تاریخ 1398/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5081 برو جستجو جستجوی پیشرفته   از سوي ادارات کل ورزش و جوانان و اوقاف و امور خيريه استان اعلام شد ؛
 برنامه هاي اوقات فراغت براي جوانان استان  

سرويس ورزشي:

معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: بيش از 12 هزار برنامه و دوره براي پرکردن اوقات‌فراغت جوانان و نوجوانان استان توسط اين اداره کل پيش‌بيني شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزشو جوانان استان سمنان ؛ مصطفي مرادي گفت: يک هزار 116 مرکز و 112 پايگاه در هشت شهرستان استان سمنان، بيش از 12 هزار برنامه آموزشي را به منظور پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوان در فصل تابستان ارائه مي‌دهند.

وي با اشاره به اينکه بيش از 27 درصد جمعيت استان سمنان را جوانان 15 تا 29 سال تشکيل مي‌دهند، بيان کرد: پيگيري و برنامه‌ريزي براي اوقات فراغت اين جوانان بسيار مهم و ضروري است.

مرادي ادامه داد: اميد و نشاط اجتماعي و هويت جوانان، ازدواج جوانان، اشتغال و مهارت‌آموزي جوانان، سلامت جسمي و روحي جوانان و اوقات فراغت و فضاي مجازي از اولويت‌هاي برنامه‌ها در اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان است که با جديت پيگيري مي‌شود.

وي، اقدام‌هاي مهم اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در راستاي برنامه‌هاي اوقات فراغت جوانان را در سه بخش معرفي و بيان کرد: اطلاع‌رساني برنامه‌هاي اوقات فراغت به جوانان و خانواده‌ها با سامانه جامع اوقات فراغت استان به نشاني اينترنتي www. farashateivan. ir و اقدام‌هاي زيربنايي و اجرايي در حوزه اوقات فراغت با تشکيل ستاد ساماندهي امور جوانان در استان و شهرستان‌ها و پژوهش‌هاي مرتبط با اوقات فراغت از جمله اين اقدام‌ها است.

وي، نظارت و ارزيابي مراکز اوقات فراغت و انتخاب برترين‌هاي هر شهرستان با تشکيل تيم نظارت و ارزيابي و اجراي دستورالعمل نظارت بر مراکز اوقات فراغت را از جمله رويکردهاي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در راستاي بهبود و اجراي برنامه‌هاي اوقات فراغت در استان عنوان کرد.

معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، اطلاع‌رساني صحيح و به موقع به جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها پيرامون برنامه‌هاي اوقات فراغت، ساماندهي و جلوگيري از موازي‌کاري دستگاه‌ها و تجليل از برترين مراکز هر شهرستان در قالب جشنواره تجليل از برترين‌هاي اوقات فراغت را از جمله اهداف برنامه‌هاي اين اداره کل عنوان کرد.

وي ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با توجه به اهميت بحث اوقات فراغت در اقدامي مبتکرانه در سال 93 پورتال جامع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را طراحي کرد که هرگونه اطلاع‌رساني به مخاطبان از اين طريق و به سهولت انجام گيرد.

معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، تسهيل فرايند ثبت‌نام براي خانواده‌ها، افزايش حق انتخاب و امکان بهره‌مندي از مطالب آموزشي و علمي به منظور پرکردن اوقات فراغت را از جمله مزاياي اين سامانه عنوان کرد.

برنامه‌ها و دوره‌هاي آموزشي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در قالب‌هاي ورزشي، هنري، اردويي و گردشگري، علمي و مهارت‌آموزي، فرهنگي و ديني و قرآن، طراحي شده است.


 با وجود ناکامي در مسابقات آسيايي؛
 تيم ملي فوتبال ساحلي ايران سهميه بازي‌هاي ساحلي جهان را کسب کرد 

سرويس ورزشي:

تيم ملي فوتبال ساحلي ايران با وجود ناکامي در رقابت‌هاي اخير قهرماني آسيا، براي حضور در بازي‌هاي ساحلي جهان کسب سهميه کرد.

سهميه تيم ملي فوتبال ساحلي ايران براي حضور در نخستين دوره بازي‌هاي ساحلي جهان از طرف کميته برگزاري بازي‌ها به اين تيم اختصاص داده شده است.

