تاریخ 1398/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5085 برو جستجو جستجوی پیشرفته   صعود ‍ تيم كبدي بانوان استان سمنان با کسب عنوان سومي 

سرويس ورزشي:

تيم كبدي بانوان سمنان در مسابقات قهرمان کشوري در گروه سوم با تيم‌هاي لرستان، خراسان شمالي، شمال‌شرق تهران و دياكو(بوشهر) هم گروه شده بود، در اولين بازي تيم سمنان با نتيجه 20-41 توانست بر تيم خراسان شمالي غلبه كند و در دومين بازي خود توانست با نتيجه 21-56 در مقابل تيم لرستان به پيروزي دست پيدا كند و پيروزي دربازي سوم با دياکو بوشهر با نتيجه سي و چهار بر سي از گروه خود صعود کرد و دربازي اول حذفي با تيم کرمانشاه 45 بر 19برد ولي با شکست در ديدار ضربدري به بازي رده بندي رسيد و به مصاف تيم بم رفت و با حساب 32 بر 31 در يک بازي نزديک سوم شد و با توجه به کسب مقام سومي مسابقات ليگ دسته يک کشور و با توجه به اعلام خانم رحيم نژاد و خانم شيوايي راهيابي به ليگ برتر کشور(هميشه سوم مشترک مي‌دادند و تيم سوم راه پيدا نمي‌کرده است امسال براي اولين بار تيم سوم هم با توجه به انصراف تيم‌ها بالا مي‌رود)

کادر فني و اجرايي

رئيس کميته فني: ليلا سيفي نايب رئيس هيات کبدي استان سمنان

مسئول برگزاري اردو: ايمان شاهي دبير هيات استان و رئيس هيات شهرستان سمنان

سر مربي: سمانه افخم

زينب شکرويان: سرپرست

مريم سلطاني: کمک مربي

فيزيو تراپ: دکتر مرضيه مرتضي‌نژاد

بازيکنان:

سيده سميه جعفري، مريم همتيان، منيره سليمي فولادي، سيده سمانه حصاصي، سمانه عبدالهي، مهسا مومن آبادي، فاطمه مومن آبادي، ساجده ايماني، شيما شرقي، سحر سيستاني، مائده بيگي و مهسا شعباني


 باز هم انتصاب در هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان 

سرويس ورزشي:

طي احکامي از سوي رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان اعضاي کميته‌هاي فوتبال حبابي، حقوقي و انضباطي، فريزبي و بازي‌هاي فکري منصوب شدند.

کميته فوتبال حبابي

طي احکامي از سوي رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان؛ محمدحسن داوودي به عنوان رييس، مرضيه شاطري به عنوان نائب رييس، عباس داوودي به عنوان دبير و فرزاد يحيايي به عنوان مسئول روابط عمومي کميته فوتبال حبابي منصوب شدند.

کميته حقوقي و انضباطي

طي احکامي از سوي رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان؛ امير صحرايي به عنوان رييس، فرزانه مرتضي به عنوان نائب رييس، سما قاسمي به عنوان دبير و فاطمه نجاري به عنوان مسئول روابط عمومي کميته حقوقي و انضباطي منصوب شدند.

کميته فريزبي

طي احکامي از سوي رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان؛ امير صميميان به عنوان رييس، نوشين عباسيان‌پور به عنوان نائب رييس، امير مسعود اروجي به عنوان دبير و رضا شهابي به عنوان مسئول روابط عمومي کميته فريزبي منصوب شدند.

کميته ورزش بازي‌هاي فکري

طي احکامي از سوي رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان؛ خاطره نجم‌الدين به عنوان رييس، محمد‌مهدي کنشلو به عنوان نائب رييس، خانم ستايش نجم‌الدين به عنوان دبير و مجيد يحيايي به عنوان مسئول روابط عمومي کميته بازي‌هاي فکري منصوب شدند.


 زورخانه‌هاي مهدي‌شهر و ميامي در هفته دولت افتتاح مي‌شود 

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي استان سمنان با بيان اينکه زورخانه‌هاي مهدي‌شهر و ميامي در هفته دولت افتتاح مي‌شود، گفت: اين پروژه‌ها در حال حاضر در آستانه تکميل قرار دارند.

حسن سبزواري اظهار کرد: هفته دولت برنامه‌هايي در قالب افتتاح پروژه‌هاي عمراني در دستور کار داريم.

رئيس هيأت ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي استان سمنان با تأکيد بر اينکه زورخانه‌هاي مهدي‌شهر و ميامي در هفته دولت افتتاح مي‌شود، تصريح کرد: اين پروژه‌ها در حال حاضر در آستانه تکميل قرار دارند و در هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسند.

