تاریخ 1398/06/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5126 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کاراته‌کاهاي دختر سمنان در المپياد کشوري 2 مدال‌ گرفتند 

سرويس ورزشي:

دبير هيات کاراته استان سمنان گفت: کاراته‌کاهاي اعزامي اين استان به رقابت‌هاي المپياد استعدادهاي برتر کاراته کشور در زنجان مدال طلا و برنز کسب کردند.

سيد مجتبي متوليان روز شنبه در گفت‌و‌گويي افزود: 13 کاراته‌کاي دختر به همراه 2 مربي در المپياد استعدادهاي برتر کشور حضور يافتند.

وي بيان کرد: آيلين قالي‌بافي در وزن منفي 42 کيلوگرم در رده سني نوجوانان در اين رقابت‌ها مقام سوم مشترک را از آن خود کرد.

متوليان تصريح کرد: الينا صفاجو در وزن مثبت 52 کيلوگرم و رده سني نونهالان در المپياد استعدادهاي برتر کاراته کشور مدال طلا را بر گردن آويخت.

دبير هيات کاراته استان سمنان يادآور شد: دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر کاراته دختران کشور با حضور 450 ورزشکاران از 31 استان از روز پنجشنبه هفتم شهريور 98 در مجموعه ورزشي 6 هزار نفري انقلاب شهر زنجان آغاز شد.

دختران ايلامي در 2 رده نونهالان و نوجوانان دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر کاراته دختران کشور با کسب 2 مدال طلا و 2 نقره و يک برنز اول شدند، تيم استان گيلان با 2 طلا و يک برنز در جايگاه دوم قرار گرفت و کرمانشاه با کسب يک مدال طلا، سه نقره و يک برنز در جايگاه سوم ايستاد.


 دختر دارت‌انداز سمناني بر سکوي قهرماني کشور ايستاد 

سرويس ورزشي:

دبير انجمن دارت کشور گفت: دارت‌انداز دختر اين استان در رقابت‌هاي دارت بانوان کشور مقام قهرماني را از آن خود کرد.

حسين فاضلي روز شنبه در گفت‌و‌گويي افزود: مهشاد عوض‌زاده در رده جوانان سومين دوره رقابت‌هاي دارت بانوان کشور براي کسب سهميه رده‌بندي جهاني قهرمان رقابت‌هاي دارت بانوان کشور شد، اين ورزشکار عضو تيم ملي جوانان اعزامي به رقابت‌هاي جهاني روماني از تيم شهرداري گرمسار در بخش بانوان نيز هست.

وي بيان کرد: مهتاب منصوري از فولاد مبارکه سپاهان اصفهان مقام نائب قهرماني را کسب کرد و فاطمه صفي از فولاد مبارکه سپاهان و طاهره عطايي از خراسان جنوبي به صورت مشترک سوم شدند.

دبير انجمن دارت کشور ادامه داد: در پيکارهاي دارت 2 نفره بانوان کشور به منظور کسب سهميه رده‌بندي جهاني در شيراز، عسل عوض‌زاده و مهشاد عوض‌زاده نائب قهرمان شدند.

وي با بيان اينکه تيم 2 نفره فاطمه کريمي از فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و آتنا بيگمي از خراسان جنوبي بر سکوي قهرماني اين بخش ايستادند، خاطرنشان کرد: زينب ذوالفقاري از فولاد مبارکه سپاهان و زهرا نظام‌دوست از خراسان شمالي به همراه نيلوفر عوض‌زاده از سمنان و ‌مهناز محمدي از مازندران به طور مشترک عنوان سوم را کسب کردند.

دبير انجمن دارت کشور يادآور شد: سومين دوره رقابت‌هاي دارت بانوان کشور براي کسب سهيمه رده‌بندي جهاني از هفتم شهريور 98 در سالن شهيد دستغيب شيراز آغاز شد و شامگاه جمعه هشتم شهريور با معرفي نفرات برتر در دو بخش بانوان و آقايان پايان يافت.


 جام‌جهاني بسکتبال
 باخت تلخ بسکتبال ايران برابر پورتوريکو با 8 بازيکن 

سرويس ورزشي:

تيم ملي بسکتبال ايران در ديدار با پورتوريکو بازي برده را واگذار کرد تا شکست در چند ثانيه را تجربه کند.

