تاریخ 1398/04/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5082 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور مسئولين؛
 جلسه بررسي مشکلات شهر شهميرزاد برگزار شد  

سرويس خبر

جلسه بررسي و حل مسائل و مشکلات شهر شهميرزاد با حضور دکتر همتي نماينده مجلس، شهردار شهميرزاد، امام جمعه شهميرزاد، اسماعيل‌زاده رئيس شورا و اعضاي شوراي شهر شهميرزاد، اعضاي کميسيون توسعه پايدار، اعضاي بنياد توسعه شهميرزاد، بخشدار شهميرزاد، حيدريان مديرکل منابع طبيعي، فرماندار مهديشهر ,معاون فرماندار مهديشهر، ميرعماد مديرکل جهاد کشاورزي استان، عرب‌عامري معاون اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و ساير مسئولين در شهرداري شهميرزاد برگزار شد.

نجار رئيس مسکن و شهر‌سازي مهديشهر در جلسه بررسي مسائل و مشکلات شهر شهميرزاد در اين جلسه گفت: طرح جامع در سال 87 با مشاوره شرکت پارت شروع شد و بارها تا تصويب شدن پيش رفته است در تاريخ 26 اسفند 97 همه موارد نهايي شده بود و تنها بحث حريم بود که اصلاح شد اما اعضاي شوراي شهر بحث تغيير کاربري را دارند.

وي افزود: در 15 ارديبهشت 98 مکاتبه شروع شده که مغايرت اتفاق افتاده است.

در ادامه اسماعيل‌زاده رئيس شوراي شهر شهميرزاد هم گفت: 21 شهر در استان وجود دارد با حريم و طرح مصوب اما در شهميرزاد حريم و طرح جامع وجود ندارد البته کارهايي انجام گرفته اما تصميم نهايي اخذ نشده درصورت تصويب بسياري از رانت خواري‌ها و مشکلات حل ميگردد

وي ادامه داد: در طرح جامع پيشنهادي 186 مورد مغايرت پيدا شده است اما بدون هماهنگي فقط صرف حضور شهردار و شوراي شهر ميگويند که طرح تصويب شده است

دکتر همتي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي هم اين جلسه گفت: در خصوص بودجه خيلي از موارد در کل کشور هنوز پرداختي صورت نگرفته و دغدغه دولت براي پرداخت حقوق‌هاست و شرايط مناسب مالي وجود ندارد.

وي تصريح کرد: در خصوص انتقال آب درياي خزر 15000 ميليارد تومان مقرر شد اختصاص داده شود 50 ميليون متر مکعب در اختيار وزارت نيرو براي سد فينسک، سد روزيه رديف بودجه‌اي دارد و مصوب شده است

وي ادامه داد: مطالبه گري در اين مورد بسيار ضعيف است و تا کنون اتفاقي نيافتاده است.

وي در بخش ديگري گفت: در جمع بندي براي طرحهاي آبخيزداري بودجه خاصي نبايد در نظر گرفت.

همتي اضافه کرد: در خصوص ديوار ساحلي استخر مرغک مقرر شد فرمانداري مهديشهر مبلغ 2000 ميليون تومان اختصاص داده شود و اداره منابع طبيعي اجراي آن را به عهده گيرد و در مورد آبخيزداري هم مقرر گرديد پس از ابلاغ اعتبار مناقصه آن انجام گردد و مسئوليت آن با اداره منابع طبيعي مي‌باشد.

حيدريان مديرکل منابع طبيعي استان سمنان هم افزود: وظيفه ذاتي آبخيز‌دار تنها جلوگيري ازفرسايش آب و کم کردن سرعت سيل است و جمع آوري آب با وزارت نيرو ست و آبخيز‌داري اختياري براي جمع آوري آب ندارد.

وي ادامه داد: در استان 62 پروژه مطالعه شده وجود دارد که با بررسي و تاييد آنپابن کارها انجام مي‌شود.

وي افزود: 150 حوزه آبخيز 2 ميليون حوزه سيل خيز و 7000 طرح مطالعه شده وجود دارد.

