تاریخ 1398/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5081 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل دفتر روستايي و امور شوراهاي استانداري سمنان:
 «نمايشگاه توانمندي‌هاي روستاييان و عشاير کشور» در مردادماه سال‌جاري برگزارمي شود 

سرويس خبر

مديرکل دفتر روستايي و امور شوراهاي استانداري سمنان گفت: با برگزاري اين نمايشگاه، امكان ظهور و معرفي روستاها و چادر عشاير استان سمنان به عنوان پايگاه‌هاي توليد و اقتصاد مقاومتي فراهم خواهد شد.

به گزارش دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان «مهدي صميميان» پس از حضور در نشست مديران كل امور روستايي و شوراهاي استانداري‌هاي سراسر كشور که در تهران برگزار گرديد، پيرامون چهارمين نمايشگاه توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير کشور با شعار «روستاي ايراني، كالاي ايراني» گفت: با برگزاري اين نشست، چالش‌هاي مرتبط با نمايشگاه و توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي موجود از طرف مديران كل ادارات روستايي سراسر کشور مطرح شد که بدون ترديد، خروجي خوبي در حوزه روستاها در قسمت‌هاي مختلف خواهد داشت‌. مديرکل دفتر روستايي و امور شوراهاي استانداري سمنان افزود: به منظور پشتيباني از توليد داخلي و تحقق شعار "رونق توليد"، اين نكته حائز اهميت است كه با برگزاري اين نمايشگاه، امكان ظهور و معرفي روستاها و چادر عشاير استان سمنان به عنوان پايگاه‌هاي توليد و اقتصاد مقاومتي فراهم خواهد شد.

صميميان تصريح کرد: با ورود مسئولان كشوري به اين عرصه، مي‌توانيم با پر‌رنگ‌تر كردن نقش روستائيان و عشاير استان در حوزه توليد ملي در جهت برطرف کردن بخشي از مشكلات آنان گام برداريم. شايان ذکر است چهارمين نمايشگاه ملي توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير کشور از 24 الي 27 مردادماه امسال در نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار خواهد شد، که آگاهي بازديدکنندگان از استعدادها و قابليت‌هاي موجود در مناطق روستايي و عشايري به ويژه در توليد محصولات متنوع و صنايع‌دستي، صنايع کوچک روستايي، معرفي جاذبه‌هاي فرهنگي، گردشگري، طبيعي، تاريخي، ايجاد ارتباط دوسويه بين شهرنشينان و روستاييان، معرفي مشاهير، کارآفرينان و استعدادهاي حوزه روستايي، و... از جمله اهداف برگزاري و شرکت در اين نمايشگاه ملي عنوان شده است.


 مبارزه با سن غلات در سطح 15 هزار و 505 هکتار از مزارع استان انجام شد 

سرويس خبر

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي استان از مبارزه با سن مادري و پوره در مزارع گندم و جو اين استان در سطح 15 هزار و 505 هکتار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، عباس مشيريان با بيان اينکه آغاز مبارزه با سن غلات با تشکيل ستاد کنترل عوامل خسارتزاي گندم صورت گرفته است، گفت: اجراي اين عمليات در ابتدا از ارتفاعات و پايش مزارع در اواخر سال 97 شروع شد، به نحوي که با رصد روزانه مزارع توسط 105 کارشناس شبکه مراقبت و پيش‌آگاهي در کل استان، دستور آغاز عمليات مبارزه با سن مادري در تاريخ 26 فروردين در شهرستان گرمسار شروع و تا اوايل خرداد سال 98 در شرق استان و در شهرستان ميامي و شاهرود به پايان رسيد.

وي افزود: اين عمليات که در قالب 105 شبکه مراقبت و پيش‌آگاهي اجرا گرديد، سطحي بالغ‌بر 15 هزار و پانصد و پنج هکتار از مزارع غلات را شامل مي‌گردد.

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به اقدامات موثر انجام شده اظهار داشت: سطح کل مبارزه با سن مادري در سال زراعي جاري در استان سمنان15505 هکتار بوده که از اين ميزان 12360 هکتار در مزارع گندم و 3145 هکتار در مزارع جو بوده است.

