تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5083 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان:
 عقب ماندگي نيمي از دهياري‌هاي استان در وسعت جمعيت و درآمدزايي 

سرويس خبر

مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان گفت: بر اساس آخرين درجه‌بندي دهياري‌ها، 53 درصد دهياري‌هاي استان سمنان درجه يک به معني عقب‌مانده در بخش وسعت، جمعيت و درآمدزايي هستند.

مهدي صميميان در همايش نکوداشت روز دهياري‌ها که با حضور معاون امور دهياري سازمان شهرداري و دهياري‌هاي کشور، استاندار سمنان، معاونين استاندار، نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه و جمعي از دهياران استان در مجتمع آموزشي تفريحي کلاهدوز شهميرزاد برگزار شد بر ضرورت آموزش به دهياران استان سمنان تأکيد کرد و گفت: ارائه آموزش‌هاي تخصصي به دهياران با همکاري جهاددانشگاهي استان سمنان انجام مي‌شود و اين ظرفيت و پتانسيل در اين مجموعه توانمند وجود دارد، همچنين درحوزه آموزش و تعامل دهياران با رسانه‌ها نيز با همکاري جهاددانشگاهي استان سمنان دوره‌هاي آموزشي برگزار مي‌شود.

وي اظهار داشت: 310 ميليارد ريال در يک سال گذشته براي عمران و آبادي روستاهاي استان به حساب دهياري‌ها واريز شده است که اين امر در توسعه اقتصادي اين مناطق تأثيرگذار بوده است.

مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان خاطرنشان کرد: 34 روستاي استان سمنان داخل حريم شهري قرار دارد که اين امر مانع اجراي طرح‌هاي توسعه در بخش روستايي استان است.

صميميان ادامه داد: 297 روستاي استان داراي طرح‌ هادي است و اين استان داراي 308 روستاي برخوردار از شوراي اسلامي است.

وي با بيان اينکه بر اساس برنامه ششم توسعه 9 روستا در استان سمنان به عنوان روستاهاي هدف گردشگري بايد بازسازي شود، تصريح کرد: 500 نفر در بخش روستاها و دهياري‌هاي استان فعاليت دارند در حالي که در 19 شهر سمنان دست کم چهار هزار نيروي انساني در شهرداري‌ها فعال هستند.

مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان خاطرنشان کرد: بيش از 70 شاخص براي ارائه تسهيلات به بخش روستايي سمنان هدفگذاري شده و اعطاي تسهيلات در اين بخش در سال 98 هدفمند مي‌شود.


 در سه ماهه نخست امسال انجام شد؛
 بهره برداري از 266 پروژه عمراني برق‌رساني در شهرستان سمنان 

سرويس خبر

مديرتوزيع برق شهرستان سمنان از احداث 266 پروژه عمراني برق‌رساني با اعتباري به مبلغ 30 ميليارد و 479 ميليون ريال در سه ماهه اول سال جاري در اين شهرستان خبر داد.

عليرضا قيومي بيان داشت: نصب شش دستگاه ترانس هوائي در نقاط هدف از محل پروژه کاهش تلفات و بهبود پروفيل ولتاژ و اجراي هفت رزمايش خدمت متعالي باهدف افزايش پايداري شبکه‌هاي برق‌رساني در مناطق مختلف، به عنوان اهم برنامه‌هاي انجام شده از آغاز امسال تا به حال مي‌باشد.

وي افزود: احداث خطوط فشار متوسط هوائي و زميني خروجي از پست 63 کيلوولت آمپر اميرکبير و نصب ايستگاه‌هاي توزيع برق از محل کاهش تلفات در نقاطي که ضرورت بهبود پروفيل ولتاژ وجود دارد، از جمله فعاليت‌هاي پيش بيني شده اين مديريت براي سه ماهه دوم امسال به شمار مي‌روند.