اين در حالي است که تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در مسابقات اخير قهرماني آسيا که اسفندماه سال گذشته به ميزباني تايلند برگزار شد با شکست مقابل ژاپن در مرحله يک‌چهارم نهايي از دور رقابت‌ها کنار رفت و ناکامي بزرگي را براي خود رقم زد.

با اين حال و با توجه به موفقيت‌هاي فوتبال ساحلي در چند سال اخير که قهرماني در جام بين قاره‌اي يکي از آنها به حساب مي‌آيد، کميته برگزاري بازي‌هاي ساحلي جهان يکي از سهميه‌هاي مسابقات فوتبال اين بازي‌ها را به ايران اختصاص داده است.

کسب سهميه تيم ملي فوتبال ساحلي ايران براي حضور در بازي‌هاي ساحلي جهان به صورت رسمي به کميته ملي المپيک ايران اعلام شده است.

نخستين دوره بازي‌هاي ساحلي جهان با نظارت ( ANOC) مهرماه به ميزباني قطر برگزار مي‌شود. پيش از اين سن ديگو به عنوان محل برگزاري اين بازي‌ها معرفي شده بود اما يک ماه پيش آمريکايي‌ها به دليل ناتواني در تامين منابع مالي از ميزباني کناره‌گيري کردند.

تاکنون کاروان ورزش ايران براي حضور در بازي‌هاي ساحلي جهان علاوه بر فوتبال ساحلي، دو سهميه کاراته در بخش بانوان و مردان و يک سهميه بولدرينگ کسب کرده است.

پيمان فخري سرپرستي کاروان ورزش ايران در اين بازي‌ها را عهده‌دار خواهد بود.


 برگزاري مسابقات بدمينتون در سمنان 

سرويس ورزشي:

به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، هيات بدمينتون شهرستان سمنان يک دوره مسابقات بدمينتون يادواره شهيد مدافع حرم محمد قنبريان، رده سني نونهالان روز جمعه 14 تيرماه در محل تالار بدمينتون مجموعه تختي برگزار و از نفرات برتر تقدير به عمل آمد.


 پيروزي جوانان رايحه وصالدر برابر شهرداري سمنان  

سرويس ورزشي:

از سري مسابقات ليگ جوانان شهرستان سمنان، جوانان رايحه وصال در اولين گام، در ورزشگاه ولايت سمنان به مصاف شهرداري سمنان رفتند که در نهايت با ارائه يک بازي زيبا با نتيجه دو بر صفر برابر شهرداري سمنان پيروز شدند.

گل‌ها:

محمدجواد شيخ طاهري(پنالتي)- محمد‌مهدي علي بابايي


 سرويس ورزشي:  

امير طاهري‌پور در راه کسب مدال در مسابقات جهاني

سرويس ورزشي:

امير طاهري‌پور در فاصله کمتر از دو ماه مانده به مسابقات جهاني امير طاهري‌پور با آمادگي کامل وزنه 300 کيلوگرمي را مهار کرد.

سرويس ورزشي روزنامه پيام آرزوي موفقيت و پيروزي براي اين ورزشکار ارزشمند استان و صاحب باشگاه‌هاي زنجيره‌اي رکورد را دارد.

گابريل کالدرون:

حمايت علي پروين باعث افتخارم است

برد در دربي مزه ديگري دارد

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم پرسپوليس با بيان اينکه حمايت علي پروين از او باعث افتخارش است، گفت: اولين انگيزه ما قهرماني در ليگ برتر است اما مي‌دانم دربي بازي مهمي است و برد در اين مسابقه مزه ديگري دارد.

گابريل کالدرون سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره ملاقاتش با علي پروين و حمايت او از اين مربي آرژانتيني اظهار داشت: مراتب احترام خودم را به علي پروين اعلام مي‌کنم. پروين فرد بزرگي در فوتبال ايران است. ايشان فردي بوده مسئوليت زيادي در فوتبال ايران داشته است.

وي افزود: باوجود اينکه دوستاني مثل ايشان دارند به من کمک مي‌کنند، حمايت پروين خيلي برايم بهتر است. باعث افتخارم است فردي مثل پروين از من حمايت مي‌کند.

