تاریخ 1398/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5081 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ديدار مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با استاندار سمنان  

سرويس خبر

مدير عامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با استاندار سمنان ديدار کرد. در اين ديدار که با حضور جناب آقاي دکتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، جناب مهندس صباغ مدير عامل شرکت برق منطقه اي، مهندس فلاحي مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان، مهندس دهقان مديرکل اداره راه و شهرسازي استان و مهندس اسودي مديرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان برگزار شد، گزارشي از روند فعاليت‌هاي اجرايي و عملکرد ساليانه شرکت ارائه شد.

به گزارش روابط‌ عمومي شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر؛ در اين ديدار ابتدا گزارشي از عملکرد و پيشينه 21 ساله شرکت در حوزه مختلف بازرگاني، عمران و کشاورزي مورد بررسي قرار گرفت که با توجه به دستاوردهاي مطلوب و سابقه درخشان شرکت در سال‌هاي گذشته، بر استمرار حرکت‌هاي اقتصادي با حمايت استانداري، ساير دستگاههاي متولي بخصوص سهامداران بخش حقوقي تأکيد و بر از بين بردن موانع پيش رو و برنامه‌ريزي جهت گام‌هاي آتي با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود اشاره شد، همچنين ظرفيت‌هاي بالقوه شرکت در ورود به پروژه‌هاي بزرگ اقتصادي و بازرگاني در سطح استان و کشور توجه داده شد.

طاهرکرد با بيان اين مطلب که بدنه و سهامداران شرکت کومش گستر متعلق به شهروندان استان و اشخاص حقيقي مي‌باشد، همراهي ارزشمند اين ظرفيت مردمي را بسيار مناسب جهت ورود به سرمايه‌گذاري‌هاي استاني دانسته و بر تقويت و حمايت از اين شرکت تأکيد نمودند تا زمينه اعتماد و انگيزه مردم به سرمايه‌گذاري تقويت گردد، مضافاً اينکه استفاده بهينه از ظرفيت بيست هزار سهامدار حقيقي و يکصد مجموعه حقوقي، در پروژه‌هاي اقتصادي استان به جهت عموميت شرکت، حمايت‌هاي خاص و ويژه‌اي را مي‌طلبد.

مديرعامل شرکت گزارشي از پروژه‌هاي در دست اجراي شرکت از جمله پروژه کاشت خارشتر در 200 هکتار از اراضي متعلق به شرکت در مزرعه بيابانک با مشارکت بخش خصوصي ارائه نمود و عنوان داشت با تلاش و همت شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر، يکي از بزرگترين مزارع توليد خارشتر در سطح کشور براي علوفه دامي در حال احداث است.

وي افزود با توجه به اعلام سال 98 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال رونق توليد و لزوم توجه به بخش توليد و همچنين خشکسالي‌هاي پي در پي کشور و با عنايت به لزوم استفاده از منابع خدادادي علوفه دامي ارزان قيمت، با پيگيري‌هاي شرکت و استفاده از تحقيقات علمي صورت گرفته در مرکز تحقيقات جهاد کشاورزي استان سمنان درخصوص کشت گياه خارشتر و با صرف وقت و هزينه برآوردي و همچنين استفاده از حداقل امکانات موجود شرايط احداث مزرعه خارشتر را در اراضي باير و شوره زار بيابانک از توابع شهرستان سرخه مهيا نموديم که در همين جا لازم است از حمايت‌ها و مساعدت‌هاي بي شمار مهندس ميرعماد رياست سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مديران و کارکنان مرکز تحقيقات جهاد کشاورزي استان سمنان و سرکار مهندس سعيدي مديريت سازمان جهاد کشاورزي شهرستان سرخه کمال سپاس و امتنان را داشته باشيم، قطعاً مساعدت‌هاي اين بزرگواران در راستاي حمايت از پروژه خارشتر راهگشا و موثر بوده است.

طاهرکرد افزود: گياه خارشتر يک گياه مقاوم به کم آبي بوده و داراي ارزش غذايي نزديک به يونجه است که کاشت آن مدتي است در دستور کار قرار گرفته و با توجه به اينکه استان سمنان از ديرباز محل پرورش دام‌هاي مقاوم به خشکسالي (شتر، گوسفند سنگسري و.. ) بوده امکان کشت علوفه‌هاي مختلف و متناسب با نيازهاي دامپروري استان بررسي و با توجه به اينکه بيابان‌هاي استان آمادگي کشت و توسعه گياهان مقاوم به شوري و رطوبت کم را داراست کاشت خارشتر مي‌تواند کمک شاياني به توسعه دامپروري استان داشته باشد.

