که احداث يک هزار و 335 کيلومتر کابل خودنگهدار در راستاي پروژه کاهش تلفات برق به اجرا در آمده افزود: بهينه‌سازي 14 هزار و 146 متر شبکه فشار ضعيف و فشار متوسط، از ديگر اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان محسوب مي‌شود.

حافظي خاطرنشان کرد: 151 پروژه عمراني برق‌رساني در شش ماهه نخست امسال در نقاط مختلف به اجرا در آمده که براي بهره‌برداري از اين تعداد پروژه، مبلغ 18 ميليارد و 651 ميليون ريال اعتبار صرف گرديده است. وي همچنين يادآور شد: بهينه‌سازي يک هزار و 453 متر شبکه 20 کيلوولت دومداره در بلوار آيت ا... مومني شهميرزاد، جابه‌جائي پست بلوار مومني و اصلاح شبکه فشار ضعيف، تعويض پايه‌هاي فشار متوسط و بهسازي يک هزار و 460 متر شبکه توزيع برق در روستاهاي پشت کوه فولادمحله، تبديل شش هزار و 353 متر شبکه سيمي به کابل خودنگهدار، توسعه شبکه روشنائي معابر در بلوار امام خميني (ره) و بلوار اصلي فولادمحله، تعويض 90 زوج مقره به دليل رفع اتصالي‌هاي مکرر در جاده فولادمحله تقاطع رضاآباد، مهم‌ترين پروژه‌هائي است که از ابتداي سال جاري تا زمان حاضر عملياتي شده است.


 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار:
 نيروي انتظامي مظهر عزت، اقتدار، نظم و مهرباني در جامعه است 

سرويس خبر

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار در ديدار فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان گرمسار با تبريک هفته گراميداشت نيروي انتظامي گفت: نيروي انتظامي مظهر عزت، اقتدار، نظم و مهرباني در جامعه است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، دکتر عليرضا لادن‌مقدم، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار که به مناسبت هفته گراميداشت نيروي انتظامي به همراه حجت‌الاسلام عباس نصيري‌فرد، معاون فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار به ديدار سرهنگ پاسدار محمد فؤاديان، فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان گرمسار رفته بود با بيان اينکه هفته نيروي انتظامي فرصت مغتنمي است براي تجليل از بزرگ‌مرداني جان‌بر‌کف که کار و تلاش خستگي‌ناپذير و ايثار بي‌وقفه آنان زميـنه‌ساز استقرار سلامت اجتماعي و امنيت جامعه اسلامي است، گفت: نيروي انتظامي مظهر عزت، اقتدار، نظم و مهرباني در جامعه است.

لادن مقدم با گراميداشت ياد و خاطره شهداء و ايثارگران ناجا و تبريک هفته نيروي انتظامي به فرماندهي و همه حافظان نظم و امنيت، از تلاش‌هاي ارزنده و عملکرد مؤثر کليه فرماندهان، کارکنان و پرسنل شريف نيروي انتظامي که با تدبير شايسته و استعانت از درگاه خداوند متعال در سال رونق توليد با تعهد، علاقه و پشتکار، امنيت شهرستان را در زمينه پيشگيري و کاهش جرايم تامين مي‌نمايند، تقدير و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام عباس نصيري‌فرد، معاون فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار نيز هفته نيروي انتظامي را به فرماندهي و پرسنل خدوم اين نيرو تبريک گفت و اظهار کرد: مهم‌ترين نعمتي که خدا به انسان‌ها داد دو نعمت سلامتي و امينت است، لذا اين نعمت مهمي که خداوند به انسان داد شما در حال تامين آن هستيد که جاي تقدير و تشکر دارد.

سرهنگ پاسدار محمد فؤاديان، فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان گرمسار هم با تشکر و قدرداني از حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار و معاونت نهاد رهبري در ستاد فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان، از خانواده، مدرسه و دانشگاه به عنوان پايه‌گذاران امنيت ما در آينده ياد کرد و گفت: نيمي از امنيت ما بر گرفته از فرهنگ ما و تعليم و تربيت است که شاخه اصلي آن با استادان دانشگاه و معلمان است.

وي ادامه داد: اگر تعليم و تربيت درست دانشجويي ما نباشد که بعدها مي‌شوند مديران ما، اگر کوتاهي در تربيت فرزندان ما در خانواده يا کوتاهي در تعليم و تربيت در مدارس شود در آينده امنيتي نخواهيم داشت چرا که فرماندهان و پرسنل نيروي انتظامي و حافظان امنيت کشور نيز برگرفته از مدارس و دانشگاه‌ها هستند.

