تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5132 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس پليس‌راه استان سمنان:
 هوشياري مامور پليس‌راه سمنان دست سارق را رو کرد 

سرويس حوادث:

رئيس پليس‌راه استان سمنان بابيان اينکه هوشياري مأمور پليس‌راه سمنان باعث رو شدن دست سارق شد، گفت: تحقيقات تکميلي پيرامون اين سارق توسط پليس ادامه دارد.

سرهنگ تقي کبيري ضمن بيان اينکه هوشياري مأمور پليس‌راه سمنان باعث رو شدن دست سارق شد، ابراز داشت: چندي پيش تصادف خسارتي بين يک دستگاه سواري مزدا 3 با کاميون در کيلومتر 15 محور سمنان-دامغان رخ مي‌دهد و مأموران پليس‌راه براي ترسيم کروکي به محل مراجعه مي‌کنند.

وي افزود: پس از بررسي موضوع، صحنه تصادف جمع‌آوري و خودرو مزدا 3 براي تعمير با خودروبر به سمنان منتقل مي‌شود.

رئيس پليس‌راه استان سمنان ضمن بيان اينکه افسر گشت پليس پس از جمع‌آوري صحنه تصادف به منظور جلوگيري از ايراد خسارت به ساير وسايل نقليه در حال پاک‌سازي جاده کيف مدارکي را پيدا مي‌کند، ابراز داشت: با پيگيري و تماس با شماره تلفن صاحب مدارک متوجه مي‌شود اين مدارک روز گذشته از يک شهروند تهراني سرقت شده است.

کبيري در ادامه تصريح کرد: با تماس اين مأمور امين و هشيار، مأموران پليس آگاهي استان وارد عمل شده و خودروي مزدا 3 و راننده آن را در صافکاري دستگير و به اداره پليس منتقل مي‌شود.

وي افزود: در بازجويي‌هاي به عمل‌آمده توسط پليس، متهم به سرقت مورد اشاره در تهران اعتراف مي‌کند که تحقيقات تکميلي روي اين سارق سابقه‌دار ادامه دارد.


 ريزش معدن زغال سنگ در دامغان کشته و مجروح برجا گذاشت 

سرويس حوادث:

رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان دامغان گفت: ريزش معدن زغال سنگ ريزچال دامغان عصر شنبه موجب مرگ يک نفر و زخمي شدن فرد ديگري شد.

محمود پور معظمي افزود: اين حادثه در معدن ريزچال نمکه کلاته روي داد که در پي آن پيمانکار معدن و از اهالي شهر کلاته رودبار پس از جراحت هنگام انتقال به بيمارستان جان خود را از دست داد.

وي ادامه داد: فرد ديگري نيز در اين حادثه مجروح شده و به بيمارستان ولايت دامغان اعزام شد.

پور معظمي اظهار داشت: هنوز علت دقيقي براي اين حادثه گزارش نشده و ريزش معدن توسط کارشناسان در دست بررسي است.

او تصريح کرد: اين معدن در کوهستان‌هاي نزديک روستاي نمکه و رودبار واقع شده است.

رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان دامغان گفت: سه هزار و 200 کارگر در واحدهاي صنعتي و معدني فعال شهرستان دامغان اشتغال دارند که از اين تعداد يک هزار و 800 کارگر در بخش معدن و يک هزار و 400 کارگر در بخش صنعت فعاليت مي‌کنند.

روستاي نمکه در 65 کيلومتري شمال دامغان قرار دارد.

در دامغان 24 نوع ماده معدني وجود دارد و 30 درصد معادن اين شهرستان را زغال‌سنگ تشکيل مي‌دهد.

باريت، اکسيد، خاک صنعتي، زغال‌سنگ، روي، سرب، سنگ‌ آهن و سنگ گچ از مهم‌ترين معادن و محصولات اين شهرستان است.

شهر دامغان مرکز اين شهرستان 94 هزار نفري در فاصله 115 کيلومتري شرق سمنان قرار دارد.


 سرويس حوادث: 

دستگيري زن سارق با 8 فقره سرقت

در زائرسراي سرخه

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان سرخه از دستگيري زن سارق و اعتراف وي به هشت فقره سرقت در زائرسراي اين شهرستان خبر داد.

محمد محرابي از دستگيري زن معتادي خبر داد که در زائرسراي سرخه از غفلت مسافران استفاده مي‌کرد و گوشي‌هاي آنان را مي‌دزديد.

وي اظهار کرد: در روزهاي اخير، وقوع چند فقره سرقت گوشي تلفن همراه در زائرسراي شهر موجب نگراني و اقدام عاجل پليس شد که به استقرار گشت‌هاي محسوس و نامحسوس در محل و کنترل کامل منطقه انجاميد.

فرمانده انتظامي شهرستان سرخه تصريح کرد: هنوز چند روزي از آغاز اجراي طرح نگذشته بود که زن معتادي در زمان سرقت گوشي يکي از مسافران دستگير و تلفن همراه از داخل کيف وي کشف شد.

مهرابي با بيان اينکه اين زن معتاد که از اهالي استان‌هاي شرقي کشور و ساکن سرخه است، در تحقيقات به سرقت هشت دستگاه گوشي تلفن همراه مسافران اعتراف کرد که پس از سرقت آن‌ها را به قيمت پايين به فروش مي‌رساند و درآمد حاصل از آن را هزينه خريد مواد مخدر مي‌کرد.

معاون فرمانده انتظامي استان سمنان:

6 قاچاقچي مواد مخدر

در دامغان دستگير شدند

سرويس حوادث:

معاون هماهنگ‌ کننده فرمانده انتظامي استان سمنان از دستگيري شش قاچاقچي مواد مخدر در محورهاي مواصلاتي دامغان خبر داد و گفت: در اين عمليات 10 کيلوگرم مواد مخدر کشف شد.

سرهنگ داوود عابديني ضمن بيان اينکه جلوگيري از قاچاق مواد مخدر يکي از مهم‌ترين رويکردهاي ناجا است، اظهار داشت: در آخرين تحقيقات پليس مبارزه با مواد مخدر استان يک باند قاچاق مواد مخدر که از استان‌هاي شمالي کشور به سمنان وارد شده بودند شناسايي شدند.

وي با اشاره به اينکه اين قاچاقچيان اقدام به حمل مواد مخدر ترياک کرده بودند، افزود: در اين عمليات شش نفر قاچاقچي دستگير شدند که محموله مواد مخدر را با دو دستگاه خودروي سواري پرايد و سمند از استان‌هاي شمالي به استان سمنان منتقل مي‌کردند که با هوشياري پليس شناسايي و دستگير شدند.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهي انتظامي استان سمنان با بيان اينکه 10 کيلوگرم ترياک در اين عمليات کشف شد، تصريح کرد: اين پرونده بعد از انجام روال قانوني تکميل و به مراجع قضائي ارسال مي‌شود.