تاریخ 1398/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5085 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار سمنان در جلسه شوراي اداري تاکيد کرد:
 اهتمام دستگاه‌هاي اجرائي شهرستان نسبت به رعايت مديريت مصرف برق 

سرويس خبر

در دومين جلسه شوراي اداري شهرستان سمنان به اهتمام مديران دستگاه‌هاي اجرائي نسبت به رعايت نکات مديريت مصرف در ساختمان‌هاي اداري تاکيد شد.

فرماندار شهرستان سمنان در اين نشست با اشاره به اين که راهکارهاي متنوعي درخصوص مديريت مصرف برق منجمله روش‌هاي بدون هزينه و کم‌هزينه وجود دارد، گفت: صرفه‌جوئي در مصرف برق مي‌تواند روشي براي بهبود بهره‌وري سازماني باشد.

سيد‌عباس دانائي بيان داشت: مديران دستگاه‌هاي اجرائي مي‌بايست در زمينه کاهش پيک بار تابستان، خصوصاً در ماه‌هاي تير و مرداد سال جاري مشارکت نموده و در زمينه تنظيم تفاهم‌نامه به منظور محاسبه و بهره‌مندي از تخفيفات و پاداش‌هاي در نظر گرفته با شرکت توزيع برق همکاري لازم صورت گيرد.

وي با عنوان اين که رعايت برخي نکات مديريت مصرف برق در ساختمان‌هاي اداري مي‌تواند کمک شاياني در گذر موفق از اوج بار تابستاني داشته باشد، اضافه کرد: خاموش نمودن سيستم‌هاي سرمايشي، تجهيزات برقي و مصارف غيرضرور در پايان وقت اداري، استفاده از مولّدهاي اضطراري، ايجاد آمادگي لازم و پايش انرژي در ساختمان‌هاي اداري، اجراي اقدامات مديريت مصرف و مشارکت با ضابطين مديريت توزيع برق شهرستان، از جمله نکات موثر به شمار مي‌روند.

شايان ذکر است: اين جلسه با حضور معاون هماهنگي عمراني استانداري، فرماندار، نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه و مديران دستگاه‌هاي اجرائي شهرستان برگزار شد.


 در دهه کرامت و استقبال از زائران امام‌الرئوف؛
 25 پاکبان سمناني در کنار خادمان در موکب‌الرضا(ع) 

سرويس خبر

مديرعامل سازمان مديريت پسماند از اقدامات، خدمات‌دهي و آماده‌باش 25 پاکبان سمناني به زائران در موکب‌الرضا(ع) ويژه دهه کرامت خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حميدرضا پيوندي در تصريح اين خبر گفت: اقدامات وخدمات سازمان مديريت پسماند شهرداري سمنان ويژه دهه کرامت در استقبال مسافران و زائران امام ثامن‌الرئوف از 12 لغايت 24 تيرماه در کنار خادمان در موکب‌الرضا(ع)، 25 پاکبان جهت رفت و روب، نظافت محل اسکان مسافران و زائران، يک نيروي ثابت به صورت 24 ساعته جهت تنظيف و پاک‌سازي سرويس‌هاي بهداشتي فعال مي‌باشند و شستشوي روزانه سطل‌هاي زباله، ريل و کاورهاي آن، جمع‌آوري مکانيزه زباله در دو شيفت مي‌توان ياد کرد.

وي در ادامه افزود: موکب لبيک يا حسين‌(ع) در محل کمپ زائر واقع در بوستان سيمرغ، موکب شيفتگان امام حسين‌(ع) در ضلع شمال شرقي ميدان امام رضا، موکب لبيک يا ثارالله در پل جهاد، موکب‌الرضا(ع) در ايستگاه راه‌آهن و موکب حضرت زينب در سوله بحران اواقع در بوستان سيمرغ خدمات پذيرايي و اسکان زائران را ارائه مي‌دهند.