سبزواري در تشريح ساير برنامه‌هاي هيأت اضافه کرد: مسابقات قهرماني کشور در رده سني نونهالان را در پيش داريم و هنوز ميزبان اين مسابقات توسط فدراسيون مشخص نشده است. رئيس هيأت ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي استان سمنان با اشاره به اينکه تيم نوجوانان سمنان به مسابقات المپياد نوجوانان کشور اعزام مي‌شوند، تصريح کرد: اين رقابت‌ها مردادماه به ميزباني کرمانشاه برگزار مي‌شود. وي با بيان اينکه بر اساس طبق تقويم فدراسيون ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي در فصل تابستان در رده‌هاي سني نونهالان، نوجوانان، جوانان و اميد برنامه داريم، اضافه کرد: اوقات فراغت خوبي در اين روزها وجود دارد و مي‌توان به ورزش بيشتر پرداخت. رئيس هيأت ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي استان سمنان اظهار کرد: فصل پاييز و زمستان مسابقاتي در رده‌هاي سني بزرگسالان و پيشکسوتان در پيش است.


 سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان خبر داد:
 سمنان ميزبان رقابت‌هاي واليبال قهرماني استان 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال قهرماني بانوان استان رده سني جوانان به مناسبت دهه کرامت به ميزباني سمنان برگزار مي‌شود. سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از ميزباني شهر سمنان در رقابت‌هاي واليبال قهرماني استان خبر داد. عباس بابايي با اعلام خبر فوق افزود: اين رقابت‌ها به مناسبت گراميداشت دهه کرامت به مدت سه روز در رده سني جوانان از شنبه 22 تير ماه آغاز و تا دوشنبه بيست و چهارم تيرماه درمجموعه فرهنگي ورزشي بانوي شهر برگزار مي‌شود.

وي اظهار داشت: قرعه‌کشي اين رقابت‌ها شنبه 22 تير ماه در سالن جلسات سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان با حضور نمايندگان تيم‌ها برگزار مي‌شود.

وي در پايان خاطرنشان کرد: در پايان اين رقابت‌ها منتخبين اين دوره از مسابقات به مرحله رقابت‌هاي قهرماني جوانان کشور راه مي‌يابند.

اين رقابت‌ها به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار مي‌شود.


 سرويس ورزشي: 

به مناسبت روز عفاف و حجاب در سمنان برگزار شد:

همايش ورزش صبحگاهي همراه با پياده‌روي

سرويس ورزشي:

همايش ورزش صبحگاهي به همراه پياده‌روي به مناسبت روز عفاف و حجاب در سمنان برگزار شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان گفت: همايش ورزش صبحگاهي به همراه پياده‌روي ويژه بانوان به مناسبت روز عفاف و حجاب در سمنان برپا شد.

عباس بابايي با بيان اينکه اين همايش که در صبح دل انگيز تابستاني، با حضور 100 نفر از بانوان روز پنج‌شنبه 20 تير ماه در پارک سوکان برگزار شد، تصريح کرد: بانوان ورزشکار در اين همايش با انجام ورزش صبحگاهي، پياده‌روي و مسابقه هفت سنگ مهارتي يک روز شاد و به يادماندني را براي خود رقم زدند.

وي توسعه ورزش همگاني را يک ضرورت دانست و بيان کرد: امروز توسعه و تقويت ورزش در بخش بانوان با توجه به نقش آنان در نشاط خانواده به يک مطالبه عمومي تبديل شده است.

بابايي در ادامه اظهار داشت: اين برنامه‌ها با هدف اشاعه و ترويج فرهنگ غني ورزش و ايجاد نشاط اجتماعي، صميميت و داشتن جامعه‌اي پويا و توانا با بانوان و مادران سالم و شاداب برگزار شد.

اين همايش به همت سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري سمنان و هيات بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان سمنان برگزار شد.

تاکيد بر رعايت اصول پدافند غيرعامل

در ساخت و سازهاي ورزشي

سرويس ورزشي:

کميته پدافند غيرعامل اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با حضور کارخائي مديرکل پدافند غيرعامل استانداري، جانعلي مديرکل ورزش و جوانان سمنان، معاونين و اعضاي کميته پدافند غير‌عامل برگزار شد.

زير ساخت‌ها و اماکن ورزشي از نگاه پدافند غير‌عامل مراکز حائز اهميت و تاثير گذاري هستند که بايد با رعايت الزامات و ملاحظات پدافندي تاب آوري و پايداري آنان را ارتقاء داد.

رعايت اصول پدافند غير‌عامل در ساخت و ساز‌هاي ورزشي بايد به طور جدي در دستور کار قرار گيرد.

