تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5132 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 پکن، شهر خوشبختي آسمان خراش هاي ايراني
 تحقق روياي بسکتبال؛ مرسي نيجريه، سلام المپيک!  

سرويس ورزشي:

تيم ملي بسکتبال ايران با پيروزي برابر فيليپين و با توجه به شکست چين مقابل نيجريه بعد از 12 سال بار ديگر المپيکي شد.

در حساس ترين روز جام جهاني 2019 بسکتبال براي ايران، يک اتفاق بزرگ و شايد تا حدودي غيرقابل پيش بيني رخ داد. با اينکه همه قبل از بازي هاي امروز شانس چين را با توجه به ميزباني براي المپيکي شدن بيشتر مي دانستند، اما همه چيز به سود ايران پيش رفت.تونس با پيروزي برابر آنگولا اين انگيزه را در نيجريه ايجاد کرد تا برابر چين به پيروزي برسد چون اين تيم سبزپوش آفريقايي براي کسب سهميه المپيک فقط نياز به شکست ميزبان داشت.

ايران در پکن مقابل فيليپين ايستاد و از سوي ديگر چين با حمايت تماشاگران خود برابر نيجريه در گوانگژو قرار گرفت.

شاگردان شاهين طبع از همان ابتدا توانستند برتري خود را بر حريف آسيايي شان ديکته کنند و با فاصله اي که در نيمه اول به وجود آوردند، بيشتر نگاهها به گوانگژو بود.

از آن سو ديدار چين و نيجريه بسيار حساس و نزديک دنبال مي شد و تا قبل از کوارتر چهارم چين اميدوار بود بتواند سهميه المپيک 2020 را در کشور خودش کسب کند.

قبل از پايان بازي ايران و فيليپين، هواداران بسکتبال در ايران جشن صعود را برپا کردند. نيجريه توانست 86 بر 73 برابر ميزبان جام جهاني به پيروزي برسد.

در پکن هم که شهر خوشبختي آسمان خراش هاي ايراني بود، ايران در نهايت 95 بر 75 مقابل فيليپين به برتري دست يافت و جشن صعود به المپيک را برپا کرد.تيم ملي ايران با کسب دومين برد خود در جام جهاني بسکتبال به عنوان بهترين تيم آسيايي با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به چين معرفي شد و جواز حضور در المپيک 2020 را کسب کرد. بسکتباليست هاي ايراني در دور اول اين رقابت ها 3 شکست نزديک برابر پورتوريکو، تونس و اسپانيا را تجربه کردند، اما در دور دوم با شکست دادن آنگولا و فيليپين به روياي خود يعني حضور در المپيک بعد از 12 سال دست يافتند.


 رييس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان خبر داد:
 برگزاري مسابقات انتخابي و استعداديابي داژبال (وسطي) با حضور 31 تيم در شهر سمنان 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان، امين قنبري رئيس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان از برگزاري مسابقات انتخابي داژبال (وسطي) ويژه بانوان در روز 14 شهريور 1398 در سالن حجاب سمنان خبر داد.

* قنبري به استقبال بي نظير بانوان شهر سمنان از اين مسابقات اشاره کرد و گفت:

اين رشته ورزشي، در عصر کنوني داراي مخاطبين چشمگيري در بين سنين مختلف مي باشد و توانسته است به عنوان يك ورزش خانوادگي و كم هزينه، در بين جوامع مختلف، مطرح و مورد استقبال قرار گيرد و خوشبختانه در اين دوره از مسابقات شاهد حضور بيش از 200 نفر از بانوان ورزش دوست سمناني که در قالب 31 تيم در 5 رده سني به رقابت پرداختند بوده ايم که مسابقات از ساعت 9 صبح شروع و تا ساعت 17 به طول انجاميد.

* رئيس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان با اعلام برگزاري مجدد اين مسابقات در سمنان خاطرنشان کرد: به دليل استقبال پرشور ورزشکاران و کمبود زمان چندين تيم قادر به ثبت نام و برگزاري مسابقه در اين دوره از رقابت ها نشدند که با توجه به اين موضوع و در راستاي توسعه ي رشته ورزشي داژبال در شهر سمنان با تصميم دست اندرکاران مقرر شده است تا در آينده نزديک شاهد دومين دوره از اين رقابت ها در سمنان باشيم.

