تاریخ 1398/05/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5111 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور وزير دفاع صورت گرفت
 رونمايي از خودرو پيشرفته زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد»  

طي مراسمي با حضور وزير دفاع، فرمانده نيروي زميني ارتش، نمايندگان ستاد کل نيروهاي مسلح، سپاه پاسداران و نيروي انتظامي از خودرو پيشرفته زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» در سازمان صنايع دفاع در اصفهان رونمايي شد.

به گزارش ايسنا، امير سرتيپ حاتمي در آيين رونمايي از خودرو زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» با تقدير از تلاش متخصصان سازمان صنايع دفاع (ساصد) که با تلاش و اراده خود تأمين تجهيزات پيشرفته نيروهاي مسلح را در حوزه رزم زميني وجهه همت خويش قرار داده اند گفت: خدا را شاکريم که تخصص در زمينه صنعت دفاعي را با سلاح ايمان وعمل به رهنمود‌هاي حکميانه فرمانده معظم کل قوا در مقام اجرا و با توليد دستاوردهاي دفاعي پيشرفته به منصه ظهور گذاشتيم.

وي با بيان اينکه امروز قدرت «بازدارندگي» و آمادگي‌هاي همه‌جانبه دفاعي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي در عرصه‌هاي گوناگون به اوج خود رسيده است، افزود: راهبرد وزارت دفاع روز آمدسازي تجهيزات دفاعي مورد استفاده نيروهاي مسلح با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و عدم وابستگي به بيگانگان و متناسب با نوع تهديدات متنوع پيراموني است.

وزير دفاع در تشريح ويژگي‌هاي خودرو تاکتيکي ضدمين و ضد کمين «رعد «گفت: طراحي و ساخت خودرو «رعد» براساس نيازمندي نيروهاي مسلح براي دستيابي به محصولي با قابليت سرعت بالاتر، حرکت در شيب‌هاي طولي و عرضي تند و عبور از موانع سخت انجام شده است.

امير سرتيپ حاتمي درتشريح مشخصات اين خودرو افزود: «رعد» با پلت فرم 6در6 به منظور انجام مأموريت‌هاي امنيتي و حفاظ ايمني سرنشينان خودرو در مقابل مين و تله‌هاي انفجاري و بمب‌هاي کنار جاده اي، متناسب با اقليم و آب و هواي کشور و بر اساس بدنه نفربر به صورت يکپارچه و کف «V» شکل طراحي شده است و فاقد شاسي مي‌باشد.

وزير دفاع با بيان اينکه اين خودرو در برابر نفوذ گلوله‌هاي هسته فولادي، ترکش و انفجار مين ضد تانک در زير خودرو بسيار مقاوم مي‌باشد گفت: اين خودرو در تراز خودروهاي ضد مين و کمين با سطح استانداردهاي حفاظتي بالا علاوه بر حفاظت از سرنشينان نفربر، تمامي قطعات و مجموعه‌هاي اصلي نفربر به غير از سيستم تعليق در برابر برخورد گلوله، ترکش و انفجار محافظت شده است.

وزير دفاع با بيان اينکه خودرو زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» خودرويي مناسب نبردهاي نامتقارن، داخل شهري و پاسگاهاي مرزي و مناطق عملياتي است گفت: اين خودرو قادر است امنيت فرماندهان، شخصيت‌ها و نفرات در عبور از مناطق مشکوک به تله‌هاي انفجاري و بمب‌هاي کنار جاده‌اي را تأمين نمايد.

امير سرتيپ حاتمي با بيان اينکه خودرو پيشرفته زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» نمونه روز آمدسازي شده و پيشرفته تر نسل قبلي «طوفان» است، گفت: سيستم موتور، انتقال قدرت، وزن عملياتي، شعاع عملياتي، سرعت، قابليت حمل سلاح، ظرفيت حمل نفرات و بار، سيستم حفاظت در مقابل انفجار و سطح حفاظت بالستيک بدنه در خودروي «رعد» به شکل کاملاً چشمگيري به روز تر و قوي تر شده است.

