تاریخ 1398/06/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5119 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با افتتاح 88 طرح عمراني و اقتصادي در سمنان صورت گرفت؛
 آغاز گراميداشت هفته دولت در استان سمنان 
 استاندار : استان سمنان در شاخص جلب رضايتمندي مردم از مديران رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با بيان اينکه پيگير طرح انتقال آب درياي خزر به فلات مرکزي ايران هستيم، گفت: اين طرح در کنار ‏اجراي سد فينسک دو اقدام براي تأمين آب سمنان محسوب مي‌شوند‎.‎

عليرضا آشناگر در مراسم گراميداشت هفته دولت و افتتاح هم‌زمان 88 پروژه عمراني و اقتصادي شهرستان سمنان در آستان مقدس امامزاده يحيي‌(ع) سمنان اظهار کرد: شهيدان رجايي و باهنر دو الگوي عملي مديريت در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هستند.

وي تصريح کرد: از ويژگي‌هاي شهيدان رجايي و باهنر، خدمت به مردم و صميميت با آنها بود؛ شهيدان رجايي و باهنر دنبال اعتلاي مملکت و خدمت به مردم بودند و شجاعانه از حقوق ملت دفاع کردند و طبيعي بود که دشمن تحمل اين اقدامات را نداشته و آنان را آماج حملات خود قرار دهد.

استاندار سمنان اضافه کرد: حاکمان آمريکا با ارائه راهبردهاي سه‌گانه خود در زمينه‌هاي تغيير نظام، فشار اقتصادي و دستيابي به توافق خوب تصور مي‌کردند که مي‌توانند مردم را از راه و هدف خود بازدارند؛ اما شاهديم که با ايستادگي و مقاومت ملت و رهبري، اين اهداف شوم محقق نشد.

آشناگر گفت: با اراده محکم رهبر ، دولت و مقاومت ملت ايران، راهبردهاي آمريکا محکوم به شکست بوده و آنها دير يا زود مجبور به پذيرش اراده ملت ما خواهند بود.

وي افزود: پس از مقاومت قهرمانانه ملت ايران، ترامپ اعلام کرد که ما دنبال تغيير نظام ايران نيستيم و با همين گروه مذاکره خواهيم کرد؛ اما ديديم که رهبر معظم انقلاب پاسخ محکمي به او دادند.

ارزش پول ملي در حال احيا است

استاندار سمنان ادامه داد: تلقي دشمنان بر اين استوار بود که ساختار اقتصادي کشور ضعيف است و با اعمال فشار مي‌توانند اين ساختار را نابود سازند؛ اما با مقاومت همه‌جانبه ملت و دولت خوشبختانه امروز ارزش پول ملي در حال احيا بوده و اعتماد مردم به آينده نظام بهبود يافته است.

آشناگر تصريح کرد: دشمن تصور مي‌کرد با اين‌گونه اقدامات مي‌تواند ملت را از اهداف عالي خود بازدارد؛ اما موفق نشد.

وي گفت: استان سمنان از رشد خوبي در عرصه‌هاي صنعتي و معدني برخوردار بوده که اين نشانه توجه دولت به توسعه همه‌جانبه استان است؛ سمنان به علت موقعيت خوب و منابع موجود در آن ناگزير به توسعه است، اما ما نيز بايد محدوديت‌هاي توسعه استان را برطرف سازيم.

استاندار سمنان اضافه کرد: يکي از محدوديت‌هاي جدي استان سمنان، کمبود منابع آب و زيرساخت‌هاست؛ دولت بيشترين تلاش را براي رفع محدوديت‌هاي استان به انجام رسانده است.

آشناگر توضيح داد: طرح انتقال آب از درياي خزر به فلات مرکزي ايران و اجراي سد فينسک از طرح‌هاي بسيار خوب و ابر پروژه‌هاي استان است که در دولت مطرح شد و با رأي بالاي نمايندگان مجلس به تصويب رسيد.‌

وي بيان کرد: طرح‌ها و پروژه‌هاي قابل افتتاح و قابل کلنگ‌زني استان سمنان در هفته دولت، از مجموعه طرح‌هاي خوب کشور بوده و در هفته دولت پروژه‌هاي مختلفي در استان با اعتباري بالغ‌بر 812 ميليارد تومان کلنگ‌زني خواهد شد.

استاندار سمنان گفت: نرخ رشد جمعيت در استان سمنان تقريباً دو برابر متوسط نرخ کشوري بوده که اين نشان‌دهنده رشد و ظرفيت‌هاي خوب اين استان است.‌

آشناگر عنوان کرد: استان سمنان به دليل کارکرد بالاي کشوري و نقش مؤثر در اقتصاد ملي نيازمند توجه بيشتر مسؤولان است؛ بايد همگي با اتحاد و بسيج امکانات تلاش کنيم که استان را در مسير درست توسعه قرار دهيم.‌

وي افزود: توسعه همه‌جانبه استان سمنان اولويت است؛ ورود به حاشيه‌ها و مجادلات سياسي براي توسعه استان مانند سم است و مسؤولان ورود به حواشي و مجادلات را براي خود حرام سازند.

اعتبارات عمراني استان سمنان جذب شد

استاندار سمنان اظهار کرد: خوشبختانه مديران و مسؤولان استان در رده مديران خوب و موفق کشور هستند و بر‌اساس ارزيابي‌هاي انجام ‌شده، اين استان در شاخص جلب رضايتمندي مردم رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است که اين جاي قدرداني دارد.‌

آشناگر گفت: استان سمنان در بحث رفع موانع توليد جزو استان‌هاي برتر کشور محسوب مي‌شود و بهترين عملکردها را داشته و 129 ميليارد تومان در بخش اشتغال روستايي جذب شده است.