پيوندي در خصوص ديگر اقدامات سازمان در استقبال از دهه کرامت اينگونه بيان کرد: پاکسازي محل برپايي ايستگاه‌هاي موکب‌الرضا(ع) همچون محوطه شهداي گمنام و سوله بحران پارک سيمرغ، مسير رفت و برگشت راه‌آهن سمنان، ميدان امام رضا(ع)، پل جهاد و رفت و روب ورودي و خروجي‌هاي شهر سمنان، جمع‌آوري روزانه 8 سرويس دپو‌پسماند بلاصاحب و نخاله از سطح مناطق، مجهزسازي و تنظيف سرويس‌هاي بهداشتي، جابه‌جاي و جاگذاري سطل‌هاي زباله در محل اسکان مسافران و زائران و تعمير، تعويض چرخ‌ها و رنگ‌آميزي سطل‌هاي زباله تر از ديگر اقدامات اين سازمان بود.

اين مقام مسئول در پايان ضمن قدرداني از زحمات بي‌وقفه اين بزرگمردان و خداقوت به دستاني که پاکيزگي را به شهر هديه مي‌دهند، خاطرنشان کرد: با توجه با اينکه پايگاه‌هاي فرهنگي دوستدار کودک در محل ميدان امام رضا(ع) و جشن ميلاد امام ثامن‌الحجج(ع) در ميدان امام رضا و ميدان نور مسجد پيامبر اعظم(ص) برگزار خواهد شد اکيپ‌هاي پاکبانان به تعداد 20 نفر در شب ميلاد فرخنده امام ثامن به 25 پاکبان فعال اضافه و از صبح روز ميلاد تا پايان مراسمات فرهنگي و جشن‌ها آماده خدمات‌دهي و پاک‌سازي مي‌باشند.

اميد است با مشارکت شهروندان جهت عدم توزيع نذورات در گذر معابر و خيابان‌ها، کاهش استفاده از ظروف يکبارمصرف و عدم رهاسازي اين ظروف پس از صرف نذورات در معابر سطح شهر و رعايت نظافت و پاکيزگي، با پاکبانان شهرمان مهربان‌تر باشيم.


 روند توزيع سبوس گندم در استان سمنان ساماندهي مي‌شود 

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به برگزاري جلسه ساماندهي توزيع سبوس گندم در اين استان گفت: بر اساس اين جلسه توزيع سبوس گندم در استان سمنان بر اساس يک برنامه‌ريزي زمان‌بندي شده به کارخانجات آرد و تشکل‌هاي دامي تکليف شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مصطفي شاه‌حسيني با اشاره به مصوبه شوراي اقتصاد کشور مبني بر فروش سبوس استحصالي کارخانجات آرد به دامداران با نرخ مصوب هشت هزار و 400 ريال از ابتداي امسال اظهار داشت: براساس اين مصوبه از ابتداي امسال تاکنون همه سبوس استحصالي کارخانجات آرد در سراسر کشور در سامانه‌هاي واحد با عنوان سامانه يکپارچه توزيع سبوس بارگذاري شده و تشکل‌هاي دامي و کارخانه‌هاي خوراک دام مي‌توانند از طريق اين سامانه سبوس مورد نياز بهره برداران دامي را خريداري کنند.

وي با تأکيد بر لزوم ايجاد هماهنگي و همکاري‌هاي لازم بين توزيع‌کنندگان خريداران و تامين‌کنندگان سبوس مورد نياز براي تامين خوراک دام در استان سمنان به منظور جلوگيري از بروز مشکلات احتمالي در اين زمينه افزود: براي ايجاد اين هماهنگي و ساماندهي توزيع سبوس گندم در استان سمنان جلسه‌اي با حضور همه افراد ذينفع در اين زمينه برگزار شد.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با تأکيد بر لزوم ايجاد مکانيزم واحد و مشخص بر اساس زمانبندي براي توزيع عادلانه سبوس گندم در بين تشکل‌هاي دامي و بهره برداران اين بخش عنوان کرد: در اين جلسه مصوب شد تا معاونت بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بر اساس جدول ضرايب، تا پنجم مهرماه شرح تقسيم سبوس گندم در بين متقاضيان واجد شرايط را در سامانه مربوط به آن بارگذاري کند.