وي با اشاره به اين که طرح توسعه دو هزار 800 متر شبکه فشار ضعيف و فشار متوسط هوائي و زميني به اجرا در آمده تصريح کرد: نصب 10 ايستگاه هوائي توزيع برق با ظرفيت دو هزار و 240 کيلوولت آمپر، در زمره اقدامات صورت گرفته در مدت زمان قيد شده محسوب مي‌شود.

قيومي همچنين با بيان اين که يک هزار و 300 متر کابل خودنگهدار جديد در سطح شهرستان برقرار‌ گرديده اضافه کرد: طرح بهينه‌سازي سه هزار و 300 متر شبکه‌هاي توزيع برق توسط گروه‌هاي اجرائي اين مديريت اجرائي شده است.

وي با عنوان اين که احداث يک هزار و 500 متر شبکه روشنائي معابر و 290 دستگاه سرچراغ جديد در سطح شهرستان نصب شده، خاطرنشان کرد: از ابتداي سال تاکنون، 15 دستگاه کنتورهاي هوشمند در راستاي طرح فراسامانه اندازه‌گيري و مديريت انرژي (فهام) داير‌ گرديده است.


 استقبال از خادمان حرم رضوي در راه‌آهن شمالشرق (1)  

سرويس خبر

مدير کل راه‌آهن شمالشرق (1) گفت: آيين استقبال از خادمان بارگاه ملکوتي امام رئوف حضرت علي‌ابن موسي‌الرضا(ع) در ايستگاه راه‌آهن شاهرود برگزار شد.

فرشاد زاد با بيان اين مطلب افزود: همزمان با دهه کرامت و ميلاد پر خير و برکت امام هشتم حضرت علي‌ابن موسي‌الرضا(ع) مراسم استقبال از خادمان بارگاه ملکوتي آن امام همام در ايستگاه راه‌آهن شاهرود برگزار شد. وي افزود: در اين مراسم معنوي که با همکاري دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي برگزار شد، برنامه‌هايي همچون متبرک کردن محيط به پرچم مقدس رضوي و اهداي هديه متبرک حرم مطهر به مسافران و استقبال از خادمان حرم مطهر رضوي اجرار گرديد و مداحان اهل بيت به مديحه‌سرايي پرداختند. زاد خورگفت: افتخار ما کارکنان راه‌آهن شمالشرق (1) اين است که خادم زوار امام رئوف حضرت علي‌ابن موسي‌الرضا(ع)هستيم و اميدواريم با تلاش شبانه‌روزي پرسنل زحمتکش اين اداره کل در ارائه خدمت‌رساني به زائران، مجاوران و ذي نفعان موثر باشيم.


 فعاليت شش موکب اربعين حسيني همزمان با دهه کرامت در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسوول ستاد عتبات عاليات استان سمنان از فعاليت شش موکب اربعين حسيني اين استان همزمان با دهه کرامت در اين استان خبر داد.

رمضانعلي حلوايي در نشست خبري به خبرنگاران گفت: اين موکب‌ها با همکاري شهرداري در ورودي و خروجي شهرهاي اين استان به زائران عبوري حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج‌(ع) خدمات ارائه مي‌دهند.

وي با بيان اينکه مردم استان سمنان مفتخر به خدمات‌رساني به زائران بارگاه ملکوتي حضرت علي‌بن موسي‌الرضا‌(ع) هستند، تصريح کرد: فعالان اين موکب‌ها در دهه کرامت به اين زائران خدمات مختلف ارائه مي‌کنند.

حلوايي، با بيان اينکه برخي از موکب‌هاي اربعين حسيني در استان سمنان اختصاص به زائراني که از عراق و... پياده عازم مشهد مقدس هستند دارد، گفت: به اين زائران موکب‌هاي اربعين خدمات تغذيه، اسکان و حتي استحمام با مشارکت مردم ارائه مي‌کنند.