وي در پايان گفت: استخر مرغک به دليل استحکام سازه بسيار محکم است و تا سيل 10 برابر فروردين 98 هم بيايد بنده تضمين مي‌کنم به دليل شناخت کامل از استخر مرغک از پول ملي نمي‌توانم اعتباري براي ديوار ساحلي اختصاص دهم و اگر مشکلي در اين زمينه است بايد سازمان مديريت بحران يا صاحبان استخر هزينه را تقبل کنند.


 سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار مي‌کند:
 جشن بزرگ از کريمه تا کريم  

سرويس خبر

جشن بزرگ از کريمه تا کريم به مناسبت دهه کرامت همزمان با ميلاد پرخير و برکت شمس‌الشموس حضرت علي‌ابن موسي‌الرضا (ع) در سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از برگزاري جشن بزرگ از کريمه تا کريم به مناسبت دهه کرامت ميلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و ميلاد شمس‌الشموس حضرت علي‌بن‌موسي‌الرضا(ع) در سمنان خبر داد.

عباس بابايي طي اعلام خبر فوق اظهار داشت: اين آيين با شکوه با حضور خادمان حرم رضوي(ع)شنبه 22 تير ماه در ميدان امام رضا(ع) و يکشنبه 23 تير ماه در جنب مسجد پيامبر اعظم (ص) در مسکن مهر برپا مي‌شود.

وي با اشاره به اهميت برگزاري مراسم و جشن‌ها در اعياد، اظهار داشت: اين آيين با هدف ايجاد شور و نشاط اجتماعي، ايجاد برکت معنوي و ترويج فرهنگ و سيره اهل بيت عصمت و طهارت(ع) در بين اقشار مختلف مردم به خصوص نسل جوان برگزار مي‌شود.

بابايي با بيان اينکه اين جشن با برنامه‌هاي متنوع فرهنگي، هنري اجرا مي‌شود، اظهار داشت: حضور هنرمندان برجسته استاني و مسابقه حضوري از جمله برنامه‌هاي پيش‌بيني شده در اين آيين مي‌باشد.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان يادآور شد: ايجاد نشاط و شادي از مهم‌ترين اهداف اين سازمان در راستاي تحقق" سمنان شهري شاد و سالم "است که در مناسبت‌ها و اتفاق‌هاي مختلف تلاش مي‌کنيم اين موضوع در سمنان تحقق يابد.

اين آيين به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان و مسجد پيامبر اعظم(ص) موکب‌هاي اربعين حسيني برگزار مي‌شود.


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
  56 هزار تن گندم در استان سمنان خريداري ‌شده است 

سرويس خبر

56 هزار تن گندم از کشاورزان خريداري‌شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سيد‌حسن ميرعماد در جلسه ستاد تنظيم بازار استان سمنان که در سالن جلسات استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: 56 هزار تن گندم در استان سمنان خريداري ‌شده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به ميزان ذخاير کالاهاي استراتژيک اين استان گفت: هفت هزار تن برنج در استان ذخيره‌سازي شده و تا امروز نيز 56 هزار تن گندم از کشاورزان خريداري ‌شده است.

ميرعماد از کشاورزان و بهره‌برداران خواست تا گندم توليدي خود را به مراکز خريد تحويل دهند تا پيش‌بيني خريد گندم در اين استان محقق شود.

وي با بيان اينکه تاکنون خريد گندم در شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان به پايان رسيده است، افزود: در ساير شهرستان‌ها به‌ويژه در منطقه کالپوش که عمده گندم‌زارها به‌صورت ديم است پيش‌بيني مي‌شود، توليد گندم به 20 هزار تن برسد.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان نظارت بر بازار و برخورد با متخلفان در دستور کار قرار دارد و هرگونه موارد تخلف پس از بررسي به مراجع ذي‌صلاح گزارش داده مي‌شود.