در اولين روز جام‌جهاني 2019 تيم ملي بسکتبال کشورمان به مصاف اصلي‌ترين حريفش در مسير صعود به مرحله دوم جام‌جهاني رفت. هرکس که از ابتدا اين بازي را تماشا مي‌کرد يا حتي در ابتداي کوارتر چهارم تماشاگر اين مسابقه شده‌بود خوشحال از اولين برد تيم ملي، براي صعود به جمع 16 تيم برتر جهان برنامه‌ريزي مي‌کرد اما در عرض تنها چند دقيقه تيم ملي ايران برابر پورتوريکو همه چيز را واگذار کرد و در نهايت 83 بر 81 باخت.

تيم ملي بسکتبال کشورمان به دنبال کسب عنوان بهترين تيم آسيايي است تا به سهميه المپيک برسد اما با اين باخت کارش بسيار سخت شده‌است. ملي‌پوشان دوشنبه برابر تونس به ميدان خواهند رفت و بايد در آن ديدار برنده شوند تا اميدهايشان براي صعود زنده بماند. سوال اينجاست در ديدار برابر پورتوريکو چه اتفاقاتي افتاد که تيم ملي اختلاف نزديک به 20 امتياز را حفظ نکرد و در نهايت باخت.

نبرد با 8 بازيکن

در اين مسابقه تيم ملي بسکتبال کشورمان تنها با 8 بازيکن بازي کرد. ميثم ميرزايي، رسول مظفري و حامد حسين‌زاده بازيکناني بودند که اصلا وارد زمين نشدند. هر سه بازيکن جزو بازيکناني هستند که در فصل گذشته ليگ عملکردي خوبي از خود به نمايش گذاشتند و مي‌توانستند در اين مسابقه حداقل چند دقيقه وارد زمين شوند تا ديگر بازيکنان فرصتي براي استراحت داشته باشند.

فشار بيش از حد روي ستاره‌ها

در جريان ديدار تيم ملي برابر پورتوريکو به خصوص در نيمه اول بارها و بارها تيم ملي نزديک به 20 امتياز از حريفش پيش بود اما در اين دقايق کمتر ديده مي‌شد که به بازيکنان اصلي استراحت داده شود. در شرايطي که حدادي 35 دقيقه، نيکخواه‌بهرامي 33 دقيقه و بهنام يخچالي 37 دقيقه در زمين بودند ميثم ميرزايي، ‌ رسول مظفري و حامد حسين‌زاده حتي چند ثانيه فرصت حضور در ميدان را نداشتند و بازي نکردند. تيم ملي بسکتبال کشورمان با 8 بازيکن برابر 12 بازيکن پورتوريکو بازي کرد و در نهايت باخت. شايد اگر ملي‌پوشان در زماني که 20 امتياز از حريف پيش‌ بوديم استراحت مي‌کردند در نشست خبري توسط خبرنگاران متهم به خستگي نمي‌شدند.

عدم توجه به نقطه قوت پورتوريکو

يک آناليز ساده از عملکرد تيم ملي پورتوريکو در ديدارهاي انتخابي جام‌جهاني نشان مي‌داد اين تيم تاکيد زيادي بر شوت‌هاي پيراموني دارد و آمار پرتاب‌هاي سه امتيازي موفق اين تيم نيز حاکي از توانايي بازيکنانش است. در لحظه‌هاي حساس که تيم ملي اختلاف زيادي هم با پورتوريکو داشت، چند شوت سه امتيازي باعث شد اختلاف جبران شود و در نهايت نماينده بسکتبال آمريکا برنده شود. کاملا مشخص بود که منطقه رنگي و زير سبد نقطه ضعف پورتوريکو بود و تيم ملي تنها در نيمه اول از آن به خوبي استفاده کرد.

تاثير کادرفني کجاست؟

در نهايت بايد به عملکرد کادرفني هم اشاره کرد. شايد اکنون همه انتقادها به مهران شاهين‌طبع باشد که همانند بسياري از ديدارهاي حساس کارنامه‌اش، در نيمه دوم و نيمه مربيان نتيجه را واگذار کرده‌است اما سوال مهم ديگر اينجاست که کمک‌هاي او در روي نيمکت چه عملکردي دارند؟ فرزاد کوهيان سرمربي تيم اميد و کمک اول شاهين‌طبع در جريان مسابقه چه مشاوره‌هايي به او مي‌دهد؟ محمد عابديني و مهران آتشي چه عملکردي دارند؟ کادرفني تيم ملي بسکتبال کامل است اما چه اتفاقي مي‌افتد که در 15 دقيقه و بين دو نيمه برنده و بازنده جايشان عوض مي‌شود؟ برنامه تيم ملي بسکتبال ايران که براي المپيکي شدن تلاش مي‌کند براي شکستن دفاع پرس تمام زمين حريف چه بود؟

