تاریخ 1398/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5085 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل بهزيستي استان سمنان خبر داد؛
 اجراي 30 برنامه به مناسبت هفته بهزيستي دراستان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

برنامه‌هاي هفته بهزيستي با شعار " به زيستن در گام دوم " با 30 عنوان برنامه در استان سمنان اجرا مي‌شود.

عليرضا ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان در جمع خبرنگاران گفت: اين برنامه‌ها از بيست و دوم تير آغاز شده و تابيست و هشتم تير ادامه دارد.

به گفته وي، افتتاح مرکز حمايت کودک و خانواده و مرکز ژنتيک در گرمسار از برنامه‌هاي هفته بهزيستي در استان سمنان است.

ايزدپور با بيان اينکه همچون سال‌هاي گذشته برنامه‌هاي متعدد و متنوعي براي هفته بهزيستي در سراسر استان سمنان در نظر گرفته‌شده، افزود: برگزاري راهپيمايي سراسري در روز دوشنبه بيست و چهارم تيرماه در سراسر اين استان به‌صورت هم‌زمان يکي از شاخص‌ترين برنامه‌هاي اين هفته است.

مديرکل بهزيستي استان سمنان از ديگر برنامه‌هاي هفته بهزيستي در استان سمنان را غبارروبي گلزار مطهر شهدا، ديدار با نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان و امامان جمعه در شهرستان‌هاي استان، برگزاري نمايشگاه توانمندي‌هاي بهزيستي، افتتاح نمايشگاه بهزيستي در مهدي‌شهر، برگزاري تريبون آزاد و برپايي مسابقات ورزشي ويژه کارکنان بهزيستي اين استان عنوان کرد.

ايزدپور خاطرنشان کرد: افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي مددجويان بهزيستي و آغاز به کار هميار خياط و برگزاري جشن مرکز خيريه اميرآباد ويژه‌برنامه‌هاي است که در شهرستان دامغان در روز بيست و هفتم تيرماه سال جاري تدارک ديده‌شده است.

وي عنوان کرد: در شهرستان شاهرود نيز يک مرکز «رفاه خانواده و کودک» در روز بيست و هفتم تيرماه افتتاح خواهد شد.

مديرکل بهزيستي استان سمنان برگزاري همايش روابط عمومي‌هاي بهزيستي سراسر استان سمنان در روز بيست و نهم تيرماه و همايش پياده‌روي در روز بيست و چهارم تيرماه از ديگر برنامه‌هاي هفته بهزيستي در استان سمنان برگزار خواهد شد.

ايزدپور اظهار داشت: توانمندسازي افراد تحت پوشش بهزيستي يکي از مهم‌ترين اولويت‌هاي سازمان بهزيستي است که با اجراي طرح‌هاي مختلف به دنبال تحقق آن هستيم.


 رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد؛
 صدور 88 مجوز جديد معدن در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 88 فقره گواهي کشف معادن با ذخيره قطعي 59 ميليون تن در استان سمنان صادر شد.

بهروز اسودي افزود: اين فقره گواهي کشف صادر شده در استان سمنان با برآورد هزينه عملياتي 65 ميليارد ريال است.

اسودي بيان کرد: 608 معدن با اشتغالزايي براي بيش از چهار هزار نفر در استان سمنان فعال است.

وي با اشاره به مشکلات بخش معدن در استان سمنان، اظهار کرد: تأمين و تخصيص اعتبار لازم براي تکميل طرح مطالعه ژئوفيزيک هوايي و تکميل عمليات اکتشافي در برخي محدوده‌هاي معدني و ساماندهي امور زيربنايي، راه‌سازي و تجهيزات در معادن، از مهم‌ترين مسائل و مشکلات اين بخش است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بيان اينکه پراکندگي و تنوع مواد معدني در گستره 97 هزار و 491 کيلومتر مربع است، تصريح کرد: سالانه 23 ميليون و 167 هزار تن ماده معدني از معادن استان سمنان استخراج مي‌شود.

