تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5083 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان خبر داد:
 آزمون جامع دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان با بيش از 330 دانشجو برگزار شد 

سرويس خبر

طي 2 روز، بيش از 330 دانشجو در آزمون جامع دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان در واحد مرکز استان حاضر شدند.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در سمنان اظهار کرد: بخش کتبي آزمون جامع دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در 23 رشته با حضور بيش از 330 نفر دانشجو برگزار شد.

نادر رهبر افزود: در روزهاي 16 و 17 تيرماه اين واحد دانشگاهي ميزبان دانشجويان مقطع دکتري از واحدهاي سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار بوده است.

رئيس ستاد برگزاري آزمون جامع دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان افزود: با توجه به بخشنامه‌هاي صادره از سوي سازمان مرکزي کارگروه‌هاي تخصصي متشکل از استادان دروس دکتري در استان تشکيل و منابع امتحاني، سرفصل‌ها، تاريخ برگزاري و ساعت برگزاري با هماهنگي اين کارگروه‌ها برنامه‌ريزي و به اجرا درآمد.

وي با بيان اينکه تعداد نفرات شرکت‌کننده نسبت به دوره قبل 100% افزايش داشته تصريح کرد: به‌منظور رفاه حال دانشجويان و کاستن از فشارهاي رواني براي نخستين بار اين آزمون‌ها در 2 روز برگزار شد.

رهبر درباره برگزاري بخش شفاهي اين آزمون گفت: آزمون شفاهي تا 20 تيرماه در واحدهاي مجري برگزار و درنهايت نمرات بخش کتبي و شفاهي تجميع و اعلام مي‌شود.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي واحد سمنان تصريح کرد: دانشجوياني که حدنصاب قبولي را درمجموع آزمون‌هاي کتبي و شفاهي کسب کنند مي‌توانند علاوه بر تصويب پروپوزال خود واحدهاي رساله را نيز در نيم سال اول 99-98 انتخاب کنند.

رهبر با تأکيد براينکه تمام تلاش خود را براي برگزاري مناسب اين دوره از آزمون‌ها به کار بسته و رضايت‌مندي شرکت‌کنندگان از نحوه برگزاري يکي از ملاک‌هاي مهم دست‌اندرکاران اجرايي بوده است اظهار کرد: علاوه بر برگه‌هاي نظرسنجي که در اختيار شرکت‌کنندگان قرار گرفت شماره تلفن 33654032 آماده دريافت نظرات، انتقادات و پيشنهادات تمامي عزيزان براي ارتقاء کيفيت برگزاري اين آزمون درترم‌هاي آينده خواهد بود.


 رئيس اداره منابع طبيعي شاهرود:
 پروژه‌هاي آبخيزداري شاهرود با حجم 200 هزار مترمکعب انجام شد 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس اداره منابع طبيعي شاهرود گفت: پروژه‌هاي آبخيزداري با حجم آبگيري 200 هزار مترمکعب در شهرستان انجام شد، و براي اين طرح‌ها بالغ‌بر سه ميليارد تومان هزينه شده است.

محمدرضا کشاورزيان با بيان اينکه پروژه‌هاي آبخيزداري از اعتبارات صندوق توسعه ملي با حجم آبگيري بيش از 200 هزار مترمکعب در شاهرود انجام شد، ابراز داشت: اين مهم با رويکرد جامع‌نگري در نقاطي انجام مي‌شود که طرح تفصيلي- اجرائي داشته باشد.

وي افزود: در اين راستا از اعتبارات صندوق توسعه ملي سال گذشته 10 بند سنگ و ملات و دو بند خاکي و سه مورد گابيون در حوزه‌هاي آبخيز ابر، سورخان، ميغان، دهملا بااعتبار بيش از سه ميليارد تومان انجام شد.