مصون‌سازي، کاهش آسيب‌پذيري، پايداري و استمرار فعاليت‌ها و خدمات‌رساني به مردم از اهداف پدافند غير‌عامل محسوب مي‌شود، که بايد در مطالعه، طراحي و اجراي کليه‌ي طرح‌ها و پروژه‌ها مد نظر دستگاه‌ها قرار گيرد.

با رعايت الزامات و ملاحظات پدافند غير‌عامل، ورزشکاران در فعاليت‌هاي ورزشي در سالن و مراکز ورزشي احساس امنيت بيشتري مي‌کنند.

برگزاري جلسه بررسي مشکلات ورزشي ايوانکي

سرويس ورزشي:

اين با حضور مهندس جانعلي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان، دکتر کاتب نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي گرمسار، آرادان و ايوانکي در مجلس شوراي اسلامي، کليچ بخشدار ايوانکي، چنگيزي رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار، دکتر اشتري رياست شوراي اسلامي شهر ايوانکي و روساي هيات‌هاي ورزشي ايوانکي در تاريخ 19/4/98 در محل بخشداري ايوانکي برگزار شد. در اين جلسه پيرامون مسائلي چون ساخت سراي ورزشکاران، زمين چمن مصنوعي، زورخانه ايوانکي و مشکلات اماکن ورزشي بحث و تبادل‌نظر شد.

برگزاري همايش تجليل از پيشکسوتان

و ناجيان غريق منتخب استان سمنان

سرويس ورزشي:

همايش تجليل از پيشکسوتان و ناجيان غريق منتخب استان سمنان با حضور ايزدبخش معاونت ورزشي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان

آيين تجليل از پيشکسوتان و منجيان غريق منتخب استان سمنان با حضور بيش از پنجاه پيشکسوت و منجي غريق، روز 20/4/1398 (روز ملي نجات غريق) در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار گرديد.

در اين مراسم باشکوه ايزدبخش معاونت ورزشي اداره کل ورزش و جوانان، اصغرزاده زند رييس گروه ورزش همگاني و روستايي، خانم اميديان معاونت امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان، دکتر محمدمهدي کاظمي سرپرست هيات نجات غريق و غواصي استان سمنان، ميترا صباغي نايب رييس بانوان هيات نجات غريق و غواصي استان سمنان و بقيه اعضا هيات نيز حضور داشتند که در ابتدا پس از قرائت قران کريم و پخش سرود جمهوري اسلامي ايران دکتر کاظمي سرپرست هيات استان ضمن عرض خوش آمد به مدعوين و منتخبين پيشکسوت و منجيان غريق منتخب و تشکر از آقاي ايزد بخش و همکاران ايشان براي تدارک اين مراسم باشکوه، فلسفه نامگذاري اين روز را با نام روز ملي نجات غريق شرح دادند و بيان کردند که اين روز بر اساس ايثار و فداکاري منجي غريق سيد حسين ابراهيميان که در بيست تير سال 1391 در سواحل ايزدشهر نور در مسير نجات جان يک انسان در درياي مواج مازندران غرق شد، ولي جان يک انسان را نجات داد و اين روز به عنوان روز ملي نجات غريق نام گرفت. وي اين روز را به کليه منجيان غريق استان تبريک گفت و در ادامه مقام پيشکسوتي را بسيار ارزشمند خطاب داشت و خدمت به اين قشر را براي خويش افتخاري بي‌مثال دانستند. در ادامه ايشان اسوه ايثار را حضرت ابوالفضل العباس‌(ع) خطاب کرده و الگوبرداري از اين اسوه را، هدف جامعه نجات غريق، يعني نجات جان يک انسان که خود نوعي ايثار و فداکاري است، دانست.

دکتر کاظمي ضمن تشکر و قدرداني از مسئولين هيات‌هاي گذشته، گزارشي از عملکرد دوماهه هيات نجات غريق از جمله حل مشکلات صدور کارت‌هاي نجات غريق درجه يک و درجه دو از سال 1394 تا 1397 که هفت دوره راشامل مي‌شد، داشت که بيان کرد زحمات عوامل هيات و چندين بار حضور در فدراسيون و جلسات متعدد با رييس و نايب رييس فدراسيون سبب شد تا يک هفته ديگر گواهينامه‌هاي عزيزان ان‌شاالله به هيات خواهد رسيد.

برگزاري دوره‌هاي آمادگي نجات غريق کل استان از ديگر صحبت‌هاي سرپرست هيات نجات غريق استان سمنان بود گرچه شروع بازرسي استخر‌هاي استان و آماده به. کار شدن کميته‌هاي مختلف نيز از موارد قابل توجه صحبت‌هاي وي بود.