امير سرتيپ حاتمي اظهار اميدواري کرد: وزارت دفاع در اعتلاي قدرت بازدارندگي دفاعي فعال جمهوري اسلامي ايران از هيچ کوششي فروگذار نخواهد کرد و آماده است با کمک به صنايع مختلف کشور از جمله شرکت‌هاي خودروسازي، امنيت اقتصادي مردم در اين حوزه را با ساخت قطعات مورد نياز خودروسازان تأمين نموده و بدون رقابت با بخش خصوصي جاي خالي شرکت‌هاي خارجي را پر نمايد.

همچنين طي مراسمي با حضور وزير دفاع، فرمانده نيروي زميني ارتش، نمايندگان ستاد کل، معاونين سپاه پاسداران و نيروي انتظامي در اصفهان انبوه خودروهاي تاکتيکي ارس2 تحويل نيروهاي مسلح شد.

امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در اين مراسم با تقدير از تلاشگران مجاهد سازمان صنايع دفاع( ساصد) در ساخت خودروي تاکتيکي ارس 2، مجموعه توانمندي‌هاي اين صنعت در ادامه مسير به سمت خودکفايي دفاعي و ملي در حوزه ي خودرويي را ارزشمند عنوان کرد و گفت: امروز با طراحي و توليدي نمودن خودرو تاکتيکي «ارس2» اين توانايي به اثبات مي‌رسد که صنعت دفاعي همانطور که در طراحي و توليد تسليحات و تجهيزات دفاعي داراي قابليت و توانايي ويژه مي‌باشد، در صنعت خودروسازي نظامي نيز با توجه به اهداف مأموريتي نظامي خود داراي قابليت و ظرفيت‌هاي ويژه اي است که البته نقش شرکت‌هاي همکار و دانش بنيان در اين عرصه قابل چشم پوشي نيست.


 ظريف:
 آمريکا در جايگاهي نيست که براي اقدامات دفاعي ما خطوط قرمز تعيين کند 

وزير امور خارجه ايران با اشاره به عوامل بي‌ثباتي خاورميانه بر لزوم همکاري و اتحاد همسايگان در منطقه تاکيد کرده و موضع ايران را راجع به کاهش تنش‌هاي موجود اعلام کرد.

«محمدجواد ظريف» در گفت‌وگو با شبکه الجزيره، که مشروح آن ديروز منتشر شد، گفت: ما باور داريم بهترين کاري که آمريکا مي‌تواند براي حفاظت از حمل‌ونقل دريايي انجام بدهد اين است که به کسي کاري نداشته باشد؛ دخالت نکند. ظريف درباره تلاش‌هاي اخير آمريکا براي به راه انداختن ائتلافي با بهانه حفاظت از کشتيراني در خليج فارس، اظهار کرد: اين اساسا يک اقدام خصومت‌آميز عليه ايران بوده و من معتقدم که هيچ تاثيري به جز ناامني ندارد.

وي همچنين درباره به فروش رسيدن تسليحات آمريکا در خاورميانه گفت: اگر درباره تهديدهايي که از منطقه ناشي مي‌شود صحبت مي‌کنيد، [بهتر است بگوييم] که تهديدها از جانب آمريکا و متحدانش ناشي مي‌شوند که اسلحه به منطقه سرازير و آن را به بشکه باروتي آماده انفجار تبديل مي‌کنند. وزير امور خارجه ايران در اين گفت‎وگو تاکيد کرد: آمريکايي‌ها در جايگاهي نيستند تا براي کارهايي که ما براي دفاع از خودمان انجام مي‌دهيم، خطوط قرمز تعيين کنند. وي در ادامه با اشاره به عربستان سعودي و رژيم صهيونيستي گفت: من فکر مي‌کنم که آمريکا منبع بي‌ثباتي در اين منطقه است و فکر مي‌کنم که متحدان آمريکا نيز متاسفانه منبع بي‌ثباتي بوده‌اند».