در کوارتر چهارم و در حالي که تنها چهار ثانيه به پايان اين ديدار باقي مانده بود، بازي با تساوي 81 بر 81 در جريان بود ولي چه اتفاقي افتاد که اين نتيجه، با برتري 83 بر 81 حريف پايان يافت و تيم ملي ايران نتوانست براي تنها چهار ثانيه اين تساوي را حفظ کند؟


 سرويس ورزشي:  

دعوت پويا موزوني به تيم المپياد نخبگان

سرويس ورزشي:

پويا موزوني بازيکن توانمند و آينده‌دار بسکتبال 3 نفره استان سمنان به تيم منتخب بسکتبال 3 نفره المپياد نخبگان کشور دعوت شد.

سرويس ورزشي راهيابي اين بازيکن را تبريک عرض نموده و از خداوند منان براي وي آرزوي موفقيت و توفيق روزافزون را مسالت دارد.

آقاعمو با ثبت رکورد 24 ثانيه قهرمان

مهارت‌هاي فردي فرمند کاپ شد

سرويس ورزشي:

محدثه آقاعمو بسکتباليست و مربي جوان سمناني با ثبت رکورد 35 ثانيه در دوره مقدماتي همچنين در دوره نهايي ايونت 3x3 فرمند کاپ با ثبت رکورد 24 ثانيه توانست مقام اول اين مسابقات را از آن خود کند.

اين مسابقات در روز جمعه 8 شهريور به ميزباني ورزشگاه آرارات استان تهران برگزار گرديد.

هيات بسکتبال استان سمنان اين موفقيت را به خانم آقاعمو و همچنين مربي با تجربه ايشان، خانم سمندي و خانواده بسکتبال استان سمنان تبريک عرض مي‌نمايد‌.

حمايت تمام قد علي پروين از انصاري‌فرد و کالدرون

سرويس ورزشي:

پيشکسوت باشگاه پرسپوليس از هم‌بازيان و شاگردان سابقش خواست از باشگاه پرسپوليس، مدير و سرمربي اين تيم حمايت کنند.

علي پروين، شنبه در جمع پيشکسوتان باشگاه پرسپوليس صحبت کرد و از آن‌ها خواست تا از گابريل کالدرون، سرمربي اين باشگاه حمايت کنند.

پروين ادامه داد: او مربي جديدي است و تازه آمده و نياز به زمان و حمايت دارد. پرسپوليس سه بار قهرمان شده و کار سختي دارد. بايد کمک کنيم تا تيم راهش را پيدا کند. از انصاري‌فرد هم حمايت کنيد، او از جنس خودتان و پرسپوليس است. کسي هم به من نگويد او در فلان مقطع با من مشکل داشت. ما رابطه خوبي داريم. او شاگرد من است و خودم اولين نفر به او تبريک گفتم. کسي دنبال تحريک کردن من نباشد.

پروين اضافه کرد: اين که مي‌گويند چون آقاي درويش شانسي براي مديريت پرسپوليس نداشت گفته‌ام وزير از خارج باشگاه مدير نياورد، اصلا درست نيست و من فقط نگران بودم که مدير خوبي منصوب نشود. در مجموع امسال سال سختي است و پرسپوليس قرعه سختي هم دارد و دربي هم نزديک است بنابراين بايد پشتيبان تيم و باشگاه باشيم.

نامه کميته ملي المپيک به IOC درباره مداخله‌هاي

سياسي فدراسيون جهاني جودو

سرويس ورزشي:

کميته ملي المپيک کشورمان قرار است به کميته بين‌المللي المپيک نامه‌اي را در خصوص مداخله سياسي فدراسيون جهاني جودو ارسال کند.

به دنبال مطرح شدن پناهندگي سعيد ملايي در جريان مسابقات جهاني جودو و همين‌طور ارتباطاتي که بين فدراسيون جهاني جودو و رژيم اشغالگر قدس شنيده مي‌شود، قرار است کميته ملي المپيک کشورمان در نامه‌اي به کميته بين‌المللي المپيک (IOC) با شرح جزئيات اعتراض خود را نسبت به مداخله سياسي فدراسيون جهاني جودو مطرح کند.

به گفته مسئولان ورزش کشورمان موضوع پناهندگي سعيد ملايي با هماهنگي رئيس فدراسيون جهاني جودو کليد خورده که به دنبال اين اتفاق در جريان مسابقات جهاني جودو در توکيو ملايي مخفيانه از هتل خارج شد که براي اين ورزشکار بليت آلمان تهيه شده است.

