تاریخ 1398/05/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5111 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس شوراي شهر سمنان مطرح کرد؛
 طرح‌هاي بزرگ مديريت شهري با پشتوانه محکم به نتيجه مي‌رسد 

سيد مسعود سيادتي خدمات و تلاش‌هاي انجام شده در شهرداري‌ را بسيار ارزنده دانست وگفت: مردم بايد در اين رابطه قضاوت کنند.

وي ادامه داد: شهرداري‌هاي سمنان در پاسخگويي به مطالبات و نيازهاي شهروندان نقش موثر و ارزنده‌اي ايفا کرده‌اند و اگر بنا به اعطاي کارت زرد باشد، مردم بايد کارت زرد بدهند.

سيادتي با اشاره به اينکه اقدام‌ها و صحبت‌هاي هيجان‌زده هيچ مشکلي را حل نمي‌کند، افزود: در زمان مناسب عملکرد شهرداري را از طريق رسانه‌ها اطلاع رساني خواهيم کرد.

نامه شهرداري سمنان مبني بر احداث بازارچه عرضه مستقيم محصولات کشاورزي با اولويت اقلام پر مصرف خانوار به منظور رفاه حال شهروندان قرائت شد

مجيد نظري يکي از اعضاي شوراي شهر راه‌اندازي بازراچه محصولات کشاورزي در راستاي اجراي طرح تفصيلي را بسيار مناسب خواند.

وي گفت: اگر اين بازارچه با اين طرح مغايرت نداشته باشد، براي شهر بسيار ضروري و مهم است

وي مشاوره با مجري طرح تفصيلي در ايجاد بازارچه عرضه محصولات کشاورزي را توصيه کرد.

دسترسي آسان‌تر شهروندان به محصولات کشاورزي

نائب رئيس شوراي شهر نيز در اين باره هماهنگي با مجري طرح تفصيلي را توصيه کرد و گفت: ايجاد اين بازارچه براي دسترسي راحت‌تر شهروندان به محصولات کشاورزي کمک چشمگيري مي‌کند که تحقق اين مهم در کاهش ترددها نيز تاثير بسزايي دارد.

عباس آل‌بويه با اشاره به نقش سازمان ميدان‌هاي ميوه وتره‌بار بيان کرد: اين سازمان بايد تسهيلات لازم در امر تهيه و توزيع ميوه وتره‌بار و فرآورده‌هاي کشاورزي را با همتي خاص فراهم کند.

وي با بيان اينکه ايجاد بازارچه محصولات کشاورزي بايد به منظور حمايت از توليدکنندگان نيز باشد، بيان کرد: راه‌اندازي بازارچه عرضه محصولات کشاورزي بايد بتواند مسير حرکت محصولات را از توليدات محلي به توزيع با اصول صحيح هدايت کند.

آل‌بويه بر ارائه محصولات کشاورزان محلي در اين بازارچه تاکيد کرد و گفت: نظارت‌هاي لازم بايد به منظور ارائه محصولات کشاورزان سمناني صورت گيرد و اجازه توزيع و فروش محصولات شهرهاي ديگر در اين بازارچه نبايد داده شود.

قيمت محصولات در اين بازارچه پايين‌تر باشد

مهدي خراسانيان يکي ديگر از اعضاي شوراي اسلامي شهر سمنان نيز بر توزيع محصولات با قيمت پايين‌تر از مغازه‌ها در اين بازارچه تاکيد کرد و گفت: نظارت‌هاي لازم بر قيمت‌ها از اولويت‌هاي دستگاه‌هاي مربوطه در بازارچه عرضه محصولات کشاورزي باشد.

وي افزود: همه بازارچه‌هاي فعال در شهر نيز بايد محصولات خود را با قيمت پايين‌تر به شهروندان ارائه کنند.