ظريف همچنين موضع ايران را در قبال اين تنش‌ها بيان کرده و گفت: چيزي که به شدت واضح است، اين است که ما به دنبال جنگ نيستيم، ما به دنبال تقابل نيستيم، ما خواهان پيشرفت مردممان بوده و مي‌خواهيم منطقه‌مان پيشرفت کند. وي افزود: ما در اين‌جا[خاورميانه] احتياج به ثبات داريم و ثبات بايد براي همگان باشد. نمي‌شود که عده‌اي در ثبات بوده و ديگران در بي‌ثباتي باشند. لازم است که تمام کشورها درمنطقه در ثبات باشند و ما آماده‌ايم تا از ثبات براي تمامي کشورهاي منطقه و براي کساني که به منطقه ما تکيه دارند، حفاظت کنيم. ظريف درباره تعهد مستمر ايران به توافق هسته‌اي و قابليت تداوم آن گفت که «اين بهترين توافق ممکن بود» اگرچه مي‌گويد که با مخالفت مواجه شد.

وزير امور خارجه ايران با توجه به اين ادامه داد: اين توافق بي‌عيب‌و نقص نبود. هيچ توافق بي‌عيب و نقصي وجود ندارد اما اگر به رئيس جمهور آمريکا مشاوره درست داده شود، او قادر خواهد بود تا اساسا اين واقعيت را بپذيرد که اين بهترين توافق بوده و ما مي‌توانيم پيش برويم. ظريف گفت براين عقيده است که اين توافق مي‌تواند تا زماني که شرکاي باقي‌مانده در آن، موافق به اجراي تعهداتشان باشند، حتي بدون مشارکت آمريکا نيز ادامه پيدا کند. وي در اين باره مي‌گويد: چيزي که ما از آن‌ها مي‌خواهيم و از آن‌ها انتظار داريم که انجام بدهند اين است که متعهد بمانند و ما هم تا زماني که آن‌ها چنين کنند، متعهد خواهيم ماند.

وي باتوجه به عملکرد آمريکا در اين باره مي‌گويد: من فکر مي‌کنم که اين نشانه مهمي است که آمريکا نه به خاطر کاري که ما کرده باشيم، بلکه به خاطر کاري که خودشان انجام مي‌دهند، بيشتر و بيشتر در حال منزوي شدن است.


 رئيس کميته بين‌الملل کميسيونحقوقي مجلس:
 حضور نيروهاي خارجي در خليج فارس باعث ناامني است 

 

رئيس کميته بين‌الملل کميسيون حقوقي و قضايي مجلس گفت: حضور نيروهاي خارجي در منطقه خليج فارس جز مصيبت براي کشورهاي منطقه و جز ايجاد ناامني و تنش در منطقه هيچ تاثيري در امنيت ترانزيت و امنيت منطقه خليج فارس به دنبال نخواهد داشت.

جليل رحيمي جهان آبادي در گفت‌وگو با ايسنا، در واکنش به تلاش آمريکا براي ايجاد ائتلاف نظامي در خليج فارس با ادعاي تامين امنيت کشتيراني در خليج فارس گفت: اگر به پيشينه دکترين امنيتي در منطقه خليج فارس نگاه کنيم مي‌بينيم که آمريکايي‌ها از زمان تحولات دهه 70 تا به امروز تلاش کردند بر يکي از عظيم‌ترين مناطق انرژي جهان يعني خليج فارس مسلط باشند.