در آخر وي اشاره داشت که اين مراسم تجليل با نظر کارشناسي هيات‌هاي نجات غريق شهرستان‌ها و هيات استان انجام گرديد و با درامدزايي هيات و فعاليت در بخش اسپانسرينگ اقدام به اين مراسم کرديم و در مراسمي ديگر از کليه پيشکسوتان تجليل به عمل خواهد آمد.

در بخش منجيان غريق منتخب نيز وي اشاره داشت که ناجيان منتخب نيز از ناجيان غريق در حال فعاليت در استخر‌ها و باز هم با نظر هيات شهرستان‌ها بر اساس همکاري با هيات و در نظر گرفتن شاخص‌ها انتخاب صورت پذيرفته است و در اين بخش نيز از ناجيان پهلوان و قهرماني که در حال حاضر مشغول فعاليت نيستند نيز در آينده نزديک تجليل به عمل خواهد آمد. ايشان برنامه‌هاي آتي هيات را ازجمله برگزاري تست ورودي دوره نجات غريق درجه دو در کل استان از ده روز آينده، برگزاري مسابقات انتخابي نجات غريق در بخش بانوان و آقايان در انتهاي تيرماه، و بازرسي دقيق و مستمر کل استخر‌هاي استان ذکر کرد و بيان داشت تنها با کار گروهي و بهره‌مندي از تجارب پيشکسوتان و اهل فن اين حرفه مي‌توان مسير رشد و ارتقا و کسب عناوين قهرماني را به دست آورد و هيات استان آماده راه‌اندازي مدارس نجات غريق با توجه به تعامل بسيار خوب با معاونت تربيت بدني آموزش و پرورش استان را نيز دارد.

در بخش بعد محسن ايزدبخش معاونت ورزشي اداره کل ورزش و جوانان شروع به سخنراني نموده و ضمن عرض تبريک دهه کرامت و روز ملي نجات غريق از اقدامات خوب هيات استان در رفع مشکلات جاري منجيان غريق بيان داشت و اشاره داشت همه حمايت‌ها و اقدامات براي هرچه بهتر شدن وضعيت هيات و رسيدن به اهداف عاليه هيات از طرف اداره کل انجام خواهد گرديد. وي خاطر نشان کرد برگزاري مجمع هيات استان در اولويت کار ما است و اميدوارم اعضا مجمع با انتخابي درست و آگاهانه، روند رو به رشد و تعالي هيات را رقم بزنند. در ادامه بخش اهدا لوح يادبود و هدايا که بخش اصلي مراسم بود، فرا رسيد.

در ابتدا از مهندس جانعلي به سبب حمايت‌ها و اقدامات اساسي و کمک به هيات استان تجليل گرديد و در غياب ايشان هديه و لوح تقديمي هيات به معاون ايشان تقديم گرديد.

در بخش بعد، از بيست پيشکسوت منتخب استان در بخش بانوان و آقايان با اهدا لوح يادبود و هدايا تجليل گرديد.

در ادامه از سرکار خانم ياوري مديريت محترم استخر نور به سبب همکاري بسيار خوب و تنگاتنگ با هيات استان در برگزاري دوره‌هاي آمادگي و... تجليل شد.

در بخش پاياني مراسم تجليل نيز از بيست منجي غريق فعال و منتخب استان با اهدا لوح و هدايا تجليل به عمل آمد و همه عزيزان هدايا و لوح خود را از دست مسئولين دريافت نمودند.

مهدوي‌کيا: مردم مراقب دل‌هاي ساده‌تان باشيد!

سرويس ورزشي:

مهدي مهدوي‌کيا که يک کلاهبردار حرفه‌اي به اسم آکادمي فوتبالش از مردم شهرستاني پول مي‌گيرد، به مردم هشدار داد. مهدي مهدوي کيا اسطوره فوتبال ملي و باشگاه پرسپوليس که اين روزها با آکادمي کيا مشغول تربيت نسلي جديد براي فوتبال ايران است، از خانواده‌ها خواست تا مراقب باشند به اسم اين آکادمي از فرزندان‌شان پول نگيرند.

او که اخيرا افشا کرده يک کلاهبردار به اسم تشخيص ژن فوتبالي از خانواده‌ها پول مي‌گيرد، گفته اين دلال به خانواده‌ها مي‌گويد از طريق آزمايش خون مي‌شود توانايي‌هاي فوتبالي يک بچه را براي آينده تشخيص داد و اينگونه تلکه‌شان مي‌کند. مهدي در اين باره به دنياي ورزش تورنتو گفت: «مردم عزيز بدانيد آکادمي کيا از هيچ‌کس پول نمي‌گيرد. ما مدرسه فوتبال داريم که مدارس فوتبال کيا شهريه دارند اما آکادمي باشگاه حرفه‌اي براي رده‌هاي سني پايه است. اگر کسي به اسم آکادمي کيا گفت پول بدهيد، بدانيد که کلاهبردار است.»