وي ادامه داد: اعتبارات عمراني استان سمنان به‌صورت 100 درصدي جذب شده است؛ يکي از رسالت‌هاي اصحاب رسانه و مديران روابط عمومي، اعلام توانمندي، اقدامات و خدمات دولت است که موجب دلگرمي و اعتماد مردم خواهد شد.‌

استاندار سمنان تصريح کرد: ايجاد اميد در مردم به اين صورت است که مردم بدانند دولت با تمام وجود و توان در حال انجام امور کشور و رفع مشکلات است.

آشناگر گفت: خوشبختانه اهداف آمريکا براي تحقير ملت ايران مؤثر واقع نشده و اين مهم ناشي از تدبير و تلاش رهبري، مردم و تلاش دولت است.


 افتتاح همزمان 88 طرح در شهرستان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در نخستين روز هفته دولت، 88 طرح عمراني و اقتصادي در شهرستان سمنان افتتاح شد.

فرماندار سمنان در مراسم افتتاح همزمان اين طرح‌ها گفت : اين پروژه‌ها با اعتباري بيش از 326 ميليارد تومان اجرا شد.

سيد‌عباس دانايي افزود: امروز همچنين 19 پروژه با اعتباري بيش از 125 ميليارد تومان در شهر سمنان کلنگ زني خواهد شد.

دبيرستان 12 کلاسه زنده‌ياد رحمت‌الله قدس يکي از طرح‌هايي بود که در اولين روز از هفته دولت در سمنان افتتاح شد.

اين دبيرستان با مساحت 4500 مترمربع و زيربناي 2000 مترمربع، با اعتبار حدود سه ميليارد تومان به صورت مشارکتي ساخته شده است.

افتتاح واحد پرورش 50 راسي گاو شيري در مجتمع اعتضاديه سمنان هم از ديگر طرح‌هايي بود که در اين روز به بهره‌برداري رسيد.

اين واحد گاوداري با هزينه 930 ميليون تومان ايجاد و براي هفت نفر هم اشتغال‌زايي شده است.

بازديد از گلخانه پرورش آلوئه‌ورا، روند ساخت مرکز سوانح و سوختگي بيمارستان کوثر سمنان و ديدار با خانواده شهيد خراسانيان و يک خانواده تحت پوشش کميته امداد از ديگر برنامه‌هاي استاندار و مسئولان در صبح اولين روز هفته دولت در سمنان بود.

عليرضا آشناگر استاندار سمنان در مراسم آغاز اجراي طرح‌هاي هفته دولت در سمنان با تاکيد بر لزوم رفع محدوديت‌هاي توسعه اين استان گفت: يکي از اين محدوديت‌ها کمبود آب است که دولت و مجلس با تصويب طرح‌هايي نظير انتقال آب از درياي خزر به فلات مرکزي ايران و اجراي سد فينسک براي رفع آن همت دارند.

وي تاکيد کرد: استان سمنان، با کارکرد ويژه و نقش موثر در اقتصاد ملي، به توجه بيشتر مسئولان کشور نيازمند است.

پيش از اين مراسم، استاندار سمنان و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي با حضور در گلزار شهداي بارگاه مطهر امامزاده يحيي سمنان به مقام شامخ شهيدان اداي احترام و با آرمان‌هاي والاي امام راحل و شهداي گلگون کفن ميهن اسلامي تجديد پيمان کردند.

تجليل از جمعي از کارمندان نمونه شهرستان سمنان، برنامه ديگر اين مراسم بود.


 همايش تخصصي مواکب اربعين حسيني استان سمنان برگزار شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همايش تخصصي مواکب اربعين حسيني استان سمنان با شرکت عوامل اجرايي 32 موکب اين استان در گرمسار برگزار شد.

در اين همايش يک روزه 120 نفر از عوامل اجرايي موکب‌ها شامل برادران و خواهران شرکت داشتند.

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان سمنان و کميته اسکان تغذيه و مشارکت‌هاي مردمي ستاد اربعين اين استان در اين همايش با تشريح اهداف برگزاري همايش، به مسئوليت کميته اسکان و تغذيه و مشارکت مردمي اشاره کرد و گفت: تمامي فعاليت‌هاي موکب‌هاي اربعين حسيني زير نظر اين کميته انجام مي‌شود و کميته اسکان و تغذيه نيز زير مجموعه ستاد اربعين استان سمنان فعاليت دارند. رمضانعلي حلوايي با اشاره به اينکه در اين همايش تخصصي شش کارگروه تخصصي تشکيل شد است، اظهارداشت: مشارکت موکب‌ها در بخش‌هاي تخصصي مي‌تواند کيفيت خدمات را بالا برده و در اثرگذاري آن موثر باشد.

امام‌جمعه موقت گرمسار نيز با بيان اهميت توجه به موضوع فرهنگ حسيني گفت: فعاليت موکب‌هاي استان سمنان مي‌تواند در گسترش و ترويج فرهنگ عاشورايي و حسيني در اين استان نيز موثر واقع شود.

اين همايش توسط ستاد بازسازي عتبات عاليات شهرستان گرمسار و با مشارکت فرمانداري و دستگاه‌ها و نهادهاي اين شهرستان برگزار شد.