تاریخ 1398/06/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5135 برو جستجو جستجوی پیشرفته   درخشش نونهالان تکواندوکار استان سمنان در کشور  

سرويس ورزشي:

شقايق عزيزي و محمد اسماعيل باجان از استان سمنان در المپياد استعدادهاي برتر تکواندوي نونهالان کشور 2 مدال برنز در بخش انفرادي را کسب کردند.

راضيه آقاجان پور، مربي تيم نونهالان دختر تکواندو استان سمنان گفت: تيم 10 نفر تکواندوي نونهالان اين استان در المپياد استعدادهاي برتر کشور شرکت کرد که شقايق عزيزي موفق شد مدال برنز کسب کند.

علي مرادي حقيقي سرمربي تيم تکواندو استان سمنان هم گفت: در بخش پسران هم محمد اسماعيل باجان در بخش انفرادي نونهالان مدال برنز به دست آورد.

مرادي حقيقي افزود: باجان يکي از اميد‌هاي تکواندوي استان براي کسب مدال طلا در مسابقات سال آينده نونهالان است.


 بوکسورهاي استان سمنان به اردوي تيم ملي دعوت شدند 

سرويس ورزشي:

نائب رئيس هيات بوکس استان سمنان گفت: دو ورزشکار اين استان در اردوي انتخابي تيم ملي بوکس حضور يافتند.

غلامحسين درويش عصر پنجشنبه در گفت‌وگويي افزود: محسن اشراقي و محمد جواد عامري بوکسورهاي شاهرودي به اردوي يک ماهه تيم ملي اميد دعوت شدند.

وي با اشاره به اينکه کوروش ملايي هدايت اين تيم را بر عهده دارد، بيان کرد: اردوي تيم ملي بوکس رده سني اميد از روز جمعه يکم شهريور در شهرستان ساوه آغاز شد و تا بيست و هشتم شهريور ادامه دارد.

نائب رئيس هيات بوکس استان سمنان يادآور شد: اميدهاي بوکس ايران براي رقابت‌هاي قهرماني آسيا که آذر امسال در ازبکستان برگزار مي‌شود، آماده مي‌شوند.


 واليبال قهرماني آسيا 2019- تهران
 پيروزي ايران برابر سريلانکا در گام اول 
 چشم انتظار تماشاگران

سرويس ورزشي:

تيم ملي واليبال ايران در نخستين گام رقابت‌هاي واليبال قهرماني آسيا مقابل سريلانکا به پيروزي رسيد تا خود را براي ديدارهاي سخت‌تر در اين مسابقات آماده کند.

بيستمين دوره مسابقات واليبال مردان قهرماني آسيا روزهاي 22 تا 30 شهريور با حضور 16 تيم در چهار گروه به ميزباني تهران برگزار خواهد شد و در پايان هشت تيم برتر جواز حضور در مرحله دوم انتخابي المپيک 2020 توکيو که دي ماه سال جاري در چين برگزار مي‌شود، را کسب خواهند کرد. تيم ملي واليبال ايران در نخستين بازي مقابل تيم سريلانکا قرار گرفت.

ايگور کولاکوويچ در اين بازي ابتدا امير حسين اسفنديار، فرهاد قائمي، محمد موسوي، محمدرضا موذن، پوريا يلي، جواد کريمي و علي شفيعي به زمين فرستاد.

ست نخست؛ 25 بر 15 به سود ايران

تيم ملي ايران که با ترکيب تيم جوان بازي را آغاز کرد ابتدا با دو اختلاف امتياز پيش بود. ملي‌پوشان که کار سختي نداشتند نخستين تايم استراحت فني را با نتيجه 8 بر 5 پيروز پشت سر گذاشتند. در ادامه اختلاف امتياز حفظ شد و شاگردان ايگور موفق شدند 14 بر 11 همچنان تيم برتر زمين باشند تا سرمربي سريلانکا تقاضاي تايم استراحت دهد. وقفه ايجاد شده در روند بازي تاثيري داشت و غلامي با آبشاري زيبا امتياز 15 را براي ايران به دست آورد. پوريا يلي نيز امتياز 16 را کسب کرد تا دومين تايم استراحت فني نيز با نتيجه 16 بر 12 به سود ايران همراه شود. در نهايت اين ست با برتري 25 بر 15 به سود ايران خاتمه يافت.