رئيس اداره منابع طبيعي شاهرود با بيان اينکه حجم آبگيري اين طرح‌ها بيش از 200 هزار مترمکعب است، ابراز داشت: طبق برآوردها با اجراي اين پروژه‌هاي آبخيزداري به ظرفيت مديريت روان‌آب‌هاي سطحي در شهرستان افزوده خواهد شد.

کشاورزيان در ادامه تصريح کرد: هدف از اجراي اين پروژه‌ها بهره‌وري از روان‌آب‌هاي سطحي، کنترل سيلاب، افزايش و تقويت سفره‌هاي آب زيرزميني، پيشگيري و کاهش اثرات خشک‌سالي، کنترل فرسايش خاک، تثبيت خاک و بهبود پوشش گياهي است.

وي افزود: اجراي طرح‌هاي آبخيزداري در سيلاب‌هاي اخير فروردين‌ماه امسال نشان داد که اين پروژه‌ها تا چه ميزان مي‌تواند در کنترل سيلاب مؤثر باشد و در قسمت‌هايي که آبخيزداري انجام شد گزارشي از سيلاب نيز مطرح نشد.


 سايت‌هاي BTS روستاهاي سراور و خرند منطقه پرور شهرستان مهدي‌شهر افتتاح شد 

سرويس خبر

در راستاي افزايش ظرفيت، کيفيت و پوشش شبکه ارتباطات سيار، سايت‌هاي BTS روستاهاي سراور و خرند منطقه پرور شهرستان مهدي‌شهر طي برنامه‌هاي جداگانه‌اي مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومي مخابرات منطقه سمنان، طي مراسمي با حضور دکتر همتي، نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي و مهندس مجيد دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان، سايت‌هاي BTS روستاهاي سراور و خرند منطقه پرور شهرستان مهدي‌شهر با اعتباري بالغ بر 8 ميليارد ريال افتتاح شد.

در اين مراسم، نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي، ضمن ابراز رضايت از اقدامات مخابرات منطقه سمنان، از تلاش‌هاي مهندس دارائي و مجموعه مخابرات استان تقدير و تشکر نمود.

مهندس مجيد دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان، ضمن اشاره به خدمات ارتباطي ارائه شده در اکثر نقاط شهري و روستايي استان همراه با ارائه گزارشي از مشخصات فني سايت‌هاي مذکور، افزود: در سايت‌هاي BTS اين دو روستا از تجهيزات به‌روز و نسل جديد تلفن همراه استفاده شده است.

مدير مخابرات منطقه سمنان افزود: سايت‌هاي BTS روستاهاي سراور و خرند از ظرفيت مکالمه و سرعت اينترنت قابل قبولي برخوردار مي‌باشد.

مهندس دارائي با اشاره به اهميت نقاط روستايي، بوم‌گردي و گردشگري استان، عنوان کرد: مخابرات منطقه سمنان با آماده‌سازي بستر مناسب ارتباطي و مخابراتي در سطح استان، آماده خدمات‌دهي مطلوب به روستائيان عزيز و رفع هرگونه مشکل ارتباطي در کوتاهترين زمان ممکن مي‌باشد.

مدير مخابرات منطقه سمنان در نشست‌هايي که پس از افتتاح اين دو سايت در روستاهاي سراور و خرند جهت بررسي و پيگيري مشکلات مردم و اهالي روستا برگزار شد، حضور يافت و ضمن پاسخگويي به کليه مسائل و مشکلات ارتباطي اهالي، خاطرنشان کرد: مجموعه مخابرات در چارچوب ضوابط، حداکثر تلاش خود را در جهت حل مسائل عنوان شده به کار خواهد بست.

در اين نشست‌ها مقرر شد دهياري و شوراي روستاهاي سراور و خرند در راستاي اقدامات حفاظتي از سايت‌هاي مذکور جهت جلوگيري از سرقت‌هاي احتمالي، اقدامات لازم را به عمل آورند.

