تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5083 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ‌احداث مجتمع‌هاي فرهنگي حوزه علميه در 26 استان کشور آغاز شد‌ 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون منابع انساني و مالي مرکز خدمات حوزه علميه کشور گفت: در 26 استان کشور مجتمع فرهنگي حوزه‌هاي علميه احداث‌ شد‌ و هنوز اقدامي در استان سمنان در اين مورد انجام‌ نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسام افروز در ديدار با استاندار سمنان از آغاز احداث مجتمع‌هاي فرهنگي در 26 استان کشور خبر داد و اظهار داشت: اقدامي در استان سمنان در اين زمينه انجام ‌نشده است که لازم است اين مهم مورد توجه قرار گيرد.

وي احداث مجتمع فرهنگي حوزه علميه در استان سمنان را منوط به جذب اعتبارات حداقلي دانست و افزود: بايد عزمي جدي در اين مقوله اعمال شود و مسئولان استان سمنان نيز اهتمام ويژه‌اي به اين امر داشته باشند تا هرچه زودتر مراحل اجرايي ايجاد مجتمع فرهنگي در اين استان آغاز شود.

معاون منابع انساني و مالي مرکز خدمات حوزه علميه کشور به اقدامات حمايتي از جامعه طلاب کشور اشاره کرد و ازجمله آن‌ها را تشکيل بيمه تأمين اجتماعي طلاب سراسر کشور عنوان کرد.

افروز تأکيد کرد: مراکز حوزوي که طلاب علوم ديني در آن مشغول به تحصيل هستند بايد بيش ‌از پيش مورد حمايت و پشتيباني قرار بگيرد و ما نيز بر حسب وظيفه در مرکز خدمات حوزه علميه کشور اين مسئله را با جديت دنبال مي‌کنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت پرداختن به مسائل فرهنگي و اجتماعي تصريح کرد: آنچه در اين بين بيش از همه بايد مورد توجه قرار گيرد؛ تقويت و ترويج فرهنگ دين در نهاد خانواده است؛ چه‌بسا خانواده تربيت‌ يافته در پرتو دين و اخلاق و فرهنگ ديني و اسلامي سازنده جامعه‌اي اخلاق‌مدار است.

استاندار سمنان نيز در اين ديدار از تلاش براي حمايت هرچه بيشتر از مراکز حوزوي سراسر استان سمنان گفت و افزود: بايد کمبودهاي حوزه‌هاي علميه برطرف شود تا اين مراکز ديني هرچه بيشتر توسعه يابند.

عليرضا آشناگر بيان داشت: تخصيص اعتبار براي احداث مجتمع فرهنگي حوزه علميه استان سمنان را با انجام هماهنگي‌هاي لازم پيگيري خواهيم کرد.


 برگزاري طرح ترويج فرهنگ توليد و مصرف محصولات گواهي شده در جهاد کشاورزي سمنان  

سرويس خبر

مدير هماهنگي ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: طرح ترويج فرهنگ توليد و مصرف محصولات گواهي شده در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، علي مؤمن اظهار داشت: اين طرح بر توان افزايي زنان روستايي و عشايري تأکيد دارد.

وي با اشاره به ضرورت ارتقاي مهارت‌هاي شغلي زنان کشاورز با رويکرد آموزش و ترويج توليد و مصرف محصول کشاورزي استاندارد گفت: دومين جلسه کارگروه استاني اجراي پروژه «ترويج فرهنگ توليد و مصرف محصولات گواهي شده» با محوريت اجرايي نمودن دستورالعمل حد مجاز آلاينده‌ها در محصولات کشاورزي و در راستاي موافقتنامه معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري و وزارت جهاد کشاورزي برگزار شد.

مدير هماهنگي ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان هدف از اجراي اين طرح را فراهم نمودن زمينه ايجاد و توسعه کسب و کار براي خانوارهاي روستايي و عشايري با توليد محصولات گواهي شده برشمرد.

مؤمن ترويج فرهنگ توليد و مصرف محصولات استاندارد و گواهي شده را از ديگر اهداف اجراي اين طرح عنوان کرد.

وي با بيان اينکه در اين جلسه روند اجرايي سه محصول به عنوان پايلوت در استان سمنان بررسي شد گفت: عسل در شهرستان گرمسار، سبزي برگي در شهرستان سمنان، زيره و سير در شهرستان آرادان مورد تاييد مشاور طرح قرار گرفت.