ست دوم؛ 25 بر 17 به سود ايران

در اين ست دو تيم با امتياز برابر بازي را آغاز کردند تا اينکه اميرحسين اسفنديار با دو کسب دو امتياز متوالي ايران را با نتيجه 4 بر 2 پيش انداخت. نخسيتن تايم استراحت فني با نتيجه 8 بر 6 به سود ايران همراه شد. سريلانکا در اين ست بازي برابري با ايران داشت اما شاگردان ايگور بار ديگر موفق شدند با ايجاد اختلاف 4 امتيازي با نتيجه 18 بر 14 از حريف پيش بيافتند در نهايت اين ست نيز با نتيجه 25 بر 17 به سود ملي‌پوشان کشورمان تمام شد.

ست سوم؛ 25 بر 23 به سود ايران

در اين ست سريلانکا اميتاز نخست را کسب کرد و بازي تا امتياز 3 برابر پيش رفت. اما بار ديگر ملي‌پوشان ايران موفق به ايجاد اختلاف 4 امتيازي شدند تا نخستين تايم استراحت فني با نتيجه 8 بر 4 به سود ايران همراه شود. دومين تايم استراحت فني نيز با برتري 16 بر 12 شاگردان کولاکوويچ همراه بود.

در حالي که ملي‌پوشان ايران 4 امتياز از حريف پيش بودند سريلانکا اختلاف امتياز را به عدد يک کاهش داد تا ايگور کولاکوويچ تقاضاي تايم استراحت دهد اما تاثيري نداشت و سريلانکايي‌ها بازي را در امتياز 17 برابر کردند و با کسب امتياز ديگر از ايران پيش افتادند. مسعود غلامي با زدن آبشار بازي را برابر کرد و فرهاد قائمي ايران را با نتيجه 19 بر 18 پيش انداخت.

حريف نه چندان مطرح در امتيازات پاياني ست سوم مقاومت خوبي از خود نشان داد و حتي 22 بر 20 هم از شاگردان کولاکوويچ پيش افتاد اما ملي‌پوشان کشورمان دو امتياز را جبران کردند و در امتياز 24 از حريف پيش افتادند و در نهايت اين ست را 25 بر 23 به سود خود خاتمه دادند تا 3 بر صفر برنده شوند.


 تيم بوکس رده اميد شاهرود قهرمان بوکس استان شد  

سرويس ورزشي:

نفرات اعزام به مسابقات کشوري به شرح زير مي‌باشد:

وزن81کيلوگرم: محمد امين عرب عامري

وزن 52کيلوگرم: محسن اشراقي

وزن 69 کيلوگرم: حسن حيدري

وزن 91 کيلوگرم: محمد حسين دلگشا

وزن 64 کيلوگرم: محمد علي ميرضايي

وزن 69 کيلوگرم: متين ضيائي

مربيان: نادر يحيايي و علي اشراقي


 سرويس ورزشي:  

سمنان آمادگي ميزباني از تيم‌ ملي ژيمناستيک را دارد

سرويس ورزشي:

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: اين استان آمادگي ميزباني از تيم‌هاي ملي ژيمناستيک نوجوانان و بزرگسالان را دارد.

مجتبي جانعلي در گفت‌وگويي در سمنان با اشاره به حمايت‌هاي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از ورزش ژيمناستيک، اظهار کرد: بهترين و مجهزترين مجموعه‌اي که بين رشته‌هاي مختلف ورزشي به هيأت‌ها واگذار شده است، در اختيار هيأت ژيمناستيک اين استان قرار دارد.

وي ادامه داد: هيچ هيأت ورزشي تجهيزات اين‌چنيني مربوط به خودش را ندارد و اين مهم نشان‌دهنده توجه خاص اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به ورزش ژيمناستيک است.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان اضافه کرد: آمادگي استقبال از ميزباني تيم‌هاي ملي ژيمناستيک نوجوانان و بزرگسالان را در استان داريم و اين اداره کل مشکلي از اين بابت ندارد.

جانعلي با تأکيد بر اينکه هيأت ژيمناستيک استان سمنان ظرفيت‌هاي خوبي دارد، تصريح کرد: با توجه به فعاليت و نتايج خوب اين هيأت در مسابقات مختلف و اردوهاي تيم‌ ملي، هر نوع حمايتي را از هيأت انجام مي‌دهيم.