وي با بيان اينکه انقلاب اسلامي يکي از بزرگترين چالش‌ها را در اين حوزه براي آمريکايي‌ها ايجاد کرد و نه تنها نفوذ آمريکا را در اين منطقه به چالش کشيد بلکه تاثير گذاري آن‌ها را در کشورهاي منطقه کاهش داد، تصريح کرد: بيش از 67 درصد نفت جهان از خليج فارس منتقل مي‌شود، آمريکايي‌ها قصد دارند اين گلوگاه را براي فشار اقتصادي بر چين و روسيه و براي تسلط بر اين حوزه‌هاي نفتي کنترل کنند؛ حالا به اين بهانه که ايران با تخلفات چند کشتي برخورد کرده است و ترانزيت بين‌المللي با خطر روبه رو شده است قصد دارند ائتلافي را تشکيل دهند. رحيمي جهان آبادي گفت: حضور نيروهاي خارجي در منطقه خليج فارس جز مصيبت براي کشورهاي منطقه و جز ايجاد ناامني و تنش در منطقه هيچ تاثيري در امنيت ترانزيت و امنيت منطقه خليج فارس به دنبال نخواهد داشت، اين امنيت زماني امکان پذير است که بر پايه حضور کشورهاي منطقه و همگرايي و مشارکت خود کشورهاي منطقه استوار باشد، اگر کسي خواهان امنيت خليج فارس است نبايد به دنبال تنش در روابط ميان ايران و کشورهاي عرب حاشيه خليج فارس باشد، اگر به دنبال امنيت در منطقه هستند نبايد با بزرگترين و قدرتمندترين کشور داراي ساحل در خليح فارس يعني ايران وارد تنش شوند.


 علي اکبر صالحي با اشاره به اقدامات ايران در راستاي کاهش تعهدات برجام خبر داد
 اخذ نظر رهبري درباره گام سوم 

«علي اکبرصالحي» در مراسم آغاز عمليات احداث مرکز تحقيقات ملي جداسازي و توسعه کاربرد ايزوتوپ‌هاي پايدار در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا درباره گام سوم کاهش تعهدات هسته‌اي تصميمي گرفته شده است، گفت:‌ هيات نظارت بر برجام در اين خصوص تشکيل جلسه داده و مشورت مي‌کند و نظر رهبري هم اخذ مي‌شود.

وي اظهار داشت: من هم اکنون در شرايطي نيستم که درباره گام سوم صحبت کنم و اظهار نظر من هم در حد حدس و گمان خواهد بود اما ما به عنوان مجري دستورات سناريوهاي مختلفي را ارائه کرديم.

وي افزود: اين سناريوها بررسي شده است اما اينکه تا به حال دستوري در اين خصوص صادر شده است يا خير ترجيح مي‌دهم صحبت نکنم و هر موقع مسئولين تصميم لازم را اتخاذ کنند سازمان آمادگي دارد آن تصميمات را در اسرع وقت عملياتي کند.

رئيس سازمان انرژي در پاسخ به سوال ديگري درباره تمديد معافيت‌هاي هسته اي ايران از سوي آمريکا و اينکه آيا بازه زماني اين تمديدها مشکلي در همکاري هسته اي ايجاد نمي‌کند اظهار داشت: همکاري‌هاي ما در چارچوب برجام با اروپا، روسيه و چين ادامه دارد.

صالحي ادامه داد: ساخت واحدهاي 2 و 3 بوشهر به خوبي پيش مي‌رود و ما حتي از برنامه هم جلوتر هستيم ضمن اينکه نبايد فراموش کرد بحث تامين مالي اين پروژه هم بحث مهمي است اما در مجموع از زمان بندي پيش بيني شده جلوتر هستيم.

وي يادآور شد: پروژه اراک هم تا امروز به خوبي پيش مي‌رود هر وقت مساله اي باشد ما با صداقت با مردم درميان مي‌گذاريم حدود يک سال پيش هم زماني که وقفه اي از طرف دوستان چيني ديديم هم اطلاع رساني کرديم اما الان پروژه به خوبي پيش مي‌رود و مشکلي نداريم. رئيس سازمان انرژي خاطرنشان کرد: در اين پروژه قدم‌هاي بلندي برداشته شده است که ضرورت اعلام آن الان وجود ندارد اما ما در اراک به بخش ساخت تجهيزات رسيديم و مراحل طراحي را پشت سر گذاشته ايم که من وارد جزئيات نمي‌شود اما ملت بدانند که مسائل به خوبي پيش مي‌رود. صالحي اظهار داشت: بحث همکاري با اروپا در مرکز نظام ايمني هم به پيش مي‌رود و يک آزمايشگاهي براي تست فشار با همکاري اروپا در دست اجراست که اتحاديه اروپا در اين پروژه 20 ميليون يورو متعهد شدهاست که بخشي از آن به فعاليت درآمدهاست.