فؤاديان تعامل ادارات شهرستان را بسيار ارزنده عنوان کرد و از تعامل سازنده دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با نيروي انتظامي شهرستان تقدير و تشکر کرد و از لادن مقدم خواست زمينه‌هاي گسترش تعاملات علمي و پژوهشي اين دو نهاد را فراهم کند.

فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان گرمسار ادامه داد: اعتقاد داريم دانشجويان جوان دانشگاه آزاد اسلامي با نوع تفکري که دارند مي‌توانند در پروژه‌هاي نيروي انتظامي پيشنهاد، راهکار و نوآوري ارائه بدهند و بتوانيم از اين ظرفيت دانشجويي استفاده کنيم. وي بازخورد تعامل دانشگاه و نيروي انتظامي را نياز اين نيرو دانست و اظهار کرد: با اين تعامل ابتدا نياز نيروي انتظامي را تامين مي‌کنيم که نياز نيروي انتظامي تامين امنيت و آرامش مردم و جامعه است که در سايه امنيت هم صنعت، اقتصاد و فرهنگ ما رشد و شکوفا مي‌شود و زمينه کارهاي علمي و پژوهشي فراهم خواهد شد.

در پايان اين ديدار، لوح تقدير دکتر عليرضا لادن مقدم، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار به مناسبت هفته نيروي انتظامي و قدرداني از فرماندهي و پرسنل اين نيرو در تامين امنيت و آرامش جامعه به سرهنگ پاسدار محمد فؤاديان، فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان گرمسار اهداء شد.


 سرويس خبر 

ديدار مديرعامل شرکت آبفار سمنان

با امام جمعه شهرستان شاهرود

سرويس خبر

مديرعامل شرکت آبفار سمنان به همراه معاون بهره‌برداري و مدير و جمعي از کارکنان امور آبفار شهرستان شاهرود با امام جمعه شهرستان ديدار کردند.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان، در اين ديدار مشکلات آب شرب روستاهاي ابر، قلعه نوخرقان و ميقان مورد بررسي قرار گرفت.

منصور کشاورزيان مديرعامل شرکت ضمن ارائه گزارش عملکرد شش ماهه سال جاري امور آبفار شاهرود افزود: در مدار قرار گرفتن چاه شماره 2 سايت مجتمع شهداي گمنام و ايستگاه پمپاژ روستاي گيور، حفر چاه در روستاهاي قلعه حاجي و علي کاهي، توسعه و بازسازي شبکه توزيع روستاهاي جيلان، گرماب- سلمرود، گنده پلي، ابرسج، ده خير، علي‌آباد، زرگر، اميرآباد، ده ملا و صالح‌آباد، بهسازي قنات روستاهاي تلخاب و حجاج، احداث خط انتقال روستاي قلعه شوکت جهت رفع مشکل روستاي قلعه عضدي، احداث و بازسازي خط انتقال روستاهاي کلاته مطهري، سرتخت، مجتمع صالح‌آباد خارتوران و شناسايي و قطع انشعابات غيرمجاز آب از ديگر اقدامات انجام شده در اين شهرستان مي‌باشد.

امام جمعه شهرستان شاهرود ضمن قدرداني از زحمات پرسنل آبفار شهرستان شاهرود پيشنهاداتي جهت رفع مشکلات کمبود آب برخي روستاها در شهرستان به مديرعامل شرکت ارائه نمود.

ثبت درخت کهنسال ارميان ميامي

در فهرست ميراث طبيعي ملي

سرويس خبر

مسئول نمايندگي ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي شهرستان ميامي گفت: درخت چنار کهنسال ارميان ميامي در فهرست ميراث طبيعي ملي کشور ثبت شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان سمنان، «محمدصادق رضويان» در گفت‌و‌گويي افزود: اين درخت واقع در روستاي ارميان در جوار مقبره ارمياي نبي و چاپارخانه ارميان با شماره 523 در فهرست ميراث طبيعي ملي کشور ثبت شد. وي با اشاره به اينکه اين درخت از يک پايه بزرگ تشکيل شده که در مرکز آن آرامگاه ارمياي نبي در آن قرار دارد، گفت: قطر هر پا جوش اين درخت حداقل 100 سانتيمتر است و قطر بزرگترين پاجوش به بيش از يک متر مي‌رسد. رضويان افزود: اين درخت در زمين نسبتاً مسطحي، در کوهپايه قرار گرفته و اطراف آن را زمين‌هاي کشاورزي فرا گرفته است. مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي شهرستان ميامي گفت: اين درخت در باور مردم روستاي ارميان داراي قدمت 700 ساله است و باتوجه به قرار گرفتن در کنار آرامگاه ارمياي نبي عموم مردم احترام ويژه‌اي براي اين درخت کهنسال قائل هستند.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي

سبز شهري شهرداري سمنان خبر داد ؛

توليد انواع گل وگياه در نيمه اول سال جاري

در گلخانه سازمان

سرويس خبر

سيد‌محمد قاسمي سرپرست سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهرداري سمنان گفت؛ در شش ماه اول سال جاري بيش از 12 هزار گلدان و 5 هزار جعبه از انواع نشا گل، با هدف خود کفايي سازمان در تامين گل‌هاي فصلي مورد نياز توليد و کاشته شده است. به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، قاسمي افزود؛ اين سازمان عمليات توليد و تکثير انواع گونه‌هاي گياهي شامل؛ انواع درخت و درختچه‌هاي زينتي، گل‌هاي فصلي و دائمي را در گلخانه‌هاي تحت پوشش اين سازمان در حال انجام مي‌باشد. قاسمي خاطرنشان کرد؛ مطالعه در خصوص گونه‌هاي جديد پوششي مقاوم به کم آبي و گونه‌هاي درختچه‌اي مقاوم به خشکي و شوري در گلخانه‌هاي اين سازمان در حال برسي و توليد مي‌باشد. قاسمي در پايان گفت؛ با توجه به اهداف سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري سمنان، مبني بر خود کفايي و افزايش توليدات گياهي، هم اکنون عمليات قلمه گيري گونه‌هاي گياهي توسط اکيپ اجرايي در مرکز تکثير و توليدات گياهي در گلخانه اين سازمان در دست اقدام مي‌باشد.

مدير منطقه يک شهرداري سمنان عنوان کرد؛

نصب مبلمان شهري در بوستان‌ها و معابر شهر

با هدف توسعه امکانات رفاهي

سرويس خبر

مدير منطقه يک از عمليات نصب صندلي و سطل زباله پارکي در بوستان‌هاي محله‌اي با مشارکت معاونت محترم خدمات شهري شهرداري سمنان خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، الياس افضلي با بيان اين خبر افزود: همانطور که مي‌دانيد در محل‌هاي عمومي که تردد افراد پياده زياد است مثل پارک‌ها، بوستان‌ها و فضاهاي شهري نصب نيمکت پارکي جهت نشستن و استراحت موقت افراد امري الزاميست و در اين بين براي تامين نظافت و بهداشت محيط در فواصل مشخص در کنار نيمکت‌ها نصب سطل زباله پارکي نيز بسيار مهم است.

وي در ادامه افزود: حال اگر رنگ و طرح آن‌ها با هم هماهنگ و هم شکل باشد به زيبايي محيط کمک خواهد کرد و شهرداري نيز از صندلي و سطل‌هاي همشکل استفاده کرده که اين امر موجب نشاط و تقويت روحيه شهروندان خواهد شد.

وي تصريح کرد: با تلاش نيروهاي واحد خدمات شهري منطقه تعداد 50 عدد صندلي و سطل زباله سلطنتي چدني، چوب پلاست و سنگي در بوستان منطقه يک، پارک 8 شهريور و بلوارهاي قدس و سعدي در راستاي تکميل و تجهيز پارک و معابر در ارائه خدمات رفاهي هر چه بيشتر به شهروندان، نصب شده است.

افضلي در پايان اظهار نمود: خدمت‌رساني به شهروندان و ايجاد امکانات رفاهي، با توجه به توانمندي‌ها و پتانسيل‌هاي موجود در راستاي رشد و توسعه شهري را وظايف شهرداري دانست و بيان نمود: از شهروندان عزيز انتظار مي‌رود که ضمن استفاده صحيح از اين امکانات در حفظ و نگهداري نهايت همکاري را داشته باشند تا شهري زيبا و در عين حال پويا داشته باشيم.

آغازدوره پاييزه کارگاه‌هاي ادبيات

در حوزه هنري استان سمنان

سرويس خبر

دوره پاييزه کارگاه‌هاي ادبيات در حوزه هنري استان سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، دوره پاييز 1398 کارگاه‌هاي داستان‌نويسي، شعر و ادبيات کودک و نوجوان، از سوي دفتر آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري استان سمنان آغاز شد.

بر‌اساس اين گزارش، کارگاه داستان‌نويسي با تدريس مهدي زارع، روزهاي يک شنبه ساعت18، نشست شعر و نقد با رويکرد ارائه شعر، روزهاي سه‌شنبه ساعت18 و نشست ادبيات کودک و نوجوان روزهاي يکشنبه ساعت16:30 در محل حوزه هنري استان سمنان برگزار خواهد شد.

علاقمندان جهت ثبت‌نام و حضور در دوره پاييز 1398 اين کارگاه‌ها مي‌توانند به حوزه هنري استان سمنان واقع در باغ فردوس، خيابان شهيد صفائيان مراجعه و يا با شماره 33335756 دفتر آفرينش‌هاي ادبي، تماس حاصل نمايند.