عملکرد درخشان نماينده‌هاي

مدرسه شطرنج سلامت اين بار در رشت

سرويس ورزشي:

دومين دوره رقابت‌هاي المپياد استعدادهاي برتر ورزش که در رشته شطرنج به ميزباني رشت برگزار شد، تيم اعزامي استان که با حضور سه بازيکن از شهرستان سمنان و مدرسه شطرنج سلامت تشکيل شده بود، در پايان نتايج ذيل را کسب نمودند:

اميررضا خراساني: 3. 5 امتياز، افزايش 82 واحدي درجه بين‌المللي

محمدرضا اميني: 3. 5 امتياز، افزايش 89 واحدي درجه بين‌المللي

ساني علياني: 2 امتياز، کاهش 6 واحدي درجه بين‌المللي

در بين تمامي شرکت‌کنندگان محمدرضا و اميررضا به ترتيب دومين و چهارمين افزايش درجه بين‌المللي را داشته‌اند. ضمنا اين مسابقات با حضور 121 شرکت‌کننده، در 7 دور و به ميزباني شهرستان رشت برگزار شد و سرپرستي تيم اعزامي استان برعهده عرفان عاشوري بود.

نتايج مسابقات هفتگي تنيس روي ميز گرمسار

سرويس ورزشي:

نتايج مسابقات هفتگي تنيس روي ميز گرمسار به شرح ذيل مي‌باشد:

مقام اول احمدرضا ميراخوري- مقام دوم ميلاد قندالي- مقام سوم امير محمد فيصلي

همچنين به نفرات برتر جوائز نقدي اهدا گرديد.

دختر سمناني در المپياد جودو بر سکوي سوم ايستاد

سرويس ورزشي:

نائب رئيس هيات جودو استان سمنان گفت: دختر جودوکار اين استان در دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر جودو کشور مقام سوم را از آن خود کرد.

طاهره گلريز روز شنبه در گفت وگويي افزود: ملينا آريانژاد جودوکار استان سمنان در وزن منفي 36 کيلوگرم در رده سني جوانان با ورزشکاري از استان لرستان به طور مشترک سوم شد.

وي بيان کرد: در اين وزن جودوکاراني از استان‌هاي اصفهان و تهران مقام‌هاي قهرماني و نائب قهرماني را به خود اختصاص دادند.

نائب رئيس هيات جودو استان سمنان يادآور شد: رقابت‌هاي جودو دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر کشور در گروه دختران با حضور 180 جودوکار از 27 استان کشور در سالن امام علي(ع) يزد برگزار شد.

معرفي برترين‌هاي تنيس روي ميز

بازنشسته در دامغان

سرويس ورزشي:

برترين‌هاي مسابقات تنيس روي ميز بازنشستگان کشوري استان سمنان در دامغان معرفي شدند.

در اين مسابقات 58 ورزشکار از سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و بسطام در 6 گروه به صورت دوره‌اي به رقابت پرداختند.

در پايان اين مسابقات، عليرضا پيمان‌خواه از سمنان مقام اول را کسب کرد و عليرضا مطواعي از دامغان و محمد باقري از شاهرود به ترتيب مقام‌هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

نفرات برتر به مسابقات قهرماني بازنشستگان کشور که آبان در تهران برگزار مي‌شود، راه يافتند.

اولين گردهمايي صميمانه اعضاي

هيات بسکتبال شهرستان دامغان

سرويس ورزشي:

اولين گردهمايي صميمانه اعضاي هيات بسکتبال شهرستان دامغان با پيشکسوتان، مربيان و بازيکنان دلسوز و قديمي اين رشته ورزشي در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان در تاريخ 6/6/98 و همزمان با گراميداشت هفته دولت برگزار گرديد.

بازگويي خاطرات ورزشي ساليان گذشته، بررسي مشکلات و آسيب‌ها، ارائه راهکارهاي مفيد و سازنده و ترسيم خط مشي، انتقال تجربيات ارزشمند به اعضاي هيات، راه‌هاي موفقيت در استعداديابي ورزشکاران، از مهمترين موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

معارفه بابايي برگزار شد

سرويس ورزشي:

مراسم معارفه سرپرست هيات ورزش‌هاي همگاني استان سمنان با حضور مجتبي جانعلي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان و روساي هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان‌هاي استان سمنان برگزار شد.

در اين مراسم بابايي به طور رسمي کار خود را در هيات ورزش‌هاي همگاني آغاز کرد.