تاریخ 1398/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5085 برو جستجو جستجوی پیشرفته    در نشست شوراي امر به‌معروف و نهي از منکر مطرح شد؛
 امر به‌معروف در جامعه اسلامي بايد فراگير شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه اسلام کامل‌ترين دين خدا است گفت: فريضه امر به‌معروف و نهي از منکر بايد در جامعه اسلامي فراگير شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد شاهچراغي در نشست شوراي امر به‌معروف و نهي از منکر استان سمنان که در دفتر امام‌جمعه سمنان برگزار شد، ضمن تبريک ايام دهه کرامت اظهار داشت: وجود بقاع متبرکه در استان سمنان نعمتي از که بايد از برکت وجود اين اماکن مذهبي، تقويت ايمان و معنويت‌افزايي استفاده شود.

وي با بيان اينکه اسلام بهترين و کامل‌ترين دين خدا است، افزود: پيامبر گرامي اسلام ناب محمدي بهترين مخلوقات و امت ايشان نيز از بهترين امت‌ها هستند.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان اظهار داشت: يکي از ملزومات اساسي جامعه اسلامي آمر بودن به معروفيت و نيکي‌ها و نهي‌کننده از هرگونه بدي و پليدي است.شاهچراغي با تأکيد بر اينکه امربه‌معروف و نهي از منکر بايد در جامعه فراگير شود، گفت: اين فريضه مهم دين در هدايت انسان‌ها و گرفتار نشدن در دام پليدي‌ها و زشتي‌ها نسخه نجات‌بخش جامعه محسوب مي‌شود. وي بيان داشت: فريضه امربه‌معروف نبايد در جامعه به دست فراموشي و غفلت سپرده شود و بايد همگان نسبت به عمل به اين فريضه الهي خود را مسئول بدانند.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با اشاره به کارکردهاي امر به‌معروف و نهي از منکر گفت: اين فريضه واجب بايد در زندگي فردي و اجتماعي جريان داشته باشد.

شاهچراغي هرگونه بي‌تفاوتي نسبت به عمل به امر به‌معروف و نهي از منکر و پياده‌سازي آن در خانواده و اجتماع را مضر دانست و گفت: عمل و رفتار و گفتار و ما به‌عنوان يک فرد مسلمان بايد با دستورات دين و برگرفته از آموزه‌هاي اصيل ديني مطابقت داشته باشد.

وي تأکيد کرد: امر به‌معروف و نهي از منکر با همه ويژگي‌ها، اهميت و کارکردهاي آن بايد در جامعه به‌ويژه براي نسل جوان و نوجوان امروز که دشمنان هرلحظه در فکر تغيير عقايد و باورها ديني‌شان هستند؛ تبيين شود.


 اخبار 

انتقاد امام‌ جمعه سمنان از کم‌کاري دستگاه‌ها

در ‌جلوگيري از بي‌بندوباري

‌از 26 دستگاه فرهنگي ‌فقط ناجا پاي‌کار است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌ جمعه سمنان با بيان اينکه بيگانگان در بي‌حجابي دخالت دارند، گفت: ‌از 26 دستگاه فرهنگي دخيل در ‌مبارزه با فساد فرهنگي ‌فقط نيروي انتظامي ‌پاي‌کار است.

حجت‌الاسلام و المسلمين "سيد محمد شاهچراغي"، با بيان اينکه حجاب جزو قانون اساسي در کشور است، اظهار داشت: جلوگيري از بي‌بندوباري و اشاعه عفاف و حجاب يکي از خواسته‌هاي اساسي مردم انقلابي است.

وي با بيان اينکه دستگاه‌هاي فرهنگي متعددي در کشور مأموريت مبارزه با فساد فرهنگي را دارند، افزود: حدود 26 دستگاه فرهنگي مأموريت مبارزه با فساد فرهنگي را دارند اما در حال حاضر فقط نيروي انتظامي در اين زمينه پاي‌کار بوده و خبري از ديگر دستگاه‌ها نيست.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه در حوزه عفاف و حجاب کم‌کاري صورت مي‌گيرد، گفت: مسئولان مرتبط با اين موضوع بايد بيش‌ از پيش به اين موضوع توجه کنند چراکه بنيان خانواده‌ها به اين مهم بستگي دارد.

گذر کاروان زائران از بهشت تا بهشت در استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سمناني‌ها از کاروان پياده زائران از بهشت تا بهشت استقبال کردند.

اين کاروان 500 نفري زائراني از شهرهاي مختلف کشور هستند که به قصد زيارت بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) از قم حرکت کرده‌اند و پس از يک هفته پياده‌روي به سمنان رسيدند.

زائران مسير 1000 کيلومتري قم تا مشهد را 20 روز با پاي پياده طي مي‌کنند.