شايان ذکر است در اين دو برنامه افتتاح، مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري، مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري، معاون فرمانداري مهدي‌شهر و جمعي از مديران و مسئولين استان و شهرستان مهدي‌شهر نيز حضور داشتند.


 سرويس خبر 

توسط اعضاء کميته تخصصي وفني مديريت مصرف

برق شرکت برق منطقه‌اي سمنان صورت گرفت:

انجام مميزي انرژي در پست 230 کيلوولت دامغان

سرويس خبر

با حضور اعضاء کميته تخصصي وفني مديريت مصرف برق شرکت برق منطقه‌اي سمنان، مميزي انرژي در پست 230 کيلوولت دامغان انجام شد.

عبداله مهربان مديردفترخدمات مشترکين و مديريت مصرف ووصول درآمد و رياست کميته تخصصي مديريت مصرف برق شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اعلام اين خبر گفت: درراستاي اجراي برنامه‌هاي مديريت مصرف انرژي، توسط اعضاء کميته تخصصي و فني مديريت مصرف برق، مميزي انرژي پست 230 کيلو ولت دامغان انجام شد.

وي اجراي راهکاري موثر در دستيابي به صرفه‌جويي در مصرف انرژي، تعيين مقادير مصرف و شاخص‌هاي انرژي، شناسايي فرصت‌هاي بهينه‌سازي و کاهش مصرف انرژي را از اهداف اين مميزي برشمرد و افزود : مميزان با بازديد ميداني و تکميل چک ليست‌هاي مصوب عمومي وتخصصي اين بخش، به انجام مميزي اقدام نمودند.

شايان ذکر است مميزي انرژي بيش از 30 پست انتقال و فوق توزيع شرکت برق منطقه‌اي سمنان طبق برنامه زمان‌بندي با حضور در پست‌هاي مربوطه به انجام خواهد رسيد که اين مميزي‌ها، کمک قابل توجهي در صرفه‌جويي مصرف انرژي برق مي‌نمايد.

بازديد نماينده مردم و چند تن

از مسئولين از شهر درجزين

سرويس خبر

دکتر همتي نماينده شهرستان‌هاي سمنان مهديشهر وسرخه به همراه تعدادي از مسئولين استاني و شهرستاني با حضور شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر از درجزين بازديد کردند.

در اين بازديد بخشي از مشکلات شهر درجزين مورد بررسي قرار گرفت و در پايان مقرر شد: اداره کل حمل و نقل جاده‌اي استان نسب به تکميل پل شهرک اميرالمومنين و چهلتن اقدام نمايد.

سازمان جهاد کشاورزي با همکاري شهرداري و شوراي اسلامي شهر نسبت به معرفي کارشناس جهت پيگيري امور باغداران و کشاورزان درجزين اقدام نمايد. همچنين تا هفته دولت سال جاري سالن ورزشي بانوان درجزين افتتاح و زمين چمن مصنوعي با مشارکت شهرداري و اداره کل ورزش و جوانان صورت گردد. همچنين در خصوص اصلاح پيچ نيران و خدمات آتش‌نشاني شهر درجزين با محوريت فرمانداري و همکاري شهرداري‌هاي مهديشهر و درجزين مقدمات لازم و ضروري به عمل ايد.

در خصوص مطالعات شبکه فاضلاب درجزين نيز مقرر شد در اولويت شرکت آبفاي شهري قرار گيرد.

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود:

سارق مسافرنماي خودرو در دامغان دستگير شد

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود گفت: فردي مسافرنما که اقدام به سرقت مسلحانه يک دستگاه پرايد کرده بود در دامغان شناسايي و دستگر شد.

سرهنگ علي کريمي روز چهارشنبه به خبرنگاران ابراز داشت: فردي جوان اهل تهران، نيمه‌شب با حضور در شاهرود به عنوان مسافر سوار يک دستگاه خودرو پرايد شده بود که در ميانه راه با تهديد راننده و شليک يک تير با يک قبضه سلاح شکاري لوله کوتاه، راننده خودرو را از ناحيه کتف مجروح کرده و با خودروي وي از محل متواري شد.