شاه حسيني اضافه کرد: تشکل‌هاي دامي استان سمنان نيز تا بيستم هر ماه مي‌توانند در 2 مرحله سبوس مورد نياز خود را بر اساس سهميه اعلام شده از سوي جهاد کشاورزي اين استان خريداري کنند.

به گفته وي بارگيري سبوس‌هاي خريداري شده در کارخانه‌هاي آرد استان سمنان نيز 5 روز پس از پرداخت بهاي آن انجام خواهد شد.


 سرويس خبر 

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود:

برگزاري انتخابات نظام پرستاري؛ يکي از

انجمن‌هاي صنفي تأثيرگذار در نظام سلامت است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود در پنجمين انتخابات هيات‌مديره نظام پرستاري شهرستان شاهرود گفت: برگزاري انتخابات نظام پرستاري، يکي از انجمن‌هاي صنفي تأثيرگذار در نظام سلامت و واسطه بين بخش‌هاي دولتي و جامعه هدف خود است.

دکتر رضا چمن در بازديد از صندوق ثابت راي‌گيري پنجمين دوره انتخابات هيات‌مديره نظام پرستاري شهرستان شاهرود در محل معاونت بهداشت دانشگاه، در نشستي با خبرنگاران ابراز داشت: برگزاري انتخابات نظام پرستاري به عنوان يک نهاد مستقل و واسطه ميان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و جامعه پرستاري، مي‌تواند در ارتقاء کيفيت خدمات پرستاري و برآورده کردن مطالبات اين گروه تأثيرگذار باشد.

وي با بيان اينکه در اين دوره از انتخابات در شهرستان شاهرود 33 نامزد به رقابت مي‌پردازند، تصريح کرد: هيات‌هاي اجرايي و نظارت براي برگزاري صحيح انتخابات تلاش مي‌کنند تا هم مشارکت افزايش يافته و هم حقي از کسي ضايع نشود.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود تعداد واجدان شريط شرکت در انتخابات در شهرستان شاهرود را يک هزار و300 نفر اعلام کرد و گفت: پس از انجام فرايند رأي‌گيري، نتيجه شمارش آراء بايد ابتدا در سطح دانشگاهي و پس از آن در سطح کشوري به تأييد برسد.

دکتر چمن همچنين تشکيل انجمن‌هاي صنفي را بهترين راهکار براي پيگيري مطالبات هر گروهي دانست و يادآور شد: پيگيري براي برآورده کردن انتظارات جامعه پرستاري در موضوعاتي همچون حقوق و مزايا، ساعت کار، تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري، اشتغال، بازنشستگي و کمبود پرستار در برخي بيمارستان‌ها از جمله مواردي است که مي‌تواند در دستور کار نظام پرستاري قرار گيرد.

رييس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود در بخش ديگر صحبت‌هاي خود به دريافت يک سوم مطالبات دانشگاه تا پايان سال 97 از سازمان بيمه تأمين اجتماعي نيز اشاره کرد و گفت: از مجموع 650 ميليارد ريال مطالبات دانشگاه، 220 ميليارد ريال پرداخت شده است.

وي درخصوص اجراي طرح ملي کنترل فشار خون هم يادآور شد: بر‌اساس اين طرح غربالگري 67 هزار نفر از افراد بالاي 30 سال براي اين دانشگاه هدف‌گذاري شده بود که خوشبختانه غربالگري تعداد بسيار بيشتر از هدف کشوري يعني حدود 105 هزار نفر از شهروندان انجام شد.