سرمربي پرسپوليس درباره پيش‌بيني‌اش از دربي و ديدار با استقلال گفت: اولين انگيزه من اين است که پرسپوليس قهرمان شود. با توجه به تجربه ام مي‌دانم دربي بازي مهمي است. مي‌دانم برد در اين بازي لذت ويژه‌اي براي تماشاگران دارد. براي همين دارم کار مي‌کنم تا هميشه ببريم. معلوم است برد دربي براي من هم مزه ديگري مي‌دهد.

کالدرون در خصوص ميزان شناختش از پيشکسوتان پرسپوليس و تاريخ اين باشگاه يادآور شد: اولين چيزي که براي من در طول مدت حضورم در پرسپوليس مي‌گذرد اين است که پرسپوليس واقعاً يک خانواده است. با توجه به اينکه تجربه بازي در فينال جام جهاني را دارم، مسير صعود تا فينال را مي‌شناسم؛ کار؛ فروتني و روحيه خانوادگي که اين روحيه را در پرسپوليس حس مي‌کنم.

در ادامه خبرنگاري از علي پروين درباره کالدرون سئوال کرد که او گفت: منِ مربي نبايد بگويم که امسال تيمم قهرمان مي‌شود.

پروين سپس به خبرنگاران درباره سئوالشان از کالدرون درباره دربي اظهار کرد: استقلال تيم رقيب ما است. اين رقابت بايد باشد. بيشتر رفقاي من استقلالي هستند ولي از الان نمي‌شود گفت استقلال را مي‌بريد يا نه. استقلال تيم قوي و پرطرفدار مملکت است. از الان او نمي‌تواند قول بدهد قهرمان مي‌شود و استقلال را مي‌برد. جور کردن 100 ميليارد تومان پول براي قهرماني سخت است. زمان ما با يک ميليون قهرمان مي‌شديم. الان 100 ميليارد هم کم است. ما فقط از دور مي‌بينيم. هر بازيکن دو، سه ميليارد پول مي‌خواهد. وزارت ورزش هم اجازه کمک ندارد. ما هميشه حمايت مي‌کنيم. ما يک شرکت پيشکسوتان را تاسيس کرده‌ايم و دست به دست هم مي‌دهيم. اولين نيتمان حمايت از کالدرون و قهرماني پرسپوليس است. اگر هم نشد، کار خدا است. سرمربي و مديران زحمت خودشان را مي‌کشند يکباره ديديد بدشانسي آورديم و قهرمان نشديم. دست به دست هم مي‌دهيم تا پرسپوليس يک تيم گردن کلفت بماند.

کالدرون درباره شرايط شرکت پيشکسوتان هم گفت: امروز سورپرايز شدم. باعث خوشحالي است که پيشکسوتان چنين امکاناتي دارند.

سرمربي پرسپوليس درباره جوان‌گرايي در اين تيم يادآور شد: در آرژانتين اين فلسفه هست که بازيکنان جوان بايد بازي کنند. من خودم 16 ساله بودم که به عنوان بازيکن حرفه‌اي بازي کردم. به بازيکنان جواني که ظرفيت داشته باشند، بازي مي‌دهم. مطمئنم اين جوانان بيشتر از يک نفر خواهند بود که بتوانند به تيم کمک کنند.

کالدرون در خصوص ليگ قهرمانان آسيا تصريح کرد: هدف اوليه ما اين است که پرسپوليس در ليگ قهرمان شود. من جاه طلبي مثبت زيادي دارم. بعد از تجربيات زياد، مي‌دانم بايد فروتنانه کار کرد. بايد جاه‌طلبي باشد ولي احترام به رقبا هم باشد و بازي به بازي پيش رفت. در فوتبال امروزه در دنيا نمي‌توان هيچ مسابقه‌اي را از پيش برنده اعلام کرد. من خودم را فردي برنده مي‌دانم و براي همين اينجا هستم چون پرسپوليس هم جاه‌طلبي مثبت دارد. من قبول کرده‌ام. خودم را قايم نمي‌کنم. اگر تمرينات را تماشا کنيد مي‌بينيد آمده‌ام تا جايي که امکان دارد برنده باشم.