معاون رئيس جمهوري افزود:‌ برجام تاکنون به خوبي پيش مي‌رود اما اينکه در آينده چه اتفاقي مي‌افتد را بايد ببينيم ضمن اينکه ما با امکانات خودمان مي‌توانيم کار را پيش ببريم هر چند ممکن است در بعضي مسائل کوتاهي شود و زمان ما طولاني تر شود و پروژه زمانبر شود اما فعلا کارها طبق تعهدات انجام مي‌شود.

رئيس سازمان انرژي اتمي گفت: اگر ما برجام را به 3 بخش فني، اقتصادي و حقوقي تقسيم کنيم در بخش فني هيچ مشکلي نداريم و بخش‌هاي مختلف آن اعم از غني سازي اکتشاف، استخراج ساخت نيروگاه‌ها و سايت‌هاي جديد به خوبي پيش مي‌رود و ما به صورت طبيعي پيش مي‌رويم و سرعت ما هم متناسب با امکانات و الزامات کشور است.

صالحي گفت: اگر هم در بعد حقوقي و سياسي و اقتصادي طرف مقابل بدقولي مي‌کند ما مي‌توانيم در بخش فني واکنش متناسب را بدهيم. و حوزه فني برجام اين قابليت را دارد. ما فقط در يک مورد در پروژه ايتر اعتراض داشتيم که قرار شد اروپايي‌ها آن را به گونه ديگري جبران کنند.

برداشت اشتباه آيت الله يزدي

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اظهارات آيت الله محمد يزدي از اعضاي شوراي نگهبان گفت: سوءتفاهمي پيش آمده و حضرت آيت الله يزدي که از اعضاي شوراي نگهبان هستند درباره کنوانسيوني که اخيرا در مجلس تصويب شده تحت عنوان کنوانسيون پسماندهاي پرتوزا برداشت اشتباهي رخ داده است به نحوي که گويا ما به کشورهاي استکباري اجازه داده ايم سوخت مصرفي خود را در ايران دفن کنند در حالي که درست عکس اين است و طبق مواد 11 و 12 اين لايحه هيچ کشوري نمي‌تواند کشور ديگر را وادار به دفن پسماندهاي
خود کند.

رئيس سازمان انرژي اتمي بيان کرد: ‌اميدوارم شوراي نگهبان مطالعه دقيق تري بر روي اين کنوانسيون داشته باشد کما اينکه ما در 2.5 سال اخير مشورت‌هاي گسترده اي با مرکز پژوهش‌هاي مجلس و کميسيون امنيت ملي و با بخش‌هاش حقوقي دولت داشته‌ايم تا اين لايحه را منقح کنيم.

15 هزار پرسنل صنعت هسته اي ايران

رئيس سازمان انرژي اتمي عنوان کرد: در نطنز، اراک، اصفهان، کارهاي به خوبي پيش مي‌رود و امروز صنعت هسته اي با 15 هزار پرسنل با قدرت کار خود را پيش مي‌برد و هيچ چيز متوقف نشده است و هر وقت هم به صلاح ديده شده و مسئولان گفته اند به فعاليت‌هايمان شتاب دهيم ديديد که انجام شده است.

صالحي تصريح کرد: هر اراده اي که مسولان ارشد نظام داشته باشند و صنعت هسته اي متصور بشوند ما مي‌توانيم با فوريت کامل آن را محقق کنيم و مردم مطمئن باشند که اين صنعت به خوبي فعاليت‌هايش پيش مي‌رود.