استان سمنان در ايام اربعين حسيني سال قبل 31 موکب فعال در داخل ايران و کشور عراق داشت که با يک هزار و 570 نفر خادم به زائران اربعين حسيني خدمات‌رساني کردند.

مسوول ستاد بازسازي عتبات عاليات استان سمنان خدمات‌رساني به سيل‌زدگان کشور را از ديگر فعاليت‌هاي اين موکب‌ها برشمرد و اظهار داشت: 13 موکب استان سمنان در مناطق سيل‌زده کشور فعاليت کردند.

حلوايي، جمع آوري قريب 30 ميليارد ريال کمک‌هاي نقدي و غيرنقدي را از فعاليت‌هاي اين موکب‌ها براي سيل‌زدگان بيان کرد و گفت: فعالان اين موکب‌ها در ايام استقرار در مناطق سيل‌زده روزانه پنج هزار پرس غذا در اختيار سيل‌زدگان و اعضاي ستادهاي بازسازي و فعالان اين ستادها قرار دادند.

مسوول ستاد بازسازي عتبات عاليات استان سمنان يادآور شد: اين موکب‌ها در مناطق آق‌قلا استان گلستان و روستاي چم مهر شهرستان پلدختر استان لرستان مستقر و فعاليت داشتند.


 سرويس خبر 

از سوي آفرينش‌هاي ادبي کانون کشور؛

اعضاي انجمن ادبي کانون دامغان،

برگزيدگان مهرواره‌ي آفرينش شناخته شدند

سرويس خبر

دو عضو نوجوان انجمن ادبي کانون پرورش فکري استان سمنان به نخستين مهرواره‌ي داستان آفرينش دعوت شدند.

به گزارش روابط‌عمومي کانون استان سمنان، مهرناز نصيري کارشناس آفرينش‌هاي ادبي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان از راه‌يابي کوثر فراتي و محمدرضا اميراحمدي دو عضو نوجوان و فعال انجمن ادبي «لبخند انار» مرکز فرهنگي‌هنري شماره دو کانون دامغان به نخستين مهرواره‌ي داستان آفرينش خبر داد و گفت: اين مهرواره، 14 تا 17 مردادماه 1398 با حضور 86 داستان‌نويس نوجوان عضو انجمن‌هاي ادبي کانون سراسر کشور به ميزباني تبريز برگزار مي‌شود. نصيري در ادامه افزود: داستان‌نويسان نوجوان از مجموع 440 شرکت‌کننده و تعداد 580 اثر داستاني که به دبيرخانه‌ي اين مهرواره فرستاده‌شد، انتخاب شده‌اند.

شايان ذکر است؛ سال گذشته نيز نخستين مهرواره شعر آفرينش با حضور 70 نوجوان و چهره‌هاي نام‌آشناي شعر معاصر ايران مانند بهاءالدين خرمشاهي، ميرجلال‌الدين کزازي، سيدعلي موسوي‌گرمارودي، مژگان عباسلو، محمدعلي بهمني، محمدجواد محبت، اسماعيل اميني، عبدالجبار کاکايي، ساعد باقري، يوسفعلي ميرشکاک و. . . روزهاي اول تا سوم اسفند 1397 در تهران برگزار شد.

افتتاح 10 پارک موزه دفاع مقدس تا پايان سال

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشورگفت: تا پايان سال 10 پارک موزه دفاع مقدس در کشور افتتاح مي‌شود.

سردار بهمن کارگر در سمنان گفت: اين پارک موزه‌ها در قم، مرکزي، لرستان، ايلام، اردبيل، چهارمحال و بختياري، خراسان رضوي، البرز، آبادان و طبس در حال تکميل است.

وي افزود: با افتتاح اين پارک‌موزه‌ها، تعداد اين مراکز فرهنگي در کشور به 25 موزه دفاع مقدس مي‌رسد.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشور همچنين درباره سفرهاي راهيان نور گفت: پارسال هفت ميليون نفر به اردوهاي راهيان نور در هفت استان اعزام شدند و 70 درصد اين افراد، جوانان بين 15 تا 30 سال بودند.

