تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5132 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل آموزش و پرورش استان:
 شعار سال جديد تحصيلي: مدرسه صالح در گام دوم انقلاب 
  اجراي سند 2030 در نطفه خفه شد

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان، شعار سال تحصيلي 99-98 را «مدرسه صالح در گام دوم انقلاب» اعلام کرد.

محمد دستوراني، شعار سال 99-98 اين اداره‌کل را «مدرسه صالح در گام دوم انقلاب» اعلام کرد و اظهار داشت: با فرمايش مقام معظم رهبري در ارديبهشت‌ماه سال 1396، سند 2030 براي هميشه در نطفه خفه شد و اجراي آن در کشور و استان سمنان محلي از اعراب ندارد.

دستوراني با تأکيد بر اين که بارها اعلام کرده‌ايم که در قول و عمل در تکاپوي اجراي سند تحول بنيادين آموزش و پرورش هستيم گفت: اين سند امضاي نظام را به همراه دارد و اجراي آن از فرامين رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي معلمان و محصلان را از ولايت‌مدارترين، انقلابي‌ترين و نجيب‌ترين اقشار جامعه و موثر در شکل‌گيري و صيانت از انقلاب اسلامي توصيف کرد و گفت: اين قشر همواره به گذشته خود افتخار مي‌کنند و با اميد به آينده در گام دوم انقلاب، با اراده‌اي راسخ‌تر به رسالت خود عمل خواهند کرد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان در ادامه با تأکيد بر اين که بي‌سوادي و کم‌سوادي بايد به عنوان يک آسيب مهم اجتماعي در استان تلقي شود گفت: براي تبديل اين آسيب اجتماعي به يک سرمايه اجتماعي لازم است بخشي از اعتبارات مربوط به آسيب‌هاي اجتماعي استان به حوزه سوادآموزي اختصاص داده شود.

وي افزود: اعتبارات مذکور مي‌تواند در فرايند شناسايي، جذب، نگهداشت و برگزاري کارگاه‌ها و ورکشاپ‌هاي مشاوره‌اي هزينه شود.


 رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان:
 دولت ?? هزار متر مربع به فضاي آموزش پزشکي سمنان اضافه کرد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان گفت: اجراي طرح تحول نظام سلامت از سوي دولت تدبير و اميد در اين استان سبب افزايش 30 هزار متر مربعي فضاي آموزشي بهداشت و درمان سمنان شد.

نويد دانايي گفت: توسعه فضاهاي فيزيکي بهداشت و درمان يکي از اهداف گام سوم طرح تحول نظام سلامت به منظور دستيابي به اماکن ارايه خدمت بهتر به مردم بوده است که اين امر در استان سمنان نيز محقق شد.

وي افزود: افزوده شدن بيش از 30 هزار مترمربع به فضاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان با اعتباري بيش از 400 ميليارد ريال از جمله دستاوردهاي مهم طرح تحول سلامت به همت دولت تدبير و اميد است.

دانايي اضافه کرد: احداث، تجهيز و بهره‌برداري از مراکز بهداشتي، درماني و آموزشي با مشارکت خيران سلامت به ارزش 980 ميليارد ريال نيز کمک بسيار شاياني به مسائل بهداشتي و درماني استان سمنان کرده است.

فوق تخصص بيماري‌هاي نوزادان ادامه داد: بهسازي، تجهيز و بهره‌برداري از طرح‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي با زيربناي چهار هزار و 170 مترمربع و با اعتبار 56 ميليارد ريال از ديگر برکات دولت در حوزه بهداشت و درمان در اين استان است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان، به احداث، بهسازي، تجهيز و بهره‌برداري از طرح‌هاي بهداشتي درماني به مساحت 15 هزار و 490 مترمربع اشاره و بيان کرد: اعتبار اجراي اين طرح‌ها نيز 340 ميليارد ريال بود.