 سخنگوي سازمان انرژي اتمي:
 ميزان اورانيوم غني شده ايران به 370 کيلو افزايش يافت 

سخنگوي سازمان انرژي اتمي از اضافه شدن 60 تا 70 کيلو به ذخاير اورانيوم غني شده خبر داد و گفت: در حال حاضر ميزان اورانيوم غني شده ايران 360 تا 370 کيلوگرم است.بهروز کمالوندي در حاشيه مراسم آغاز عمليات احداث مرکز تحقيقات ملي جداسازي و توسعه کاربرد ايزوتوپ‌هاي پايدار درخصوص آخرين وضعيت اورانيوم غني شده و آب سنگين گفت: وقتي ما سطح غني سازي را به بيش از 3.67 افزايش داديم نگاه کرديم بينيم نيازمان چيست.

سخنگوي سازمان انرژي اتمي افزود: باتوجه به ضرورت مدنظر قرار دادن سوخت نيروگاهي اين سطح بايد 4.2 درصد باشد ولي ما 4.05 درصد بالا رفتيم چرا که وقتي شما اورانيوم 4.5 درصد توليد مي‌کنيد اگر هم زماني محصول 4 درصد داشتيد و بنا به مقتضيات وقتي اينها را به هم مخلوط مي‌کنيد به عدد مورد نظر مي‌رسيد.

کمالوندي عنوان کرد:‌ ما الان با ظرفيت خوبي توليد مي‌کنيم و موجودي مان هم حداقل 60 تا 70 کيلو بيش از 300 کيلوگرم است و ميزان آن هم به سرعت افزايش مي‌يابد. سخنگوي سازمان انرژي اتمي همچنين درباره توليد آب سنگين در کشور خاطرنشان کرد: همانطور که رئيس جمهوري گفت ما تعهدي در قبال اينکه بيشتر از عرضه 130 تن آب سنگين نداريم از طرفي ما اجازه داريم بازارهاي متنوعي که گرفته ايم که را از دست ندهيم.

کمالوندي بيان کرد: گرچه مقادير آب سنگين ما خيلي بزرگ نيست ولي بازارهاي ما متنوع است و شامل کشورهاي اروپايي و غيراروپايي مي‌شود.وي خاطرنشان کرد: ما امروز نه فقط آب سنگين بلکه محصولات ديگر مثل دوتره‌ها و اکسيژن 18 را صادر مي‌کنيم و اين نويد مي‌دهد که ايران مي‌تواند صادرکننده کالاهاي داراي تکنولوژي بالا باشد.سخنگوي سازمان انرژي اتمي تصريح کرد: ما نبايد هيچ بازاري را از دست بدهيم ضمن اينکه هيچ تعهدي در قبال اينکه بالاي 30 تن نرويم را نخواهيم داشت.


 روحيه عالي مسئولين صدا و سيما  
نويسنده : محمدرضا ستوده

صداوسيما ادعا کرده که 80 درصد مردم برنامه‌هاي تلويزيون را نگاه مي‌کنند.

چقدر خوبه که آدم روحيه‌اش مث صداوسيما باشه. هيچ کس بهت محل نذاره ولي تصور کني همه دارن بهت توجه ميکنن. هيچکس نگاهتم نکنه ولي فکر کني نه تنها مورد توجه همه‌اي بلکه همه توي کفت هستن. آدم اگه بتونه مث صداوسيما باشه هيچ وقت مريض نميشه. نه استرس داري، نه فشاري بهت مياد، نه بد بودن شرايط رو مي‌فهمي، نه متوجه بحران‌ها ميشي، نه متوجه ميشي که چقد بقيه ازت بدشون مياد، به خاطر همين نه سکته مي‌کني، نه افسرده ميشي، نه پارکينسون مي‌گيري!