تنها محصولات محلي در بازارچه ارائه شود

محمد همتي ديگر عضو شوراي اسلامي شهر سمنان نيز با اشاره به اهميت ارائه محصولات محلي در اين بازارچه بيان کرد: هدف از ايجاد اين بازارچه بايد ساماندهي بازار ميوه و محصولات کشاورزي باشد و تنها محصولات کشاورزان خود استان در اين مکان ارائه شود.

وي بر نقش ناظران اين بازارچه تاکيد کرد و خواستار مراقبت به منظور جلوگيري از فرصت طلبي سودجويان شد.

همتي بيان کرد: سمنان در توليد محصولات کشاورزي و زراعي داراي محصولات متنوعي است که با احداث اين بازارچه زمينه عرضه محصولات يادشده براي توليدکنندگان در سالي که رونق توليد نامگذاري شده بسيار موثر است.

طرح شورايارها در سمنان نيز اجرا شود

عباسعلي طالب بيدختي با اشاره به اينکه شوراياري‌ها نقش به‌سزايي در مديريت شهري دارند، گفت: اجراي اين طرح در استان‌هاي ديگر جز تهران مي‌تواند در تسريع و اجراي فعاليت‌هاي شهري موثر باشد.

وي با بيان اينکه اين نهاد رابطه ميان مردم، شهرداري و شوراي شهر است، گفت: ميزان مشارکت مردم در مديريت شهري با اجراي اين طرح در استان سمنان نيز افزايش چشمگيري خواهد داشت.

بيدختي انتخاب شهردار محله به عنوان بازو و ياور شهردار ناحيه و منطقه را بسيار مفيد خواند و افزود: شهردارهاي محله مي‌توانند با کمک به شهرداران منطقه به افزايش خدمات شهري و همچنين بالارفتن کيفيت زندگي در محله‌هاي خود نيز بسيار تاثيرگذار باشند.

اين عضور شوراي اسلامي شهر سمنان بيان کرد: شورايارها با کمک سازمان‌هاي مردم نهاد مي‌توانند مشارکت اجتماعي شهروندان را در مباحث مديريت شهري افزايش دهند.

وي خواستار برگزاري همايشي به منظور تجليل از شهروندان فعال در عرصه مديريت شهري شد.


 رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان:
 حفظ هويت تاريخي در نامگذاري معابر 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان،محمد همتي رئيس کميسيون فرهنگي شورا در نشست هم انديشي فرهنگي ضمن ارائه چگونگي طرح گذر فرهنگ و هنر اظهار کرد: توجه به حوزه فرهنگ و بهره‌مندي هنرمندان و مردم از فضاهاي فرهنگي نه تنها در نوع نگاه، روش و تغيير رفتار و فرهنگ شهروندان مؤثر است؛ بلکه در رونق اقتصادي هم بسيار تاثيرگذار است.

وي افزود: برگزاري هر رويداد فرهنگي نيازمند برنامه‌ريزي دقيق و در نظر گرفتن تمامي جوانب است به‌گونه‌اي که براي هر سليقه‌اي لذت‌بخش باشد و پس از تصويب در شوراي شهر به اجرا گذاشته شود

حفظ هويت تاريخي در نامگذاري معابر

عباسعلي طالب بيدختي عضو شوراي شهر در اين جلسه در خصوص نامگذاري خيابان‌ها و معابر شهري گفت:هويت يک منطقه و محله و ساختار يک خيابان و کوچه در طول ساليان سال به وجود آمده؛ اگر قرار باشد يک خيابان جديد، کوچه و گذر و معبر جديد را نامگذاري کنيم، اين روش نامگذاري صحيح است اما اينکه با هويت محله بازي کنيم، قابل درک نيست.

وي افزود: همه اسامي بايد در کميسيوني که قرار است تشکيل شود مطرح شوند تا نام‌ها و اسامي خيابان‌ها، معابر و محلات با فرهنگ وجايگاه تمدني اين شهر به توازن دست يابند.