رييس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود اضافه کرد: در اين طرح مشخص شد همانند پيش‌بيني‌هاي کشوري، حدود 22 درصد افراد بالاي 30 سال فشار خون داشتند علاوه بر اينکه بايد به طور آگاهانه از خود مراقبت کنند، نظام سلامت نيز از طريق رابطان پيگير سلامتي آنان است.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص افتتاح اورژانس بيمارستان امام حسين‌(ع) نيز گفت: تجهيز اين مرکز به 160 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد که با تأمين نيمي از اين ميزان، بيش از 50 درصد تجهيزات مورد انتظار تهيه شده و درصورت تأمين نيم ديگر مي‌توان اورژانس اين بيمارستان را تا پايان شهريور عملياتي کرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با تأکيد بر اينکه نبايد از نقش و اهميت ديگر دستگاه‌ها و مطالبه‌گري از آنها در کنار دانشگاه علوم پزشکي غافل شد، افزود: يکي از اين سازمان‌ها، جمعيت هلال‌احمر است و نياز است با توجه به حجم زياد تردد و سوانح در جاده‌هاي شرق استان سمنان و ميزان خدماتي که به مردم ارائه مي‌شود، اين سازمان نيز همانند وزارت بهداشت نگاهي ويژه به شاهرود داشته و براي امدادرساني هوايي بالگرد استانداردي را به اين شهرستان اختصاص دهد.

کسب موفقيت فرزندان کارکنان شرکت آبفاي شهري

استان سمنان در طرح‌هاي علمي، ورزشي و هنري

سرويس خبر

4 نفر از فرزندان کارکنان شرکت آب و فاضلاب شهري که در رده‌هاي مختلف علمي، ورزشي و هنري که در مرحله استاني و کشوري شرکت نموده بودند، موفق به کسب مقام‌هايي برتر شدند.

به گزارش روابط عمومي آبفاي استان سمنان، اسامي اين افراد عبارت است از؛ ناعمه رضا‌کاظمي فرزند همکار محمد‌علي رضا‌کاظمي از آبفاي ستاد استان در رشته خط نستعليق کسب رتبه اول استاني، محيا شمس‌الدين فرزند همکار رمضانعلي شمس‌الدين از آبفاي ستاد استان در رشته تکواندو در رده نونهالان و کسب گردن‌آويز طلا و رتبه اول استاني، کوثر نعيمي فرزند همکار حسين نعيمي از آبفاي امور شاهرود در بخش ارائه طرح برتر علمي دانش‌آموزي سيستم چند‌منظوره اتو ارکانيک موفق به کسب مقام اول استاني و راهيابي به مرحله کشوري در نهمين جشنواره جابربن حيان و مبينا شمس‌الدين فرزند همکار رمضانعلي شمس‌الدين از آبفاي ستاد استان با ارائه طرح کتاب طنز مهمان داريم در بيستمين جشنواره جوان خوارزمي و راه‌يابي به مرحله کشوري.

برگزاري اولين همايش عفاف و حجاب

در باب نقش زنان در بيانيه گام دوم

سرويس خبر

اولين همايش عفاف و حجاب در باب نقش زنان در بيانيه گام دوم و مبحث مهارت‌افزايي و مادران پرچمداران مقابله با جنگ نرم با حضور خواهران بسيج ادارات کل استان برگزار شد. رييس سازمان بسيج کارمندان استان سمنان گفت: اولين همايش عفاف و حجاب در بسيج ادارات کل استان توسط اين سازمان برگزار و اين همايش با استقبال خيلي خوبي از خواهران بسيجي همراه بود. دهرويه افزود: هدف از اين برنامه حمايت از عفاف و حجاب در جامعه مخصوصا در دستگاه‌هاي اجرايي است. وي ادامه داد: امسال برنامه دوره‌هاي توانمندسازي خواهران بسيجي را در نظر داريم که حتما با محوريت و موضوعات مختلف برگزار خواهيم کرد. رييس سازمان بسيج کارمندان استان سمنان گفت: هدف از اين همايش، توانمند‌سازي بانوان شاغل در 70 دستگاه اجرايي اين استان در حوزه تحول دستگاه‌ها در گام دوم انقلاب است. مرتضي دهرويه ابراز اميدواري کرد: فرايند تشکيلاتي در حوزه بسيج ادارات تدوين و در استان اجرا شود. دکتر عزيزي هم در اين همايش گفت: چارچوب عقلايي و علت حرکت اگر مشخص شود به آن گفتمان گفته مي‌شود. وي افزود: لازم است منظومه انقلاب اسلامي بسيج جايگاه خودش را پيدا کند. وي ادامه داد: ما بايد سبک زندگي حرفه‌اي و تشکيلاتي را بر مبناي بيانيه گام دوم انقلاب تشکيل دهيم. وي در پايان گفت: همه بخش‌ها بايد به صورت اقدام مشترک در جهت ارتقاي تنبيه علمي ساير اعضاء که در بسيج نيستند و ايجاد فهم نسبت به بعد تخصصي فکر کنند.

