تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5157 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نشست هم‌انديشي دبيران احزاب و تشکل‌هاي سياسي شهرستان با فرماندار مرکز استان سمنان 

سرويس خبر:

نشست هم‌انديشي دبيران احزاب و تشکل‌هاي سياسي شهرستان با فرماندار مرکز استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، سيد‌عباس دانايي فرماندار مرکز استان هدف از برگزاري اين نشست را ارائه نقطه، نظرات و پيشنهادات احزاب در بخش‌هاي مختلف به ويژه اجتماعي سياسي در راستاي توسعه شهرستان عنوان و افزود: احزاب به عنوان واسطه مردم و دولت، به عنوان ابزاري در جهت ساماندهي مشارکت‌هاي عمومي و مشروعيت سياسي و افزايش بينش سياسي در جامعه نقش ويژه‌اي دارند.

فرماندار مرکز سمنان با اشاره به نقش و تاثير در افزايش مشارکت مردم در عرصه هاي مختلف و سرعت بخشيدن به روند توسعه و پيشرفت کشور، افزود: بايد حمايت و تقويت احزاب را به عنوان يک وظيفه ملي و اجتماعي در دستور کار قرار دهيم. دانايي با اشاره به 25 دفتر حزب فعال داراي پروانه فعاليت در مرکز استان گفت: وجود اختلاف سليقه امري اجتناب‌ناپذير است که اگر همين سلايق مختلف در کنار هم قرار گيرد، زمينه رشد و تعالي بيش از پيش فراهم خواهد شد که مديريت شهرستان ازظرفيت همه تفکرات و گروه‌هاي سياسي در جهت توسعه و پيشرفت شهرستان استفاده خواهد نمود. فرماندار مرکز استان با بيان نقش مهم احزاب و تشكل‌ها در برگزاري انتخاباتي پرشور و پرنشاط، بيان داشت: احزاب به عنوان يک مجموعه مرجع مي‌توانند به فرمانداري در برگزاري مطلوب انتخابات کمک کنند. در اين جلسه که با دو دستور بررسي مسائل سياسي و اجتماعي شهرستان و برگزاري دوره آموزشي فعالين سياسي احزاب برگزار شد، دبيران احزاب دغدغه‌هاي خود را درخصوص جامعه دانشگاهي، کارگري و فرهنگي و... ارائه نمودند و بر تعامل مطلوب في‌مابين احزاب با مجموعه مديريت شهرستان در برگزاري هرچه باشکوه‌تر انتخابات پيش رو تاکيد نمودند. در پايان مقرر شد احزاب نسبت به تهيه برنامه عملياتي و ارسال آن به فرمانداري، برنامه‌ريزي براي برگزاري برنامه‌هاي مشترک في‌مابين احزاب، ارائه گزارش عملکرد يک ساله احزاب، برگزاري دوره آموزشي با همکاري فرمانداري با هدف افزايش آگاهي اقدام لازم مبذول گردد.


 مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان:
 نشست سبک زندگي اسلامي ايراني در استان سمنان برگزار مي شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان گفت: نشست هم‌انديشي سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده و کارگاه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي در استان سمنان برگزار مي‌شود.

حجت‌الله کرماني در گفتگو با خبرنگار ما گفت: دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان با همکاري آموزش و پرورش استان سمنان با هدف تحکيم بنيان خانواده و ترويج سبک زندگي اسلامي، نشست هم‌انديشي سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده و کارگاه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي را برگزار مي کند.

مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان، زمان برگزاري نشست هم‌انديشي سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده در شهرستان شاهرود را شنبه 20 مهر ماه در سالن هلال‌احمر و در شهرستان سمنان را دوشنبه 22 مهرماه در تالار تئاتر شهر فرهنگسراي کومش سمنان با حضور منتخبين اعضاي انجمن اوليا و مربيان و والدين دانش‌آموزان اعلام کرد و گفت: کارگاه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي نيز يکشنبه 21 مهرماه در تالار تئاتر شهر فرهنگسراي کومش سمنان با حضور روساي گروه‌هاي آموزشي، تربيتي و مربيان پرورشي برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينکه محمدپور تدريس اين نشست‌ها و کارگاه آموزشي را برعهده دارد، افزود: رونمايي و اکران پنج فيلم کوتاه با موضوعات سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده و آسيب‌هاي اجتماعي و افتتاح نمايشگاه طرح مد لباس از برنامه‌هاي جنبي اين مراسم است.

کرماني اشاره به اين مطلب که «سبک زندگي اسلامي الهام گرفته از معارف اهل‌بيت‌(ع) و سيره و سخن آن بزرگواران است»، افزود: سبک اسلامي، شيوه و روش زندگي توحيدي است که خشنودي انسان و خداوند در دنيا و آخرت را درپي دارد که کامل‌ترين نوع رشد و تعالي است.

مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان، با بيان اينکه همه مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي در بي‌توجهي به مسائل تربيتي ريشه دارد، گفت: توجه به مسائل آموزشي مهمترين محور در تحکيم بنيان خانواده و ترويج سبک زندگي اسلامي است.

وي ترويج و آشنايي خانواده‌ها با الگوي زندگي اسلامي، ايراني و مقابله با ابعاد نامطلوب سبک زندگي غربي را از اهداف برگزاري اين نشست‌ها عنوان کرد و گفت: سبک زندگي ايراني، اسلامي و اجرايي شدن آن معضلات فرهنگي اجتماعي ناشي از تهاجم فرهنگي را رفع مي‌کند.

به گفته کرماني، در مرحله اول برگزاري اين سلسله نشست‌ها و کارگاه‌ها، حدود يک هزار و 500 نفر تحت پوشش آموزش سبک زندگي اسلامي ايراني قرار مي‌گيرند.


 مديرکل دامپزشکي استان سمنان با حضور درسامانه سامد استانداري به سوالات مردم پاسخ داد 

 

سرويس خبر

هم زمان در هفته دامپزشکي دکتر حسيني مديرکل دامپزشکي استان سمنان با حضور در مرکز سامد استانداري سمنان به سوالات و درخواست‌هاي مردم پاسخ دادند

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر حسيني درحاشيه اين برنامه با اشاره به اينکه بايد همه مسئولان خدمتگذار مردم باشند، اظهار داشت: خدمت به مردم و پاسخگويي به مشکلات آنان مهمترين‌شان مسئولان است. وي با بيان اينکه خدمت به مردم يکي از اهداف مهم انقلاب اسلامي است تصريح کرد: انقلاب اسلامي ايران بر پايه مردم شکل گرفته است وازاين رو ضرورت داردمسئولان توجه به مردم ورفع مشکلات آنان را در اولويت کاري خود قرار دهند.

وي درادامه گفت: سامانه سامد ارتباطي مردم و دولت پل ارتباطي بين مردم و مسئولان است که سبب کاهش مراجعه حضوري مردم به ادارات وتسريع در رسيدگي به مشکلات مردم شده است.


 با اعزام گروه‌هاي صدا و تصوير؛
 صدا و سيماي مرکز سمنان راهپيمايي عظيم اربعين را به صورت زنده پوشش خواهد داد  

سرويس خبر

صدا و سيماي مرکز سمنان با اعزام گروه‌هاي صدا و تصوير، راهپيمايي عظيم اربعين را به صورت زنده پوشش خواهد داد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، برنامه‌سازان اين مرکز در قالب دو گروه صدا و سيما، راهپيمايي عظيم مشتاقان حضرت ابا‌عبد‌الله‌الحسين(ع) را به صورت زنده پوشش خواهند داد.

اين گروه با عنوان "موکب رسانه‌اي فجر" در عمود 1120 مسير نجف کربلا، با اجراي برنامه زنده و ارسال گزارش‌هاي صوتي و تصويري از 19 مهر ماه تا روز اربعين مستقر خواهند بود.

سيماي مرکز سمنان در اين مدت با ويژه برنامه " روايت عاشقي" در بخش‌هاي بعد از برنامه اذان گاهي ظهر و بخش شبانگاهي از ساعت 21 الي 22 به تهيه‌کنندگي عباس بشيري و اجراي حميد قرائيان و گزارش‌هايي از مهران مجيد‌پناه عشق و دلدادگي و ارادت زائران حسيني را علاوه بر سيماي مرکز سمنان از طريق شبکه شما و شبکه‌هاي استاني و سراسري به تصوير مي‌کشند.

صداي مرکز سمنان هم ويژه‌برنامه "مسير عشق" به تهيه‌کنندگي حجت‌الله يحيايي، گويندگي محمد اکبري و گزارشگري مهران مجيدپناه را از 19 تا 26 مهر‌ماه هر روز از ساعت 10 الي 11 و 22: 30 الي 23: 30 از محل عمود 1120 مسير پياده‌روي اربعين به‌روي آنتن خواهد برد.

گفتگو با زائران و موکب‌داران اربعين، اطلاع‌رساني در خصوص پياده‌روي اربعين، مباحث کارشناسي مذهبي، گفتگو با مسئولين استاني و کشوري شرکت‌کننده در پياده‌روي اربعين و برقراري ارتباط زنده با شبکه‌هاي استاني و سراسري صدا از بخش‌هاي اين ويژه‌برنامه راديويي خواهد بود.

همچنين معاونت فضاي مجازي صدا و سيماي مرکز سمنان هم با اعزام گروهي به اين موکب رسانه‌اي با برقراري ارتباط زنده اينترنتي با شبکه تعاملي سپهر معاونت فضاي مجازي، تهيه چند مستند، فيلم کوتاه، نماهنگ، کليپ تصويري يک دقيقه‌اي اينستاگرامي، پادکست، پوستر، عکس نوشت و پخش زنده در شبکه مجازي (اينستا گرام) راهپيمايي عظيم اربعين را پوشش خواهد داد.