تاریخ 1398/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5081 برو جستجو جستجوی پیشرفته   باند سرقت موتورسيکلت در شاهرود متلاشي شد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي سمنان از انجام شش عمليات پليسي در شهرهاي مختلف استان طي 48 ساعت گذشته خبر داد و گفت: در يکي از مهمترين رويدادها، باند سرقت موتورسيکلت در شاهرود کشف و متلاشي شد.

سرهنگ عبدالله حسني ضمن بيان اينکه در 48 ساعت گذشته شش عمليات پليسي با حضور مأموران ناجا در سطح استان سمنان به وقوع پيوست، بيان کرد: وقوع انفجار در يک‌منزل مسکوني محدوده خيابان امام شاهرود به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 اعلام شد که اين حادثه بر اثر انفجار کپسول گاز ال‌پي‌جي در زيرزمين منزلي روي داد که سوختگي شديد مردي 32 ساله را در پي داشت.

وي با اشاره به حضور مأموران کلانتري 12 شاهرود در محل، افزود: در اين حادثه نشت گاز ال پي جي انفجار کپسول و تخريب بخشي از منزل و وقوع آتش‌سوزي را رقم زد که در آن فرد حادثه‌ديده توسط عوامل اورژانس به بيمارستان منتقل شد.

فرمانده انتظامي استان سمنان همچنين با بيان اينکه اعضاي باند سرقت موتور در شاهرود دستگير شدند، ابراز داشت: رئيس و واحد گشتي کلانتري 11 آزادي در ساعات اوليه بامداد روز گذشته به تردد يک دستگاه موتورسيکلت تريل مشکوک شده که فرار راکب پس از مشاهده پليس منجر به تعقيب موتورسيکلت مي‌شود.

حسني با بيان اينکه پس از دقايقي تعقيب و گريز، موتورسيکلت متوقف، راکب دستگير و در استعلام از سامانه پليس آگاهي ناجا مشخص مي‌شود موتور سرقتي است، تصريح کرد: در بازرسي از مخفيگاه متهم که با هماهنگي مرجع قضائي صورت گرفت مأموران پنج دستگاه موتورسيکلت و وسايل اوراق‌شده موتور همچنين تعداد قابل‌توجهي از اموال و اقلام ديگر را کشف کردند.

وي افزود: دو متهم ديگر اين پرونده شناسايي و در عمليات جداگانه دستگير شدند که پس از بازجويي‌هاي اوليه اين سه متهم سابقه‌دار به 12 فقره سرقت موتورسيکلت در شاهرود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامي استان سمنان همچنين از توقيف محموله 15 تني خوراک طيور قاچاق به ارزش سه ميليارد ريال در سرخه خبر داد و ابراز داشت: مأموران يگان امداد شهرستان با اجراي طرح ايست و کنترل در محور مواصلاتي تهران- مشهد، يک دستگاه کاميون حامل 15 تن خوراک طيور که بدون هيچ مدرک و مجوز قانوني حمل مي‌کرد را متوقف کردند که بعد از مشخص شدن ابعاد ماجرا راننده متخلف نيز دستگير و به مراجع قضائي معرفي شد.

حسني با بيان اينکه 33 هزار و 100 قطعه طيور قاچاق در سرخه کشف شد، تصريح کرد: با فعاليت‌هاي پيشگيرانه و مقابله‌اي مأموران انتظامي سرخه دو دستگاه کاميون حامل محموله طيور براي بررسي‌هاي بيشتر متوقف شدند.

وي از کشف 32 هزار قطعه جوجه‌هاي يک‌روزه و يک هزار و 100 قطعه مرغ‌هاي گوشتي که بدون سند و مجوز قانوني در سرخه حمل مي‌شد نيز خبر داد و افزود: بنا بر اظهارنظر کارشناسان امر اين کشفيات 900 ميليون ارزش ريالي دارد.

فرمانده انتظامي استان سمنان همچنين از کشف 82 درصدي پرونده‌هاي مرتبط با مأموريت‌هاي پليس فتا خبر داد و ابراز داشت: در سه‌ماهه نخست سال جاري برداشت غيرمجاز از حساب کاربران بيشترين فراواني جرايم اينترنتي را به خود اختصاص داده است.

حسني با بيان اينکه اين جرم بيش از 67 درصد کل پرونده‌هاي اين بخش را به خود اختصاص داده است، تصريح کرد: اين رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد افزايش داشته است.

وي ضمن بيان اينکه طبق گزارش‌هاي دريافتي از وجود يک دستگاه موتورسيکلت قاچاق در منطقه کالپوش ميامي حکايت داشت، افزود: در اين تحقيقات مالک و محل اختفاي موتورسيکلت شناسايي و هم‌زمان با اعزام گشت انتظامي به محل اختفا، موتورسيکلت 450 سي‌سي تريل قاچاق به ارزش 400 ميليون ريال در ميامي توقيف شد.


 برق، جان سارقش را گرفت 

سرويس حوادث:

فرماندهي انتظامي شهرستان فلاورجان گفت: سارق کابل‌هاي برق شهري هنگام سرقت بر اثر برق‌گرفتگي از بالاي تير چراغ برق بر زمين پرتاب شده و براثر شدت سوختگي شديد در دم جان باخت.

سرهنگ» حسن نيکبخت» در تشريح جزئيات اين خبر اظهار داشت: ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان فلاورجان در پي اطلاع از وقوع يک فوت مشکوک در يکي از روستاهاي اين شهرستان بلافاصله در محل حضور يافته و به تحقيق و بررسي در خصوص اين موضوع پرداختند.

وي افزود: در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد متوفي قصد چيدن کابل‌هاي تيرچراغ برق را داشته که پس از بالا رفتن از آن با برق فشار قوي برخورد کرده و دچار برق گرفتگي مي‌شود و به علت شدت صدمه وارده به زمين سقوط کرده و در دم فوت مي‌کند.

فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان عنوان کرد: پس از تکميل شدن تحقيقات فوت سارق توسط نيروهاي اورژانس تائيد و جسد متوفي به پزشکي قانوني منتقل شد.

سرهنگ نيکبخت، با هشدار به سارقان به ويژه سارقان کابل‌هاي برق اظهار داشت: سارقان کابل‌هاي برق علاوه بر اينکه باعث ايجاد خسارت به بيت‌المال و برهم زدن نظم و اخلال در زندگي مردم شهر‌ها و روستاها مي‌شوند با خطر مرگ نيز دست و پنجه نرم مي‌کنند و بنابر اين پليس به اين افراد هشدار مي‌دهد که از اين گونه حوادث و وقايع عبرت بگيرند و راه کج ديگران را تجربه نکنند چرا با اين کار يا با خطر مرگ مواجه مي‌شوند و يا توسط پليس دستگير و تحويل قانون خواهند شد.