تاریخ 1398/04/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5075 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 زيرساخت‌هاي لازم براي توسعه گردشگري در استان سمنان فراهم شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان ضمن تأکيد بر معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري اين استان گفت: زيرساخت‌هاي لازم براي توسعه گردشگري در استان سمنان فراهم شود. عليرضا آشناگر در ديدار با مديرعامل صندوق کارآفريني اميد که در دفتر استاندار سمنان برگزار شد، اظهار داشت: استان سمنان ظرفيت‌هاي بي‌شماري در حوزه‌هاي مختلف دارد که بايد اين ظرفيت‌ها و قابليت‌ها در راستاي بهبود وضعيت معيشت مردم و اوضاع اقتصادي استان و در سطح بالاتر کشور مورداستفاده بهينه قرار گيرند.

وي در ادامه با اشاره با قابليت‌هاي صنعت گردشگري در استان سمنان ضمن تأکيد بر معرفي آن گفت: از اين صنعت بايد به‌گونه‌اي استفاده شود که براي گردشگران و سرمايه‌گذاران جذابيت ايجاد کند.

استاندار سمنان با تأکيد بر حمايت همه‌جانبه از طرح و ايده‌هاي اشتغال‌زا گفت: لازم است زيرساخت‌هاي لازم در حوزه گردشگري بيش از اين‌ها تأمين شود.

آشناگر ضمن تأکيد بر حمايت از ظرفيت‌هاي استان در حوزه‌هاي مختلف گفت: طرح‌هاي اشتغال‌زا نظير ايجاد اقامتگاه‌هاي بومگردي در استان موردحمايت قرار مي‌گيرند.

وي يکي از موارد و طرح‌هايي که مي‌تواند در جذب گردشگر اثرگذار باشد را ايجاد اقامتگاه‌هاي بوم گردي در روستاها عنوان کرد و گفت: لازم است تسهيلات لازم در اختيار کارآفرينان و متقاضيان طرح‌هاي اقتصادي نظير اقامتگاه‌هاي بوم گردي قرار گيرد.

عالي‌ترين مقام اجرايي دولت در استان سمنان عنوان کرد: حمايت از کارآفرينان سبب بهبود و توسعه اقتصادي مي‌شود و در حل‌وفصل بسياري از مشکلات ازجمله تزريق روحيه نشاط و شادابي و اميدآفريني در جامعه مؤثر است.

6 طرح اشتغال‌زايي در سفر 2 روزه مديرعامل صندوق کارآفريني اميد به استان سمنان در شهرستان‌هاي دامغان، شاهرود و ميامي افتتاح و به بهره‌برداري مي‌رسد.

بر اساس اين گزارش؛ براي افتتاح اين طرح‌ها حدود 71 ميليارد و 600 ميليون ريال تسهيلات پرداخت‌شده است.


 از سوي شرکت توانير ابلاغ شد؛
 برش جغرافيايي تلفات شبکه توزيع برق در استان سمنان 

سرويس خبر

برش جغرافيايي تلفات شبکه توزيع برق استان سمنان، از سوي شرکت مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران "توانير" ابلاغ شد. مجري طرح کاهش تلفات شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان باعنوان اين خبرگفت: هـدف تلفات سال98 اين شرکت، 6. 2 درصد اعلام شده است.

سيد محمد حسيني‌نژاد افزود: براساس نامه ابلاغي مجري طرح کاهش تلفات شرکت توانير و باتوجـه به ابلاغ سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي توسط مقام عالي وزارت نيرو براي سال جاري با عنوان " کاهش تلفات شبکه برق به کمتر از 10 درصد " هدف تلفاتي شرکت توزيع برق استان سمنان، 6. 2 درصد تعيين‌گرديده تا براي دستيابي به هدف مورد نظر، برنامه‌ريزي مدوني صورت گيرد.

وي يادآور شد: استان سمنان در زمينه کمترين ميزان درصد تلفات شبکه‌هاي تـوزيع برق به عنـوان يک استان ممتاز است و طبق برنـامه‌ريزي صـورت گرفته در حـوزه‌هاي فني و فرهنگي و با مشـارکت کليـه مشترکان، در صدد هستيم تا اين مهم براي سال جاري تحقق خواهد يافت.


 معاون وزير جهاد کشاورزي در گرمسار؛
 رسيدگي به پوشش گياهي سياست دولت در مقابله با تغييرات اقليمي است 

سرويس خبر

معاون وزير جهاد کشاورزي با بيان اينکه رسيدگي به پوشش گياهي سياست دولت در مقابله با تغييرات اقليمي است، گفت: تغييرات اقليمي در سطح کشور تاثيرگذار بوده و بايد آثار آن را کمرنگ کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، خليل آقايي در آئين افتتاح پروژه پژوهشي اجرايي مالچ ريگي درشهرستان گرمسار، با بيان اينکه تغييرات اقليم در سطح کشور بي‌تأثير نبوده و امروز کشور را با پديده بيابان‌زايي درگير کرده است، تاکيد داشت: براي کاهش آثار منفي تغييرات اقليمي برنامه‌هاي ويژه‌اي در دستور کار است.

وي جلوگيري از افزايش بيابان را در دستور کار خود دانست و افزود: با حفظ مزارع و مراتع مي‌توانيم به مبارزه و پيشگيري از بيابان‌زايي بپردازيم و در اين راستا رسيدگي به پوشش گياهي سياست اصلي دولت است.

رئيس سازمان منابع طبيعي و آبخيزداري با تاکيد بر لزوم جدا‌سازي بيابان و کوير از يکديگر، خاطرنشان کرد: صاحب نظراني همچون کردواني‌ها در جهان شناخته شدند و براي کشور افتخار آفريني کردند و امروز با طرح عقيده مالچ ريگي افتخاري ديگر را در تاريخ ثبت کردند.

آقايي با تاکيد بر اين کن توجه به منابع طبيعي و آيندگان در دستور کار است، اضافه کرد: بايد طبيعت را دريابيم و براي حفظ منابع طبيعي کوشا باشيم و با اجراي اين طرح گامي مؤثر در راستاي مقابله با بيابان‌زايي‌برداريم.

وي در پايان ابراز کرد: اين طرح بايد با دقت اجرا شود حتي اگر نتيجه آن با شکست مواجه شود.