وي خاطرنشان کرد: مسؤولان هيأت ژيمناستيک استان سمنان اگر مشکلي دارند، به بنده مراجعه کنند تا پيگيري‌هاي لازم براي رفع مشکلات را انجام دهيم.

رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان خبر داد:

آغاز اولين جشنواره ورزش، نشاط، معنويت

در شهر سمنان با استقبال بيش از 500 ورزشکار

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان، امين قنبري رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان از آغاز اولين جشنواره ورزش، نشاط، معنويت در شهر سمنان با استقبال بيش از 500 ورزشکار خبر داد. رئيس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان با بيان خبر فوق اعلام کرد: اين دوره از رقابت‌ها در 10 رشته ويژه پايگاه‌هاي مقاومت بسيج مساجد و محلات و در دو بخش آقايان و بانوان از روز شنبه 23 شهريور 1398 شروع خواهد شد و تا روز جمعه 29 شهريور 1398 به پايان خواهد رسيد.

وي افزود: آقايان در رشته‌هاي فوتبال گل کوچيک، پينگ پنگ، آمادگي جسماني، هفت سنگ، طناب‌کشي و خواهران در رشته‌هاي پينگ پنگ، آمادگي جسماني، لي‌لي، طناب‌زني و دارت به رقابت خواهند پرداخت.

قنبري به استقبال پرشور ورزشکاران از اين جشنواره اشاره کرد و گفت: در راستاي طرح تابستان با ورزش در تابستان امسال ثبت‌نام اين جشنواره را در پايگاه‌هاي مقاومت بسيج مساجد و محلات سطح شهر سمنان با کمک تربيت بدني سپاه ناحيه سمنان شروع کرديم که با استقبال بيش از 500 بسيجي ورزشکار سمناني همراه بود و اميدواريم که مسابقات پرشور با رقابتي مهيج را شاهد باشيم.

لازم به ذکر است اين جشنواره با مشارکت تربيت بدني سپاه ناحيه سمنان، اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان و هيات بازي‌هاي بومي محلي شهرستان سمنان برگزار خواهد شد.

پايان مسابقات شطرنج قهرماني رده‌هاي سني استان

(گراميداشت زنده‌ياد محسن سلامت‌منش)

سرويس ورزشي:

اين دوره از مسابقات که با حضور 47 شرکت‌کننده از شهرستان‌هاي سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار به ميزباني خانه شطرنج سمنان، در روزهاي 21 و 22 شهريور برگزار شد، با شناخت نفرات برتر به پايان رسيد.

***رده سني زير 12‌ سال دختران:

سارا جواهري از شاهرود - زهرا جعفريان از سمنان

*** رده سني زير 14 سال پسران:

ايليا عبدالهي از شاهرود - محمدمهدي گل‌هاشم از سمنان - ساني علياني از سمنان

***رده سني زير 16 سال دختران:

فاطمه فاضلي از شاهرود - ستايش اعرابيان از سمنان

***رده سني زير 18 سال دختران

محبوبه عرب زينلي از شاهرود

مبلغ 8 ميلياردي قرارداد بيرانوند صحت ندارد

مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت: خبر مبلغ 8 ميلياردي قرارداد عليرضا بيرانوند با پرسپوليس صحت ندارد و نمي‌دانم چرا در اينباره اينقدر صحبت مي‌شود. به گزارش مهر، محمدحسن انصاريفرد در واکنش به بحث قراردادهاي بالاي بازيکنان پرسپوليس و مبلغ 8 ميلياردي قرارداد يک بازيکن گفت: «مبالغ قراردادها بالا است و اشکالي هم ندارد. قراردادهايي بسته شده است. تلاش مي‌کنيم به تعهداتي که وجود دارد عمل کنيم.

قول مي‌دهيم به بهترين نحو ممکن تعهدات را انجام بدهيم.» بعد از اين صحبت‌ها، گمانه زني‌هايي درباره مبلغ 8 ميلياردي مطرح و از عليرضا بيرانوند به عنوان بازيکني که چنين قراردادي بسته است، ياد شد. انصاريفرد ، در اين خصوص توضيحاتي داد و گفت: بنده درباره آقاي بيرانوند صحبتي نکردم و پيمان يوسفي مجري برنامه هم حرفي نزد. نمي‌دانم چرا درباره رقم قرارداد بيرانوند اينقدر صحبت مي‌شود.