ساخت 55 طرح جديد حوزه سلامت و بهره‌برداري از ديگر طرح‌ها با اعتبار 660 ميليارد ريال در هفته دولت در سمنان آغاز شد. هفته گذشته در سفر يکروزه سعيد نمکي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به چند شهرستان استان سمنان 40 طرح بهداشتي درماني با اعتبار 2 هزار و 400 ميليارد ريال افتتاح و کلنگ‌زني شد.


 مدير کل ميراث فرهنگي استان سمنان:
 22 تا 24 آبان ماه استان سمنان ميزبان جشنواره ملي ايل سنگسر است 

سرويس خبر:

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان سمنان گفت: جشنواره ايل سنگسر در قالب يک رويداد ملي از 22 تا 24 آبان ماه امسال در استان سمنان برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان سمنان،«مهدي جمال» در ديدار شماري از اعضاي کارگروه هاي جشنواره ايل سنگسر با معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان، افزود: اين جشنواره با رويکرد استاني و در شهرستان گردشگري مهديشهر برگزار مي شود.

دبير جشنواره ايل سنگسر نيز در اين ديدار گفت: اين جشنواره در سال 95 به مدت سه روز برگزار شد و بالغ بر 40 هزار نفر از اين جشنواره بازديد کردند.

«منصور بيرقي» با بيان اينکه 80 نوع مشتقات لبني و 40 نوع نان از جمله قابليت هاي سنگسر در بخش گردشگري غذا است، افزود: محوريت امسال جشنواره صنايع دستي است و اين جشنواره سرآمد جشنواره هاي کشوري خواهد شد.

وي با بيان اينکه افتتاحيه و اختتاميه اين جشنواره در سايت جشنواره گل هاي داوودي مهديشهر با رژه گروه هاي مختلف برگزار مي شود، گفت: اجراي آفرود، مسابقات اسب سواري و بازي هاي محلي، جشنواره غذا، برگزاري نشست هاي تخصصي ، پرواز پاراگلايدر، پياده روي خانوادگي، برپايي سياه چادرها از جمله برنامه هاي اين جشنواره است.

معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان نيز گفت: جشنواره ايل سنگسر اتفاق خوبي است و از طريق اين رويداد ميتوانيم ايل سنگسر و استان را معرفي کنيم.

«حبيب ا.. خجسته پور» خواستار تدوين تقويم روز شمار جشنواره شد و افزود: روزهاي جشنواره نيز به طور مجزا نياز به روزشمار دارند.

وي بر برگزاري با شکوه جشنواره، استفاده از ظرفيت چهره ها و مفاخر شهرستان و چهره هاي ماندگار در اين جشنواره تاکيد کرد و گفت: مي توان از ظرفيت اين جشنواره براي وحدت آفريني هر چه بيشتر استفاده کرد.

معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان با تاکيد بر حمايت استانداري سمنان از برگزاري اين جشنواره گفت: براي ساير دستگاههاي اجرايي نيز اقدامات لازم ابلاغ شود.


 سرويس خبر: 

پايگاه امداد و نجات کوهستان چاشم مهديشهر

احداث مي‌شود

سرويس خبر:

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان سمنان بابيان اينکه سه هزار متر زمين در روستاي چاشم مهدي‌شهر به اين جمعيت تحويل داده‌ شده است، گفت: پايگاه امداد و نجات اين منطقه به‌زودي احداث مي‌شود.

مظفر محمدخاني در گفتگويي ضمن بيان اينکه با همکاري بنياد مسکن سه هزار متر مربع زمين در روستاي چاشم براي احداث پايگاه امداد و نجات کوهستان اختصاص يافت، ابراز داشت: با مساعدت‌هاي فرمانداري مهدي‌شهر اين زمين در اختيار هلال احمر قرار گرفت تا کار ساخت اين پايگاه آغاز شود.