* وي افزود: اين دوره از رقابت ها به همت و تلاش کميته داژبال هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان برگزار شد که کارشناسان اين حوزه با آناليز بازي ورزشکاران استعداديابي هاي لازم براي حضور پرقدرت تيم سمنان در مسابقات مختلف راانجام دادند تا در آينده اي نزديک شاهد حضور پرقدرت تيم داژبال سمنان در تمامي رده هاي سني در مسابقات باشيم.

* همچنين در پايان اين مسابقات هدايايي به رسم يادبود به تيم اول هر رده سني توسط سرکار خانم باقري کارشناس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان و سرکار خانم قدمي نائب رييس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان اهدا شد.

* لازم بذکر است رشته ورزشي داژبال فوايد و اثرات بسيار زيادي دارد که از جمله آن مي توان به بالابردن مهارت در اجراي حركات انتقالي (پرتاب، دريافت، پاس دادن، دويدن، جهش)، تقويت روحيه تعاون، دقت، افزايش سطح هوشياري و همياري، ايجاد هماهنگي ميان دستگاه عصب و عضله، ايجاد هماهنگي بين چشم و اعضاي بدن درنشانه‌گيري، ارتقاء در فاكتورهاي آمادگي جسماني (استقامت، قدرت، سرعت، توان، چابكي، عمل و عکس‌‌العمل، تعادل و انعطاف) نام برد.


 پيروزي سيمان شاهرود (کيا)دردربي جوانان استان 

سرويس ورزشي:

از هفته دوم مسابقات فوتبال جوانان استان عصر ديروز جمعه 15 شهريور 98 تيم هاي سيمان( کيا) شاهرود و ستاره سرخ (شاهين)به مصاف هم رفتند. دقايق ابتدايي مسابقه اين تيم ستاره سرخ بود که روي يک ضربه ايستگاهي و تعلل مدافعان سيمان اولين گل مسابقه را به ثمر رساند.بعد از اين گل تيم سيمان کم کم مالکيت توپ و ميدان را در دست گرفت و قبل از پايان نيمه اول نتيجه را با 2 گل به سود خود تغيير داد.در نيمه دوم سيمان بازي را با نتيجه ي 8-1 به سود خود به اتمام رساند.


 برگزاري ارتقاء آزمون کمربند قرمز تا داندو به ميزباني شهرستان گرمسار  

سرويس ورزشي:

ارتقاء آزمون کمربند قرمز تا دان دو به ميزباني شهرستان گرمسار برگزار شد. اين آزمون با حضور 125 تکواندوکار آقا و 90 تکواندوخانم در سالن 9 دي سپاه و ياس با حضور دکتر نيک خو نماينده فدراسيون، دکتر کاتب نماينده مردم شريف شهرستان هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي، چنگيزي رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار و ساير مسئولين شهرستان واساتيد تکواندو در تاريخ 98/6/16 برگزار شد. در اين آزمون به قبول شدگان کمربند و دان اهدا شد.


 سرويس ورزشي: 

پيروزي رايحه وصال سمنان در گرمسار

سرويس ورزشي:

روز جمعه هفته گذشته تيم جوانان پيروزي گرمسار در استاديوم تختي گرمسار ميزبان تيم رايحه وصال سمنان بود که در پايان با نتيجه 3 بر 1 مغلوب ميهمان قدرتمند خود شد و در نهايت از صعود به دور بعد مسابقات قهرماني جوانان استان سمنان بازماند تيم رايحه وصال با هدايت حميدرضا گل هاشم يکي از مدعيان جدي کسب عنوان قهرماني است.

تيم فوتسال هنرمندان ايران

با ستارگان خود در راه گرمسار

سرويس ورزشي:

شنيده ها حكايت دارد تيم فوتسال هنرمندان جمعه 22 شهريور جهت انجام بازي دوستانه اي به گرمسار خواهد آمد و مقابل تيم آكادمي پارس(ياران احمد نوروزپور) قرار خواهد گرفت.

