تاریخ 1398/04/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5080 برو جستجو جستجوی پیشرفته   از سوي معاون استاندار سمنان به ادارات ابلاغ شد؛
 همکاري با گروه‌هاي کاري شرکت توزيع برق براي بازرسي وضعيت مصرف انرژي دستگاه‌هاي اجرائي 

سرويس خبر

از سوي معاون هماهنگي امور اقتصادي و سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع استانداري سمنان، نامه همکاري بخش‌هاي اداري، صنعتي و کشاورزي در گذر از پيک بار تابستاني، به مديران کل دستگاه‌هاي اجرائي، بانک‌ها و شهرداري‌ها ابلاغ شد.

حشمت‌ا... عسکري در اين ابلاغيه تاکيد نموده است: با توجه به تغيير ساعت اداري، نامه وزير نيرو و مصوبات هيئت وزيران و به منظور تامين برق و افزايش پايداري شبکه و جلوگيري از خاموشي و ضرورت اعمال محدوديت‌ها براي عبور از اوج بار تابستان سال جاري، مي‌بايست موارد مرتبط با کاهش مصرف برق به نحو شايسته‌اي اجرايي گردد.

وي با اشاره به اين که مي‌بايست در فصل تابستان مصرف برق به گونه‌اي مديريت شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش يابد، تصريح کرده است: به منظور مديريت برق مصرفي تجهيزات سرمايشي، دماي محيط کار حداقل 25 درجه سانتي‌گراد تنظيم و استفاده حداکثري از نور طبيعي طي روز صورت گرفته و کليه سيستم‌هاي سرمايشي و روشنائي پس از وقت اداري از مدار خارج شوند.

وي در اين ابلاغ خاطرنشان کرده است: کليه واحدهاي صنعتي، عمومي، اداري و کشاورزي که داراي مولّد برق بيش از 100 کيلووات هستند، موظفند طي ماه‌هاي تير و مرداد بين ساعات 12 الي 18جهت تامين کل و يا بخشي از برق مورد نياز از ظرفيت نيروگاهي خود استفاده نمايند.وي با عنوان اين که شرکت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي استان موظف به تامين سوخت مورد نياز مولّدهاي مذکور به ويژه در تابستان مي‌باشد، تاکيد کرده است: ترغيب شبکه‌ها و رسانه‌هاي محلّي براي ارتقاي سطح مشارکت مردم در طرح‌هاي مديريت مصرف به ويژه اتکا به فرهنگ غني ارزش‌ها و سنت‌هاي استان در دستور کار قرار گيرد.معاون استاندار در اين نامه به اتخاذ تدابير لازم براي همکاري موثر مشترکين صنعتي و کشاورزي براي اجراي طرح‌هاي تشويقي مديريت بار اشاره کرده است.وي همچنين به همکاري بخش‌هاي مختلف با گروه‌هاي کاري و بازرسي شرکت توزيع نيروي برق را مورد تاکيد قرار داده و ابلاغ نموده است: شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان موظف است با انجام بازرسي ويژه و دوره‌اي به صورت شبانه‌روزي، نحوه همکاري و اجراي بخشنامه را در بخش اداري شامل؛ سازمان‌ها، ادارات، نهادها، بانک‌ها، شهرداري‌ها و ساير ارگان‌ها و در بخش‌هاي صنعتي و کشاورزي رصد نموده و گزارش آن را به صورت منظّم به استانداري ارسال نمايد.


 اشتغال‌زايي 17هزار نفري صنايع و معادن استان سمنان در دولت تدبير و اميد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتداي دولت تدبير و اميد در استان حدود 17هزار نفر در بخش صنعت و معدن استان مشغول به کار شده اند.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، بهروز اسودي ضمن ارائه گزارشي از دستاوردهاي دولت تدبير و اميد در استان با اعلام اين خبر افزود: از ابتداي شهريور 92 و فعاليت دولت تدبير و اميد تا کنون تعداد 948 پروانه بهره‌برداري در بخش صنعت استان با سرمايه‌گذاري بالغ بر 36هزار ميليارد ريال صادر شده است.

وي با اشاره به سهم اشتغال‌زايي اين تعداد پروانه صنعتي در استان اظهار داشت: با صدور اين تعداد پروانه بهره‌برداري که در واقع همان سرمايه‌گذاري تحقق يافته مي‌باشد،حدود 14هزار و 600 نفر مشغول به کار شده اند.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: تعداد جوازهاي تاسيس صادر شده در اين مدت 5767 فقره با پيش‌بيني اشتغال 141 هزار نفر و سرمايه‌گذاري 209هزار ميليارد ريال است.

بهروز اسودي در ادامه گزارش خود گريزي به دستاوردهاي دولت تدبير و اميد در بخش معدن استان سمنان زد و تصريح کرد: در بخش معدن استان سمنان و از ابتداي دولت تدبير و اميد تاکنون، 306 پروانه اکتشاف و تعداد 221 فقره گواهي کشف در بخش معدن صادر شده است.

وي ميزان سرمايه‌گذاري در بخش معدن را طي اين مدت بالغ بر 1790 ميليارد ريال عنوان کرد و گفت: در دولت تدبير و اميد تعداد 325 فقره پروانه بهره‌برداري معدن صادر شده است که زمينه اشتغال حدود 2320 نفر در اين استان فراهم شده است.