سردار کارگر، انتشار هزار عنوان کتاب، توليد بيش از 500 کتاب صوتي و راه‌اندازي کتابخانه ديجيتال با سه هزار کتاب را از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشور عنوان کرد.

نهادينه‌سازي فرهنگ خودکنترلي در تحقق پيشگيري

اجتماعي ضروري است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده انتظامي استان با اشاره به سروکار داشتن پليس با انواع جرايم، پلشتي‌ها و ناهنجاري‌ها ماموريت‌هاي ناجا را بسيار مهم، سخت و ظريف خواند.

نخستين قرارگاه جهادي صيانت فرماندهي انتظامي استان سمنان پس از انتصاب سرهنگ عبداله حسني به سمت فرماندهي در سالن فجر ستاد برگزار شد.

سرهنگ حسني در اين جلسه با اشاره به وظيفه خطير نيروي انتظامي در برقراري نظم و امنيت اظهارداشت: کارکنان ناجا به خصوص ماموران کلانتري‌ها و پاسگاه‌ها بيشتر با قانون‌گريزان و هنجارشکنان سروکار دارند که اين موضوع خدمت در ناجا را بسيار مهم، سخت و ظريف کرده است.

وي نقش فرماندهان را در آموزش و تربيت کارکنان بي‌بديل خواند و گفت: فرماندهان بايستي توجه کنند که دائم از طرف زيرمجموعه خود مورد رصد قرار مي‌گيرند چرا که کارکنان به فرماندهان خود به چشم الگو نگاه مي‌کنند.

اين مسئول انتظامي بيان داشت: هدف‌گذاري‌ها در نيروي انتظامي به سمت اين موضوع است که هيچ جرمي توسط کارکنان نداشته باشيم و در گام نخست بايد فرهنگ خودکنترلي را نهادينه کنيم.

وي در همين خصوص اظهار داشت: اگر خودمراقبتي در کارکنان وجود نداشته باشد قطعا مشکلاتي به وجود مي‌آيد.

به گفته سرهنگ حسني، شناسايي و از بين بردن انگيزه‌هاي ارتکاب جرم يکي از راه‌هاي پيشگيري از بروز جرايم در بين کارکنان است.

فرمانده انتظامي استان همچنين ترويج فريضه امر به معروف و نهي از منکر را يک وظيفه همگاني دانست و گفت: اين فرهنگ بايستي در يگان‌ها و کارکنان انتظامي توسعه يابد.

آثار دفاع مقدس در قالب موشن گرافيک

به 7 زبان زنده دنيا ترجمه مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس مرکز توسعه و ترويج دفاع مقدس در فضاي مجازي گفت: 40 اثر فاخر مرتبط با وقايع و عمليات‌هاي دفاع مقدس در قالب موشن گرافيک به هفت زبان زنده دنيا ترجمه خواهد شد.

حميد حيدري در حاشيه همايش منطقه‌اي مديران بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بهره‌گيري از ظرفيت فضاي مجازي يکي از مهم‌ترين اهداف بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس است.

وي با تأکيد بر اينکه فضاي مجازي يکي از ظرفيت‌هاي مطلوب و اثرگذار در ترويج و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس است گفت: جريان‌سازي هدف ما از حضور در فضاي مجازي است تا به هدف خود که همانا نشر ارزش‌هاي نظام است؛ دست‌يابيم.

رئيس مرکز توسعه و ترويج دفاع مقدس در فضاي مجازي عنوان کرد: بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در سال گذشته به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي يکي از فعاليت‌هاي نوين خود را در حوزه فضاي مجازي به نام موشن گرافيک انجام داد.

حيدري افزود: از 40 موشن گرافيک در سال گذشته مربوط به وقايع و عمليات دفاع مقدس رونمايي شد که هم‌اکنون در فضاي مجازي منتشر شده است.