در ادامه اين ديدار نيز گزارشي از ديگر پروژه‌هاي در دست احداث شرکت و پروژه احداث نيروگاه خورشيدي با مشارکت بخش خصوصي ارائه کرد که با توجه به اين نکته که استان سمنان با وجود منابع فراوان انرژي از نظر منابع انرژي تجديد‌پذير بسيار غني بوده و در حال حاضر از طرح‌هاي قابل سرمايه‌گذاري که شرکت کومش‌گستر به شدت به دنبال راه‌اندازي آن مي‌باشد طرح احداث نيروگاه خورشيدي توليد برق با ظرفيت يک مگاوات در شهرستان سرخه است که با عنايت به اقليم خاص استان از لحاظ بهره‌مندي از نعمت خدادادي نورخورشيد و آفتاب مستقيم، سرمايه‌گذاري براي احداث چنين پروژه‌اي در سطح استان داراي منافع و مزاياي متعدد و چند وجهي مي‌باشد.

از طرفي جذب و حمايت از سرمايه‌گذاران جديد با چشم‌انداز انتقال برق به شهرهاي همجوار و حتي کشورهاي همسايه قدم‌هاي بعدي و گام‌هاي موثر در اين عرصه مي‌باشد.

مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با اشاره به فعاليت شرکت در راستاي ساخت و ساز، طرح‌هاي احداث شهرک ويلايي را معرفي و با عنايت به حضور مديران محترم دستگاه‌هاي مرتبط موارد بررسي گرديد و مقام عالي استانداري نيز ارشادات و دستورات راهگشا را ابلاغ نمودند، طاهرکرد با اشاره به ظرفيت عظيم نيروي سهامداران شرکت به تاسيس‌هايپر مارکت اشاره و توضيحاتي را در اين خصوص نيز ارائه کردند.

در اين ديدار استاندار سمنان نيز ضمن اظهار اميدواري به بهره‌وري هرچه بيشتر شرکت، با عنايت به اينکه استانداري سمنان يکي از نهادهاي متولي و جزء هيئت موسس شرکت سرمايه‌گذاري کومش‌گستر بوده اند، از اقدامات شرکت در راستاي صيانت از سهام مردم و لزوم توسعه فعاليت‌هاي درآمد زاي شرکت اظهار اميدواري کردند که روند رو به رشد فعاليت‌هاي مجموعه کومش گستر توسعه يابد.

همچنين از ورود شرکت به سرمايه‌گذاري در بافت فرسوده سمنان و بحث گردشگري در مناطق تاريخي استان سمنان استقبال نموده و بيان داشتند؛ شهر سمنان داراي ظرفيت‌هاي بالايي در حوزه ميراث فرهنگي و جذب سرمايه‌گذار در اين حوزه است.

وي با اشاره به روند رو به رشد سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري سمنان در سال‌هاي اخير گفت: استقبال سرمايه‌گذاران براي سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري سمنان اتفاق جديدي است و ادارات متولي اين حوزه با اتخاذ سياست‌هاي ترغيبي، در صدد جذب تعداد بيشتري از سرمايه‌گذاران است.

استاندار با تاکيد بر اين‌که شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر مي‌تواند نقش مهمي در جذب و ترغيب سرمايه‌گذاران داشته باشد، افزود: بحث ورود به احياي بافت‌هاي تاريخي و فرسوده از جمله برنامه‌هاي راهگشا در اين حوزه است و ظرفيت‌هاي سمنان براي تبديل اين شهرستان به مقصد گردشگري مورد هدف است.

استاندار سمنان با اشاره به تعداد سهامداران شرکت اظهار اميدواري کردند مديران و عوامل اجرايي شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با اجراي طرح‌هاي سودآور و اقتصادي ضمن ايجاد اشتغال، شرايط بهره مندي سهامداران را از منافع مالي فراهم و در زمينه رشد و توسعه همه‌جانبه استان سمنان سهيم و شريک باشند.

در اين ديدار معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري دکتر عسگري و مديران حاضر در جلسه نيز توصيه‌ها و ارشاداتي جهت بهره‌وري بيشتر شرکت داشته و نسبت به معرفي اهداف سرمايه‌گذاري جهت سود دهي به سهامداران را برشمرده و اظهار اميدواري کردند که با تلاش شرکت شرايط مجموعه روز‌به‌روز رشد و تعالي داشته باشد.

مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر در پايان اين ديدار ضمن تشکر از استاندار، معاون هماهنگي امور اقتصادي و مديران حاضر در جلسه اظهار اميدواري کردند با تلاش عوامل اجرايي شرکت و مساعدت مجموعه استان در راستاي صيانت از سهام مردم و رونق اقتصادي مجموعه موفق و پيروز باشيم.


 بهره‌برداري از VIP بيمارستان اميرالمومنين‌(ع) سمنان با ترخيص مادران و نوزادان 

سرويس خبر

در شانزدهمين روز از تير‌ماه سال 98 اولين بيماران بستري در بخش VIP مرکز آموزشي پژوهشي درماني اميرالمومنين‌(ع) مرخص شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، اولين بيماران بستري در بخشVIP مرکز آموزشي پژوهشي درماني اميرالمومنين(ع) که دو مادر و نوزاد بودند با حضور دکتر دانائي رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ترخيص شدند.

دکتر دانائي رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در گفت‌وگو با روابط عمومي دانشگاه، بيان داشت: اولين مادران بستري در بخش VIP مرکز آموزشي پژوهشي درماني اميرالمومنين(ع)، پس از زايمان در اين مرکز به همراه نوزادان خود از بخش VIP اين بيمارستان مرخص شدند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ادامه داد: خدا را شاکريم که حال عمومي مادران و نوزادان مساعد بوده و اين عزيزان با رضايتمندي از نحوه ارائه خدمات از بخش VIP بيمارستان اميرالمومنين ترخيص شدند.

دکتر دانائي افزود: همزمان با ترخيص اولين مادر و نوزاد، مادر و نوزاد ديگري هم از اين بخش با رضايت کامل مرخص شدند.

دکتر دانائي رئيس دانشگاه و فوق‌تخصص نوزادان، ضمن تبريک قدم نو‌رسيده به خانواده‌ها و معاينه نوزادان تازه متولد شده، نکاتي درخصوص مراقبت نوزادان به ماداران يادآور شد.

شايان ذکر است: خانواده اين نوزادان از زحمات کادر درماني بخش vip بيمارستان اميرالمومنين قدرداني نموده و همچنين از امکانات و تجهيزات درماني و رفاهي موجود در اين بخش ابراز خرسندي نمودند.

لازم به ذکر است: مرکز آموزشي، پژوهشي و درماني اميرالمومنين‌(ع) با 116 تخت مصور، 16 تخت ويژه، 4 تخت اتاق عمل پيشرفته، 6 تخت LDR و 8 تخت VIP و واحدهاي تشخيصي و بازتواني با حضور نيروهاي متخصص و فوق‌تخصص در به حداکثر رساندن کيفيت خدمت‌رساني تلاش مي‌نمايد.


 در سه ماهه نخست امسال صورت گرفت؛
 توزيع 2100 تن کود، خريد 1100 تن بذر گندم و 850 تن بذر جو در شبکه تعاوني روستايي استان سمنان 

سرويس خبر:

مدير تعاون روستايي استان سمنان گفت: تأمين و توزيع کود، بذر جو و گندم و اقلام ضروري مردم از اقدامات شبکه تعاوني روستايي استان در سه ماهه نخست امسال بود.

به گزارش روابط عمومي مديريت تعاون روستايي استان سمنان؛ احسان عباسپور گفت: اين شبکه در سه ماهه نخست امسال حدود2100 تن کود براي کشاورزان استان تامين و توزيع کرده است.

عباسپور با بيان اينکه اين شبکه همچنين در اين مدت اقداماتي چون خريد حدود 850 تن بذر جو و 1100 تن بذر گندم از کشاورزان استان انجام داده است، افزود: تامين و توزيع اقلام ضروري نيز از مهم‌ترين اقدامات ما در سه ماهه نخست امسال براي افزايش رفاه مردم استان بود. وي بيان داشت: اين شبکه از ابتداي سال تاکنون خريد و توزيع 10 تن خرما در طرح ضيافت ماه مبارک رمضان، تأمين و توزيع بيش از 1100 تن شکر، 312 تن مرغ و گوشت گوسفندي و منجمد گاوي و 694 تن برنج را برعهده داشته است.