در تركيب تيم هنرمندان چهره هاي مشهور ورزشي و سينمايي حضور دارند كه به محض اعلام ليست كامل خدمتتان عرض خواهد شد.

همچنين براي تيم آكادمي پارس بازيكناني كه در سال هاي دور و نزديك در اين مجموعه شاگرد مرحوم نوروزپور بوده اند بازي خواهند كرد.

قرعه كشي بين تماشاگران برقرار خواهد بود و تماشاي اين بازي رايگان ميباشد.ساعت دقيق بازي طي روزهاي آتي به اطلاع خواهد رسيد.

آکادمي فوتبال تکنيک برتر

گرمسار موفق در امر بازيکن سازي

سرويس ورزشي:

آکادمي فوتبال تکنيک برتر با مديريت مربي پايه پيشکسوت جعفر قدرتي با بيش از 20 سال سابقه در امر سازندگي نونهالان و نوجوانان فعاليت داشته و خداوند متعال را شاکريم که توانسته ايم بخشي از رضايت جامعه فوتبال کشور به ويژه والدين گرامي را جلب نماييم.

در اين ميان جا دارد از حمايت هاي بي دريغ جناب مهندس سينا سپهري مديريت محترم شرکت خدمات مسافرتي و جهانگردي گلفام سفر صميمانه تشکر ويژه اي داشته باشيم که در تابستان سال 98 در قالب مسوليت هاي اجتماعي مجموعه تحت مديريت خود شرايط را جهت حضور در مسابقات فراهم کرده و توانستيم درعرصه مسابقات باشگاهي و استعداديابي هاي برتر کشور حضور پررنگتري در استان سمنان (تيم نونهالان پيروزي گرمسار)، استان گلستان (تيم نونهالان پيام) و استان تهران رده نوجوانان(تيم پيروزي پايتخت) داشته باشيم.

شايان ذکر است تيم پيروزي گرمسار با مربي گري آقاي محسن حنيفي از بازيکنان بااخلاق و اسبق ليگ برتر و مدير عاملي آقاي طاهري توانست رتبه اول را در رده سني زير 12 سال در استان سمنان بدست آورده و براي اولين بار به مسابقات کشوري راه يابد. اين تيم پس از غلبه بر منتخب استان کرمانشاه و باخت برابر تيمي از استان گلستان به رويارويي با نماينده استان اردبيل پرداخت. برد در برابر نماينده اردبيل قرعه تيم بعدي را به استان کرمانشاه کشاند که نتيجه آن بازي هم به برد تيم پيروزي گرمسار ختم شد. توقف در برابر تيم البرز دارنده مقام سوم کشوري نه نقطه پايان بلکه آغازگر حرکتي پوياتر و عزمي راسختر براي مديران و کادر فني مجموعه محسوب مي شود.

شناسايي و معرفي آقايان مهدي نصيري از تيم پيروزي پايتخت و آقايان مبين کنشلو،عليرضا ايجي،اميرمحمد عامري،عليرضا بابايي،ماني شاه حسيني، از تيم پيروزي گرمسار به عنوان استعدادهاي برتر اين دوره از مسابقات نشانگر موفقيت آکادمي فوتبال تکنيک برتر در مقوله بازيکن سازي و شکوفايي استعدادها در فوتبال پايه مي باشد.

ديدار با خانواده شهيد سعيد عوض زاده در گرمسار

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيأت تکواندو استان سمنان در جريان برگزاري آزمون ارتقا کمربند تکواندو استان در گرمسار، دکتر نيک خو سرپرست کميته آزمون فدراسيون تکواندو، اسماعيليان دبير هيأت تکواندو استان و نوروزي مسؤل بسيج ورزشکاران سپاه استان سمنان با خانواده تکواندوکار شهيد سعيد عوض زاده ديدار کردند.در اين مراسم ديدارکنندگان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيد، از مقام والاي ايشان تجليل نموده و لوح يابود هيأت تکواندو استان تقديم خانواده شهيد گرديد.

جام جهاني بسکتبال؛

حامد حدادي و بهنام يخچالي

تاثيرگذارترين بازيکنان بودند

سرويس ورزشي:

حامد حدادي و بهنام يخچالي هريک با تاثيرگذاري 22 بيشترين نقش را در پيروزي برابر فيليپين داشتند.