وي خاطرنشان کرد: ترجمه اين 40 اثر فاخر به هفت زبان زنده دنيا يکي از برنامه‌هاي در دست اقدام بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس است.

رئيس مرکز توسعه و ترويج دفاع مقدس در فضاي مجازي عملکرد استان سمنان را در حوزه معرفي نقش اين استان در دفاع مقدس در فضاي مجازي را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: ما نيز درصدد هستيم نقش استان‌ها را در دفاع مقدس از طريق فضاي مجازي تبيين کنيم.

حيدري نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس را يکي از مهم‌ترين اولويت‌هاي دانست که بايد به‌ طور جدي و ويژه مورد توجه همگان قرار گيرد.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس:

دانشنامه و دايره‌المعارف دفاع مقدس

استان سمنان تاليف مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشور با بيان اينکه دانشنامه و دايره‌المعارف دفاع مقدس استان سمنان تاليف مي‌شود، گفت: تکميل اين اثر فاخر تا 1404 برنامه‌ريزي شده است.

سردار بهمن کارگر در ديدار با استاندار سمنان به ميزباني دفتر وي ضمن بيان اينکه دانشنامه و دايره‌المعارف دفاع مقدس اين استان در حال تاليف بوده و اميدواريم تا سال 1404 به پايان برسد، تاکيد کرد: اين اثر فاخر به سه هزار شهيد استان سمنان مي‌پردازد و اميدواريم بتواند در راستاي شناساندن شهداي گرانقدر دفاع مقدس گامي موثر باشد.

وي افزود: اين دايره‌المعارف مي‌تواند براي بازگو کردن و ثبت افتخارات، ايثار و ازخودگذشتگي‌هاي رزمندگان استان سمنان در دوران دفاع مقدس، بسيار تاثير‌گذار باشد.

رئيس بنياد حفظ آثار دفاع مقدس با بيان اينکه تلاش‌هاي خوبي براي باغ موزه دفاع مقدس استان سمنان صورت گرفته است، گفت: اميدواريم اين مجموعه تا پايان سال جاري به بهره‌برداري برسد.

کارگر بيان کرد: مرکز فرهنگي دفاع مقدس و باغ موزه مکاني است براي ملاقات و ديدار نسل‌هاي قديم و فعلي انقلاب اسلامي که از اين حيث مکاني بسيار مناسب براي بازگو کردن و نشر اتفاقات، خاطرات و ارزش‌هاي دفاع مقدس به نسل فعلي و آينده کشور است.

وي افزود: باغ موزه و مراکز فرهنگي دفاع مقدس، مي‌توانند در زمينه انتقال ارزش‌هاي دفاع مقدس از بسياري از اقدامات همچون، فيلم، کتاب، نماهنگ و... موثر تر واقع شوند از سوي ديگر بايد گفت امسال تا پايان سال، 10 باغ موزه را در کشور افتتاح خواهيم کرد و با اين تعداد، 25 موزه دفاع مقدس در سراسر کشور افتتاح و به بهره‌برداري خواهد رسيد.

استاندار سمنان نيز در اين ديدار با بيان اينکه اعتقاد داريم، ايثارگري، ازخودگذشتگي، رشادت و حماسه‌هايي که جوانان اين مرز و بوم آفريدند بايد ثبت و ماندگار شود، گفت: باغ موزه و مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان يکي از مراکزي است که مي‌تواند در تحقق اين مهم تاثيرگذار باشد. عليرضا آشناگر بيان کرد: اقدامات بسيار خوبي در باغ موزه و مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان سمنان انجام شده، مکان‌نمايي اين مرکز بسيار مناسب است و مسير دسترسي مطلوبي نيز براي آن وجود دارد که اميدواريم با بهره‌برداري کامل از اين مجموعه، مردم و مسافران عبوري استان بتوانند از اين مرکز فاخر استفاده کنند.