شورا حق دخالت در کارهاي اجرايي را ندارد

عباس آل بويه نايب رئيس شورا از پرهيز شورا در کارهاي اجرايي نام برد و گفت: از وظايف شوراي شهر برنامه ريزي و قانونگذاري است اما مجري نيستند و قرار نيست که شورا در مسائل اجرايي دخالت کند.

اين عضو شورا افزود: شورا لازم است که در چارچوب قانون نظارت‌هاي کامل داشته باشد و به وظايف خود عمل کند، برنامه ريزي شديدا نياز به تغيير و تحول ساختار داشته و سياست‌هاي اجرايي ما بايد قابليت اجرايي شدن را داشته باشد.

کمبود سالن آمفي‌تئاتر در شهر

عباس بابايي دبير کميسيون فرهنگي شورا اعضاي شورا را نمايندگان مردم دانست و گفت: اعضاي شورا از جايگاه بسيار بالايي برخوردارند، هيچ نهاد دولتي و حاکميتي غير از خود مردم نمي توانند آنها را قضاوت کنند.

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همچنين افزود: بحشي از اشکالات ما داخلي است نگاه به بافت نرم فرهنگي، نگاه ويژه اي است که متاسفانه بسياري از مديران آن را در اولويت قرار نمي دهند.

بابايي ادامه داد: بيشتر رويکرد ما موضوعات عمراني و خدماتي است و نمي دانيم بافت نرم اولويت چندم ماست.

دبيرکميسيون فرهنگي شورا پيشرفت عمراني شهر را قابل قبول دانست و بيان کرد: متاسفانه بدليل ورود شهرداري و شورا در بسياري از کارهاي اجرايي شهر، وظيفه ديگر دستگاههاي اجرايي به شهرداري محول شده است،شهرداري نبايد تاوان پاسخگو نبودن ديگر دستگاههاي اجرايي را پس بدهد. زيرساخت‌هاي اصلي در رويدادهاي فرهنگي فراهم نيست و هنوز هم جاي خالي سالن بزرگ آمفي تئاتر که از مصوبات سفر رياست جمهوري به شهرمان بود احساس مي‌شود.

تشکيل دبيرخانه رويدادهاي فرهنگي و کارگروه و استفاده از ظرفيت نخبگان و موثرين شهر، گزارش اساسنامه تشکيل باشگاه ورزشي شهرداري بر اساس قوانين و مقررات مربوطه از ديگر موارد مطروحه در کميسيون فرهنگي شوراي شهر بود


 سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري سمنان خبر داد ؛
 کمپ زائران امام رضا مکاني مناسب براي اسکان و نصب چادر مسافران 

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سيد محمد قاسمي سرپرست سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهرداري سمنان گفت؛ بر پايي چادر در سطح شهر علاوه بر ايجاد خسارات به خود شهروند، باعث بر هم زدن زيباي شهر مي‌شود.

وي افزود؛ در حال حاضر نمايندگان اين سازمان طي بازديد از پارک‌ها و سطح شهر به مسافراني که در پارک‌ها چادر نصب کرده اند راهنمايي‌هاي لازم را جهت نصب چادر در کمپ زائران امام رضا را در دستور کاري خود دارند.

قاسمي خاطر نشان کرد؛ مسافران مي‌توانند در کمپ زائران امام رضا (ع) واقع در ورودي شهر سمنان که داراي امکانات رفاهي مناسب، امنيت، سرويس بهداشتي و حمام، شهر بازي و فضاي سبز مناسب مي‌باشد استفاده نمايند.

سرپرست سازمان سيما و منظر در پايان گفت؛ به جهت آسايش بيشتر مسافران، برپايي چادر‌ها را در يک نقطه متمرکز کرديم تا مسافران به راحتي در يک نقطه شهر اسکان کنند و دچار سردرگمي نشوند و از امنيت و رفاه مناسب نيز برخوردار شوند.