وي، از تشکيل تيم ويژه شناسايي و دستگيري کارآگاهان پليس آگاهي شاهرود خبر داد و افزود: با توجه به ناشناس بودن سارق، اقدام‌هاي تخصصي پليسي در راستاي شناسايي اين فرد آغاز شد که منجر به کسب اطلاعات توسط کارآگاهان پليس و شناسايي اين سارق مسلح شد.

وي گفت: اطلاعات به دست آمده سرنخ‌هايي از فردي سابقه‌دار و غيربومي که در شاهرود دوستاني داشت و گاهي به اين شهر تردد مي‌کرد را نشان داد که با تکميل مراحل شناسايي، در نهايت، مخفيگاه متهم در يک خانه مجردي در شهرستان دامغان شناسايي شد.

وي ادامه داد: تيم ويژه دستگيري پليس آگاهي شاهرود، محل اختفاي متهم در شهرستان دامغان را شناسايي و با همکاري ماموران آگاهي دامغان در اقدامي ضربتي سارق مسلح را همراه چند جوان ديگر قبل از هرگونه اقدامي دستگير کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود با اشاره به کشف يک قبضه سلاح مورد استفاده در سرقت و يک قبضه شمشير دست‌ساز از مخفيگاه متهم، گفت: با انتقال متهم و اعتراف وي در بازجويي‌ها، نامبرده با دستور قضايي روانه زندان شد.

در سه ماهه اول امسال اجرائي شد؛

طرح بهينه‌سازي چهار هزار متر شبکه‌هاي توزيع

برق در شهرستان مهديشهر

سرويس خبر

مدير توزيع برق شهرستان مهديشهر از اجراي طرح‌هايي با محوريت توسعه و بهينه‌سازي خطوط برق‌رساني، نصب ايستگاه‌هاي توزيع برق، برقراري کابل خودنگهدار و دايرنمودن کنتورهاي هوشمند در سه ماهه آغازين امسال خبر داد.

حسين حافظي گفت: طرح بهينه‌سازي يک هزار و 212 متر شبکه فشار ضعيف هوائي و سه هزار و 59 متر شبکه 20 کيلوولت هوائي در شهرستان مهديشهر به اجرا در آمده است.

وي با عنوان اين که يک هزار و 481 متر شبکه‌هاي توزيع برق جديد داير شده گفت: نصب دو دستگاه پست هوائي توزيع برق با ظرفيت 125 کيلوولت آمپر در مدت زمان مذکور، از جمله فعاليت‌هاي صورت گرفته مي‌باشد.

وي با بيان اين که برقراري يک هزار و 74 متر شبکه فشار ضعيف هوائي با کابل خودنگهدار به منظور کاهش تلفات انرژي الکتريکي، از ديگر اقدامات انجام شده محسوب مي‌شود، افزود: پنج دستگاه کنتور هوشمند طرح فراسامانه اندازه‌گيري و مديريت انرژي (فهام) نصب‌گرديده است.

وي اضافه کرد: احداث يک دستگاه پست هوائي با قدرت100کيلوولت آمپر در بلوار کارگر مهديشهر، اصلاح دو هزار و 638 متر شبکه فشار متوسط هوائي در بلوار آيت ا. . . مومني شهميرزاد و منطقه خطيرکوه، تعويض پايه‌هاي فشار متوسط و اصلاح يک هزار و 343 متر شبکه‌هاي توزيع برق، تبديل 884 متر شبکه فشار ضعيف سيمي به کابل خودنگهدار در کوچه مخابرات و دربند مهديشهر، به عنوان برخي ديگر از فعاليت‌هاي اجرائي شده از ابتداي سال جاري تاکنون به شمار مي‌روند.