وي درباره بازتاب انتخابش به عنوان سرمربي پرسپوليس در توييترش و بالارفتن دنبال‌کنندگانش گفت: ديدم که افراد زيادي هستند و فالوئرهايم بالا رفته است ولي نتوانستم بخوانم. اين خودش هم مي‌تواند مشکل‌ساز بشود.

حامد محمودي به تيم نساجي قائم شهر پيوست

سرويس ورزشي:

حامد محمودي مدافع فصل گذشته تيم فوتبال سپيدرود رشت و بازيکن خوب و دوست داشتني سمنان براي فصل جديد راهي نساجي مازندران شد و با اين تيم قرارداد خود را منعقد کرد.

براي اين بازيکن ارزنده استان سمنان آرزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

استعدادهاي تيراندازي استان شناخته شدند

سرويس ورزشي:

اسامي نفرات برتر شرکت‌کننده در مسابقات استعداديابي انتخابي استان جهت شرکت در مسابقات کشوري به شرح ذيل اعلام مي‌گردند.

تپانچه دختران:

نفر اول هليا شاکري - نفر دوم هديه شادلو - نفر سوم ساغر وظيفه شناس

تفنگ دختران:

نفر اول مائده سادات کاظمي- نفر دوم فاطمه زهرا کريمي- نفر سوم محدثه محمدي

تپانچه پسران:

نفر اول طاها شادلويي - نفر دوم نيما ثامني - نفر سوم مهدي يار خطيبي

تفنگ پسران:

نفر اول عليرضا دانشور- نفر دوم ماهان دانشور - نفر سوم کسري عليان‌نژاد

ماجراي راي جامانده

در قطار و پيروزي علي مرادي

سرويس ورزشي:

نخستين انتخابات ورزشي سال 1398 در سالن اجتماعات آکادمي المپيک برگزار شد و در نهايت علي مرادي براي پنجمين بار به رياست اين فدراسيون دست يافت. مرادي در شرايطي به پيروزي رسيد که پيش از برگزاري مجمع و انتخابات، بسياري از منتقدانش و حتي شماري از اعضاي مجمع، منتظر به دور دوم کشيده شدن انتخابات و شکست او بودند.

انتخابات اين دوره با ثبت‌نام 9 نفر همراه شد و يا وجود انصراف حسين رضازاده در روزهاي قبل، باز هم رقباي مهمي چون کورش باقري، سجاد انوشيرواني، محمدرضا آخوندي و فرشاد غزاليان در عرصه رقابت باقي ماندند. دقايقي پيش از شروع انتخابات، کانديداها در کنار هم مشغول تبادل نظر و تعارفات معمول بودند، اما علي مرادي در گوشه ديگر و به تنهايي ايستاده بود و شايد از نظر برخي از خبرنگاران، نگران به نظر مي‌رسيد.

شيوه نامه جديد

مجمع فدراسيون وزنه‌برداري با حضور کانديداها و مديران سازمان ورزش و همچنين اعضاي مجمع رسميت يافت و قرار شد که هر يک از نامزدها در مدت 7 دقيقه صحبت کنند. پيش از اين هم اعلام شده بود که راي‌گيري و شمارش آرا در اين مجمع به صورت دستي است و از دستگاه الکترونيکي خبري نيست.

محمدرضا آخوندي جوان‌ترين نامزد رياست فدراسيون با توجه به حروف الفبا نخستين فردي بود که پشت تريبون رفت و گفت که براي تغيير آمده است و تلويحا شرايط اخير وزنه‌برداري را نامناسب خواند. او ايجاد تغيير را نيازمند شهامت و شجاعت اعضا دانست و زودتر از سقف زماني خود نيز تريبون را به نفر بعد سپرد.

سجاد انوشيرواني نايب قهرمان المپيک، نفر بعدي بود که پشت تريبون رفت و به سرعت درباره ريز برنامه‌هايش صحبت کرد. او نيز منتقد وضع موجود بود و روش گلخانه‌اي براي پرورش استعدادها را مناسب وزنه‌برداري ايران ندانست. کورش باقري قهرمان اسبق جهان نيز بعد از انوشيرواني صحبت کرد و بعد از ارائه برنامه‌هاي خود اعلام کرد به دليل نزديک بودن نقطه نظرات خود به انوشيرواني به نفع او از انتخابات کنار مي‌کشد.