 سرپرست سازمان مديريت و حمل و نقل بار و مسافر شهرداري سمنان:
 نصب و بهره‌برداري از يک باب ايستگاه اتوبوس در شهرک بهاران 

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، مجيد کاشي سرپرست سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري سمنان با اعلام اين خبر گفت: به منظور رفاه حال همشهريان عزيز در شهرک بهاران (پشت مصلي) تعداد بک باب ايستگاه اتوبوس در يکي از ايستگاههاي پرتردد اتوبوس در شهرک نصب و مورد بهره‌برداري قرار گرفت. کاشي در ادامه افزود: با توجه به محدوده شهرک و به طور کلي مسکن مهر شهر سمنان و نياز سنجي جهت استقرار سايبان در ايستگاههاي اين محدوده سعي سازمان بر اين است تا در آينده اي نزديک نسبت به نصب و استقرار سايبان در اکثر ايستگاههاي شهرک مسکن مهر اقدامات لازم صورت پذيرد.


 به زودي محقق خواهد شد؛
 طراحي و اجراي شبکه توزيع آب شرب مجموعه داخلي آرامستان شهر سمنان 

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان مديريت آرامستان‌هاي شهرداري سمنان از دستور کار فوق العاده طراحي و اجراي جديد شبکه توزيع آب شرب مجموعه داخلي آرامستان شهرستان سمنان خبر داد.

عليرضا جندقي با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اينکه شبکه داخلي آب شرب آرامستان از ساليان گذشته تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است، لذا بدليل فرسوده بودن و مستهلک شدن شبکه و نبود طرح منسجم و جامع لزوم و نياز فوري به طراحي و پياده‌سازي مجدد شبکه، مطابق با استانداردهاي حاکم در اين زمينه توسط مشاورين مجرب بيش از پيش احساس مي‌شود.

وي اظهار داشت: اين طراحي شامل طراحي کامل خطوط انتقال آب شرب ورودي اصلي، جانمايي مجدد کنتورهاي اصلي، جانمايي تاسيسات تامين فشار و ذخيره سازي، جانمايي و ايجاد خطوط شبکه توزيع اصلي و فرعي است.

جندقي با بيان اينکه در اين راستا براي توسعه سايت آرامستان از سال گذشته در حال بررسي و اقدام است، افزود: پيش بيني خطوط اصلي و فرعي طرح توسعه و آينده آرامستان نيز از موضوعات جدي و پيش روي طرح مذکور قرار گرفته است‌.

جندقي با بيان اينکه در راستاي توسعه سايت توسعه و جديد آرامستان و ايجاد معابر و کاربري‌هاي جديدالاحداث که طرح جامع آن از سال گذشته در حال بررسي و اقدام است افزود: پيش‌بيني خطوط اصلي و فرعي طرح توسعه آرامستان نيز از موضوعات جدي و پيش روي طرح مذکور قرار گرفته است


 در راستاي تبصره 20 ماده 55 نسبت به پلمپ يازده انبار غيرمجاز ضايعات اقدام شد 

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان،مدير عامل سازمان مديريت پسماند خبر داد:در راستاي اجراي تبصره 20 ماده 55 قانون شهرداريها يازده انبار ضايعاتي غيرمجاز که به صورت غيرقانوني توسط افراد خاطي و از درب‌هاي غيرمجاز مشغول به فعاليت بودند؛پلمپ شدند.