وي افزود: با توجه به اقليم کوهستاني مهدي‌شهر و وجود روستاهاي متعدد در اين شهرستان و ارائه خدمات امدادي بهتر و مؤثرتر در حوادث مختلف اين منطقه با مساعدت مسئولان مربوطه به‌زودي اقدامات لازم ساخت اين پايگاه که از اهميت ويژه‌اي برخوردار است آغاز خواهد شد.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان سمنان بابيان اينکه پايگاه‌هاي امداد و نجات هلال احمر نقش مهمي در امدادرساني حوادث دارند، ابراز داشت: در برف ماندن مسافران و ريزش کوه از جمله مهمترين موضوعاتي است که در اين منطقه وجود دارد و بودن اين پايگاه‌ها مي‌تواند در تسريع امدادرساني‌ها بسيار مؤثر باشد.

محمد خاني بابيان اينکه 14 پايگاه ثابت و هفت پايگاه موقت هلال احمر در سطح استان سمنان مشغول ارائه خدمات لازم در امدادرساني‌ها هستند، اضافه کرد: پايگاه‌هاي امداد و نجات جندق دامغان، شهميرزاد و جنگل ابر شاهرود نيز در دست‌ساخت قرار دارند.

كارگاه ملي توسعه اكولوژيك شتر

در بيارجمند برگزار شد

سرويس خبر:

کارگاه ملي توسعه اکولوژيک شتر در بيارجمند شاهرود برگزار شد و در اين کارگاه 7 استان شترخيز کشور حضور يافتند.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سيد حسن ميرعماد در سالن همايش اين کارگاه ملي اظهار داشت: معرفي جامع طرح توسعه اکولوژيک شتر بر پايه حفظ و اصلاح و احياء مراتع و استفاده از گياهان هالوفيت( شورپسند) و ايجاد چراگاه مصنوعي و کمک به افزايش درآمد شترداران و بهره‌وري در اين حوزه و همچنين ايجاد اشتغال پايدار برخي از اهداف برگزاري اين کارگاه ملي است.

وي با بيان اينکه کارگاه ملي توسعه اکولوژيک شتر با حضور مسئولين امور توليدات دامي وزارت جهاد کشاورزي و مجري طرح توسعه شتر کشور برگزار شد افزود: در اين کارگاه ملي معاونين بهبود توليدات دامي 7 استان شترخيز کشور نيز حضور داشتند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه استان‌هاي که بيشترين جمعيت شتر را دارند در کارگاه ملي توسعه اکولوژيک شتر حضور يافتند تصريح کرد: اين کارگاه به‌منظور توسعه پرورش شتر در کشور و افزايش کمي و کيفي محصولات برگزار و شترداري اکولوژيک به‌عنوان روشي نوين در اين کارگاه معرفي و آموزش داده شد .

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان نيز در اين کارگاه درباره ضرورت برگزاري کارگاه ملي توسعه اکولوژيک شتر گفت: با برگزاري اين کارگاه شترداران نحوه ايجاد چراگاه مصنوعي و شترداري نيمه‌صنعتي را آموزش ديدند.

مصطفي شاه‌حسيني گفت: در اين کارگاه هفت استان شترخيز کشور به‌عنوان پايلوت در نظر گرفته شدند که سايت‌هاي الگويي در اين استان‌ها احداث و به بهر‌ه‌برداري مي‌رسد.

وي افزود: استان‌هاي خراسان جنوبي، رضوي، سمنان، گلستان، تهران، سيستان و بلوچستان و کرمان در کارگاه ملي توسعه اکولوژيک شتر حضور يافتند. معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان خاطرنشان کرد: هلدينگ‌هاي مهم بخش کشاورزي کشور مانند آستان قدس، اتکا، اوقاف و ... نيز در اين کارگاه حضور يافتند.کارشناس شتر سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان نيز در اين باره گفت: استان سمنان داراي جمعيت 15 هزار نفري شتر بوده و از اين لحاظ در رتبه پنجم کشور قرار دارد.