مدير تعاون روستايي استان سمنان از برنامه‌هاي اين مديريت در ماه‌هاي آتي سال 98 هم سخن گفت و افزود: تلاش ما بر تامين و توزيع نهاده‌هاي کشاورزي با پيش‌بيني 17000 تن کود و 5000 تن بذر، خريد مباشرتي، خريد توافقي محصولاتي چون پنبه، جو، انگور و سيب است. ضمن اينکه براي تجهيز و راه‌اندازي فروشگاه و غرف و اجراي هرچه دقيق‌تر طرح تنظيم بازار براي افزايش رفاه مردم هم برنامه‌ريزي لازم را انجام داده‌ايم. وي با يادآوري شعار سال 98 با عنوان رونق توليد گفت: گسترش تأمين نهاده‌ها در محل‌ها و کانون‌هاي توليد و بهبود و ارتقاء کيفيت نهاده‌ها، تأمين تسهيلات مورد نياز براي اقداماتي چون خريد توافقي محصولات و دفاع از حقوق توليدکنندگان از اقداماتي ست که براي آن برنامه‌ريزي شده است. براي بهبود گردش کار در واحدهاي فرآوري و کارخانجات زيرمجموعه اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها نيز پيش‌بيني تامين به موقع مواد اوليه و کمک به گسترش بازار فروش آنها مدنظر است.


 فراخوان مشمولان کارداني، ديپلم و زير ديپلم در تيرماه 98 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان کليه مشمولان ديپلم و زيرديپلم داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ نوزدهم تيرماه 98 را به خدمت سربازي فراخواند.

سرهنگ حسن رستميان گفت: کليه مشمولان ديپلم و زيرديپلم سال‌هاي مذکور که برگ آماده به خدمت به تاريخ نوزدهم تيرماه 98 دريافت داشته‌اند، بايد در محل و ساعتي که توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا در برگ معرفي‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح اعلام شده، حضور يابند.

وي ادامه داد: آن دسته از مشمولاني که به هر دليل تاکنون موفق به دريافت برگ معرفي‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح نشده‌اند، مي‌توانند به نزديکترين دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي(پليس+10) مراجعه و پس از دريافت برگ مذکور، براساس اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.

رستميان با اشاره به اين مطلب که عدم حضور به موقع در زمان و محل‌هاي تعيين شده غيبت محسوب مي‌شود، افزود: مشمولان مي‌بايست برگ‌هاي مربوط به اعزام به خدمت از جمله برگ آماده به خدمت، برگ واکسيناسيون، برگ معرفي‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارک مورد نياز مانند شناسنامه،کارت ملي و... را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند. وي در مورد بند 8 ماده 44 قانون خدمت وظيفه عمومي اعلام داشت: از چند برادر واجد شرايط اعزام به خدمت يکي از برادران مي‌تواند تا اتمام خدمت برادر در حين خدمت از "تعويق اعزام" استفاده نمايد و در صورت استمرار خدمت مشمول، برادر وي با مراجعه به يکي از دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي و دريافت برگ اعزام به خدمت مي‌تواند از تعويق تا اتمام خدمت برادرش استفاده نمايد. مشروط بر اينکه هم مشمول و هم برادرش فاقد غيبت باشند.


 سرويس خبر 

بارگذاري اپليکيشن بچه‌هاي مسجد در فضاي مجازي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

اپليکيشن بچه‌هاي مسجد براي آشنايي کودکان و نوجوانان با فعاليت‌هاي تابستانه کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد در فضاي مجازي بارگذاري شد.

معاون فرهنگي و هنري ستاد هماهنگي کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور در گرمسار گفت: در اين اپليکشن، بخش اطلاع‌رساني و ثبت‌نام در تمام برنامه‌هاي کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور موجود است.

سعيد سعادتي با بيان اينکه جامعه هدف برنامه‌هاي تابستان امسال کانون‌هاي مساجد، کودکان و نوجوانان کمتر از 16 سال است، افزود: طرح غني‌سازي اوقات فراغت در محورهاي قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازي، هنر، سرود، فيلم‌سازي، نمايش، خوشنويسي، کتاب و کتاب‌خواني و فعاليت‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي برگزار مي‌شود.

به گفته وي، در حوزه فضاي مجازي، کارگاه‌هاي ويژه سواد رسانه‌اي و اپليکشن‌هاي رسانه‌اي برگزار خواهد شد. وي گفت: پارسال يک ميليون و 800 هزار نفر در طرح غني‌سازي اوقات فراغت کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور شرکت کردند و پيش‌بيني مي‌شود که امسال بيش از دو ميليون و 300 هزار نفر در اين طرح شرکت کنند.