حميدرضا پيوندي درتصريح اين خبر گفت: پس از پيگيري‌هاي مکرر از سوي سازمان مديريت پسماند و تکميل و ارسال پرونده‌هاي انبارهاي ضايعاتي غيرمجاز از سوي واحد حقوقي شهرداري به مراجع قضايي از صبح امروز به همراه مامورنيروي انتظامي، پرسنل اداره اماکن شهرستان سمنان وسازمان مشاغل شهري وپسماند(ضابط خاص) ومشاورحقوقي شهرداري نسبت به پلمپ واحدهاي مذکور اقدام گرديد.وي درادامه افزود: از 15 تا پايان تيرماه با حضور رابط اجرائيات سازمان مديريت پسماند 54 انبار ضايعاتي سطح شهر اخطار نهايي را دريافت کردند واجراي تبصره 20 ماده 55 از ابتداي مردادماه نسبت به پلمپ انبارهاي ضايعاتي غيرمجاز اقدام کردند که بر اثر عدم همکاري انبارداران و تخلف انها به شروع فعاليت مجدد توسط افرادخاطي و از درب‌هاي غيرمجاز پرونده انها به مراجع قضايي ارائه شد. مدير عامل سازمان مديريت پسماند در ادامه گفت: بعد از اطلاع از اين موضوع نمايندگان اجرايي شهرداري و ارگانهاي مربوط به محل اعزام و دوباره تمامي محل به صورت قانوني پلمپ گرديد.اين مقام مسيول درپايان خاطر نشان کرد؛ روند پلمپ انبارهاي ضايعات با همکاري سازمان ساماندهي مشاغل شهري در کميسيون بند 20 ماده 55 قانون شهرداري‌ها در حال بررسي مي‌باشد و اين طرح ويژه ساماندهي و انتقال صنوف مزاحم به شهرک بيست هکتاري بازيافت همچنان ادامه خواهد.انبارداراني که تاکنون اقدام به دريافت قطعه وانبار در شهرک بيست هکتاري بازيافت نکردند مي‌توانند طي مراجعه حضوري به آدرس بلوار ميرزا بزرگ شيرازي-خيابان شهيد طحانيان(عسجدي) روبروي شيرمال پزي واحد ستاد ساماندهي پسماند خشک يا واحد حقوقي سازمان مديريت پسماند شهرداري سمنان نسبت به ارائه درخواست و دريافت انبار يا قطعه زمين جهت ساخت انبار جديد اقدام کنند.‌.


 شهرداري 

مديرعامل سازمان مديريت پسماند

شهرداري سمنان مطرح کرد؛

پيشرفت 80 درصدي پروژه احداث موتوري جديد

در ايستگاه انتقال موقت

به گزارش مديريت ارتباطات واموربين‌الملل شهرداري سمنان،مديرعامل سازمان مديريت پسماند از پيشرفت 80 درصدي پروژه احداث موتوري جديد در ايستگاه انتقال موقت خبر داد.

حميدرضا پيوندي در تشريح اين خبر گفت:يکي از پروژه‌هاي شاخص سازمان مديريت پسماند درسال 98 احداث وراه‌اندازي واحد موتوري جديد در ايستگاه انتقال با مساحت 3000مترمربع و با اعتباري بالغ بر 000/000/000/3ريال از تاريخ يکم ارديبهشت ماه آغاز و درمراحل پاياني مي‌باشد.

وي باتوجه به يکي از بزرگترين پروژه‌هاي سازمان مديريت پسماند در شش ماهه نخست سال 98 مي‌باشد بيان داشت:در اين عمليات عمراني که در زمين ايستگاه انتقال موقت پسماند با هدف ساخت دو دفتر مسئول موتوري و استراحت پرسنل، سوله تعميرات، تعويض روغني،‌انبارهاي تجهيزات خودروهاي تخصصي سازمان و لوازم يدکي ماشين‌آلات،کارگاه جوشکاري و کارواش در حال اجرا مي‌باشد.

پيوندي درادامه افزود:از ابتداي ارديبهشت ماه با اجراي نقشه کشي، پيکني واجراي فندانسيون مراحل ديوارکشي و رنگ ريزي آهن آلات، سقف ريزي سوله و اتاقک‌ها به مرحله اجرا درآمد ودرحال حاضر با انجام اقداماتي چون بتن ريزي کف سوله و کارگاهها، سيمانکاري ديوارها و گچ کاري اتاقک‌ها شاهد پيشرفت 80 درصدي اين پروژه مي‌باشيم.