تيم ملي بسکتبال ايران آخرين ديدار خود درجام جهاني چين را با پيروزي 95 بر75 مقابل فيليپين به پايان رساند. با ثبت اين نتيجه و با توجه به پيروزي نيجريه در ديدار همزمان برابر چين، تيم ملي بسکتبال ايران صاحب سهميه المپيک شد.در جريان ديدار امروز حامد حدادي 19 امتياز به دست آورد و 7 ريباند هم در کارنامه خود ثبت کرد. وي همراه با بهنام يخچالي با تاثيرگذاري 22 بيشترين نقش را در پيروزي تيم ملي داشتند.

يخچالي البته 14 امتياز گرفت و 5 ريباند داشت. و بهنام يخچالي هر يک با کسب 22 امتياز بيشترين نقش را در پيروزي تيم ملي ايران داشتند. اين دو بازيکن به ترتيب 7 و 5 ريباند هم داشتند. صمد نيکخواه بهرامي و محمد جمشيدي به ترتيب 17 و 16 امتياز به دست آوردند.

گزارش خواندني سرويس ورزشي روزنامه

پيام استان سمنان!

دور زدن اداره کل ورزش و جوانان توسط

هيات فوتبال استان سمنان به سرانجام نرسيد!

سرويس ورزشي:

چندي پيش واحد حقوقي اداره کل ورزش و جوانان با دستور شخص مدير و هماهنگي اداره بازرسي طي نامه اي حساب بانکي هيات فوتبال استان را مسدود کردند اما در روزهاي اخير گزارشاتي از سوي اهالي فوتبال مبني به دريافت وجه نقد در محل هيات فوتبال و جديدا هم دادن شماره حساب جديدي در بانک ملت از سوي افراد متعدد به دست ما رسيد به همين منظور يکي از خبرنگاران افتخاري را مامور تهيه گزارش در اين زمينه کرديم که به شرح زير مي باشد:

*اقاي ايرانبخش رئيس بانک ملت شعبه مشاهير به خبرنگار ما گفت چند روز پيش اقاي رضا علي و مجتبي رضواني به بانک مراجعه کرده و خواستار بررسي حساب قبلي هيات فوتبال شدند که به انها گفته شد حساب هيات موجود است و اين اقايان خواستار فعال شدن حساب بعد از سال ها شدند.

ايرانبخش ادامه داد اما اين حساب به نام هاي اقايان عباس طالب بيدختي (رييس هيات قبلي)- جمشيد صفاري (دبير هيات استان در سال هاي دور) و خالقي (خزانه دار هيات ) مي باشد ولي اين نفرات حق برداشت دارند اما اقايان رضا علي و رضواني مدعي شدند حساب را دوباره فعال کنيد ما نامه تغييرات را بزودي ارايه خواهيم داد که تا امروز نامه اي ارايه نشده است،گفتني است رييس بانک حتي به چک هاي برگشتي رييس جديد هم اشاره داشته و اينکه وي نمي تواند حق امضاي داشته باشد.

#تبصره:رضواني مدت هاست که ديگر در هيات حضور ندارد اگر چه همگان به خوبي مي دانند اگر رضواني نباشد رضاعلي نخواهد بود ولي اين رفتارها مغايرت با گفته هاي وي دارد که قطعا دوستان در نهادهاي نظارتي پاسخگو خواهند بود.

*بنا به مصوبه ابلاغي اداره ورزش و جوانان مبني بر اينکه تمام هيات هاي ورزشي بايد يک حساب و ان هم در بانک ملي باشد اين اقدام هيات فوتبال استان خلاف قانون مي باشد و ورود هرچه سريعتر سازمان بازرسي را مي طلبد.

*رييس حراست اداره ورزش و جوانان استان پس از بررسي و تاييد موضوع فوق گفت همين امروز از طريق واحد حقوقي براي مسدود شدن حساب اقدام خواهد شد و افراد و تيم ها بايد از واريز خودداري کنند چون مورد تاييد اداره کل به هيچ وجه نيست.

* واريز پول: در همين مدت اندک اعلام حساب جديد انگار چند تيم واريزي به همين حساب را داشته اند!