 رييس سازمان امور عشايري:
 اختصاص 200 ميليارد تومان براي تقويت زنجيره توليد گوشت قرمز 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس سازمان امور عشايري کشور گفت: 200 ميليارد تومان براي تقويت زنجيره توليد گوشت قرمز اختصاص يافت.

رييس سازمان امور عشايري کشور در جلسه بررسي مشکلات عشاير گرمسار و آرادان افزود: عشاير سهم به سزايي در توليد گوشت قرمز در کشور دارند و با توجه به نوسانات قيمت اين محصول مهم در چرخه مصرف دولت از محل صندوق توسعه ملي 200 ميليارد تومان براي تقويت زنجيره توليد گوشت قرمز براي عشاير در حوزه توليد اختصاص داده شده است که در قالب‌هاي مختلف به توليد‌کنندگان، عشاير، اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها پرداخت خواهد شد.

کرمعلي قندالي افزود: دولت با همکاري مجلس شوراي اسلامي مبلغ 500 ميليارد تومان به صورت وام قرض‌الحسنه در اختيار عشاير از طريق اداره‌هاي مربوطه اختصاص داده است تا بتواند قدم‌هاي موثري در حوزه توليد گوشت و لبنيات بردارد.

وي افزود: سال 98 سال پررونقي در حوزه توليد در بخش عشايري است و با توجه به بارش‌هاي خوب و مثبت بودن محل ييلاقات و مصوبات خوب دولت در زمينه حمايت از جامعه عشايري، رونق در اين حوزه پيش‌بيني مي‌شود.

نماينده مردم شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان هم به افتتاح کارخانه توليد خوراک دام با همکاري مستقيم تعاوني عشايري گرمسار و آرادان در گرمسار خبر داد و افزود: بايد تعاوني‌ها خود چرخه و زنجيره توليد را کامل کنند تا بتوانيم در اين حوزه قدم‌هاي مثبتي‌برداريم.


 798 واحد توليدي استان سمنان تسهيلات رونق توليد دريافت کردند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت تسهيلاتي 880 ميليارد توماني به 798 واحد توليدي و صنعتي استان سمنان از ابتداي عملياتي شدن طرح رونق توليد خبر داد.

بهروز اسودي در نشست کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان که در استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: به 798 واحد توليدي و صنعتي استان سمنان از ابتداي عملياتي شدن طرح رونق توليد تسهيلاتي به ميزان 880 ميليارد تومان پرداخت ‌شده است.

وي با اشاره به تحقق 80 درصد از تعهدات استان سمنان در حوزه رونق توليد گفت: تاکنون در کارگروه رفع موانع توليد استان سمنان مشکلات 795 واحد توليدي مورد بررسي و رسيدگي قرار گرفته است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان عنوان کرد: يک هزار و 800 مصوبه براي رفع موانع توليد واحد‌هاي توليدي و صنعتي استان سمنان از سوي اعضاي کارگروه تسهيل اين استان به تصويب رسيده است.

اسودي افزود: از نيمه دوم سال گذشته تاکنون در استان سمنان 2 هزار و 164 واحد توليدي تقاضاي خود را براي دريافت تسهيلات رونق توليد مطرح کرده‌اند.

وي بيان داشت: در حال حاضر 199 واحد توليدي براي دريافت تسهيلات رونق توليد به ارزش 820 ميليارد تومان به بانک‌هاي عامل استان سمنان معرفي‌شده‌اند.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بيان داشت: از ابتداي تشکيل کارگروه رفع موانع توليد تاکنون يک هزار و 316 واحد توليدي در بخش‌هاي مختلف صنعتي، معدني، دامداري و کشاورزي به بانک‌هاي عامل استان سمنان معرفي‌شده‌اند.

اسودي ارائه تسهيلات به متقاضيان واحد‌هاي توليدي را موجب ايجاد اشتغال و بهبود فضاي کسب و کار در استان سمنان عنوان کرد و بر حمايت همه‌جانبه از کارآفرينان و توليدکنندگان بخش‌هاي مختلف تأکيد کرد.

وي گفت: بايد موانع پيش روي توليد برداشته شود تا بستر توسعه و پيشرفت همه‌جانبه استان سمنان در بخش‌هاي مختلف به‌ويژه عرصه اقتصادي فراهم شود.