وي با اشاره به ذخيره قطعي معدني بيش از 600 ميليون تُني در سمنان، اضافه کرد: اکنون بيش از 42 نوع ماده معدني در سال از معادن استان استخراج مي‌شود.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان يادآور شد: اين استان از لحاظ استخراج مواد معدني رتبه ششم و در شاخص تعداد معادن رتبه پنجم را داراست.


 خبر 

ورود ايران به فهرست توليد‌کنندگان

دستگاه دياليز

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

ايران با توليد هزار دستگاه دياليز، به جمع توليد‌کنندگان اين تجهيزات پزشکي پيوست.

رييس مرکز مديريت پيوند و درمان بيماري‌هاي وزارت بهداشت در سفر به گرمسار گفت :در دنيا فقط هفت کشور توانايي ساخت دستگاه‌هاي دياليز را داشتند که ايران به همت جوانان دانشمند خود توانست با ساخت دستگاه دياليز به فهرست اين کشورها اضافه شود.

مهدي شادنوش افزود: با تلاش شرکت‌هاي دانش بنيان داخلي، دستگاه‌هاي ويژه دياليز ساخته شده و به مراکز درماني تحويل داده مي‌شود.

رييس مرکز مديريت پيوند و درمان بيماري‌هاي وزارت بهداشت با اشاره به تعلل برخي کشورها در ارسال دستگاه دياليز در اواخر پارسال گفت : براي رفع مشکل بيماران، کارشناسان داخلي توانستند دستگاه دياليز را بسازند و هزار دستگاه آن در حال توزيع است.

شادنوش با بيان اينکه در تامين داروهاي بيماران خاص مشکلي وجود ندارد گفت : 98 درصد اين داروها در داخل کشور توليد مي‌شود و شرکت‌هاي دانش بنيان داخلي نيز در حال تلاش براي توليد داروهاي وارداتي هستند.

شادنوش از وجود فهرست انتظار 25 هزار نفري پيوند اعضاء در کشور هم خبر داد و افزود: استان سمنان در زمينه اهداي عضو، رتبه چهارم کشور را دارد.

تکميل فاضلاب سمنان 1100 ميليارد اعتبار نياز دارد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان گفت: تکميل طرح فاضلاب شهر سمنان يک هزار و 100 ميليارد ريال اعتبار نيازمند است.

محمد طاهري با اشاره به اجراي 75 درصدي طرح فاضلاب شهر سمنان توسط بخش دولتي، افزود: 25 درصد باقي مانده شامل 80 کيلومتر شبکه جمع‌آوري و 2 تصفيه خانه به ظرفيت 20 هزار مترمکعب و نصب 38 هزار انشعاب فاضلاب به بخش خصوصي محول شده است.

وي، به اجراي طرح‌هاي فاضلاب داراي رديف اعتباري از منابع ملي و استاني در شهرهاي دامغان، شاهرود و شهميرزاد اشاره و تصريح کرد: تکميل اين طرح‌ها به 2 هزار و 662 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.

طاهري تاکيد کرد: با تخصيص اعتبارات مورد نياز، تصفيه‌خانه فاضلاب شهميرزاد تا هفته دولت امسال و تصفيه‌خانه فاضلاب تا سال 99 به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان ادامه داد: روند اجراي شبکه فاضلاب شاهرود در سال 97 با تخصيص اعتبار سرعت گرفت، به طوري که 12 کيلومتر از اين طرح در سال گذشته اجرا شد. وي ابراز داشت: به منظور تکميل طرح فاضلاب اين شهر نيز حدود يک هزار و 634 ميليارد ريال اعتبار نياز است.

وي با اشاره از بهره‌مندي پنج شهر استان سمنان از شبکه فاضلاب، اضافه کرد: ظرفيت اسمي تصفيه خانه‌هاي اين شبکه‌هاي فاضلاب 37 هزار و 620 مترمکعب در شبانه روز است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان يادآور شد: 27.5 درصد از جمعيت شهري برابر با 63 هزار و 500 انشعاب تحت پوشش تأسيسات فاضلاب شهري اين استان است.

سالانه حدود يک ميليارد و 130 ميليون مترمکعب در کشور پساب جمع‌آوري مي‌شود و در استان سمنان با جمعيت بيش از 702 هزار نفري، اين شاخص حدود چهار ميليون و 370 هزار مترمکعب است.