حافظي تصريح کرد: در راستاي توسعه زير ساخت‌هاي برق‌رساني شهرستان، از آغاز امسال تا به حال، 59 پروژه عمراني با مبلغ پنج ميليارد و 289 ميليون ريال در اين شهرستان اجرا و به بهره برداري رسيده است.

وي خاطرنشان کرد: جابه جائي پست هوائي بلوار آيت ا. . . مومني و اصلاح 350 متر شبکه فشار ضعيف هوائي، تبديل چهار هزار متر شبکه سيمي به کابل خودنگهدار در روستاي فولاد محله، تعويض پايه‌هاي فشار متوسط در منطقه شورستان و بهسازي دو هزار و 600 متر شبکه فشار متوسط هوائي، دايرنمودن پست هوائي با ظرفيت يک صد کيلوولت آمپر، احداث سه هزار متر شبکه 20 کيلوولت در منطقه سيادره جاشلوبار و آبمند، از جمله برنامه‌هاي پيش بيني شده در سه ماهه دوم امسال هستند.

در راستاي سومين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان

ايران برگزار شد:

نشست ايده‌يابي براي فيلم در کانون سمنان

سرويس خبر

نخستين نشست ايده‌يابي براي فيلم ويژه اعضاي نوجوان مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، نخستين نشست ايده‌يابي براي فيلم ويژه 40 عضو نوجوان مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري، صبح روز سه‌شنبه 18 تيرماه 1398 با دعوت از سعيد خجسته‌فر نويسنده، کارگردان و رئيس انجمن سينماي جوانان استان در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگي‌هنري کانون سمنان برگزار شد.

خجسته‌فر ضمن ابراز خرسندي از استقبال اعضاي نوجوان و حضور در جمع آنها به بيان تفاوت فيلم کوتاه و فيلم بلند و انواع فيلم کوتاه پرداخت و در خصوص ويژگي‌هاي يک داستان دراماتيک نمايشي براي فيلم يا سينما و تئاتر، مبني بر باورپذيري، جذاب و نامعمول‌بودن، تأکيد کرد.

وي در ادامه با اشاره به اين‌که در نوشتن هر داستان دراماتيک به شخصيت يا قهرمان و نقش اصلي نياز است که بايست داراي ويژگي‌هايي مانند قدرت انتخاب، انگيزه و جالب توجه باشد، گفت: ساختار داستان دراماتيک شامل شخصيت(قهرمان اصلي)، حادثه محرک(هدف)، مانع، نقطه‌ي بحران، نقطه‌ي اوج و گره‌گشايي است.

راحله دانايي کارشناس آفرينش‌هاي هنري کانون استان سمنان نيز اظهار داشت: اين نشست در راستاي فراخوان سومين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان ايران در دو بخش ايده و فيلم کوتاه برگزار شد و بر اساس آن از اعضاي نوجوان 12 تا 16 سال (متولدين سال‌هاي 1382 تا 1386) دعوت شد تا در اين رويداد شرکت کنند.

وي در ادامه، هدف از اين نشست را ترويج فضائل اخلاقي و نگاه اميدوارانه به زندگي در بين نوجوانان از طريق ايده‌پردازي و مشارکت در توليد فيلم، يافتن ايده‌هاي نو در سينماي کودکان و نوجوانان، ايجاد شرايط مناسب براي کشف و معرفي استعدادهاي هنري نوجوانان در حوزه‌ي تخصصي سينماي کودکان و نوجوانان و زمينه‌سازي براي گسترش فعاليت در حوزه‌ي سينماي کودک و نوجوان، عنوان و خاطرنشان کرد: سومين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان ايران با مشارکت بنياد سينمايي فارابي، انجمن سينماي جوانان ايران، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات، دبيرخانه جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان و شهرداري اصفهان 26 تا 30 مرداد 1398 برگزار مي‌شود.

شايان ذکر است؛ اعضاي نوجوان در اين نشست، طرح‌ها و ايده‌هاي خود را بيان و آن را در قالب داستان کوتاه دراماتيک تبديل کردند.