*اقدام به موقع قديمي هاي فوتبال:عباس طالب بيدختي و جمشيد صفاري بعد از شنيدن خبر فوق بلافاصله دست به اقدام زده و خواستار بسته شدن اين حساب شدند تا نامي از آنها در اين اتفاقات عجيب و غريب فوتبالي نباشد.

*توضيح سرويس ورزشي: آقاي جانعلي از شما به عنوان مدير انتظار مي رود با يک اقدام انقلابي تکليف اين همه بي قانوني و مشکلات را يکسره کنيد براستي گناه تيم ها، باشگاهها و اهالي فوتبال چيست که بايد اين همه حواشي را تحمل نمايند و متاسفانه از سوي مسئولين هيات فوتبال اعلام مي شود اگر پول ندهيد يا به اين حساب واريز نکنيد تيم شما از مسابقات کنار گذاشته مي شود! چه فردي يا نهادي پاسخگو افکار عمومي و نگراني هاي فوتباليست هاي استان مي باشد؟!!


 برگزاري مراسم هشتمين سالگرد زنده ياد اميرسامان گلستاني 

سرويس ورزشي:

مراسم هشتمين سالگرد زنده ياد مهندس اميرسامان گلستاني با حضور پررنگ مسئولين، ورزشکاران و خانواده هاي گرامي در روز پنج شنبه 14 شهريور ماه 1398 در سالن شهداي کارگر شهرستان مهديشهربرگزار گرديد.

شاهين طبع: خدا با ما بود و توانستيم المپيکي شويم

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي بسکتبال ايران با اشاره به برد تيم ملي و باخت چين برابر نيجريه گفت: خدا با ما بود که توانستيم با برد در 2 مسابقه اخير سهميه المپيک بگيريم. مهران شاهين طبع پس از برد تيم ملي بسکتبال برابر فيليپين و صعود به المپيک توکيو در نشست خبري حاضر شد و اظهار داشت: بازي خوبي برابر فيليپين داشتيم. ما برابر پورتوريکو و اسپانيا در دقايقي آخر باخته بوديم. آنها تيم‌هاي بزرگي بودند که برابرشان باخته بوديم و اين موضوع بر کار ما تاثير گذاشته بود.سرمربي تيم ملي بسکتبال ادامه داد: برابر فيليپين بايد با اختلاف خوب برنده مي‌شديم. افتخار بزرگي بود و توانستيم برنده شويم و سهميه المپيک را بگيريم. من اين اتفاق خوب را به همه مردم تبريک مي‌گويم.شاهين طبع ادامه داد: نحوه برگزاري مسابقات و شرايط جديد فيبا کيفيت کار را بالاتر مي‌برد. اين شرايط فرصت دوباره‌اي به تيم ها مي‌دهد که بتوانند رقابتشان را ادامه بدهند. در اين جام هم خدا با ما بود و توانستيم با برد در 2 بازي اخير سهميه بگيريم. وي درباره بازي نکردن ميثم ميرزايي در جام جهاني 2019 اظهار داشت: موضوع کاملا بحث فني است. برخي سوال‌ها درباره وظيفه مربي است. ميثم بازيکن خوبي است و در رقابت‌هاي انتخابي خيلي به ما کمک کرد.

شاهين طبع افزود: بعضي اوقات و در برخي شرايط يکسري بازيکنان با تجربه‌تر هستند و در آن زمان بايد از آنها استفاده کنيم. بازي نکردن او کاملا فني بود و مساله ديگري وجود ندارد.سرمربي تيم ملي بسکتبال درباره ديدار با فيليپين بيان کرد: اين تيم توانايي امتيازآوري زيادي دارد. ما نيز بايد با اختلافي برنده مي‌شديم که بتوانيم در صورت باخت چين سهميه بگيريم. به هر حال ما در جريان بازي تحت تاثير مسابقه چين و نيجريه هم بوديم و در اين دقايق کار حساس‌تر مي‌شود و به نظرم مربي نيز بايد بيشتر دقت کند. زماني که چين از حريفش عقب بود بازيکنان انگيزه بيشتري گرفته و امتياز بيشتري کسب کردند.