البته اين نوع نگاه در همه نهادها و ارگان‌ها جاري و ساريه. تلويزيون فکر مي‌کنه 80 درصد مردم اونو نگاه مي‌کنن، وزارت کار فکر مي‌کنه نرخ بيکاري نهايتا 8 درصده، سازمان تعزيرات فکر مي‌کنه روي قيمت‌ها به خوبي نظارت داره و هيچ تخلفي صورت نمي‌گيره، رييس بانک مرکزي اوضاع بازار ارز رو آروم و منطقي توصيف مي‌کنه، رييس‌جمهور فکر مي‌کنه کشور داره رو به جلو حرکت مي‌کنه و جاي نگراني نيس، رييس شوراي شهر معتقده از وقتي خودش و رفقاش (آدماش) عضو شوراي شهر شدن تهران جاي بهتري براي زندگي شده چون اسم خيابون «ج» رو گذاشتن «جمشيد مشايخي»، هيچ نشونه‌اي از فعاليت شهرداري تهران در سطح شهر نيست چرا که اونا معتقدن هر کاري که لازم بوده براي تهران کردن و ديگه کاري براي انجام دادن باقي نمونده. از نظر نماينده‌هاي مجلس 80 درصد هر آنچه قوانين مترقي، مدرن و کاربردي که براي سعادت بشر و شهروند ايراني لازم بوده تصويب کردن. اگر هم الان مشکلي در کشور وجود داره به خاطر کم‌کاري نهادهاي اجراييه. آقاي جهانگيري هم يه نقدهايي به بعضي چيزها داره ولي به طور کل آينده روشني رو براي کشور متصوره!

به خاطر همينه که برخي از روزنامه‌نگاران و افرادي که نسبت به مسايل حساسيت دارند و بسياري از هنرمندها و انديشمندان در سنين ميانسالي سرطان ميگيرن يا سکته مي‌کنن مي‌ميرن ولي مسوولان برخي از دستگاه‌ها مثل دست‌اندرکاران صدا و سيما خدا رو شکر به راحتي سال‌ها عمر مي‌کنند و هر چند سال يک‌بار خبر فوت يکي از عزيزان به زور شنيده مي‌شه!


 اخبار 

اجلاس سه‌جانبه سران ايران، روسيه و آذربايجان

به زمان مناسب موکول شد

معاون ارتباطات و اطلاع رساني دفتر رئيس جمهور گفت: اجلاس سران ايران، روسيه و جمهوري آذربايجان در زمان مناسب‌تري برگزار خواهد شد.

به گزارش ايسنا، پرويز اسماعيلي با اعلام اين خبر، افزود: اجلاس سه جانبه سران ايران، روسيه و آذربايجان که قرار بود فردا (چهارشنبه 23 مرداد ماه) در بندر سوچي روسيه برگزار شود، به دلايل فني و با توافق سه کشور به تعويق افتاد.

گفت‌وگو درباره توسعه همکاري‌هاي مشترک سه کشور در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي و همچنين ارتباطات منطقه‌اي از جمله اهداف اين نشست‌هاي سه‌جانبه است.

تلاش پمپئو براي انسجام غربي‌ها عليه ايران

وزير امور خارجه آمريکا در اظهاراتي ضدايراني سعي کرد متحدان واشنگتن را براي پيروي از سياست آن در برابر تهران، ترغيب کند.

به گزارش ايسنا، مايک پمپئو وزير امور خارجه آمريکا در پيامي توييتري با انتشار يک شمارش معکوس، نوشت: زمان در حال سپري شدن است. اين زماني است که پيش از به اتمام رسيدن مهلت تحريم تسليحاتي سازمان ملل براي ايران و ممنوعيت سفر قاسم سليماني باقي مانده است. ما از متحدان و شرکاي‌مان مي‌خواهيم فشار بر حکومت ايران را افزايش داده و رفتار بي‌ثبات‌کننده آن را متوقف کنند.

به گزارش ايسنا، دولت آمريکا با خروج از توافق هسته‌اي[برجام] در ماه مه سال 2018 با تکيه بر ادعاهايي عليه ايران از جمله دنبال کردن هدف دست‌يابي به سلاح هسته‌اي و حمايت از تروريسم، علاوه بر بازگرداندن تحريم‌هاي پيشين بر ايران در راستاي رويکردي موسوم به فشار حداکثري، تحريم‌هاي جديدي نيز بر ايران اعمال کرد.

در اين ميان، دولت آمريکا با تکرار ادعاهاي ياد شده عليه ايران، سعي داشته است متحدان اروپايي‌اش را ترغيب به پيروي از سياست‌هاي يک‌جانبه واشنگتن در برابر تهران کند.