اين مقام مسئول درپايان خاطر نشان کرد:اميداست با تلاش نيروهاي خدوم و زحمتکش سازمان مديريت پسماند اين پروژه عظيم باهدف کاهش هزينه، کاهش اصطلاک خودروها، صرفه جويي در زمان، خدمات رساني آسان وبهينه به نيروهاي فعال در واحد نقليه سازمان تا هفته دولت به مرحله افتتاح و بهره‌برداري خواهد رسيد.

رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان:

1980 نفر ساعت آموزش براي شهروندان؛

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان گفت: دوره آموزش عمومي آتش نشان داوطلب به مدت 36 ساعت در محل سازمان آتش نشاني سمنان برگزار شدد.

اسمعيل‌پور گفت: دوره‌هاي آموزشي با اهداف ترويج سطح فرهنگ ايمني، آشنايي با انواع آتش سوزي و روش‌هاي اطفاء حريق و.... براي شهروندان (برادران و خواهران) به صورت مستمر برگزار مي‌گردد.

وي يادآور شد: اين دوره نيز با اهداف فوق با حضور50 نفر از شهروندان (برادران و خواهران)به صورت نيمه وقت با سرفصل‌هاي تئوري حريق -خاموش كننده‌هاي دستي، کف و کف سازها، نردبان‌هاي دستي، لوله کشي و آب رساني، کار با پمپ‌هاي آتش نشاني،دستگاه تنفسي و ست‌هاي امداد و نجات هيدروليک سنگين و نيمه سنگين در گروه برادران و خواهران، زير نظر 7 نفر از اساتيد و مربيان حوزه آموزش و پيشگيري سازمان آتش نشاني سمنان برگزار شد.رئيس سازمان آتش نشاني عنوان کرد و گفت: در اين دوره آموزشي گه از تيرماه آغاز شده و تا مرداد ماه ادامه داشت گفت:، تعداد 1980 نفر ساعت از شهروندان دوره عمومي ايمني و آتش نشاني را در اين مدت فرا گرفته و در پايان آزمون كتبي از فراگيران گرفته و در صورت موفقيت در دوره، گواهينامه پايان دوره اعطاء گرديد و بعنوان آتش نشان داوطلب عضو جامعه آتش نشانان داوطلب خواهند شد. وي در پايان گفت سازمان آتش نشاني به جهت ارتقاي سطح فرهنگ ايمني بين شهروندان و... در زمان‌هاي مختلف اقدام به برگزاري اين دوره‌ها ميکند که شهروندان عزيز ميتوانند جهت اطلاع از زمان برگزاري اين دوره‌ها بامراجعه حضوري به سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان- واحد آموزش و پيشگيري، روابط عمومي و همچنين تماس با شماره 33432200 سازمان و يا کانال‌هاي ارتباطي مرتبط با سازمان در فضاي مجازي باخبر شود

«تجهيز سالن مديريت بحران به برق اضطراري»

پايگاه مديريت بحران به برق اضطراري تجهيز شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، معاون خدمات شهري شهرداري سمنان از تجهيز پايگاه مديريت بحران به برق اضطراري خبر داد. جواد نجارياني افزود: تامين برق مورد نياز مردم در حوادث و بحران‌ها ضروري است و به ايجاد آمادگي واکنش در شرايط اضطراري و تدوين راهکارها و سناريوهاي لازم براي تامين برق در هنگام بحران کمک مي‌نمايد. همچنين علي اصغر تاج آبادي رييس اداره پيشگيري و مديريت بحران شهري از هزينه کرد 130 ميلياردريالي براي پروژه مذکور خبر داد و تدارک مولدهاي برق اضطراري را ضرورت مديريت پدافند غيرعامل در زمان بحران دانست.