ميرعماد با اشاره به انجام 812 مورد بازرسي گفت: از اين تعداد 139 مورد منجر به تشکيل پرونده شد که عمده تخلفات نيز مربوط به گران‌فروشي و عدم درج قيمت بود.

وي گفت: بازرسان اين سازمان با حضور در بازار و نظارت بر فعاليت صنوف هرگونه گران‌فروشي و احتکار کالاها را کنترل مي‌کنند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به انجام مستمر گشت مشترک نيز گفت: تا امروز حدود 272 گشت مشترک انجام‌ شده که تعداد 232 پرونده در اين راستا تشکيل ‌شده است.

عرضه مستقيم کالا در استان سمنان در دستور کار است

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه در جلسه ستاد تنظيم بازار عرضه مستقيم کالا در استان سمنان در دستور کار قرار گرفت، گفت: مقرر شد تا اين امر از سوي فرمانداران و شهرداران پيگيري شود.

ميرعماد درباره عرضه لاستيک نيز گفت: مقرر شد تا لاستيک موردنياز در اختيار پايانه‌ها قرار گيرد و توزيع لاستيک نيز بر اساس روال سال گذشته انجام شود.


 سرويس خبر: 

سرپرست حوزه هنري استان سمنان:

توليدات حوزه هنري استان سمنان با رويکرد

"گام دوم انقلاب" تدوين و عرضه مي‌شود

سرويس خبر

سرپرست حوزه هنري استان سمنان گفت: رويکرد برنامه‌هاي سال 98 اين حوزه تاکيد بيشتر بر توليد محور بودن آثار هنري است که موضوع "گام دوم انقلاب" و شعار سال "رونق توليد" را نيز در بحث توليدات مدنظر ‌داريم. مصطفي حسيني با اشاره به توليدات حوزه هنري استان سمنان گفت: رويکرد برنامه‌هاي سال 98 تاکيد بيشتر بر توليد‌محور بودن آثار هنري است که موضوع "گام دوم انقلاب" و شعار سال "رونق توليد" را نيز در بحث توليدات مدنظر‌ داريم.

وي با بيان اينکه 20 عنوان کتاب از حوزه هنري استان سمنان در نوبت چاپ انتشارات سوره مهر قرار گرفته‌اند، تصريح کرد: مراحل تدوين اين کتاب‌ها به اتمام رسيده و آماده چاپ مي‌باشد که کتاب خاطرات "شهيد دانشگر" از جمله اين کتاب‌ها است.

سرپرست حوزه هنري استان سمنان اظهار کرد: کتاب خاطرات "شهيد عباس دانشگر" به قلم مومن دانشگر پدر شهيد و محسن حسن‌زاده تاليف شده که خاطرات خانواده و دوستان شهيد را دربر دارد.

حسيني همچنين به کتاب‌هاي منتشر شده حوزه هنري استان سمنان در طي سال 97 اشاره و اضافه کرد: کتاب "بيست و چهار آينه" با موضوع دامغان و 24 دوره قانون‌گذاري در مجلس شوراي ملي، کتاب "در غبار خويش" که گزيده اشعارعبدالله صالحي سمناني را در‌بر دارد، از جمله اين کتاب‌هاست.

وي، کتاب "تا بهشت" خاطرات شفاهي انقلاب اسلامي در منطقه رودبار دامغان، کتاب "کبوترنامه" مجموعه شعر سپيد نوجوان، کتاب "سخني از بي‌سخني" بررسي روايت‌هاي تحول شخصيت در تذکره‌الاولياي عطار، کتاب "عطر سيب" مجموعه اشعار منتخب سوگواره عطر سيب را از ديگر کتاب‌هاي منتشر شده در سال 97 برشمرد.

سرپرست حوزه هنري استان سمنان به توليدات بخش‌هاي ديگر اين حوزه اشاره کرد و افزود: در بخش تجسمي نيز هنرمندان در رشته عکس با حضور در چندين اردوي آموزشي در داخل و خارج از استان به عکاسي پرداختند که ماحصل آن برگزاري چند نمايشگاه گروهي از آثار هنرمندان استان در سال گذشته بود.