عادل با اشاره به اهميت استان سمنان ازنظر شترداري گفت: اين استان به لحاظ قرار گرفتن در مرکز استان‌هاي شترخيز کشور و استقرار ايستگاه پرورش و اصلاح نژاد شتر کشور از استان‌هاي مهم و پيشرو در زمينه پرورش شتر است.

وي خاطرنشان کرد: در ايستگاه پرورش و اصلاح نژاد شتر اين استان طرح‌هاي مهمي مانند تلقيح مصنوعي و انتقال جنين شتر، ايجاد شترداري شيري صنعتي و پرواربندي صنعتي و اجراي طرح آميخته گري شتر باهدف افزايش توليد گوشت در اين استان اجراشده است.

با اسکان 48 هزار نفر در شبانه روز صورت مي گيرد؛

34 موکب استان سمنان عهده‌دار اسکان و تغذيه زائران اربعين

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول کميته اسکان و تغذيه ستاد اربعين استان سمنان بابيان اينکه 34 موکب استان به زائران اربعين ارائه خدمت خواهند کرد، گفت: اين استان متعهد به اسکان 48 هزار زائر در شبانه‌روز شده است.

رمضان علي حلوايي، ضمن بيان اينکه 34 موکب اسکان و تغذيه از استان سمنان امسال راهي مراسم عظيم اربعين در کربلا و نجف اشرف مي‌شوند، ابراز داشت: با توجه به حذف ويزا پيش‌بيني مي‌شود امسال نه تنها در استان بلکه در کل کشور استقبال خوبي از اين مراسم معنوي صورت گيرد که کار ثبت‌نام‌ها در حال انجام است.

وي ضمن بيان اينکه طبق ابلاغيه ستاد اربعين وزارت کشور سهميه اسکان استان سمنان امسال اسکان 48 هزار زائر طي هر شبانه‌روز است، افزود: سهميه تغذيه نيز 42 هزار نفر تعيين‌شده که توسط اين 34 موکب روزانه بايد خدمات اسکان و تغذيه براي اين تعداد انجام شود.

مسئول کميته اسکان و تغذيه مشارکت‌هاي مردمي اربعين سمنان ضمن بيان اينکه در سفر هفته گذشته به عراق مکان موکب‌ها جانمايي شده است، ابراز داشت: طي همايشي به صورت استاني جزئيات به سمع و نظر موکب‌ها خواهد رسيد که هر موکب در کجا بايد اسکان گرفته و وظيفه محوله خود را انجام دهد.

حلوايي بابيان اينکه موکب‌ها در مرز مهران، نجف، مسير نجف-کربلا و خود کربلا استقرار خواهند داشت، تصريح کرد: يک هزار و 500 خادم تاکنون اعلام آمادگي کرده‌اند تا به صورت زميني راهي اين سفر شوند که پيش‌بيني اتوبوس‌هاي موردنياز شده است.

وي ضمن بيان اينکه امکانات موردنياز موکب‌ها در دو بخش اسکان و تغذيه با همکاري گمرک استان سمنان از مبدا شاهرود، سمنان و گرمسار پک و مستقيم به مرز ارسال مي‌شود، افزود: ضمن آنکه امکانات موردنياز موکب‌ها توسط خيران جمع‌آوري و به محل مأموريت ارسال مي‌شود اما هم استاني‌ها نيز مي‌توانند در شهرها و روستاها به ستاد اربعين که در مکان‌هاي مشخص برپا مي‌شوند کمک کنند.

عرضه مستقيم محصولات شاخص کشاورزي سمنان در بورس

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

عرضه مستقيم محصولات شاخص استان سمنان در بورس با فروش پسته دامغان آغاز شد.

مدير تعاون روستايي استان با اعلام اين خبر گفت: فرآيند عرضه پسته در بورس با برنامه ريزي اتحاديه هاي فعال در شهرستان دامغان براي حذف واسطه ها بصورت جدي در دست اجراست.

احسان عباسپور افزود: يک انبار مورد تاييد بورس در دامغان براي فروش پسته تجهيز و تاييد شده است و پسته کاران مي توانند با همکاري کارشناسان بورس و ارائه مشخصات محصول، پسته توليدي خود را پس از دوره تازه خوري و به صورت تناژ بالا در بورس بفروشند.