 رئيس ستاد اجرايي نظام پرستاري دانشگاه علوم پزشکي استان:
 63 نفر در پنجمين انتخابات نظام پرستاري سمنان رقابت مي‌کنند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس ستاد اجرايي نظام پرستاري دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: 63 نفر در 6 شهرستان سمنان، گرمسار، آرادان، مهديشهر، دامغان و سرخه براي حضور در پنجمين دوره انتخابات سازمان نظام پرستاري نام‌نويسي کردند.

محمدعلي طاهريان با اشاره به اينکه 21 تير انتخابات نظام پرستاري در استان سمنان برگزار مي‌شود، بيان کرد: در صورت ضرورت اين زمان تمديد مي‌شود.

طاهريان با اشاره به اينکه در برخي شهرستان‌ها به صورت مشترک انتخابات برگزار مي‌شود، تصريح کرد: براي پنجمين دوره انتخابات سازمان نظام پرستاري در شهرستان سمنان، مهديشهر و سرخه 17 تن، در گرمسار و آرادن 21 تن و در دامغان 25 تن با يکديگر به رقابت مي‌پردازند.

وي اضافه کرد: تعداد نامزدهاي شرکت در انتخابات شهرستان گرمسار براي نخستين بار به حد نصاب رسيده است.

وي، کانون‌هاي راي گيري در شهرستان سمنان را بيمارستان‌هاي کوثر، اميرالمومنين (ع) و شفاء و 15 خرداد در مهديشهر عنوان و بيان کرد: راي گيري شهرستان دامغان در بيمارستان ولايت و شبکه بهداشت و درمان و همچنين در شهرستان گرمسار در بيمارستان معتمدي و شبکه بهداشت و درمان اين شهرستان برگزار مي‌شود.

رئيس ستاد اجرايي نظام پرستاري دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ادامه داد: نام نويسي براي پنجمين دوره انتخابات سازمان نظام پرستاري از يک ماه پيش آغاز شد و پس جمع بندي تأييد صلاحيت‌ها نتيجه به نامزدها اعلام شد.

وي افزود: تبليغات نامزدها از 11 تير آغاز شده و تا نوزدهم تير ادامه دارد و مسئولان بيمارستان‌ها مکلف به فراهم کردن مکان‌ها و تابلوهايي براي تبليغ نامزدها شدند.

طاهريان با اشاره به تدابير لازم به منظور فراهم کردن زمينه مشارکت تمامي افراد واجد شرايط در پنجمين دوره انتخابات سازمان نظام پرستاري، گفت: صندوق‌هاي سيار در نوبت صبح و بعدازظهر در برخي از کانون‌هاي راي‌گيري براي افرادي که به هر دليلي امکان تحويل راي خود در کانون‌هاي ثابت را ندارند پيش‌بيني شده است.

وي با اشاره به توزيع تعرفه‌ها از 16 تير، بيان‌کرد: نتيجه انتخابات در صورت نبود اعتراض، همان روز برگزاري، به نامزدها اطلاع رساني مي‌شود.رئيس ستاد اجرايي نظام پرستاري دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: داوطلبان در صورت اعتراض به نتيجه انتخابات 48 ساعت مهلت دارند اعتراض خود را به صورت کتبي به معاونت اجرايي انتخابات به عنوان رئيس هيأت اجرايي انتخابات سازمان نظام پرستاري، تسليم کنند.پنجمين دوره انتخابات سازمان نظام پرستاري از صبح روز جمعه 21 تير 98 همزمان با سراسر کشور تا ساعت 18 اين روز ادامه دارد.


 با سودجويان در نحوه قيمت‌گذاري در بازار برخورد مي‌شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار سمنان با بيان اينکه با سودجويان در نحوه قيمت‌گذاري در بازار برخورد مي‌شود، گفت: حفظ آرامش و ثبات بازار در دستور کار ستاد تنظيم بازار استان سمنان است.

حشمت‌الله عسگري در جلسه ستاد تنظيم بازار استان سمنان که در استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: ستاد تنظيم بازار بايد با جديت بر بازار نظارت داشته باشد.

وي با تأکيد بر اينکه برخورد با سودجويان در نحوه قيمت‌گذاري بر انواع محصولات با قاطعيت انجام خواهد شد، گفت: دستگاه‌هاي نظارتي بايد توجه کافي و وافي بر نحوه عرضه انواع کالاي موردنياز مردم در سطح بازار داشته باشند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار سمنان در مورد ثبات قيمت در نحوه عرضه و قيمت گوشت مرغ در استان نيز با تأکيد بر توجه سازمان تعزيرات و دستگاه‌هاي نظارتي بر اين امر افزود: در حال حاضر قيمت مرغ در بازار استان سمنان با قيمت مصوب 11 هزار و 500 تومان توزيع مي‌شود؛ بنابراين در صورت هرگونه افزايش قيمت در اين مورد با متخلفان برخورد مي‌شود.

عسگري در مورد تأمين نياز دام در عيد قربان نيز گفت: بايد در اين زمينه تمهيدات لازم در دستور کار ستاد تنظيم بازار استان قرار گيرد.

وي با تأکيد بر پايش مستمر بازار اظهار داشت: ستاد تنظيم بازار استان سمنان بايد بر شيوه و زنجيره عرضه مستقيم نظارت و تمرکز داشته باشد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار سمنان با تأکيد بر تسريع در راه‌اندازي بازارچه عرضه مستقيم کالا در سمنان گفت: اين اقدام بايد از سوي شهرداري و فرمانداري سمنان مورد پيگيري قرار گيرد.

عسگري بيان داشت: نظارت بر خريد گندم، قيمت نان و محصولات لبني ازجمله مواردي است که بايد اعضاي ستاد تنظيم بازار استان سمنان نسبت به آن توجه لازم و جدي داشته باشند.