حسيني با بيان اينکه هنرمندان واحد هنرهاي تصويري با توليد چند عنوان فيلم کوتاه و هنرمندان واحد کاريکاتور نيز با توليد کاريکاتورهايي در موضوعات مختلف به توليد اثر پرداختند، گفت: ساخت فيلم داستاني "تمام مريم‌ها" با مشارکت حوزه هنري استان سمنان و صدا و سيماي مرکز سمنان از ديگر فعاليت‌ها و توليدات اين حوزه مي‌باشد. وي بيان کرد: هنرمندان دفاتر تخصصي حوزه هنري استان در طول سال با شرکت و حضور در جشنواره‌هاي مختلف در سطوح مختلف چه جشنواره‌هايي که حوزه هنري برگزار‌کننده آن است و چه ساير جشنواره‌هايي که توسط ديگر دستگاه‌هاي فرهنگي و هنري برگزار مي‌شود به عناوين برتر دست مي‌يابند که همه‌ساله در هفته هنر انقلاب اسلامي از اين هنرمندان برگزيده و برتر تقدير به عمل مي‌آيد.

سرپرست حوزه هنري استان سمنان به برگزاري دوره‌هاي آموزشي و کارگاهي توسط دفاتر تخصصي حوزه هنري اشاره کرد و ادامه داد: هر ساله در راستاي ارتقاي سطح آثار و همچنين پيشرفت هنرمندان، کارگاه‌هاي مختلفي چون شعر، داستان و تاريخ شفاهي، عکاسي، فيلمنامه‌نويسي، تئاتر، پوستر‌سازي برگزار مي‌شود.

اضافه شدن دو مرکز خريد تضميني

گندم و کلزا در ميامي

سرويس خبر:

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان و مديرجهاد کشاورزي ميامي با همراهي رئيس اداره تعاون روستايي اين شهرستان از سه مرکز فعال خريد تضميني گندم و کلزا در شهرستان ميامي بازديد کردند.به گزارش روابط عمومي تعاون روستايي استان سمنان؛ در اين بازديد مهدي حق‌پرست رئيس اداره تعاون روستايي شهرستان ميامي گزارشي از عملکرد اين اداره در خريد تضميني گندم و کلزا ارائه داد و گفت: تاکنون 5692 تن گندم و 515 تن کلزا در سه مرکز خريد از کشاورزان اين منطقه خريداري شده است. وي با بيان اينکه خريد تضميني اين دو محصول تا نيمه مرداد ماه امسال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: از هفته آينده نيز مراکز خريد کالپوش و نردين براي خريد تضميني گندم و کلزا آغاز به کار خواهند کرد.

کسب موفقيت توسط فرزند همکار

در راه‌‌آهن شمالشرق (1)

سرويس خبر

رونيکا قهرماني فرد موفق به کسب رتبه در مسابقات ملي نابغه‌هاي محاسبات با چرتکه شد. وي که فرزند همکار شاغل در اداره منابع انساني و رفاه اين اداره کل مي‌باشد، موفق به کسب مقام برگزيده مسابقات استاني جشنواره ملي کودکان هوشمند و همچنين برگزيده دوم سطح A هفتمين مسابقات ملي نابغه‌هاي محاسبات ذهبي با چرتکه در تهران شده است.