وي قيمت گذاري منصفانه، اطمينان خاطر صاحب بار از فروش و دريافت وجه، متمرکز سازي و برند سازي محصول پسته و جلوگيري از دلالي را از ويژگي هاي اين نوع فروش محصولات کشاورزي و باغي برشمرد.

به گفته عباسپور، با تجهيز و تاييد 3 انبار مخصوص بورس ديگر در شهرستان هاي سمنان، شاهرود و گرمسار، امکان عرضه خشکبار و ساير محصولات موجود در فهرست فروش بورس نظير برگه زردآلو و زيره و نيز محصولات توليد انبوه و شاخص استان مانند گردو و بادام تا يک سال آينده فراهم خواهد شد.

مدير تعاون روستايي استان از کشاورزان و توليدکنندگان خوست تا با کسب مشاوره تخصصي از اين سازمان و کارشناسان بورس، اين روش فروش را جايگزين عرضه سنتي و قيمت گذاري بازار فصلي کنند تا از مزاياي مطلوب آن بهره مند شوند.


 با اسکان 48 هزار نفر در شبانه روز صورت مي گيرد؛
 34 موکب استان سمنان عهده‌دار اسکان و تغذيه زائران اربعين 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول کميته اسکان و تغذيه ستاد اربعين استان سمنان بابيان اينکه 34 موکب استان به زائران اربعين ارائه خدمت خواهند کرد، گفت: اين استان متعهد به اسکان 48 هزار زائر در شبانه‌روز شده است.

رمضان علي حلوايي، ضمن بيان اينکه 34 موکب اسکان و تغذيه از استان سمنان امسال راهي مراسم عظيم اربعين در کربلا و نجف اشرف مي‌شوند، ابراز داشت: با توجه به حذف ويزا پيش‌بيني مي‌شود امسال نه تنها در استان بلکه در کل کشور استقبال خوبي از اين مراسم معنوي صورت گيرد که کار ثبت‌نام‌ها در حال انجام است.

وي ضمن بيان اينکه طبق ابلاغيه ستاد اربعين وزارت کشور سهميه اسکان استان سمنان امسال اسکان 48 هزار زائر طي هر شبانه‌روز است، افزود: سهميه تغذيه نيز 42 هزار نفر تعيين‌شده که توسط اين 34 موکب روزانه بايد خدمات اسکان و تغذيه براي اين تعداد انجام شود.

مسئول کميته اسکان و تغذيه مشارکت‌هاي مردمي اربعين سمنان ضمن بيان اينکه در سفر هفته گذشته به عراق مکان موکب‌ها جانمايي شده است، ابراز داشت: طي همايشي به صورت استاني جزئيات به سمع و نظر موکب‌ها خواهد رسيد که هر موکب در کجا بايد اسکان گرفته و وظيفه محوله خود را انجام دهد.

حلوايي بابيان اينکه موکب‌ها در مرز مهران، نجف، مسير نجف-کربلا و خود کربلا استقرار خواهند داشت، تصريح کرد: يک هزار و 500 خادم تاکنون اعلام آمادگي کرده‌اند تا به صورت زميني راهي اين سفر شوند که پيش‌بيني اتوبوس‌هاي موردنياز شده است.

وي ضمن بيان اينکه امکانات موردنياز موکب‌ها در دو بخش اسکان و تغذيه با همکاري گمرک استان سمنان از مبدا شاهرود، سمنان و گرمسار پک و مستقيم به مرز ارسال مي‌شود، افزود: ضمن آنکه امکانات موردنياز موکب‌ها توسط خيران جمع‌آوري و به محل مأموريت ارسال مي‌شود اما هم استاني‌ها نيز مي‌توانند در شهرها و روستاها به ستاد اربعين که در مکان‌هاي مشخص برپا مي‌شوند کمک کنند.