احداث بند سنگ و ملات چاشتخوران (رويان)

از اعتبارات صندوق توسعه ملي

سرويس خبر

مهندس امير بيدختي کارشناس مسئول واحد آبخيزداري اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان بيان داشت: عمليات تحويل عرصه اجراي پروژه پخش سيلاب چاشتخوران آغاز شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، بيدختي گفت: پروژه پخش سيلاب به حجم 3300 مترمکعب سنگ و ملات و 300 مترمکعب گابيون خواهد بود ;که به مدت 4ماه به اتمام مي‌رسد. اين پروژه سيلاب‌هاي قسمتي از حوزه آبخيز بالادست را کنترل و اهداف مهمي ‌چون جلوگيري از فرسايش حوزه آبخيز پايين‌دست و کنترل سيلاب، حفاظت آب و خاک، تغذيه آب‌خوان‌هاي منطقه، تقويت پوشش‌گياهي، اشتغال‌‌زايي و جلوگيري از مهاجرت روستاييان را دنبال خواهد کرد.

امير بيدختي کارشناس مسئول واحد آبخيزداري افزود: با اجراي اين پروژه حجم عظيمي از روان‌آب‌هاي حاصل از بارندگي مهار شده و علاوه بر جلوگيري از خسارت‌هاي فراوان به قنات روستاي چوپانان و مزارع، باعث تقويت سفره‌هاي آب زيرزميني نيز خواهد شد.

بيدختي افزود: بديهي است با توجه به بحران‌هاي خشکسالي چندين سال اخير استفاده حداکثري از روان‌آب‌هاي موجود در مناطق کويري علاوه بر رفع بحران آب باعث ايجاد فرصت‌هاي شغلي جديد در قطب کشاورزي شهرستان نيز خواهد شد که از محل صندوق توسعه اعتبارات ملي به انجام خواهد رسيد.

اطلاعيه بازگشت ساعت کار ادارات استان به روال قبل

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با ابلاغ سرپرست معاونت توسعه منابع استانداري سمنان به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي ساعت کار ادارات به روال قبل برمي‌گردد.

با ابلاغ سرپرست معاونت توسعه منابع استانداري سمنان به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، شهرداري‌ها، سازمان‌ها، نهادها، مؤسسات دولتي و بانک‌هاي استان سمنان ساعت کار ادارات به روال قبل برمي‌گردد.

تغيير ساعات کار ادارات در تير‌ماه سال 1398 کان لم يکن تلقي شده و از روز دوشنبه 17 تير ماه همانند روند معمول گذشته ساعت 7:30 خواهد بود ". همچنين در اجراي مديريت صحيح مصرف برق و کنترل روزانه کاهش مصرف انرژي، استفاده از ساز وکارهايي نظير تنظيم دماي محيط کار با 25 درجه سانتيگراد، از مدار خارج نمودن سيستم‌هاي سرمايشي و روشنايي همزمان با پايان وقت اداري، توليد برق از مولدهاي اضطراري در ساعات 11 تا 15 و همچنين استفاده واحدهاي صنعتي و کشاورزي از ظرفيت‌هاي نيروگاهي خود در فصل گرما، مورد تاکيد قرار گرفته است.

آغاز طرح تابستاني نشاط معنوي در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طرح تابستاني «نشاط معنوي» با هدف غني‌سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در بارگاه مطهر 20 امامزاده استان سمنان برگزار مي‌شود.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان گفت: طرح تابستاني نشاط معنوي همزمان با دهه کرامت آغاز شده و تا 29 مردادماه مصادف با عيد سعيد غدير ادامه دارد.

حجت‌الاسلام عبدالله واحدي افزود: اين طرح براي دو گروه دختر و پسر دانش‌آموز و در دو رده سني 7 تا 18 سال برنامه‌ريزي و اجرا خواهد شد.

وي مهم‌ترين هدف اين طرح را جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه و استفاده از ظرفيت اين نسل جوان در اداره امور امامزادگان بيان و عنوان کرد: طرح نشاط معنوي امسال به سه شيوه مشارکتي با ساير دستگاه‌ها، اردويي، آموزشي، فرهنگي و با استفاده از 20 نفر از مبلغان بومي و اعزامي، مربيان دوره ديده سبک زندگي اسلامي و دانشجويان دانشکده‌هاي علوم قرآني برگزار مي‌شود.