افتتاح طرح‌ها عمراني درجزين

از محل اعتبار ماليات بر ارزش افزوده

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان ازافتتاح پروژه‌ها وطرح‌هاي عمراني شهرداري درجزين از محل اعتبار ماليات برارزش افزوده خبرداد وگفت: درسال جاري حدود شش ميليارد و نهصد ميليون ريال از محل اعتبار ارزش افزوده صرف پروژه‌ها وطرح‌هاي عمراني شهر درجزين سمنان شده است که بهسازي و بهبود کيفيت عمران شهر را به دنبال داشته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل، عباس بي‌نياز بيان کرد: فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني به مؤديان در مورد هزينه کرد ماليات برعوارض ارزش افزود از جمله اقدامات مهمي است که مي‌تواند اعتماد مؤديان مالياتي را جلب و اذهان وافکار عمومي را به سمت پرداخت ماليات با هدف بهره‌مندي از عوايد آن هدايت مي‌کند. شهردار درجزين در ادامه افزود: در سال جاري درزمينه تعريض خيابان انقلاب، بهسازي پياده روها و آسفالت معابر و پروژه‌هاي زير‌سازي و آسفالت خيابان‌ها درجزين از محل اعتبار ماليات برارزش افزوده هزينه شده است که جهت رفاه حال شهروندان به بهره‌برداري رسيده است.

مديرکل امور مالياتي استان در ادامه اذعان داشت: علاوه براينکه پرداختي به موقع ماليات برارزش افزوده صرف عمران و آباداني شهر و روستاي محل سکونت افراد خواهد شد، از سويي ديگر موجب خواهد شد که يک درصد از درآمدهاي ماليات بر ارزش افزوده تحت عنوان ماليات سلامت به پوشش کامل درمان افراد ساکن در روستاها، شهرها و جامعه عشايري، تکميل و تامين تجهيزات بيمارستاني و مراکز بهداشتي و درماني و... به وزارت بهداشت و درمان تخصيص مي‌يابد که نقش موثري در طرح تحول سلامت ايفا مي‌کند.


 هفت مورد درباره صنف بازنشستگان  
نويسنده : رحيميان

1- دستاورد تلاش صنفي سال گذشته؛ تجمع‌ها، نامه‌نگاري‌ها، مذاکرات و کميته‌هاي پنجگانه وشوراي مشورتي! چه بود؟آيا مصوبه مجلس به منجي گري يکي از نمايندگان مجلس را بايد موفقيتي بزرگ و قهرمانانه در احقاق حق و حقوق مغفول خود قلمداد کنيم؟ و آيا اصولا موفقيتي حاصل شده؟ اگر آري به چه ميزاني؟

2- بنا به تعريف، صنف: عبارت است از گروهي از افراد، که طبيعت فعاليت آنها از يک نوع باشد، بنابراين گروهاي صنفي تشکل‌هاي خاصي هستند که داراي اشتراکات معين و هدف‌هاي مشترک مي‌باشند؛ که ويژگي مشترک و معين همه گروه‌هاي صنفي: بازنشسته بودن اعضاي آن و هدف مشترک آنها جلب حمايت نهادها در اجراي قوانين، بهبود وضعيت حقوقي معيشتي و مطالبات رفاهي مي‌باشد. رشد و بالندگي گروه‌هاي صنفي ازطريق آموزش و جذب اعضاي خبره و کارشناسان ماهر تضمين و تقويت مي‌شود و بزرگترين آفت آنها؛ سياست‌زدگي و درگير شدن و نفوذ تفکر سياسي همه‌جانبه در فعاليت‌هاي صنفي است.