ارقامي‌عنوان مي‌شود که اصلا واقعيت ندارد. مديرعامل پرسپوليس ادامه داد: نمي‌دانم مبلغ 8 ميلياردي قرارداد بيرانوند از کجا بر سر زبان‌ها افتاده است و مدت‌هاست که درباره اش صحبت مي‌شود.

در اينکه بيرانوند يکي از بهترين بازيکنان فوتبال ايران است، ترديدي نيست ولي اطمينان دارم بازيکنان ديگري در ليگ برتر خودمان هستند که قراردادشان از بيرانوند بيشتر است ولي هيچ صحبتي راجع به قرارداد آنها نمي‌شود. انصاريفرد با بيان اينکه مبلغ 8 ميلياردي اصلا صحت ندارد، تاکيد کرد: قرارداد دروازه بان ملي پوش ما خيلي کمتر از اين ارقام است. همانطور که گفتم در برنامه تلويزيوني هم هيچ صحبتي با ذکر نام بازيکن نکرده ام و نمي‌دانم چرا رسانه‌ها چنين برداشتي از حرف‌هايم داشته اند.

وي همچنين درباره اينکه گفته بود قرارداد بازيکنان بالا است، تاکيد کرد: منظور من کل هزينه‌هاي تيم با احتساب بدهي‌ها بود. کار ما سخت است ولي مشکلات را رفع و رجوع مي‌کنيم.

اصلا درباره بيرانوند صحبتي نکردم.

واليبال قهرماني آسيا 2019 - تهران

کولاکوويچ: سريلانکا درحد ايران نبود

بازي سختي با قطر خواهيم داشت

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي واليبال ايران پس از پيروزي برابر سريلانکا از عملکرد شاگردانش ابراز رضايت کرد و گفت: هر چند حريف در حد ايران نبود اما بازيکنانم تلاش کردند نمايش خوبي داشته باشند.

بيستمين دوره مسابقات واليبال مردان قهرماني آسيا روزهاي 22 تا 30 شهريور با حضور 16 تيم در چهار گروه به ميزباني تهران برگزار خواهد شد و در پايان هشت تيم برتر جواز حضور در مرحله دوم انتخابي المپيک 2020 توکيو که دي ماه سال جاري در چين برگزار مي‌شود، را کسب خواهند کرد.

ايگور کولاکوويچ پس از پيروزي تيم ملي واليبال ايران مقابل سريلانکا در نشست خبري گفت: حريف در سطح ما نبود. البته ديديد که در لحظاتي از مسابقه از ما پيشي گرفتند. اين بازي به خاطر اينکه اهميت زيادي براي ما نداشت حکم يک بازي تدارکاتي داشت.

وي ادامه داد: تاکيد مي‌کنم که سريلانکا حريفي نبود که بتوان از آن به عنوان يک بازي سخت‌ نام برد اما بازيکنانم تلاش کردند خودشان باشند و نمايش خوبي داشتند.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در مورد بازي روز شنبه با قطر گفت: با توجه به نمايشي که قطر برابر استراليا داشت مي‌دانيم که بازي سختي خواهيم داشت اما با وجود احترامي که براي اين تيم قائل هستيم فقط به دنبال پيروزي خواهيم بود.

«کريس رکوردم را مي‌شکند»؛

بازتاب صحبت‌هاي علي دايي

درباره رونالدو در روزنامه مارکا

سرويس ورزشي:

صحبت‌هاي آقاي گل ايراني فوتبال جهان در روزنامه مارکا اسپانيا هم بازتاب يافته است.

تيم ملي فوتبال پرتغال در شرايطي در ديدار مقابل ليتواني در مرحله مقدماتي يورو 2020 به مصاف هم رفتند که کريستيانو رونالدو موفق شد در اين بازي چهار گل براي پرتغال به ثمر برساند.

رونالدو با اين گل‌ها، تعداد گل‌هاي ملي خود را به عدد 93 رساند تا به علي دايي که با 109 گل آقاي‌گل فعلي فوتبال جهان است، نزديکتر شود.