تقدير از شهردار شهميرزاد

در جلسه بررسي مشکلات اين شهر

سرويس خبر

در جلسه بررسي و حل مسائل و مشکلات شهر شهميرزاد از مهندس لقمانيان شهردار شهميرزاد تقدير به عمل آمد. در اين جلسه که دکتر همتي نماينده مجلس، شهردار شهميرزاد، امام جمعه شهميرزاد، اسماعيل‌زاده رئيس شورا و اعضاي شوراي شهر شهميرزاد، اعضاي کميسيون توسعه پايدار، اعضاي بنياد توسعه شهميرزاد، بخشدارشهميرزاد، حيدريان مديرکل منابع طبيعي، فرماندار مهديشهر، معاون فرماندار مهديشهر، ميرعماد مديرکل جهاد کشاورزي استان، عرب عامري معاون اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و ساير مسئولين در شهرداري شهميرزاد حضور داشتند از شهردار شهميرزاد با اهداي لوح تقدير شد. در متن لوح که به امضاي دکتر همتي نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه رسيده امده است؛ انديشه و تلاش خدمتگزاران صديق عمران و آباداني ايران اسلامي هيچ‌گاه از ياد نخواهد رفت. بنا به گزارش واصله و بازديدهاي ميداني از شهرها و روستاهاي حوزه انتخابيه اينجانب و با عنايت به اينکه مردم فهيم و قدرشناس شهميرزاد شاهد خدمات ارزشمند جنابعالي و توسعه پرشتاب اين شهر هستند، بدين وسيله بر خود لازم مي‌دانم از توانمندي‌هاي مديريتي که در حوزه‌هاي خرد و کلان با هدف دميدن روح زير بنايي در عرصه‌هاي مختلف عمراني کالبد شهميرزاد اهتمام ورزيده‌ايد، صميمانه تقدير و تشکر نمايم. اميد است با اتکال به خداوند متعال همواره با بهره‌گيري از قابليت‌ها و توانمندي‌هاي موجود در توسعه حوزه‌هاي عمراني، فرهنگي، تفريحي و خدماتي که به عنوان اصلي‌ترين نيازهاي اجتماعي شهروندان عزيز حوزه انتخابيه مي‌باشد، موفق و سربلند باشيد.

معاون فرماندار شاهرود:

ايجاد بازارچه صنايع دستي در شاهرود ضرورت دارد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون فرماندار شاهرود در نشست کارگروه ماده 16 قانون بهبود مستمر محيط کسب‌وکار گفت: 50 درصد نرخ بيکاري در ارتباط با زنان خانه‌دار است، و ايجاد بازارچه‌هاي صنايع‌دستي يک ضرورت است که مي‌تواند به اشتغال و توانمندسازي زنان کمک کند. گل‌چهره محمدي افزود: مي‌توان با بهره‌گيري از ظرفيت اشتغال خانگي و صنايع‌دستي اين بخش از جامعه را توانمند کرد اما در وهله نخست مي‌بايست مکاني براي عرضه آنها ايجاد شود. وي ضمن بيان اينکه شاهرود رتبه نخست تسهيلات پايدار روستايي و عشاير استان سمنان را به خود اختصاص داده است، افزود: اين تسهيلات مي‌تواند در مناطق روستايي منجر به رشد و شکوفايي اقتصادي مردم منطقه شده و باعث توانمند شدن آنها شود. معاون استاندار سمنان با بيان اينکه ايجاد نمايشگاه‌هاي دائمي صنايع‌دستي راهي براي عرضه محصولات خانگي است، ابراز داشت: اين گونه اقدامات مي‌تواند در بهبود فضاي کسب‌وکار و سطح معيشت خانوار روستايي تاثير‌گذار باشد اما از سويي فذاهم کردن چنين امکاني نيز نيازمند همراهي ساير دستکاه‌ها نيز هست. محمدي در ادامه تصريح کرد: ايجاد مراکز عرضه صنايع‌دستي به کامل شدن زنجيره توليد و ايجاد اشتغال پايدار روستايي منتهي مي‌شود بنابراين مي‌بايست اقداماتي که به صورت مستقيم در زندگي شهروندان نقش دارند در اولويت دستگاه‌هاي ذي‌ربط قرار گيرد. وي افزود: نبود اشتغال در سطح روستاها باعث مهاجرت بي‌رويه آنها به شهرها و بروز آسيب‌هاي اجتماعي مي‌شود بنابراين اين مهم مي‌طلبد که در اين زمينه چاره‌انديشي صورت گيرد نمونه بسيار خوب اين اقدامات را مي‌توان به ايجاد واحدهاي بومگردي از سوي ميراث فرهنگي شاهرود اشاره داشت که در برخي روستاها مهاجرت معکوس را رقم‌زده است.