3- اساسنامه و مرام‌نامه کليه گروه‌ها براين اصول استوار است که؛ "فعاليت‌ها"؛ طبق قوانين کشور، کاملا صنفي بدون هر گونه وابستگي سياسي و حزبي و "هدف‌ها" مطالبه حق و حقوق مغفول مانده از عدم اجراي قوانين، همسان سازي، بيمه کارآمد و مشکلات معيشتي و منزلتي و بر"وحدت وهمدلي" و پرهيز از تفرقه و بي‌حرمتي و حفظ کرامت انساني نيز تاکيد گرديده است.

4- ليکن در سال گذشته برخلاف مفاد پيمان‌هاي ذکر شده، در تشديد تفرقه و تشتت و تخطئه و بايکوت، کوبيدن بر طبل منيت و خودخواهي و تهديد و توهين، خود قيم‌پنداري و بي‌حرمتي و مصادره گروه‌ها و رسانه و حذف و ريموو سيستماتيک افراد منتقد و حتي حذف لايک و ريپلاي پست‌هاي آنان و...کارنامه درخشاني به‌جا گذاشته‌ايم!، به‌طوري‌که به راحتي مي‌توان؛ سلطان ريموو کردن و نيز سلطان ريموو شدن گروه‌هاي صنفي را انتخاب نمود!

5- تفرقه و تشتت و واگرائي آفت بزرگ گروه‌ها و خلاف مفاد اساسنامه و اهداف و مايه ياس و دلسردي و سرخوردگي و رنج مضاعف بازنشستگان است.

آيا زمان آن فرا نرسيده که از خود سوال کنيم که چرا به پيمان همدلي و همگرايي خود وفادار نبوده و نيستيم!؟ وچه بر سر تلاش‌ها براي ايجاد اتحاد و همدلي آمد !؟ آيا کساني از اين تفرقه و تشتت سود مي‌برند ؟! و يا اتحاد را زيانبار مي‌دانند و يا اين که هدف‌هايي دارند که ما از آنها بي‌اطلاعيم؟!

6- دوستان گرامي؛ اتحاد و همدلي و همسو شدن برآيند همه نيروها و انسجام ميليوني خانواده بزرگ بازنشستگان کشور مي‌تواند ضامن و ناظر تجمعات عظيم که پشتوانه‌اي محکم براي چانه‌زني در مذاکرات و نامه‌نگاري با امضا صدها هزار نفر و به يقين تاثيرگذار در مجامع و انتخابات‌هاي کشور خواهد بود!

7- سروران گرامي راز موفقيت در اين است که خود را آن چنان رشد دهيم که از هر مشکلي بزرگتر شويم، سال 1398 را سال دوستي و مودت و اتحاد تمام گروه‌هاي صنفي اعلام و در کمال صداقت و شفافيت باعزمي جزم و همتي والا و همگاني و با بهره‌گيري از بارش فکري و خردجمعي، و به دور از منيت و خود خواهي، تهديد و توهين و بايکوت و بهره‌گيري از استراتژي و شيوه‌هاي کارآمد و کارساز، همه صدا‌ها را بشنويم و با استفاده از تمام ظرفيت‌ها و همسو کردن برآيند همه نيروها و حضور شفاف همه افراد، فضاي همدلي و همگرايي را برتمام گروه‌ها مستولي و نيز رايزني با شورايي منتخب از افراد کارشناس و کاردان که خوشبختانه به تعداد بسيار زياد درميان جمع بازنشستگان حضور دارند احقاق حق کنيم.