وي با بيان اينکه عمده مبارزات با سن گندم در شهرستان گرمسار و آرادان بوده است، گفت: با توجه به اقدامات بسيار مناسب و به موقع کشاورزان و شبکه مراقبت گياهپزشکي پيش‌بيني مي‌گردد. درصد ميزان خسارت سن‌زدگي در سال جاري نسبت به مشابه سال قبل روند کاهشي قابل محسوس را داشته باشد.


 مديرکل کميته امداد امام خميني‌(ره) استان سمنان:
 1100 مددجوي سمناني دفترچه بيمه سلامت دريافت کردند 

سرويس خبر

مديرکل کميته امداد امام خميني‌(ره) استان سمنان گفت: تاکنون يک هزار و 100 مددجوي کميته امداد سمنان دفترچه بيمه سلامت دريافت کرده‌اند.

به گزارش روابط‌عمومي کميته امداد امام خميني‌(ره) استان سمنان، محسن مسعوديان‌راد از انعقاد تفاهم‌نامه‌اي بين کميته امداد و بيمه سلامت براي انتقال بيمه پايه مددجويان شهرهاي بالاي 20 هزار نفر جمعيت خبر داد و با اشاره به برنامه کميته امداد با هدف يکپارچه‌سازي بيمه درمان تمامي مددجويان تحت حمايت اين نهاد گفت: جلوگيري از هم‌پوشاني بيمه‌ها يکي از اهداف اين طرح است.

وي با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان بيمه سلامت استان سمنان، خاطرنشان کرد: طبق اين تفاهم‌نامه بيمه پايه 2770 نفر از مددجويان شهري تحت حمايت کميته امداد استان سمنان زيرپوشش سازمان بيمه سلامت قرار گرفت.

مسعوديان‌راد تصريح کرد: تاکنون يک هزار و 100 مددجوي کميته امداد سمنان دفترچه بيمه سلامت دريافت کرده‌اند.

مديرکل کميته امداد امام خميني‌‌(ره) استان سمنان اظهار کرد: 641 نفر از مجموع مددجويان کميته امداد استان سمنان مشمول دريافت دفترچه سلامت بوده از هم‌پوشاني بيمه‌اي برخوردار هستند که بايد تعيين و تکليف شوند.

وي تصريح کرد: تاکنون 932 نفر از مددجويان کميته امداد استان سمنان به دليل عدم مراجعه به دفاتر پيشخوان دفترچه بيمه سلامت را دريافت نکرده‌اند.


 مديرکل راه و شهرسازي استان سمنان خبر داد؛
 عزم جدي ستاد بازآفريني شهري استان سمنان براي احياء محلات فرسوده 

سرويس خبر

مديرکل راه و شهرسازي استان سمنان گفت: در احياء محلات فرسوده هدف ستاد بازآفريني شهري اين اداره کل عزم جدي دارد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رساني اداره کل راه و شهرسازي استان سمنان، حسين دهقان اظهار داشت: بيش از 21 پروژه احياء و بازآفريني در بيش از پنج شهر استان سمنان با اعتبار بيش از 125 ميليارد ريال جهت انجام مراحل مناقصه و انتخاب پيمانکار از طريق سامانه ستاد ايران معرفي شده است.

دبير ستاد بازآفريني شهري استان در ادامه افزود: اين پروژه‌ها شامل احداث و تجهيز بوستان‌ها و پارک‌هاي محله‌اي، کابل‌کشي و اصلاح شبکه برق‌رساني، اصلاح و بهسازي شبکه‌هاي فاضلاب، تاسيس دبيرستان، جدول‌کشي و بدنه‌سازي و آسفات‌ريزي معابر و... مي‌باشد که با همکاري ساير دستگاه‌هاي اجرائي عضو ستاد فوق در پنج شهر سمنان، مهديشهر، سرخه، آرادان و گرمسار معرفي شده که از محل اعتبارات نقدي و اسناد خزانه تامين اعتبار خواهد شد.