نصرت الله عابديني ديگر کانديدايي بود که بعد از چند دقيقه صحبت، خطاب به اعضاي مجمع به نفع سجاد انوشيرواني انصراف داد. عبدالکريم پورکيان که در ابتداي مجمع غايب بود و همه تصور مي‌کردند انصراف داده با چند دقيقه تاخير در مجمع حاضر شد و پشت تريبون رفت. اين کانديدا به انتقاد از برنامه‌هاي فدراسيون قبلي پرداخت که با اعتراض برخي از اعضاي مجمع و تذکر مدير امور مجامع مواجه شد. سپس با اينکه وقت او به اتمام رسيده بود، حاضر نبود از پشت تريبون کنار بيايد و با اصرار مسئول مجمع به اظهارات خود پايان داد. فرشاد غزاليان نيز به عنوان ششمين کانديدا پشت تريبون قرار گرفت و برنامه‌هايش را ارائه داد و نهايتا علي مرادي آخرين فردي بود که پشت تريبون رفت. مرادي آموزش و کنترل دوپينگ را از برنامه‌هاي مهم خود عنوان کرد.

يک راي سرنوشت‌ساز

نوبت به راي‌گيري رسيد؛ در حالي که در ابتدا ناظران انتخاباتي از درون سالن و راي حاضران انتخاب شدند. محمد نصيري وزنه بردار قديمي و قهرمان المپيک مکزيکوسيتي نيز به جمع اضافه شده بود. قرار شد اعضاي مجمع به نوبت به نزديک صندوق بيايند و برگ راي را دريافت نموده و همان جا بنويسند و به صندوق بيندازند.

بر اساس شمارش، تعداد اعضاي مجمع 43 نفربودند که يک نفر کم بود و مشخص شد که رئيس هيات استان آذربايجان شرقي به علت تاخير قطار نمي‌تواند به جمع اضافه شود و نهايتا مجمع با 43 نفر کارش را آغاز کرد. اعضاي مجمع با تشريفاتي که نسبت به قبل کمي شيک‌تر و جديدتر شده بود، راي خود را به صندوق انداختند. شمارش آرا نيز کمي بعد از آن آغاز شد و هيجان بين کانديداها و رسانه‌ها به اوج رسيد.

آرا پس از قرائت روي تخته نيز نوشته شد تا در لحظه به چشم حاضران بيايد. شمارش آرا در شرايطي پيش رفت که اوايل تعداد آرا بين مرادي، آخوندي و انوشيرواني نزديک بود، اما ناگهان آراي علي مرادي شتاب گرفت. با توجه به اين که اعضاي مجمع 43 نفر بودند، براي برنده شدن در دور اول حداقل 22 راي لازم بود و علي مرادي هم دقيقا 22 راي کسب کرد.

باقي آرا نيز 21 راي بودند. شايد اگر رئيس هيات آذربايجان شرقي در قطار نمانده بود و به مجمع مي‌رسيد، مي‌توان حدس زد که به دليل حمايت استان‌هاي آذري زبان از سجاد انوشيرواني، تعداد راي او را به 12 مي‌رساند و علي مرادي به عدد نصف به علاوه يکِ آرا دست نمي‌يافت. اين احتمال نيز وجود داشت که در دور دوم سجاد انوشيرواني از مرادي پيشي بگيرد.

در واقع سجاد انوشيرواني از جايي که انتظار نداشت خورد و بازي را واگذار کرد. در پايان شمارش آرا علي مرادي 22 راي، سجاد انوشيرواني 11 راي، محمدرضا آخوندي 8 راي و فرشاد غزاليان 2 راي کسب کردند و سکه رياست فدراسيون براي چهار سال آتي به نام علي مرادي ضرب شد.

بيرون از آکادمي المپيک، شماري از اهالي وزنه‌برداري معتقد بودند که مرادي دوره سختي را در پيش خواهد داشت، چون بخش مهمي از نام‌هاي وزنه‌برداري، دست حمايت به او نخواهند داد. علي مرادي، اما در سخنان پاياني‌اش گفت که اين آخرين دوره رياست او بر فدراسيون خواهد بود و به صورت کلي ادعا کرد که درهاي فدراسيون باز است!