تاریخ 1398/06/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5126 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون هلال‌احمر استان سمنان خبر داد:
 گرفتار شدن 2 نفر در ارتفاعات شاهوار 

سرويس حوادث:

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان از گرفتار شدن دو نفر در ارتفاعات شاهوار شاهرود خبر داد و گفت: يکي از کوهنوردان بعد از سقوط دچار مصدوميت زانو شد.

ضمن بيان اينکه گرفتار شدن دو نفر در ارتفاعات شاهوار به نيروهاي امداد و نجات هلال‌احمر گزارش شد، ابراز داشت: در اين حادثه دو کوهنورد يک زن و مرد در منطقه حضور داشتند که کوهنورد مرد از ارتفاع سه متري سقوط و دچار مصدوميت از زانو مي‌شود.

وي ضمن بيان اينکه بعد از رسيدن نيروهاي هلال‌احمر بلافاصله عمليات امداد و نجات بر روي مصدوم انجام شد، افزود: بعد از تثبيت مصدوم بلافاصله توسط بالگرد به مراکز درماني شاهرود براي سير مداوا انتقال يافت که حال عمومي آن‌ها مطلوب گزارش مي‌شود.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان با بيان اينکه کوهنوردان حتماً مي‌بايست قبل از حضور در ارتفاعات حتماً سفر خود را هيئت کوهنوردي و هلال‌احمر شهرستان اطلاع دهند، ابراز داشت: اين موارد کمک مي‌کند تا در صورت بروز حادثه بلافاصله نيروهاي امدادي بتوانند با رديابي مسير، خود را به آن‌ها برسانند.

وي اضافه کرد: وجود راهنماي محلي مي‌تواند در اين گونه موارد بسيار کمک کند که انتظار مي‌رود کوهنوردان حتماً شرايط آب و هوايي و موارد ايمني را لحاظ کنند.


 رئيس پليس فتاي استان سمنان:
 راننده تاکسي اينترنتي در سمنان دستگير شد 

سرويس حوادث:

رئيس پليس فتاي استان سمنان با بيان اينکه راننده تاکسي اينترنتي در سمنان دستگير شد، گفت: مزاحمت در شبکه اجتماعي تلگرام براي مردم، دليل دستگيري اين فرد خاطي است.

سرهنگ حسين صادقي کاشان صبح يک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به ميزباني سالن جلسات فرماندهي انتظامي سمنان ضمن بيان اينکه راننده تاکسي اينترنتي در سمنان دستگير شد، ابراز داشت: در پي مراجعه شهروند سمناني به پليس فتاي مرکز استان و با ارائه مرجوعه قضائي مبني بر مزاحمت اينترنتي بلافاصله پرونده در اين راستا تشکيل و در دستور کار قرار گرفت.

وي افزود: کارشناسان و مهندسان پليس نيز در بررسي‌هاي اينترنتي و ميداني خود مشخص کردند که فردي با ارسال تصاوير غير‌اخلاقي و درخواست‌هاي غير‌منطقي در بستر شبکه اجتماعي تلگرام براي يک زن ايجاد مزاحمت مي‌کرده است.

رئيس پليس فتاي استان سمنان به تحقيقات تخصصي و گسترده مأموران انتظامي در اين خصوص اشاره کرد و ابراز داشت: متهم پرونده که در يکي از شرکت‌هاي حمل‌ونقل اينترنتي مشغول کار بود شناسايي و به اداره پليس منتقل شد.

صادقي کاشان از اعتراف صريح و روشن مزاحم اينترنتي به جرم ارتکابي خود خبر داد و تصريح کرد: مجرم با اطلاع از اختلاف خانوادگي فرد شاکي، در يکي از سفرهاي درون‌شهري اقدام به ارتباط‌گيري و مزاحمت براي وي داشته است. وي حفظ و صيانت از حريم خصوصي در فضاي مجازي را اولويت فعاليت کاربران خواند و افزود: پليس فتاي استان به صورت شبانه‌روزي آماده پاسخگويي مشکلات و مسائل شهروندان در اين فضا است و کاربران نيز مي‌توانند با مراجعه به سايت پليس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir آگاهي و دانش خود را براي استفاده صحيح از فضاي مجازي و فرصت‌هاي آن ارتقا دهد.


 رئيس پليس‌راه استان سمنان:
 تصادف پرايد و کاميون بنز در محور سبزوار- ميامي 
 يک نفر جان باخت

سرويس حوادث:

رئيس پليس‌راه استان سمنان با بيان اينکه تصادف پرايد و کاميون بنز در محور سبزوار- ميامي حادثه آفريد، گفت: در اين حادثه متأسفانه يک نفر جان باخت. سرهنگ تقي کبيري ضمن بيان اينکه بعدازظهر شنبه تصادف پرايد و کاميون بنز در کيلومتر 130 محور سبزوار- ميامي گزارش شد، ابراز داشت: اين حادثه ساعت 17 بعدازظهر روز شنبه به وقوع پيوست که باعث جان باختن يک نفر سر صحنه تصادف شد.

وي ضمن بيان اينکه اين حادثه مصدوميت دو نفر را نيز به دنبال داشت، افزود: با توجه به کويري و يکنواختي بودن محور مواصلاتي تهران- مشهد و بالعکس احتمال خستگي و خواب‌آلودگي رانندگان وجود دارد که از رانندگان انتظار مي‌رود بعد از استراحت کامل طي مسير کنند.

رئيس پليس‌راه استان سمنان با بيان اينکه در روزهاي اوج پيک ترافيکي جاده‌ها مواجه هستيم، اضافه کرد: استراحت کامل، هوشياري کامل و پرهيز از شتاب و عجله از مواردي که بارها به رانندگان توصيه‌ شده است تا از وقوع اين حوادث تلخ پيشگيري شود.