دايي در گفتگو با روزنامه «ابولا» پرتغال اعلام کرده بود که رکوردها براي شکسته شدن است و رونالدو هم رکورد او را خواهد شکست.

اين صحبت‌هاي دايي در روزنامه معتبر «مارکا» اسپانيا هم بازتاب يافته است: «فکر مي‌کنم رونالدو رکورد 109 گل ملي مرا بشکند. من نگران از دست رفتن اين رکورد نيستم. اين بخشي از فوتبال است. رکوردها براي شکسته شدن است. »

کالدرون: هدف ما حفظ قهرماني پرسپوليس است

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه حمايت هواداران مسئوليتم را سنگين‌تر مي‌کند، گفت: چالش و هدف ما، حفظ قهرماني و ارتقاء جايگاه پرسپوليس است.

«گابريل کالدرون» در پايان جلسه با «محمدحسن انصاري‌فرد»، اظهار داشت: من و مديرعامل پرسپوليس، مسئوليت‌هاي مهمي در باشگاه داريم که بايد هماهنگ باشيم. من داخل زمين و او خارج از زمين مسئوليت‌ها را به عهده داريم. تاکنون جلسات مثبتي با مديرعامل داشته‌ام و هماهنگ بوده‌ايم و اميدوارم اين همکاري به خوبي ادامه پيدا کند.

وي ادامه داد: مديرعامل بايد از همه موارد خبر داشته باشد و من دلم نمي‌خواهد او فقط روي سکو باشد و از بالا همه چيز را نظاره کند. ما بايد در طول هفته هم با يکديگر کار کنيم و دائم در تماس باشيم.

کالدرون گفت: وضعيت تيم خيلي خوب است. اميدوارم حمايت کامل از سوي تيم مديريتي باشگاه صورت گيرد و من هم در حال ارتقاي سطح فني تيم هستم و سعي مي‌کنم روز به روز تيم را به شرايط ايده‌آل نزديک‌تر کنم. بايد ثابت کنيم که لياقت حضور در پرسپوليس و تکرار قهرماني را داريم.

سرمربي پرسپوليس درباره حمايت هواداران از او، گفت: خوشحالم که هواداران هميشه تيم را حمايت مي‌کنند، اما اين موضوع مسئوليتم را بيشتر و سنگين‌تر مي‌کند. همه ما اينجا هستيم که کار کنيم و به آنها قول مي‌دهم که نهايت تلاشمان را براي خوشحالي‌شان به کار مي‌گيريم.

بهترين پنالتي‌زن‌هاي فوتبال اروپا

بازيکن الجزايري شالکه به عنوان بهترين پنالتي‌زن فوتبال اروپا در دو فصل اخير انتخاب شد.

به گزارش ايسنا، قرار گرفتن پشت ضربات پنالتي نياز به اعتماد به نفس بسيار بالايي دارد. BBC در گزارشي از بهترين پنالتي‌زن‌هاي فوتبال اروپا در دو فصل گذشته سخن به ميان آورد. در صدر اين فهرست نبيل بن طالب، بازيکن الجزايري شالکه قرار دارد. او در دو فصل اخير 12 پنالتي زده که هر 12 تا را تبديل به گل کرده است تا بهترين پنالتي زن پنج ليگ معتبر اروپايي در دو فصل اخير باشد. نيمار و کريستيان استواني، مهاجم خيرونا هم 100 درصد پنالتي‌هاي خود را تبديل به گل کرده‌اند با اين تفاوت که تعداد پنالتي‌هاي آنها کمتر بوده و هر کدام از آنها 10 پنالتي زده‌اند.

بعد از اين سه بازيکن نوبت به سرخيو راموس، مدافع رئال مادريد مي‌رسد که در رده چهارم اين فهرست جاي دارد. او از 11 پنالتي که در دو فصل اخير زده 10 پنالتي را تبديل به گل کرده است. هري کين، ستاره تاتنهام هم از 10 پنالتي 9 پنالتي را تبديل به گل کرده و در رده پنجم اين فهرست جاي دارد.

کريستيانو رونالدو از 15 پنالتي 13 تا را تبديل به گل کرده و در رده دوازدهم اين فهرست جاي دارد.